Článek

Konec mentolových cigaret: Zítra zmizí z pultů v celé Evropě

 
Existují téměř 100 let a zítra po nich přesto bude veta! Mentolové cigarety, které jen v Česku kouří 350 000 lidí, zmizí z pultů obchodů v celé Evropě. Důvod? Obliba u dětí a mnohem horší zdravotní následky, než u jiných cigaret.
19.05.2020 12:10 |

podobné články

Podobné články

ŠÍLENÉ: Mentol v cigaretách posiluje závislost!

 
O mentolových cigaretách se v posledních letech píše často. Lidé holdující tzv. mentolkám prý vykouří více cigaret než těch bez příchutě kvůli chladivému účinku. Navíc mentol zláká ke kouření i ty osoby, kterým je běžný tabákový kouř odporný. Jenže podle vědců z Yaleovy univerzity je ďábel mentolových cigaret ukryt v něčem jiném. Především v mentolu samotném a jeho účincích na mozek. Tato látka přírodně se vyskytující třeba v mátě totiž zvyšuje počet neuroreceptorů vytvářejících závislost na nikotinu. Při kouření mentolek se tak člověk stane rychleji a silněji závislým.
12.12.2014 14:00 |

podobné články

Poslední poklona mentolových cigaret

 
Oblíbili jste si mentolky? Připravte se na to, že 20. května 2020 je típnete nadobro. Z prodejních pultů totiž zmizí všechny mentolové a kapslové cigarety, které v rámci Evropské unie už nebude možné nikde zakoupit. Vejde v platnost dokument vycházející z tabákové směrnice EU, který zakazuje prodej cigaret s mentolovou příchutí.
12.03.2020 13:15 |

podobné články

Další rána pro vášnivé kuřáky: Z pultů obchodů brzy zmizí mentolové cigarety

 
Po zákazu kouření v hospodách a po zákazu cigaret s ovocnou příchutí, jakými byly například borůvky, jahody či jablka, přichází další rána. Příznivci tabáku s nádechem svěžesti se budou muset rozloučit s takzvanými mentolkami, které z pultů zmizí už v květnu letošního roku. A to není jediná změna.
04.01.2020 07:00 |

podobné články

To je tedy pěkné: Po mentolových žvýkačkách se tloustne!

 
Ne že by se tloustlo přímo ze žvýkaček. Vědci z Ohio University ale zjistili, že po mentolových či mátových žvýkačkách máme daleko větší chuť k jídlu. Je tedy hezké, že po každém jídle snižujete pH ve vašich ústech, abyste ochránili svůj chrup před zubním kazem, ale možná se vám to odráží na vaší postavě.
31.03.2013 18:00 |

podobné články

Německý exkancléř si vytvořil zásobu cigaret až do sta let! Bojí se, že mu je EU zakáže

 
Politika EU dokáže lidi pořádně vystresovat. Příkladem je bývalý německý kancléř Helmut Schmidt, který si ve svých 94 letech vytvořil zásobu 200 kartonů mentolových cigaret ze strachu, že mu Evropská unie kuřivo s jeho oblíbenou příchutí zakáže. Schmidtovy zásoby vyzradil kandidát sociálních demokratů (SPD) na kancléře Peer Steinbrück.
10.07.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Peer Steinbrück (5 článků)

Mentolovým cigaretám odzvonilo: Proč byl zakázán jejich prodej a kolik kuřáků to zasáhne

 
Po zákazu kouření v hospodách a po zákazu cigaret s ovocnou příchutí, jakými byly například borůvky, jahody či jablka, byl zakázán i prodej mentolových cigaret. Dne 20. května totiž vešla v platnost česká úprava evropské směrnice o tabákových výrobcích. Její odůvodnění je prosté, zasáhne ale statisíce kuřáků.
20.05.2020 13:15 |

podobné články

Začíná platit zákaz mentolek. „Svěží“ cigarety si Češi oblíbili, budou jim chybět

 
Konec jedné éry, která trvala téměř 100 let. V Evropské unii začíná ve středu platit zákaz prodeje oblíbených mentolových cigaret, které pro spoustu kuřáků představovaly to hlavní, po čem sahali. Právě jejich velká popularita jim ale zlomila vaz. Tím, že „chutnají lépe“, po nich často sahali děti a mladiství, což podle odborníků připívalo ke vzniku závislosti. Česko si tak nyní bude muset zvyknout na život bez mentolek. Jak bude vypadat?
20.05.2020 05:30 |

podobné články

Evropská unie: Zákaz mentolových a light cigaret. Co vy na to? ANKETA

 
V Bruselu dnes začala protikuřácká revoluce. Europoslanci chtějí zakázat mentolové cigarety, cigarety slim, přidat odpuzující obrázky na krabičky a omezil tabákovou reklamu. Češi se zatím staví proti. I kvůli obavám o příjem z daní na cigarety.
21.03.2013 12:40 |

podobné články

Evropská Unie nám chce vnutit zákaz mentolových cigaret

 
Česko i Polsko se staví odmítavě k evropské směrnici, která zpřísňuje obchod s tabákovými výrobky a zakazuje prodej některých z nich. Chtějí hledat v Evropské unii spojence se stejným názorem, kteří jim pomohou národní pozice prosadit. Po jednání se svým polským protějškem Stanislawem Kalembou to dnes na tiskové konferenci řekl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS). 
06.05.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (502 článků)

Václav Krása: Co dalšího bude EU zakazovat?

