Článek

Končím, na shledanou, děkuji pěkně. Václav Klaus předčasně odešel z rozhlasového rozhovoru

 
Jak to bylo na přelomu devadesátých let s půjčkou tehdejšímu Sovětskému svazu, kdo o ní rozhodoval a kdo z federální vlády o detailech transakce věděl? Jaký bude konečný účet za pandemii a jak se můžeme vypořádat s rekordními schodky státního rozpočtu? Toto měla být témata, která chtěl moderátor Vladimír Kroc probírat v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu s exprezidentem Václavem Klausem. Klaus však ze studia odešel předčasně.
02.06.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)
Podobné články

Na shledanou v nové epoše, rozloučil se naposledy prezident Klaus

 
Prezident Václav Klaus ve čtvrtek večer naposledy jako prezident promluvil k českým občanům. Poděkoval jim a popřál vše dobré. „Na shledanou v nové epoše naší krásné České republiky,“ ukončil svůj poslední prezidentský projev, v němž shrnul významné politické momenty svého desetiletého působení v roli hlavy státu.
07.03.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

Na shledanou, pane Poche. Poslední rozhovor prý definitivně odstřelil jeho šance na funkci ministra

 
Rozhovor, který poskytl Právu sociální demokrat Miroslav Poche, zaujal komentátora Bohumila Pečinku. Nejenže v něm poprvé souvisle vyjádřil své nejdůležitější zahraničněpolitické názory, ale také prý demonstroval, proč se skutečně nemůže stát a také nestane ministrem. „Poche řekl ‚na shledanou‘ i té poslední šanci stanout oficiálně v čele české diplomacie,“ napsal Pečinka ve svém komentáři na serveru E15.cz s tím, že Pocheho názory jsou zkrátka neslučitelně odlišné než ty, které prezentují Andrej Babiš a Miloš Zeman.
12.08.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků) , Miloš Zeman (25614 článků) , Miroslav Poche (168 článků)

Podle Ratha by tramvaje mohli řídit Nečas a Kalousek, metro Klaus

 
Prezident Václav Klaus rozzuřil svými výroky některé politiky ČSSD doslova do ruda. Zvláště pak tím, aby stávkujícím řekla na shledanou. Podle středočeského hejtmana Davida Ratha by v tom případě mohli jít řídit tramvaje premiér Petr Nečas a ministr financí Miroslav Kalousek a Klaus by se mohl stát strojvedoucím v metru. Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach si myslí, že Klaus se bojí, že se hosté nedostanou na jeho čtvrteční oslavu narozenin.
13.06.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků) , Zdeněk Škromach (595 článků) , David Rath (4585 článků) , Petr Nečas (9357 článků) , Miroslav Kalousek (7357 článků)

Václav Klaus ml. po rozvodu nemá energii: Končím v politice!

 
Končím! Překvapivé sdělení včera vypustil do světa Václav Klaus ml. (51). „Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že nepovedu Trikolóru do sněmovních voleb 2021, nebudu nikam kandidovat a ukončím veřejné aktivity,“ napsal na Facebooku.
24.03.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

ČRo má svého zástupce v Rozhlasovém výboru Evropské vysílací unie

 
Během 19. Rozhlasového shromáždění Evropské vysílací unie (EBU), které se konalo 2. - 3. května na Tenerife, byl první náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavoral zvolen členem Rozhlasového výboru EBU. Jedná se o vrcholný evropský orgán v oblasti veřejnoprávního rozhlasového vysílání a mezi jeho členy jsou kromě Českého rozhlasu nově zvoleni i zástupci BBC, Radio France nebo Švédského rozhlasu.
12.05.2013 14:00 |

podobné články

Český rozhlas hostí v Praze setkání Rozhlasového výboru EBU

 
Ve čtvrtek 25. ledna 2018 se v Praze uskuteční zasedání Rozhlasového výboru Evropské vysílací unie (EBU). Generální ředitelé a zástupci vedení veřejnoprávních rozhlasů napříč Evropou budou hovořit například o problematice digitalizace jako jedné ze společných priorit a o roli médií veřejné služby v rámci Evropy. Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v loňském roce obhájil pozici člena Rozhlasového výboru a v současnosti vykonává funkci jeho místopředsedy.
24.01.2018 17:30 |

podobné články

Klaus po nepříjemných otázkách odešel předčasně z rozhovoru v rozhlase

 
Bývalý prezident Václav Klaus předčasně opustil středeční živý rozhovor v Českém rozhlasu. Exprezident byl hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Odchodem reagoval na otázky kolem údajné půjčky Sovětskému svazu ve výši přibližně 1,3 miliardy amerických dolarů na přelomu 80. a 90. let, kdy byl ministrem financí federální vlády. Moderátora Vladimíra Kroce během rozhovoru označil několikrát za blázna a o něm a redaktorech Hospodářských novin (HN), kteří o půjčce psali, mluvil jako o soudruzích. Redakce HN původní článek ve středu částečně upravila.
02.06.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

Klaus radí vládě, aby našla jiné autobusy a stávkujícím řekla na shledanou

 
Prezident Václav Klaus se v pondělí v rámci návštěvy Plzeňského kraje ostře vyjádřil proti odborům připravujícím stávku v dopravě, když poradil vládě, aby najala náhradní autobusy a stávkující pracovníky potrestala. Stávka má podle něj politickou motivaci.
13.06.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

Klaus radí vládě: Najděte jiné autobusy a stávkujícím řekněte na shledanou

 
Prezident Václav Klaus se v pondělí v rámci návštěvy Plzeňského kraje ostře vyjádřil proti odborům připravujícím stávku v dopravě, když poradil vládě, aby najala náhradní autobusy a stávkující pracovníky potrestala. Stávka má podle něj politickou motivaci.
13.06.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

