Článek

Konec „divokého západu“? Z fasád pražských domů mizí reklamy, provozovatelé si stěžují až u Evropské komise

 
Od 1. října na velké části území hlavního města platí nová pravidla pro umísťování reklamy ve veřejném prostoru. Zmizet mají hlavně velké plachty, které zakrývají fasády domů, a také různé konstrukce na dopravních prostředcích. Snahu o omezení vizuálního smogu ale mohou magistrátu ještě překazit provozovatelé reklamy, kteří si stěžují u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, případem se podle nich zabývá i Evropská komise.
08.10.2021 17:00 |

podobné články

Podobné články

NPÚ: Vědecká rada generální ředitelky se zabývala řešením fasád Invalidovny

 
Vědecká rada generální ředitelky NPÚ je vrcholným poradním orgánem NPÚ. Na svém 28. zasedání, konaném 13. 2. 2021, se mimo jiné seznámila s předloženými návrhy možného řešení fasád přístaveb národní kulturní památky Invalidovna, z nichž posuzovala dvě materiálové varianty – strukturovaný beton a lehané sklo. Po rozsáhlé diskusi přistoupila k hlasování s následujícími závěry.
25.02.2021 18:05 |

podobné články

Válka o billboardy: Půjdou dolů, i když je majitelé přelepí, míní Ťok

 
Provozovatelé venkovní reklamy neodstraní billboardy podél dálnic a silnic první třídy. Stáhnou z nich prý reklamy a nahradí je nekomerčním motivem. Podle právního výkladu Svazu provozovatelů venkovní reklamy se tak vyhnou povinnosti billboardy bourat. Na středeční tiskové konferenci to uvedl prezident svazu Marek Pavlas. Podle ministerstva plán provozovatelů reklamy nejspíš neuspěje. Spor nevyřešilo ani odpolední setkání Pavlase s ministrem dopravy Danem Ťokem.
30.08.2017 13:10 |

podobné články

Prahu čeká invaze Divokého západu! Připravte se na jezdce, kankán a koňokino!

 
Premiéra filmu WesternStory je svátkem pro všechny příznivce westernu, Divokého západu, trampingu, kovbojek, country i koní.
16.05.2011 17:20 |

podobné články

Překrásné noční obrazy z Divokého západu od malíře, který předběhl Zdeňka Buriana

 
Podívejte se na obrazy, na kterých zachycuje jedinečný obraz Divokého západu, jeho přírodu, obyvatele i zvířata na konci 19. století.
20.08.2021 06:00 |

podobné články

Billboardy v Praze porušují předpisy, TSK je prověří. „Městu chybí strategie,“ zlobí se provozovatelé

 
Pražský magistrát pověří Technickou správu komunikací (TSK), aby prověřila dodržování Pražských stavebních předpisů u staveb pro reklamu umístěných na městských pozemcích. Vyplývá to z materiálu, který v pondělí schválili pražští radní a podle kterého stavby často předpisy porušují. Podle reklamní firmy JCDecaux město s provozovateli nejedná a chybí mu systémová strategie venkovní reklamy. Kroky magistrátu v souvislosti s omezením jiných typů reklamy již dříve kritizovali další provozovatelé.
11.10.2021 12:45 |

podobné články

Praha ruší reklamní plochy na lavičkách. Provozovatelé se bouří. „Nejde o diskriminaci,“ tvrdí Třeštíková

