Článek

Konec zdravotnických poplatků. Chybí už jen podpis prezidenta

 
Senát ve středu odhlasoval zrušení zdravotnických poplatků. Pacienti tak už nebudou muset platit třicetikorunovou taxu u lékaře nebo poplatek za recept v lékárnách. Zbývá už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.  Zrušení poplatků slibovali sociální demokraté i hnutí ANO.  Pravice byla naopak proti. 
22.10.2014 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21259 článků)
Podobné články

Experti ČSSD a KDU se neshodli na zrušení zdravotnických poplatků

 
Experti ČSSD a KDU-ČSL se na čtvrtečním jednání neshodli na rušení zdravotnických poplatků. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici. Řekla to místopředsedkyně KDU-ČSL Zuzana Roithová a stínový ministr zdravotnictví za ČSSD Svatopluk Němeček. 
22.11.2013 11:32 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Roithová (151 článků) , Svatopluk Němeček (372 článků)

Pod koaliční dohodou chybí jeden podpis, zřejmě poslance KDU-ČSL

 
Pod koaliční dohodou chybí poslední podpis poslance koalice ČSSD, ANO a lidovců. Poslanec ČSSD Jeroným Tejc České televizi řekl, že smlouvu podepsali všichni zástupci sociální demokracie a chybí již jen jediný podpis. Podle neoficiálních informací jde o zástupce KDU-ČSL. Do dneška chtěla mít koalice pod smlouvou všech 111 podpisů. Ještě do odpoledne přitom dohodu nepodepsalo ani několik sociálních demokratů, do večera ale dokument podepsali.
21.01.2014 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků)

Pod koaliční dohodou chybí ještě jeden podpis. "Rebelem" je lidovec Kaňkovský

 
Pod koaliční dohodou chybí poslední podpis poslance koalice ČSSD, ANO a lidovců. Poslanec ČSSD Jeroným Tejc řekl, že smlouvu podepsali všichni zástupci sociální demokracie a chybí již jen jediný podpis.
21.01.2014 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků)

Zdravotnický krizový štáb se vyjádří ke kompenzaci poplatků

 
Krizový štáb, který sdružuje Asociace nemocnic, Svaz pacientů, Radu osob se zdravotním postižením i zdravotnické odborové svazy, se dnes vyjádří ke kompenzaci zdravotnických poplatků. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) navrhuje, aby výpadek příjmů z rušených zdravotnických poplatků byl vyrovnán navýšením odvodů za státní pojištěnce.
07.04.2014 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (372 článků)

Pecina chce zakázat krajům proplácení poplatků

 
Ministr vnitra (MV) Martin Pecina, kterého do úřadu prosadila po pádu vlády ČSSD, tvrdí, že má dost pravomocí na zákaz proplácení zdravotnických poplatků a hodlá je využít. Třinácti hejtmanům poslal dopis, v nichž je upozorňuje, že usnesení krajských zastupitelstev zruší, pokud nezačnou v otázce poplatků dodržovat zákon. Podle tiskového odboru MV to ale rychle nebude. Pecina si nechá vypracovat novou analýzu a počká na další jednání Sněmovny o změnách v systému poplatků.
13.08.2009 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (409 článků)

ČSSD u lidovců narazila se zrušením poplatků u lékaře a za recept

 
Odlišný názor na zrušení zdravotnických poplatků ve čtvrtek rozdělil experty ČSSD a KDU-ČSL, kteří spolu na téma zdravotnictví jednali do pozdních nočních hodin. Lidovci nesouhlasí se zrušením poplatků za recept a návštěvu lékaře, obávají se, že by zdravotnictví přišlo o miliardy korun. Obě strany ale souhlasí se zachováním poplatku za pobyt v nemocnici.
22.11.2013 11:27 |

podobné články

Soud zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru

 
Obvodní soud pro Prahu 5 dnes zamítl žalobu na ČSOB o vrácení poplatku za správu úvěru. Ve sporu šlo o vrácení poplatku 1100 Kč za správu úvěru ke spotřebitelskému úvěru sjednanému v roce 2011. Banka o tom dnes informovala. Potvrdilo se podle ní to, že předchozí rozhodnutí stejného soudu o nepřiznání poplatků Hypoteční bance nemá precedentní povahu. Podle zástupců iniciativ, které bojují za vrácení těchto poplatků, nešlo o jejich klienta a neví se, o co v tomto případě konkrétně šlo. 
27.05.2013 14:50 |