Průšvih rozhlasu? Po aféře s Klausem nová fakta. Překvapil Kalousek

 
Jedenáct a půl minuty vydržel exprezident Václav Klaus ve studiu Českého rozhlasu, než ho otázky moderátora Kroce tak znechutily, že odešel. S poznámkou: „Jste zrůda lidská." Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se nediví, že Klaus odešel, ale že vydržel tak dlouho. A že si moderátor principy socialistického obchodu nepamatuje z VŠE, kterou vystudoval. Ten, kdo věří, že Klaus nějakou půjčku odsouhlasil, je prý padlý na hlavu. Ale ozvaly se i jiné hlasy, např. že Klaus urážením moderátora ohrožuje demokracii. Korunu všemu nasadil Miroslav Kalousek. „Nemám žádný důvod bránit V. Klause, ale neměli bychom se uchylovat k nepravdám. Klausovo ministerstvo financí žádnou miliardu dolarů do SSSR neposlalo. Tečka," uvedl.
03.06.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků) , Jaroslav Plesl (352 článků) , Miroslav Kalousek (7357 článků) , Václav Český (585 článků)

Václav Klaus mladší se podruhé oženil, svatba proběhla v hotelu

 
Syn dosluhujícího prezidenta Václava Klause si o víkendu vzal svou mladou přítelkyni Lucii Hřebačkovou. "Bylo to moc hezké," řekl Revue iDNES.cz. Další články k tématu: Václav Klaus junior má přítelkyni mladší o 16 let Už nežiji s manželkou, oznámil Václav Klaus mladší Václav Klaus mladší: Linka, že by byl dědeček fašista, je přetažená Livia Klausová jde ve stopách Michelle Obamové, také „recykluje“ šatník
04.11.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků) , Livia Klausová (328 článků)

Hluchoněmá Anetka (4) je v pořádku, byla 3 km od domova. Děkuji Bože, křičel tatínek

 
Obrovskou úlevu zažili rodiče malé Anetky, když jim policie oznámila, že našli jejich dceru. Tatínek křičel: "Děkuji Bože, děkuji Bože!"
12.08.2012 17:00 |

podobné články

NPÚ: PAMÁTKY DĚKUJÍ! Podpořte kladrubský hřebčín či kostel v Křenově ve veřejném hlasování

 
O laureátovi ceny Památky děkují rozhoduje veřejnost prostřednictvím on-line hlasování na webu Národního památkového ústavu www.npu.cz. Jedná se o jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje Národní památkový ústav jako příspěvková organizace Ministerstva kultury ČR pověřená záchranou a rozvíjením hodnot památkového fondu. Zatímco odborná komise vybírá mezi 25 nominovanými vítěze ve čtyřech kategoriích, veřejnost může podpořit svého favorita bez ohledu na to, v které kategorii soutěží, a to formou on-line hlasování od 15. července do 31. srpna. Jméno vítěze ceny Památky děkují bude oznámeno na slavnostním předávání cen Patrimonium pro futuro ve středu 21. září na zámku v Náměšti nad Oslavou.
19.07.2016 17:50 |

podobné články

Biatlonista Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

 
Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu  opět vzdává hold všem maminkám a děkuje jim za péči, kterou každý den věnují své rodině. Ambasadory kampaně „Děkuji, maminko“ se stali biatlonista a olympijský medailista ze Soči Ondřej Moravec s maminkou Magdou. Podtitulem kampaně „Děkuji, maminko“ je „Láska místo předsudků“ a vyzývá nás, abychom si představili, jak by mohl svět vypadat, kdybychom na sebe všichni pohlíželi očima maminek.
18.01.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Moravec (79 článků)

Premiér Babiš: Děkuji, děkuji a děkuji

 
Komentář Andreje Babiše přepsaný pro ParlamentníListy.cz k současnému nárůstu nakažených a aktuálních opatřeních.
12.10.2020 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22209 článků)

Klaus: Odboráře bych vyhodil!

 
Prezidentu Václavu Klausovi chystaná stávka pěkně hnula žlučí. „Já být na místě vlády a pražského primátora, tak bych se snažil po celé republice najmout soukromé autobusy, nahradil ty stávkující a řekl jim na shledanou, pokud nepřijdou,“ rozohnil se.
14.06.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

VIDEO Tak na shledanou. Paroubek odešel ze studia, rozhlasový redaktor jen koukal

 
Michael Rozsypal v Interview Plus Českého rozhlasu přivítal expremiéra Jiřího Paroubka. Ten však ve studiu nepobyl moc dlouho. Moderátor ho v jistém okamžiku tak moc naštval, že si Paroubek uprostřed rozhovoru vzal tašku a rozezleně odpochodoval. Podívejte se, proč.
23.06.2017 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4090 článků) , Michael Michael (1683 článků)

Paroubek: Klausovy výroky na adresu stávkujících jsou skandální

 
Skutečnost, že prezident Václav Klaus vyzval vládu, aby "byla daleko, daleko rezolutnější", najmula autobusy a stávkujícím řekla "na shledanou", považuji za skandální.
13.06.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)

Mladý Klaus? Nic moc. Exprezident Klaus je zklamaný, zaznělo

 
Druhý český prezident Václav Klaus má opravdu velký strach z toho, že by v této zemi mohli za pár měsíců vládnout Piráti. Považuje je za moderní komunisty. Možná se kvůli nim znovu pokusí hlasitě promluvit do české politiky. Ale zřejmě se tak nestane přes Trikolóru, které velí jeho syn Václav Klaus mladší. Exprezident Klaus je totiž z politických výkonů Trikolóry zklamán.
17.03.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10454 článků)