Článek

Konec, vláda neuspěla s nouzovým stavem. Shrnutí celého dne, který změnil Česko

 
Vláda neuspěla, nouzový stav nebyl prodloužen. Dlouhé čtvrteční jednání k úspěchu nevedlo. Znamená to, že současný nouzový stav skončí v neděli, a co bude pak, to není jasné.
12.02.2021 06:55 |

podobné články

Podobné články

,,Vězni v táborech." Profesor Pirk: Trvalé řízení státu nouzovým stavem. To je cíl

 
V připravované knize Institutu Václava Klause „Rozum proti kovidové panice“ má svůj příspěvek i profesor, kardiochirurg Jan Pirk. Zabývá se převážně systémem PES, kritizuje na něm nesrovnalosti v podobném duchu jako docent Ševčík z Národohospodářské fakulty VŠE. Ale přidává jedno závažné podezření. Že už se nikdy nebude žít normálně. V systému, který vláda nastavila, totiž není nikde psáno, kdy přestane platit. „Po prostudování dostupných materiálů o souboru PES jsem získal dojem, že tato epidemie, ve které jsme nešťastní, by měla sloužit k trvalému zavedení systému řízení státu nouzovým stavem,“ obává se zasloužilý lékař.
02.03.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10228 článků) , Jan Pirk (59 článků) , Václav Ševčík (41 článků)

Konec. Vláda neuspěla s nouzovým stavem

 
Vláda neuspěla, nouzový stav nebyl prodloužen. Dlouhé čtvrteční jednání k úspěchu nevedlo. Znamená to, že současný nouzový stav skončí v neděli, a co bude pak, to není jasné.
11.02.2021 22:35 |

podobné články

Nová Miss World je z Venezuely, Češka Domanská neuspěla

 
Nejkrásnější ženou světa je jednadvacetiletá Ivian Sarcosová-Colmenaresová z Venezuely. Druhá skončila kráska z Filipín a třetí zástupkyně Portorika. Soutěž krásy se konala v Londýně a o prestižní titul bojovaly dívky ze 122 zemí. Česká Miss World Denisa Domanská nepostoupila ani do první patnáctky. Další články k tématu: Denisa Domanská zabojuje o titul Miss World, její favoritkou je Švédka MISS POD LUPOU: Nová Česká Miss World Domanská chce být zubařkou Miss World Kuchařová hubne, chce se líbit svému příteli Spor po Miss World: Norka prý v Číně neuspěla kvůli Nobelově ceně míru Titul Miss World získala Američanka, Češka neuspěla Nebýt Kuchařové, nikdo by o Miss World nevěděl, tvrdí Adamec Nová Miss World je z Gibraltaru, Vignerová neuspěla
06.11.2011 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Denisa Domanská (97 článků)

Hamáček připravil nová pravidla pro stav nebezpečí. Víme, jak chce změnit ústavní zákon

 
Ministerstvo vnitra plánuje upravit rozdíly mezi stavem nouzovým a stavem nebezpečí. Právě stav nebezpečí chce vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) podle návrhu, ke kterému Blesk Zprávy získaly podklady, ukotvit v ústavním zákoně o bezpečnosti. Vláda by ho mohla vyhlašovat, pokud by situace nebyla natolik vážná, a tudíž by nebylo potřeba vyhlásit nouzový stav. Novela by ale měla obsahovat i rychlejší projednávání vládních návrhů v nouzovém stavu či pravomoce pro odklad voleb. Podrobnosti šéf vnitra představí v pondělí.
06.06.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2600 článků)

Babiš spoléhá s novým nouzovým stavem na hejtmany. Ústavní právník přidal varování

 
Hejtmani krajů a primátor Prahy jsou posledními, kteří mohou zvrátit konec nouzového stavu v Česku. Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) spoléhá na to, že to budou právě oni, kdo požádá o vyhlášení nového nouzového stavu, a že jim kabinet vyhoví. Pokud to neudělají, nouzový stav v Česku po 132 dnech úderem nedělní půlnoci končí. Omezující opatření by tak vydávalo ministerstvo zdravotnictví, hygieny a právě kraje, které mají možnost vyhlásit stav nebezpečí. „Noty“ budou hejtmani ladit během dne a večer. Zatím jednotní zdaleka nejsou.
13.02.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21026 článků)