 
Provozovatelé reklamních ploch na plachtách na domech v Praze považují za diskriminační novou vyhlášku o regulaci venkovní reklamy a chtějí ji zrušit. Na tiskové konferenci to v úterý uvedli zástupci Sdružení českých firem venkovní reklamy (SČVR). Vyhláška má platit od října. Z velké části Prahy má zmizet zhruba 120 velkých reklamních plachet a 1400 reklam na lavičkách, ale zůstane zhruba dalších 11 000 míst na bigboardech a billboardech nebo tramvajích či v metru. SČVR se kvůli tomu obrátilo na Evropskou komisi a antimonopolní úřad. Podle pražské radní Hany Třeštíkové (Praha Sobě) není cílem vyhlášky diskriminace, ale narovnání stavu.
25.08.2021 12:35 |

podobné články

Reklamy v televizi stále řvou, protože pořady jsou tišší, stěžují si diváci

 
Pokud jste si mysleli, že od 1. června vás přestane obtěžovat příliš hlasitá reklama v televizi, jak to nařídila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, byla to radost předčasná. Televize vymyslely podařenou fintu: reklamy ztlumily, ale současně některé pořady vysílají tišeji než reklamy. Divák si tak zvýší hlasitost na svém ovladači, aby svůj pořad dobře slyšel, a reklamní blok na něj opět řve. Stejně jako dřív.
14.08.2013 05:05 |

podobné články

Konec obří reklamy u Nuselského mostu: Po plachtě z domu zmizí i obrazovka

 
Pražský magistrát se dohodl s provozovatelem reklamy na domě u Nuselského mostu na odstranění velké LED obrazovky. Naposledy se rozsvítí na Silvestra a společnost BigBoard uvedla, že se vynasnaží obrazovku i s celou konstrukcí odstranit v prvním čtvrtletí příštího roku. V tiskové zprávě o tom informovali zástupci Svazu provozovatelů venkovní reklamy (SPVR) a města. Již dříve provozovatel z domu odstranil reklamní plachtu.
22.12.2020 12:55 |

podobné články

ČT letos odhaduje propad příjmu z reklamy o 90 procent

 
Česká televize kvůli ukončení vysílání reklamy na ČT1 a ČT24 letos odhaduje meziroční propad příjmu z reklamy zhruba o 90 procent. Pro loňský rok plánovala příjem 480 miliónů korun, konečná částka byla ale nižší. Důvodem bylo mimo jiné dřívější ukončení vysílání reklamy na obou kanálech na podzim loňského roku, než televize plánovala, sdělila mluvčí ČT Michaela Fričová.
05.01.2012 12:10 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Za vadný obsah reklamy odpovídá i ten, kdo ji šíří

 
Za reklamu a její obsah nese odpovědnost i šiřitel reklamy, nejen zadavatel a zpracovatel. Pokud je tedy reklama nekalou obchodní praktikou, má dohledový orgán zahájit správní řízení pro delikt podle zákona o regulaci reklamy i s tím, kdo takovou reklamu šíří. Jen důsledný dohled a vymáhání odpovědného přístupu šiřitelů reklamy mohou vést ke skutečné ochraně spotřebitele.
13.07.2017 11:30 |

podobné články

Komise doporučila za provozovatele pražských památek ABL

 
Soutěžní komise Pražské informační služby (PIS) doporučila za provozovatele sedmi pražských památek bezpečnostní firmu ABL.
23.06.2010 11:40 |

podobné články

Kontroverzní reklama u Nuselského mostu zmizela. Obří banner provozovatel odstranil

 
Svaz provozovatelů venkovní reklamy (SPVR) odstranil plachtu z domu v ulici Boženy Němcové u Nuselského mostu, která propagovala Českou basketbalovou federaci. Prezident svazu Marek Pavlas uvedl, že provozovatelé venkovní reklamy tím vyšli vstříc vedení města, které dlouholetou přítomnost plachty na domu kritizuje. Nejde nicméně podle něj o placenou reklamu a k jejímu sundání nebyl právní důvod. S městem chce svaz jednat.
23.09.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (156 článků)

Svaz vyšel Praze vstříc. Odstranil plachtu u Nuselského mostu

 
Svaz provozovatelů venkovní reklamy (SPVR) odstranil plachtu z domu v ulici Boženy Němcové u Nuselského mostu v Praze, která propagovala Českou basketbalovou federaci. Jak sdělil prezident svazu Marek Pavlas, provozovatelé venkovní reklamy tím vyšli vstříc vedení města, které dlouholetou přítomnost plachty na domu kritizuje. Nejde podle něj nicméně o placenou reklamu a k jejímu sundání nebyl právní důvod. S městem chce svaz jednat.
23.09.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (156 článků)