podobné články

KSČM opět navrhla zrušení všech zdravotnických poplatků

 
Sněmovna bude rozhodovat o návrhu KSČM na zrušení všech zdravotnických poplatků. Komunisté chtějí přidat konec plateb do novely zákona o zdravotním pojištění o úpravě přeshraniční péče. Sněmovna ji dnes poslala do závěrečného schvalování, které by se mohlo uskutečnit příští týden.
07.02.2014 12:00 |

podobné články

CzechMed: Registr bezpečných zdravotnických prostředků

 
CzechMed, Česká asociace dodavatelů zdravotnických prostředků, komentuje článek, který byl publikován 6. 5. 2013 na ČTK pod názvem „MZ chystá registr bezpečných a účinných zdravotnických prostředků“. Ďábel je v detailu, proto bychom rádi upřesnili několik skutečností ohledně připravovaného zákona o zdravotnických prostředcích.
09.05.2013 11:05 |

podobné články

Pecina chce kraje trestat za placení zdravotnických poplatků

 
Ministr vnitra Martin Pecina podle dnešních Hospodářských novin (HN) hodlá potrestat kraje za to, že údajně porušují zákony proplácením regulačních zdravotnických poplatků.
16.12.2009 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (409 článků)

Pecina popřel, že od ledna zakáže krajům proplácení zdravotnických poplatků

 
Ministr vnitra Martin Pecina popřel, že příští měsíc zarazí proplácení regulačních poplatků v krajských zdravotnických zařízeních. Označil to za dezinterpretaci Hospodářských novin (HN), které informaci přinesly.
16.12.2009 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (409 článků)

Další dva kraje končí s proplácením zdravotnických poplatků

 
Královéhradecký kraj od 10. června a Karlovarský od 15. června přestanou proplácet poplatky za pacienty v krajských zdravotnických zařízeních. Oba kraje se tak rozhodly v obavě ze správního řízení s Evropskou komisí, která dary na poplatky pokládá za nepovolenou veřejnou podporu. S proplácením poplatků skončil už minulý týden Pardubický kraj.
07.06.2010 11:40 |

podobné články

Hradecký a KV kraj ruší proplácení zdravotnických poplatků

 
Královéhradecký kraj přestane od čtvrtka 10. června proplácet regulační poplatky za pacienty v krajských zdravotnických zařízeních. Dosud kraj zaplatil za úhradu poplatků přes 61 milionů korun. Od 15. června sáhne ke stejném kroku Karlovarský kraj.
07.06.2010 12:01 |

podobné články

Liberecký kraj zrušil úhradu zdravotnických poplatků již od 21. června

 
Liberecký kraj zrušil hrazení zdravotnických poplatků krajem na mimořádném pondělním zasedání Rady Libereckého kraje.
14.06.2010 13:05 |

podobné články

Další dva kraje končí s proplácením zdravotnických poplatků

 
Od 1. července skončí Zlínský kraj s proplácením zdravotnických poplatků v nemocnicích, které spravuje. Od čtvrtka nebude poplatky proplácet u lékaře ani Moravskoslezský kraj.
16.06.2010 13:10 |

podobné články

ČSSD trvá na zrušení zdravotnických poplatků za hospitalizaci dětí

 
Vláda na svém čtvrtečním jednání odmítla návrh opoziční ČSSD, který ruší stokorunovou platbu za den v nemocnici pro děti mladší 18 let. Sociální demokraté ale nadále trvají na zrušení zdravotnických poplatků.
02.05.2013 15:50 |

podobné články

ČT: Vláda schválila zrušení třicetikorunových zdravotnických poplatků

 
Vláda dnes schválila zrušení zdravotnických poplatků, které většina pacientů platí u lékařů v ambulancích a v lékárnách. Pacienti by je měli přestat platit od ledna příštího roku. Informovala o tom Česká televize.
02.07.2014 10:25 |

podobné články

Senát možná už tento týden rozhodne o zrušení zdravotnických poplatků

 
Zrušení většiny zdravotnických poplatků bude jedním z rozhodnutí, které tento týden pravděpodobně přijme Senát. Horní komora by podle dnešního doporučení svého sociálního výboru měla podpořit také obnovení porodného na druhé dítě. Řadu dalších norem ale naopak senátní výbory doporučily pozměnit a vrátit sněmovně.
21.10.2014 17:21 |

podobné články

Babišova evidence tržeb může skončit jako zdravotnické poplatky

 
Pravicová opozice se ve Sněmovně při svém současném tažení proti elektronické evidenci tržeb inspirovala osudem zdravotnických poplatků. Ty nekompromisně prosadila Topolánkova vláda přes tvrdý odpor a obstrukce ČSSD a dalších stran ve Sněmovně. ČSSD obratem udělala ze zdravotnických poplatků své téma a slíbila, že pokud se dostane k moci, okamžitě je zruší.
23.01.2016 04:20 |

podobné články