 
Komentář na facebookovém profilu k unijnímu zákazu mentolových cigaret.
23.05.2020 17:30 |

podobné články

Ministr Němeček: Konec neznámého složení náplní do elektronických cigaret

 
Jaké látky obsahují náplně do elektronických cigaret? Nejsou některé obsažené látky ještě škodlivější než klasické cigarety a bude možné zabránit distribuci nekvalitních výrobků? Mimo jiné i na tyto zásadní otázky bude možné už od letošního podzimu získat odpovědi díky nové vyhlášce ministerstva zdravotnictví o elektronických cigaretách, náhradních náplních do nich a bylinných výrobcích. Ta upravuje také požadavky na jakost, vzhled a vlastnosti elektronických cigaret.
08.08.2016 07:30 |

podobné články

Plán vlády: Další velké zdražení cigaret

 
Kuřáci budou muset sahat čím dál tím hlouběji do peněženek. Od Nového roku má podle výrobců zdražit krabička cigaret až o 13 korun. A to není zdaleka konec! Ministerstvo financí má v plánu zvyšovat spotřební daň u tabáku a cigaret i v dalších letech, a to o pět procent ročně!
17.12.2019 05:10 |

podobné články

AUVAJS! Další velké zdražení cigaret

 
Kuřáci budou muset sahat čím dál tím hlouběji do peněženek. Od Nového roku má podle výrobců zdražit krabička cigaret až o 13 korun. A to není zdaleka konec! Ministerstvo financí má v plánu zvyšovat spotřební daň u tabáku a cigaret i v dalších letech, a to o pět procent ročně!
17.12.2019 14:25 |

podobné články

Japonští kuřáci si dělají zásoby před zdražením cigaret

 
Japonští kuřáci syslí, schraňují a dokonce i kradou, aby se připravili na rekordní zdražení cigaret, které v pátek vstoupí v platnost. Tabákové šílenství rozdmýchávají nejvíc obchodníci, kteří zákazníky připravují na více než pětadvacetiprocentní zvýšení cen některých značek v souvislosti s rozhodnutím vlády zvednout daně z cigaret, napsala dnes agentura AFP.
05.10.2010 12:30 |

podobné články

Kuřáci v ČR zapláčou. Přijde opětovné zdražení cigaret

 
Cena cigaret a tabáku v následujících dvou letech poroste. Celkově by měla být krabička cigaret ve srovnání s nynějším stavem v roce 2014 dražší zhruba o čtyři koruny. Vláda totiž v úterý projedná návrh novely zákona o spotřebních daních, která právě u tabákových výrobků zvyšuje spotřební daň.
18.06.2012 14:50 |

podobné články

Vláda schválila zvýšení spotřební daně u cigaret

 
Cena cigaret a tabáku v následujících dvou letech poroste. Celkově by měla být krabička cigaret ve srovnání s nynějším stavem v roce 2014 dražší zhruba o čtyři koruny. Vláda dnes totiž schválila novelu zákona o spotřebních daních, která právě u tabákových výrobků zvyšuje spotřební daň.
19.06.2012 11:15 |

podobné články

Heger chce vyhnat z hospod i kuřáky elektronických cigaret

 
Právě dokončená novela ministerstva zdravotnictví postihuje kuřáky nejen klasických tabákových cigaret, ale i těch elektronických. Prosazuje zákaz kouření v uzavřených budovách, který se týká i e-cigaret. Platit by měla od začátku nového roku.
10.08.2012 19:05 |

podobné články

Zásah Kalouska? Resort financí upravil daň z cigaret na poslední chvíli

 
Od nového roku začne platit zákon o zdanění cigaret. Člověk si tak bude pro krabičku kuřiva muset sáhnout ještě hlouběji do kapsy, a jak to tak vypadá, hlavně ti, kteří kouří lacinější varianty. Zdanění, jež se právě ve sněmovně projednává, je připraveno tak, aby ceny levných cigaret stouply víc než ty značkové, produkované hlavně nadnárodními tabákovými koncerny
11.09.2012 08:20 |

podobné články

Daň u cigaret vzroste, rozhodli poslanci. Kalousek se popichoval s Johnem

 
Schválení spotřební daně u cigaret a tabáku, k němuž se ČR zavázala, se ve Sněmovně zvrhlo ve slovní přestřelku mezi ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a Radkem Johnem (VV), kterému sekundoval Vít Bárta (VV). Krabička cigaret by měla být v roce 2014 asi o čtyři koruny dražší než nyní. Na příští rok by z toho připadalo zdražení o dvě koruny.
26.09.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Miroslav Kalousek (6965 článků) , Vít Bárta (2842 článků)