Zástupci V4 odmítli návrh Evropské komise. Je to vydírání, řekl maďarský ministr zahraničních věcí

 
Zástupci visegrádské skupiny odmítli návrh Evropské komise na přerozdělování migrantů. Český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek (ČSSD) je z něj nemile překvapen. Evropská komise by podle něj neměla předkládat něco, co Evropu rozděluje. Maďarský ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó návrh označil za nepřípustný a postoj Evropské komise za vydírání. Šéf polské diplomacie Witold Waszczykowski poznamenal, že si stále není jist, zda Evropská komise svůj návrh myslí vážně. Proti kvótám se vyslovil i slovenský státní tajemník Lukáš Parízek.
04.05.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2818 článků)

Poslanci vzali na vědomí závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard

 
Poslanecká sněmovna hlasy 137 poslanců kývla na závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard. Se zprávou dolní komoru v pátek seznámil místopředseda komise Daniel Korte (TOP 09), samotný předseda komise Bronislav Schwarz (ANO) a člen komise Ivan Gabal (KDU-ČSL). Podle Schwarze komise pro Opencard již podala trestní oznámení na policii a státní zástupkyni Dagmar Máchovou. Komise se měla zaměřit na postup vyšetřování počátků projektu Opencard.
23.01.2015 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků) , Dagmar Schwarz (5 článků) , Daniel Schwarz (2 články)

Volební reklamy KSČM „mizí“ z pražských ulic. Strana už podala trestní oznámení

 
Předvolební kampaň kvůli nastávajícím komunálním volbám je v Praze plném proudu. Strany se všemožně snaží prezentovat své programy a zviditelnit. Komu se v tomto ohledu příliš nedaří, je KSČM. Neznámý pachatel totiž odstranil její reklamy ze 44 sloupů v Praze. Strana proto podala trestní oznámení, kterým se bude zabývat Policie ČR.
13.09.2018 19:05 |

podobné články

Google opět na pranýři v Bruselu. Nezobrazoval prý reklamy svých konkurentů

 
Evropská komise ve čtvrtek rozšířila svůj spor s americkou společností Google kolem údajného zneužívání dominantního postavení na trhu. Oznámila to eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová. Komise doplnila seznam námitek, které firmě poslala už loni v dubnu kvůli zvýhodňování jejího vlastního produktu umožňujícího srovnávat nákupní nabídky. Dalším problémem je podle Komise to, že Google zneužíval svého postavení tím, že omezoval možnosti webových stránek zobrazovat reklamy jeho konkurentů.
14.07.2016 13:35 |

podobné články

Poláci žalují v Bruselu na Česko. Diskriminujeme prý jejich potraviny

 
Polští vývozci potravin si v Bruselu stěžují na to, že jsou jejich výrobky na některých evropských trzích diskriminovány. Podle Poláků zavádí nejvíce omezujících opatření Česko. Výrobci potravin si údajně u Evropské komise stěžují proto, aby vyvolali debatu a komise se tímto problémem začala zabývat.  
17.06.2015 13:25 |

podobné články

Městečkem West v Texasu otřásla mohutná exploze. Z domů zbyly kostry

 
Temná mračna leží nad ulicemi posetými troskami, všude se válejí střepy, kolem zuhelnatělých fasád domů s vyraženými okny jezdí sanitky. West ale není válečnou oblastí, neleží v Sýrii nebo v Afghánistánu, nýbrž uprostřed Texasu. V městečku vzdáleném sto kilometrů jižně od Dallasu vybuchla ve středu večer (místního času) továrna na výrobu hnojiv. Policie mluví po několika hodinách s nejistotou o pěti až 15 mrtvých - mohly by jich ale být desítky.
18.04.2013 08:20 |

podobné články