Vláda s komunisty by byla nouzovým řešením, řekl Sobotka

 
První místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka v rozhovoru pro Právo řekl, že varianta vlády s komunisty, jak o ní hovořil David Rath, by byla nouzovým řešením. Jestliže se do Sněmovny dostane více stran, Sobotka by upřednostňoval levostředovou vládu.
07.11.2009 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků) , David Rath (4582 článků)

Tohle je konec. Potrestat západní politiky, napadá Terezu Spencerovou: Opět vývoj v Sýrii, na Ukrajině či mezi Ruskem a USA, o kterém se nepíše

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Stahování Spojených států ze Sýrie jde tak daleko, že vláda Bašára Asada a Kurdové, dříve američtí spojenci, se již dohadují o uspořádání společné budoucí armády, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí zamýšlí i nad vývojem v Evropské unii. „Zatím to sice vše formálně ještě drží, ale v reálu ta ‚stará dobrá EU‘ už skonala… Ochrana hranic v době, kdy tu máme Schengen, vytváření nových pohraničních sil, vysílání vojáků sem a tam… K tomu platí, že třeba dvě třetiny belgické armády už hlídkují jen v ulicích belgických měst, totéž platí pro armádu francouzskou a Macron přemýšlí, že by zavedl povinnou vojenskou službu. Nejen pro kluky od šestnácti let, ale i pro holky. Prý by to posílilo ‚sociální soudržnost‘. To je, sorry, konec,“ uvádí Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí.
05.07.2018 08:40 |

podobné články

Gal Gadot neuspěla jako Miss Universe, teď z toho dělá svou přednost a záměr

 
Pojmem kyselé hrozny označují psychologové snahu člověka učinit něco dobrého – co jim uteklo nebo se jim nepodařilo získat – jako životní nevýhodu. A dělají tedy výhodu z toho, že toho nedosáhli. Podobně se do toho zamotala i herečka Gal Gadot v rozhovoru pro magazín Rolling Stone. Jako osmnáctiletá vyhrála Miss Izrael, ale v soutěži Miss Universe už neuspěla a nedostala se ani do první patnáctky. Teď v interview tvrdila, že neuspěla záměrně, protože prostě nechtěla.
30.08.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Gal Gadot (10 článků)

Obchody zůstanou zavřené, pendlerům se zpřísní podmínky: Vláda oznámila zásadní rozhodnutí

 
Tisková konference po pondělním jednání vlády přinesla opět spoustu zásadních informací. Stěžejní je rozhodnutí vlády o pohybu osob, jezdící pracovat do zahraničí, tzv. pendlerů. Vláda také rozhodla o prodloužení opatření, která souvisí s nouzovým stavem a zásadní rozhodnutí padlo i v souvislosti s placením záloh osobami samostatně výdělečně činnými.
23.03.2020 18:11 |

podobné články

Čeká nás další nouzový stav? Vláda to dnes probere na svém zasedání

 
Výsledkem rozhodnutí Poslanecké sněmovny o neprodloužení nouzového stavu po 14. únoru bude chaos a nedůvěra v politiku jako celek. Na Twitteru to uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se nelze domnívat, že možnosti protikoronavirových opatření budou srovnatelné s nouzovým stavem, nebudou podle něj tak efektivní. Vláda bude debatovat i o možnosti vyhlásit nouzový stav nový, musí to ale být v souladu s ústavou, řekla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Kabinet by měl zasedat v pátek od 12:00.
12.02.2021 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2600 článků)

Chytrou karanténu chce ministerstvo zavést po Velikonocích: Jak bude vypadat

 
Vláda v úterý brzy ráno opět zasedla, aby schválila některé návrhy související s nouzovým stavem. Ministerstvo zdravotnictví přišlo s novým konceptem karantény, který by mohl začít platit po Velikonocích. Jak by "chytrá karanténa" vypadala v praxi? To vysvětil na tiskové konferenci šéf Ústředního krizového štábu Roman Prymula.
24.03.2020 11:21 |

podobné články

Hlubuček (STAN): Hlavní město navrhne zákon zmírňující dopad poklesu příjmů krajů

