Článek

Konec přebíhání silnice a přeskakování zábradlí! Na Jiřáku vzniknou nové přechody

 
Když se chodec potřeboval dostat co nejrychleji z náměstí Jiřího z Poděbrad na tramvajovou zastávku na rohu nebo rovnou do Sadů Svatopluka Čecha, se zlou se potázal. Buď bloudil při hledání podchodu metra, nebo si cestu zkrátil přes silnici a riskoval srážku s autem. S tím bude konec. Na křižovatce v rohu náměstí by měly brzy vzniknout čtyři nové přechody.
14.10.2021 05:35 |

podobné články

Podobné články

Konec užívání podchodů Hlávkova mostu? U Vltavské vzniknou nové přechody

 
U Hlávkova mostu směrem na Vltavskou vzniknou tři přechody, které umožní dostat se od řeky do Bubenské ulice po povrchu. Nyní musí lidé využívat podchody. Obyvatelé si podle vedení radnice Prahy 7 na podchody stěžují. Úpravy by mohly být hotové na podzim.
14.08.2018 16:20 |

podobné články

Chodec nepřežil přebíhání silnice. VLETĚL PŘÍMO POD NÁKLAĎÁK!

 
Chodec ve čtvrtek po poledni zemřel při přebíhání vozovky na Mladoboleslavsku. Informace agentury Mediafax potvrdil mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.
28.07.2011 16:00 |

podobné články

Konec slalomů mezi auty. Na Karlově náměstí vzniknou 3 nové přechody

 
Na Karlově náměstí začala minulý víkend Technická správa komunikací (TSK) s postupnou opravou chodníků a vozovek. Největší změnou budou 3 nové přechody, a tak skončí riskantní slalom mezi auty nebo zdlouhavé podcházení vestibulem metra. Úpravy, které podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) vyjdou zhruba na 21 milionů, by měly být hotové do konce prázdnin.
22.07.2020 16:40 |

podobné články

Křižovatku Legerovy a Vinohradské přetnou dva nové přechody. „Řidiče to neomezí,“ slibuje Scheinherr

 
Rušnou křižovatku ulic Legerova a Vinohradská nejpozději do konce srpna protnou dva nové přechody pro chodce. V současné době lze magistrálu podejít pouze ztemnělým podchodem, který nejenže není příliš bezpečný, ale je také nevhodný pro vozíčkáře. Nově vzniklé přechody by komplikaci řidičům přinést neměly, už nyní jsou zde semafory, lidé tedy přejdou v době, kdy mají auta stejně červenou.
09.07.2021 17:10 |

podobné články

V Ostravě, Opavě a Valašském Meziříčí vyrostou nové Oranžové přechody

 
Frekventované přechody pro chodce v dalších třech severomoravských městech budou od podzimu bezpečnější. Přechody se speciálním osvětlením, zvyšujícím přehlednost dopravní situace a viditelnost chodců, vybudují radnice v Ostravě – Nové Vsi, Opavě – Zlatníkách a Valašském Meziříčí. Nadace ČEZ podpoří výstavbu přechodů, na jejichž výběru se podíleli experti z BESIP, celkovou částkou přesahující 300 tisíc korun.
27.08.2016 19:25 |

podobné články

Proměna pražského Karlova náměstí začala. Nové přechody usnadní překonání křižovatky

 
Po osmi letech dohadování, vyjednávání a schvalování začaly v minulých dnech práce na revitalizaci pražského Karlova náměstí. Jako první technická správa komunikací (TSK) opraví chodníky a vozovku u křižovatky s Resslovou ulicí. Vzniknou i nové přechody, které by měly výrazně usnadnit pohyb chodcům. Tyto úpravy by měly být hotové do konce srpna.
22.07.2020 15:05 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): Na Václavák z Vinohrad pohodlně pěšky, nové přechody řidiče nezdrží

 
Hlavní město Praha začalo úpravu křižovatky na křížení ulic Legerova a Vinohradská. Vzniknou taky dva nové přechody pro chodce, díky kterým už nebude muset deset tisíc lidí denně chodit podchodem nevhodným i pro vozíčkáře. Skončí tak nekomfortní podcházení severojižní magistrály, řidiče aut nový přechod nijak neomezí, jelikož v místě už semafory nainstalované jsou a chodci přejdou během cyklu červené.
10.07.2021 13:25 |

podobné články

ČEZ: Osvětlené přechody uleví chodcům i řidičům

 
Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Kvalitní osvětlení může snížit počet těchto úmrtí na třetinu. Společnost ČEZ se proto rozhodla instalovat na nebezpečné přechody osvětlení. O tom, které přechody je potřeba osvětlit, rozhodne veřejnost v projektu Vaše volba 2013.
10.04.2013 11:40 |

podobné články

ČEZ: Již jen týden zbývá do konce hlasování, které přechody chtějí Východočeši osvětlit

 
Ještě týden mohou lidé pomoci osvětlit přechody v anketě Skupiny ČEZ. Na přechodech pro chodce loni zahynulo 35 lidí. Bezpečnostním prvkem, který dokáže tuto smutnou statistiku výrazně zlepšit, je kvalitní osvětlení. Obyvatelé východních Čech teď mají poslední týden na to, aby svými hlasy rozhodli, které přechody osvětlí Skupina ČEZ v projektu Vaše volba 2013. Hlasování končí v pátek 24. května 2013.
16.05.2013 10:00 |

podobné články

ČEZ: Přes 13 tisíc lidí hlasovalo pro bezpečnější přechody v regionu severní Moravy

 
Nejvíce hlasů získaly přechody v Hodslavicích, Bašce a ve Starém Městě. Na doporučení odborné komise budou ještě osvětleny přechody v Lidečku a v Olšanech.
27.05.2013 16:45 |

podobné články

Homosexuálové mají smůlu: Přechody z duhy dostali ZÁKAZ!

