Článek

Konec bezvládí v Praze? Koalice SPOLU dala Pirátům a Starostům velkorysou nabídku

 
Koalice SPOLU přichází s prvním návrhem na složení Rady hlavního města Prahy. Po jednání s Pirátskou stranou a hnutím STAN politici uvádějí, že nové složení rady vychází z vůle voličů. Zároveň bude opřena o 37 hlasů, což umožní stabilní vládnutí. Nová vláda by tak mohla vzniknout do měsíce. "Pevně věříme, že se nám podaří najít shodu a že konečně dáme našemu městu nové vedení, které si Pražané zaslouží," sdělil předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil pro eXtra.cz.
16.01.2023 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2193 článků) , Jiří Pospíšil (2193 článků)
Podobné články

Všichni proti ANO: Koalice v Brně ukázala karty, Vokřál dal nabídku Pirátům

 
Poprask v Brně spustilo úterní šokující prohlášení ODS, která ústy své uchazečky o primátorský řetěz Markéty Vaňkové (41), spolu s vyjednávači z KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD, oznámila uzavření koalice. Ta nyní prozradila své priority: Chce postavit multifunkční halu pro Kometu, cyklistický okruh, Janáčkovo kulturní centrum, ale i velký městský okruh. ANO se mezitím snaží koalici, která ho obešla, zvrátit a dalo nabídku Pirátům.
10.10.2018 14:05 |

podobné články

Dáme vám i to, co jsme chtěli sami. Pražské SPOLU a nabídka Pirátům

 
Několik měsíců po volbách je Zdeněk Hřib stále primátorem kvůli neshodám o posty v Radě města. Koalice SPOLU nyní nabídla Pirátům a STANu novou verzi. Bude mít 5 radních, Piráti 4 a STAN 2. Kromě toho dostanou koaliční partneři své vysněné posty. Hnutí STAN už dle informací PL nabídku přijalo.
16.01.2023 14:45 |

podobné články

Spolu nabídla Pirátům a STAN jednání o uzavření koaliční smlouvy v Praze

 
Pražská koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) nabídla Pirátům a STAN jednání o vytvoření většinové koalice v hlavním městě.
23.10.2022 06:35 |

podobné články

SPOLU: Ustoupili jsme Pirátům a nabídli jim resorty, které požadovali. Přesto odmítli. Zahajujeme jednání o menšinové radě

 
Zablokovanou situaci v Praze se snažila koalice SPOLU vyřešit nabídkou všech silových resortů v Radě hlavního města Prahy, o které zástupci Pirátů projevili v průběhu povolebního vyjednávání zájem. Pirátská strana ale tuto nabídku na složení městské rady – a to v poměru 4 Piráti, 3 ODS, 2 TOP 09, 1 KDU-ČSL, 1 STAN – odmítla. Proto koalice SPOLU zahajuje jednání o menšinové vládě.
06.12.2022 13:10 |

podobné články

Babiš o budoucích koalicích: Nejblíže máme k ODS, Pirátům a Starostům. Ti první už odmítli

 
Hnutí ANO jednoznačně vyhrálo volby, jeho předseda Andrej Babiš se v rozhovoru pro server iDnes.cz vyjádřil, že už nechce současnou vládu o třech stranách, to by prý byla ztráta času, „My máme blízko k ODS, ke hnutí STAN i k Pirátům. Samozřejmě i některé programové věci Tomia Okamury jsou pro nás dobré,“ řekl Babiš.
22.10.2017 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků)

Na společné schůzce se sejdou zástupci pražské koalice Spolu a hnutí ANO

 
Na společné schůzce se dnes sejdou zástupci pražské koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a hnutí ANO. Jednat mají o podobě nového vedení města. ČTK to sdělili zástupci stran. Společnou koalici Spolu i ANO dosud vylučovaly, neboť zástupci Spolu usilují o vznik koalice na půdorysu té vládní, proto dosud jednali pouze s Piráty a hnutím STAN. Volby v Praze vyhrálo Spolu před druhým ANO a třetími Piráty. Magistrát je v metropoli jediným místem, kde zatím koalice nevznikla, ve všech městských částech jsou již domluveny.
11.12.2022 06:25 |