 
Kraje se v souvislosti s nouzovým stavem, který v důsledku šíření onemocnění COVID-19 vyhlásila vláda 12. března tohoto roku, potýkají se zásadním problémem v podobě rapidního poklesu výběru sdílených daní.
30.06.2020 10:15 |

podobné články

Přehledně: Co se může od pondělí? Úřady otevřou naplno, změny u škol i knihoven

 
S novým nouzovým stavem, který začne v Česku platit 15. února, vláda udělala několik malých změn v opatřeních. Nově budou moci podle klasických hodin otevřít úřady, obnoví se výdejová okénka v knihovnách. Co naopak kabinet nedovolil, je otevření všech obchodů, služeb a volnočasových aktivit. Trvá i noční zákaz vycházení. Podívejte se na přehled změn.
14.02.2021 20:05 |

podobné články

Zákaz nočního vycházení platí, úřady nebudou omezené: Co dalšího přinese nový nouzový stav

 
S novým nouzovým stavem, který začne platit od pondělí, přichází jen pramálo změn. Po dohodě s hejtmany vláda vyhlásila nouzový stav od půlnoci na pondělí na dva týdny. Opatření týkající se aktivit pro volný čas či kultury budou platit nadále, uvedl Karel Havlíček. Nic se nemění také pro zákaz vycházení. Naplno se však otevřou úřady a knihovny mohou používat výdejové okénko. Co dalšího se mění?
14.02.2021 18:46 |

podobné články

Ivo Valenta: Je tu další chaos – co se školami?

 
Sněmovna s dalším prodloužením nouzového stavu nevyslovila 11. února souhlas. Aktuální nouzový stav tedy dle soudu není novým nouzovým stavem, ale faktickým pokračováním předchozího, který vláda vyhlásila proti vůli Sněmovny.
24.02.2021 14:40 |

podobné články

Hospodářská komora: Vladimír Dlouhý - Musíme ochránit pracovní místa v podnicích, postižených nouzovým stavem

 
Rozumíme a respektujeme rozhodnutí vlády zavést nouzový stav v zemi. Stravovací zařízení, sportoviště, hudební a společenské kluby, mezinárodní přepravci atd. se ale teď ze dne na den ocitnou bez příjmů, ale zároveň musí hradit výdaje související s podnikáním a mzdové náklady za své zaměstnance.
13.03.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (590 článků) , Vladimír Dlouhý (590 článků)

Koronavirus podle hvězd: Jaké znamení zvládá krizi nejlépe a kdo je na tom hůř

 
Počátek epidemie Covid-19 je datován k 31. prosinci 2019. Již víme, že jde o vysoce infekční onemocnění, které může vést i k úmrtí. V České republice byly první případy nákazy prokázány 1. března 2020. Česko je proto od půlky března v karanténě. Tato situace ukázala mnohé a jistě vyžaduje silné nervy. Jak to vidí hvězdy? Které znamení se pere s nouzovým stavem statečně? A kdo zvládá krizi nejhůře? To se dozvíte ve SPECIÁLNÍM HOROSKOPU!
15.04.2020 07:00 |

podobné články

Nouzový stav podle advokáta Sokola: Mohl by platit i na několik měsíců, volby by ale neovlivnil

 
Nouzový stav si Češi zažili už na jaře a málokdo na něj vzpomíná v dobrém. Nyní, když Česko zasáhla druhá vlna koronaviru, se mnozí lidé opět obávají jejich noční můry. Ostatně nouzovým stavem pohrozil několikrát i Roman Prymula, nový ministr zdravotnictví. Někteří odborníci pak hrozí, že by mohl trvat i několik měsíců. Je ale možné nouzový stav vyhlásit na tak dlouho? Může ovlivnit nadcházející volby? Na tyto otázky odpověděl pro eXtra.cz jeden z nejznámějších českých právníků Tomáš Sokol (68).
24.09.2020 16:25 |

podobné články

Čeká nás znovu nouzový stav! Co vše byste měli vědět?

 
Od pondělí se Česko částečně vrátí do období z letošního jara, kdy se jeho život řídil nouzovým stavem. Tentokrát by ale podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (56, za ANO) neměly dopady být tak tvrdé a platit mají jen 14 dní. Co můžeme čekat?
30.09.2020 05:10 |

podobné články