 
První duhové přechody pro chodce jako vyjádření podpory homosexuálům představili loni v Kanadě. V Austrálii je chtějí začít malovat na asfalt letos. V Evropě o tom také uvažují některé země, mezi nimi jako první Spojené království. Jenže projekt na podporu práv osob s menšinovou sexuální orientací možná ztroskotá na faktu, že tyto přechody jsou nebezpečné pro osoby trpící Alzheimerovou chorobou.
24.04.2015 14:05 |

podobné články

Zavřené přechody na Slovensko rozzuřily obyvatele příhraničí: Všechny do soboty otevřou

 
Od pondělí slovenská policie v souvislosti s dřívějším rozhodnutím vlády začala na vybraných hraničních přechodech kontrolovat, zda cestující dodržují povinnosti ohledně elektronické registrace při vstupu do země, případně zda splňují podmínky pro výjimky z karantény. Menší hraniční přechody Slovensko uzavřelo. Průjezd znemožňují betonové zátarasy. Lidé z pohraničí zuří a proti uzavření protestují. Nedostanou se totiž do práce. Situace se hodně vyhrotila na Vlárském průsmyku, kde se lidé dokonce pustili do betonových zátarasů. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) uvedl, že všechny zavřené přechody o půlnoci z pátku na sobotu otevřou.
07.07.2021 15:40 |

podobné články

Farmářské trhy na Jiřáku v novém kabátu. Důchodkyně oplakala své oblíbené vinaře

 
Trhy na Jiřáku v novém – den první. Ve středu 15. února se po dlouhých dohadech mezi městskou částí a nespokojenými obyvateli Prahy 3 konečně otevřely oblíbené farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad. Někteří lidé si ani změny provozovatele nevšimli, dalším se novoty nezamlouvaly. Skupina farmářů na trhy kvůli morálce rezignovala.
16.02.2017 07:30 |

podobné články

Sladkosti, květiny i jitrnice: Farmářské trhy na Jiřáku zahájily sezonu! Co vše tady koupíte?

 
Farmářské trhy na Jiřáku odstartovaly. Ve středu 14. února zahájily trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad sezonu. Od středy až do soboty tady můžete nakoupit kozí sýry, domácí vajíčka, uzeniny, maso z farem i zeleninu.
15.02.2018 11:05 |

podobné články

Přechody jsou zbytečnost, usoudil starosta a bez vědomí obyvatel je zrušil

 
Sedm tisíc obyvatel polského městečka Miasteczko Ślonskie po cestě z práce mohlo mít pocit, že na jejich ulicích něco chybí. Něco, co tam ještě ráno bylo a považovali to za součástí silnice. Starosta se rozhodl zrušit na sídlišti přechody pro chodce a navíc zjednosměrnit ulice, aniž by to s místními konzultoval.
26.09.2021 09:50 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): Konečně přechody na Jiřáku

 
Komentář na facebookovém profilu k vyřešení bezpečnosti na frekventované pražské križovatce Vinohradské a náměstí Jiřího z Poděbrad
16.10.2021 22:15 |

podobné články

Divadlo Bez zábradlí uvede 26.3. slavnostní premiéru hry Ronalda Harwooda Garderobiér v režii Karla Heřmánka

 
Jeden z nejslavnějších pohledů do divadelního zákulisí od autora oscarového Pianisty, Ronalda Harwooda. Autor sám byl kdysi osobním garderobiérem u sira Donalda Wolfita v Shakespearovské společnosti. Tuto svou zkušenost později zúročil k napsání své hry, díky níž dosáhl v roce 1980 celosvětového uznání. V roce 1983 vznikl podle jeho scénáře stejnojmenný film režiséra Petera Yatese s Albertem Finneym a Tomem Courtenayem v hlavních rolích. Film získal pět nominací na Oscara. V Čechách Garderobiéra poprvé uvedl v roce 1987 Evald Schorm v Divadle Na zábradlí. Od roku 2014 Divadlo Bez zábradlí uvádí také Harwoodovu hru Kvartet v režii Petra Slavíka.
10.03.2015 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Tom Courtenay (1 článek) , Karel Heřmánek (249 článků) , Ronald Harwood (5 článků) , Peter Yates (1 článek) , Evald Schorm (46 článků) , Petr Slavík (41 článků) , Karel Albert (9 článků) , Petra Albert (3 články)

Divadlo Na zábradlí triumfovalo v Cenách divadelní kritiky

 
Ve všech osmi kategoriích Cen divadelní kritiky (dříve Cen Alfréda Radoka) za rok 2014 triumfovalo pražské Divadlo Na zábradlí. Ceny byly předány v pátek po představení Velvet Havel právě v Divadle Na zábradlí.
14.03.2015 00:25 |

podobné články

Pes uvízl hlavou v zábradlí balkonu: Zachránili ho přivolaní hasiči

 
Neobvyklý zásah řešili pražští hasiči v pondělí večer. Vyjížděli totiž k vyproštění psa, který se zasekl hlavou a částí těla v zábradlí, a zoufalá majitelka jej nemohla dostat ven. Vše nakonec proběhlo bez problémů a po roztažení zábradlí balkonu během chvíle mířil zpět za svou šťastnou majitelkou.
21.03.2017 08:25 |

podobné články