podobné články

ANO dalo Pirátům v Brně nabídku na koalici, ti ale dál jednají s ODS

 
Dohodnutá koalice v Brně mezi ODS, KDU-ČSL, Piráty a ČSSD si dala do priorit výstavbu multifunkční haly pro Kometu, cyklistického okruhu, ale i Janáčkova kulturního centra a dopravních staveb jako velký městský okruh nebo dopravní obsluha nového vlakového nádraží. Novinářům to dnes řekli zástupci stran. Vyzvali dosluhující radu, aby odložila zahájení druhé fáze rezidentního parkování z listopadu na duben. Lídr Pirátů Tomáš Koláčný řekl, že Piráti dostali od hnutí ANO nabídku jednat o koalici, což potvrdil i dosavadní primátor Petr Vokřál (ANO). Piráti ale budou pokračovat v jednání s ODS, KDU-ČSL a ČSSD.
10.10.2018 20:26 |

podobné články

Lékaři v Plzni ´velkorysou nabídku´ ředitelky nepřijmou

 
Lékaři ve fakultní nemocnici Plzeň, kteří podali výpověď v celostátní akci Děkujeme, odcházíme, nepřistoupí na pondělní nabídku ředitelky nemocnice Jaroslavy Kunové na zvýšení platů ze zdrojů nemocnice.
08.02.2011 17:15 |

podobné články

Véčka dostala od ODS a TOP 09 nabídku, která se neodmítá

 
ODS včera na K12 a dnes znovu na Pražském hradě nevrhla Věcem veřejným velkorysou nabídku, jak odblokovat situaci kolem patové situace s ministerstvem vnitra.
14.04.2011 19:40 |

podobné články

Za 200 Kč možná vyhrajete snídani s Bartošem a Rakušanem

 
Pokud lidé darují Pirátům a Starostům alespoň dvě stě korun, tak mají šanci vyhrát. Výhrou je snídaně s Ivanem Bartošem a Vítem Rakušanem. Takovou odměnu nabízí koalice na svém portálu, skrz který mohou voliči finančně podpořit předvolební uskupení. „Tato koalice nestojí a nikdy nestála na pochybných penězích. Vítáme proto, aby se do financování zapojili i běžní občané a měli tak šanci transparentně ovlivnit veřejné dění,“ píše se na webu.
15.06.2021 11:30 |

podobné články

Hřib šije do koalice SPOLU za námluvy s hnutím ANO. Pokukovali po nich už před volbami, stěžuje si

 
Rozhodnutí koalice SPOLU nejednat nadále s Piráty o vytvoření koalice na pražském magistrátu vyvolalo vlnu emocí. Sami Piráti na sociálních sítích politiky z vítězného uskupení ostřelují s tím, že od počátku plánovali vládu s hnutím ANO, proti kterému se jinak vymezují. "I když SPOLU tvrdilo, jak s námi chce utvořit koalici, dělá pravý opak. Slíbili nám sice vstřícnou nabídku jako preferovaným partnerům do nové pražské koalice, to se ale opět nestalo. Přitom jsme sami udělali řadu ústupků, a tak jsme očekávali férový návrh dohody, který bude odpovídat výsledkům voleb," napsali Piráti na Instagramu.
07.12.2022 19:00 |

podobné články

Svoboda jako staronový primátor a Krnáčová ven. Pražská TOP 09 si namlouvá ODS

 
Již více než 100 dní trvá v hlavním Praze faktické bezvládí. TOP 09 je nyní připravena nabídnout křeslo primátora Bohuslavu Svobodovi (ODS), pokud občanští demokraté kývnou na nabídku utvoření společné koalice. Ve středu to uvedl předseda pražských zastupitelů za TOP 09 Václav Novotný.
24.02.2016 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Svoboda (285 článků)

ČSSD dala ODS velkorysou nabídku! Nešlo to jinak?

