Článek

Konec českých domácích zabíjaček? Vláda zavádí přísná opatření

 
Zabíjačkové hody vždy patřily k českým obyčejům. Na vesnici se při této události sešli všichni vesničané a lidé se veselili i hodovali. Domácí zabíjačky mají své kouzlo.
31.03.2024 07:15 |

podobné články

Podobné články

Zabijaček v Česku ubývá: Poražených prasat je o půlku méně než před 10 lety

 
Domácích zabijaček prasat dlouhodobě ubývá. Jitrnice, ovar či tlačenku z vlastnoručně vykrmeného „pašíka“ si dopřeje rok od roku stále méně lidí. Podle odhadu ministerstva zemědělství bylo loni v Česku na domácích zabijačkách poraženo 100.000 prasat, o rok dříve šlo o 110.000 kusů. ČTK to dnes sdělila mluvčí resortu Markéta Ježková. Před desetiletím bylo při domácích zabijačkách poraženo 190.000 prasat.
18.01.2017 16:10 |

podobné články

Doba zabijaček: 4 tipy, které byste měli znát,než vyrazíte za ovarem!

 
Nastává čas zabijaček a masopustů. Na jitrničky, jelítka, ovárky, prdelačku a další dobroty se sbíhají sliny snad každému – vyjma vegetariánů. Připravili jsme malý průvodce českou zabíjačkou.
03.02.2017 09:40 |

podobné články

Zima je časem zabijaček!

 
Zima je u nás spojená s tradicí zabijaček. A ne už jen těch klasických, dělaných z čuníka. Se svými »hody« se hlásí už i vegetariáni. A o víkendu si tyto dva tábory rozdali na dálku ve výrobě »svých« laskomin.  Ve stejném čase, tedy od sedmi do patnácti hodin, v Kyjově a nedalekém Hostětíně tvrdě pracovali a poté si pochutnávali, jak »masožrouti,« tak vegetariáni.
22.01.2019 16:05 |

podobné články

Vegetariáni, dále raději nečtěte: Odpůrci mi říkají ovar a já jsem na to hrdý, zářil Zeman při návštěvě řeznictví a spustil...

 
REPORTÁŽ „Někteří lidé jsou posedlí nejrůznějšími zákazy a berou nám radost ze života,“ uvedl prezident Miloš Zeman během návštěvy Řeznictví a uzenářství Matula ve Zlínském kraji. Prezident tak reagoval na chystané zákazy kouření a omezení domácích zabíjaček ze strany EU.
16.10.2015 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28062 článků)

Jelita i pro příbuzné!

 
Jitrnicemi, jelity či masem z domácích zabijaček je ode dneška možné legálně obdarovat širší okruh rodiny.
01.11.2017 12:15 |

podobné články

Přísná pravidla pro dovolenou v Egyptě: Omezené jídlo, problém s dětmi a konec „vodnice“

 
Egypt v honbě za turisty zavádí přísná pravidla. Ukrajince, Poláky i Čechy má v plánu nalákat na příslib bezpečí. Jak Blesk Zprávám řekl egyptský ministr turismu, chce, aby lidé věděli, že budou v dobrých rukách. Vysoký hygienický standard v hotelech i po dobu celého pobytu má zajistit podrobný manuál, který říká, co mají hotely dělat, aby zabránily přenosu nákazy koronavirem. Blesk Zprávy ho mají k dispozici - omezuje téměř vše od nástupu na palubu letadla až po večerní zábavu a stolování. Samozřejmě nařizuje personálu nosit roušky, ti navíc musí bydlet v areálu hotelu, aby do něj nevnesli nákazu. Rodiny, které zamíří na dovolenou se staršími dětmi, mohou mít problém.
06.09.2020 05:40 |

podobné články

Státní veterinární zpráva: Aktuální informace k africkému moru prasat

 
Mimořádná veterinární opatření z minulého týdne uložila obcím ve vyjmenovaných oblastech (katastrální území vyjmenovaná v nařízení) povinnost provést do 13. listopadu soupis všech hospodářství s chovem prasat domácích a dalších zařízení s chovem druhů z čeledi prasatovitých a tento soupis následně do 15. listopadu předat krajské veterinární správě ve Zlíně. SVS k dnešnímu dni eviduje v této zóně 84 chovů a 206 prasat domácích. Ve vysoce rizikové oblasti (uvnitř ohradníků) se vykytuje 24 chovů a 37 prasat domácích. Na neregistrované chovy prasat v oblasti uvnitř ohradníků se vztahuje povinnost provést nejpozději do 1. 12. 2017 porážku.
18.11.2017 08:20 |

podobné články

Otevření pražské zoo po rozvolnění obrazem: 300 návštěvníků, policie a přísná opatření

 
Pandemie koronaviru v Česku sice není ještě úplně u konce, ale vláda se uchýlila k postupnému rozvolňování, které se v první vlně týkalo i otevření zoologických zahrad. Podle vyhlášky může pražská zoo pojmout až 8500 tisíc návštěvníků. První den po otevření zoo navštívilo něco málo přes 300 lidí a prohlídku doprovázela přísná bezpečnostní opatření, na která dohlížela policie.
28.04.2020 13:15 |

podobné články

Dvouletý ze Soukromníků: Přísná opatření zapadají do Babišova vidění světa, celou dobu vládne jen pomocí regulací

 
ROZHOVOR Nejen vláda Andreje Babiše, ale drtivá většina poslanců dnes ztratila důvěru veřejnosti, a proto občané nedůvěřují vládním opatřením. Myslí si to alespoň místopředseda Strany soukromníků Michal Dvouletý, podle kterého přísná protiepidemická opatření zapadají do vidění světa Andreje Babiše a jeho vlády, která se celou dobu snaží pouze vše regulovat, omezovat a nařizovat. „Není možné se smířit s tím, že poté, co jsme přišli o rok života, obětujeme ještě dalších několik let a i nadále budeme žít v izolaci, bez školy, sportu, kultury, bez normálních sociálních kontaktů, ale i zábavy, kterou každý ke svému životu potřebujeme,“ říká zlínský krajský zastupitel Michal Dvouletý.
26.03.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26250 článků)

Sex jen se členy domácnosti. Británie zavádí nová pravidla pro kontakty osob

 
V souvislosti s rozvolňováním protikoronavirových opatření zavádí Velká Británie od 1. června nová opatření, která mají zabránit masivnímu šíření nákazy. Jak si povšimly některé britské deníky, tato opatření například znamenají, že milostné hrátky mezi lidmi, kteří nebydlí ve stejném bytě či domě, jsou od pondělí víceméně nelegální.
01.06.2020 15:15 |

podobné články

Bělobrádek: Veřejnoprávní médium má být symbolem objektivity. Nebo ne?

 
Dnes mě nadzvedla reportáž Konec tradičních zabijaček – za veřejné hody pokuta 300 tisíc. Musím se jasně ohradit proti zkreslení reality.
18.01.2012 10:25 |

podobné články

Konec zabijaček? „Trápení zvířátek“ řešili v Senátu, až 6 let pro tyrany má šanci projít

 
Příběh nekončí! Vysílené feny z množíren mohou alespoň na chvíli šťastně zavrtět ocasem. Senátem totiž v pátek prošla změna, která vrací do hry zpřísnění trestů za úmyslené týrání zvířat, po kterém volá i projekt Blesk tlapky. Na řadě je tak opět Sněmovna, která zvýšení trestů „zamázla“. Pro přísnější tresty hasovalo 39 senátorů, 5 bylo proti a 30 se zdrželo.
30.01.2020 14:35 |

podobné články

Pásek dolů! ODS zavedla na kongresu přísná bezpečnostní opatření

 
Přísná bezpečnostní opatření panují na kongresu ODS, který probíhá o tomto víkendu na brněnském Výstavišti. Zcela nezvykle na stranická rokování musí novináři procházet bezpečnostním rámem, u kterého asistuje ochranka v bílých rukavičkách.
03.11.2012 09:50 |

podobné články

Svatováclavskou pouť doprovázela přísná opatření. Klaus s rouškou napůl odmítá „zbytečnou“ debatu