 
Prohlásil to budoucí pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS).
21.11.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (759 článků)

Bývalá státní zástupkyně Benešová zvažuje nabídku na post ministryně spravedlnosti

 
Někdejší nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová by zvážila nabídku stát se ministryní spravedlnosti ve vládě odborníků Jiřího Rusnoka, pokud by od něj dostala nabídku. Uvedla to dnes na dotaz ČTK. Ředitel hradního zahraničního odboru a diplomat Hynek Kmoníček nabídku být ministrem zahraničí nedostal a nepředpokládá, že by ji obdržel. Nabídku být šéfem diplomacie nedostal ani bývalý ministr zahraničí a diplomat Jan Kohout. Více se nevyjádřil. 
25.06.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jiří Rusnok (1926 článků) , Marie Benešová (444 článků)

ANO křičí kvůli podrazům, ale to samé dělá u nás ve městě. Nepřizpůsobiví do práce, primátor Kladna, kterého po volbách vyšachovali, promlouvá

 
ROZHOVOR Milan Volf primátorem Kladna znovu nebude. Hnutí Volba pro Kladno komunální volby ve městě sice vyhrálo, z podílu na vládnutí jej ale vyšachovala netradiční koalice sestávající z ODS, hnutí Kladeňáci, ANO a SPD. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Volf koalici označil za podraz a rovněž přiznal i to, že prý už dva měsíce dopředu věděl, že se na jeho hnutí ostatní politické subjekty domlouvají. ANO podle Volfa obdrželo ze strany Volby pro Kladno „velkorysou nabídku“, i tak ji ale odmítlo a pomyslného vítěze voleb „podrazilo“.
12.10.2018 05:55 |

podobné články

Kuba: Nechci, aby ODS dělala pirátům menšinového partnera

 
Koalice Spolu, kterou občanští demokraté vytvořili společně s TOP 09 a lidovci, musí vyhrát podzimní volby, jinak nedává moc smysl, řekl Právu jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Pirátům by menšinového partnera v případné příští vládě dělat nechtěl.
10.07.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (545 článků)

Novinář od Bakaly poslal děti na tábor autobusem koalice SPOLU. Hezky o tom napsal a kolegyně novinářka si odfrkla

 
Léto je v plném proudu, lidé jezdí na dovolenou a děti na tábory. Současně s tím je v plném proudu i předvolební kampaň. A zatímco u koalice Pirátů a Starostů to vypadá, že si teď vzala oddechový čas, pravicová koalice SPOLU - koalice ODS, lidovců a TOP 09 - jede na plné obrátky. Teď autobus koalice SPOLU odvezl děti na tábor. Novinář Radek Bartoníček ze serveru Aktuálně.cz, který vlastní uhlobaron Zdeněk Bakala, tomuto gestu zatleskal.
19.07.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (328 článků)

Gazdíkův hejtman: S KDU-ČSL už ne. TOP 09 pracuje na tom, abychom nebyli vidět

 
Liberecký hejtman Martin Půta rázně odmítl nabídku lidovců, kteří v tomto týdnu vycouvali z předvolební koalice s hnutím Starostové a nezávislí (STAN). KDU-ČSL místo toho Starostům nabídla, aby vstoupili na její stranické kandidátky jako podporovatelé. Martin Půta, jenž jeden čas STAN vedl, tuto nabídku označil za smrtící. Kvůli Andreji Babišovi.
23.07.2017 22:05 |

podobné články

SPOLU zahájila horkou fázi kampaně

 
Koalice SPOLU zahájila horkou fázi své předvolební kampaně. Lídr koalice SPOLU Petr Fiala ve svém projevu definoval pět nejdůležitějších priorit středopravé koalice: 1) zastavení hrozivého zadlužování České republiky, 2) jasnou demokratickou a prozápadní orientaci, 3) modernizaci země s důrazem na digitalizaci a debyrokratizaci státní správy, 4) vyřešení krize na trhu s byty, 5) modernizaci vzdělávání. Zároveň varoval před vládou populistů a extremistů, která by v případě svého vzniku posunula ČR na Východ a přinesla by v horizontu několika let bankrot státních financí. Koalice SPOLU dnešním dnem spustila také billboardovou kampaň „Teď jde o všechno“.
20.09.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4907 článků)