 
Přísná opatření kvůli koronaviru v pondělí provázela Národní svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi u Prahy. Centrum města, které v jiných letech zaplnily tisíce poutníků, bylo ráno nezvykle prázdné. Vidět byli hlavně policisté a skauti, kteří pomáhali s organizací setkání. Větší hloučky přicházely na náměstí až před slavnostní mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Účast byla však proti minulým rokům výrazně nižší. Akci poznamenalo také deštivé počasí.
28.09.2020 09:35 |

podobné články

Sportovci kritizují přísná opatření na olympiádě. Pro Číňany je to ale běžná věc

 
Západní sportovci i členové jejich realizačních týmů přítomní na Zimních olympijských hrách v Pekingu čím dál více upozorňují na drakonické restrikce spojené s pandemií covidu-19, která v olympijské vesničce platí. V mnohých případech je přísná opatření zcela opatřila, neboť to, co z domova měli za striktní pravidla, se ani v nejmenším nedá porovnávat s Čínou, uvedla stanice CNN.
11.02.2022 05:15 |

podobné články

Přísná opatření proti nákaze na letišti v Ruzyni: Tohle vás aktuálně čeká po příletu do Prahy

 
Nebezpečný koronavirus se šíří a ohrožuje lidi po celém světě. V Číně si během několika dnů vyžádal již 107 obětí a podezření na nákazu hlásí i země Evropy. Proto se i na Letišti Václava Havla v Praze zavádí bezpečnostní opatření, která by výskyt smrtícího koronaviru v České republice eliminovala na minimum.
28.01.2020 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6481 článků)

Ne všechny země se koronaviru bojí: PANIKA VERSUS OPATRNOST

 
Nejhorší je panika, přehnaná opatření škrtí ekonomiku a stejně je to u mladých jen taková chřipka. V podobném duchu mnozí vidí pandemii SARS-CoV-2 i přísná opatření, jež zavádí stále víc zemí. A vidí to tak i představitelé některých zemí. Jenže ne všem ten klid vydrží.
26.03.2020 05:10 |

podobné články

Domácí prasata míří na porážku. Řada chovatelů dostala příkaz kvůli africkému moru

 
Veterináři ve středu vydali nová mimořádná opatření v souvislosti s africkým morem prasat na Zlínsku. Ve vysoce rizikové oblasti nákazy ohraničené ohradníky musejí chovatelé do 1. prosince porazit veškerá domácí prasata. Výjimku mají pouze chovy registrované podle plemenářského zákona, řekl ČTK Petr Majer z tiskového oddělení Státní veterinární správy (SVS). Přísná opatření mají snížit riziko šíření nákazy, hlavně do chovů domácích prasat.
08.11.2017 18:55 |

podobné články

Nová covidová opatření na Vánoce i Silvestr na obzoru! Rakušan: Vláda je probere ve středu

 
Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) oznámil, že krizový štáb, který nově vede, dal úkol ministerstvu zdravotnictví připravit ve středu na vládu novou sadu opatření. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) má na jednání vlády připravit opatření, režim a pravidla, která budou platit do konce letošního roku, poznamenal Rakušan. „Případný konec nouzového stavu tak, jak vláda rozhodovala v pátek, rozhodně neznamená konec protipandemických opatření. Pan ministr Válek ve středu přijde s některými opatřeními, která právě na to potenciální nebezpečí, které nás čeká, budou reagovat,“ upozornil.
20.12.2021 10:35 |

podobné články