Článek

Komunisté dávají Babišovi další podmínky pro toleranci vlády

 
Toleranční patent mezi hnutím ANO a KSČM je plněn, jedinou výjimkou je ustanovení týkající se možného vytvoření jediné zdravotní pojišťovny. Shodli se na tom ve čtvrtek při společném jednání premiér a šéf ANO Andrej Babiš a předseda komunistů Vojtěch Filip při více než hodinové schůzce ve Sněmovně. Komunisté také přišli s novými návrhy, jako například pět týdnů dovolené či zřízení státní banky.
09.07.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků) , Vojtěch Filip (1480 článků)
Podobné články

KSČM chce měnit podmínky pro toleranci vlády. S ANO se sejde příští týden

 
Komunisté v čele s Vojtěchem Filipem chtějí změnit podmínky pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Vládu chtějí tlačit do zavedení dvojí daně pro fyzické osoby, což kabinet dosud odmítal. Zástupci vlády i KSČM by měli o podmínkách podle ČTK jednat příští týden.
01.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)

Komunisté diktují Babišovi podmínky pro podporu vlády. Kvůli pandemii, tvrdí Filip

 
Komunisté chtějí jednat s vládní hnutím ANO o změně dohody o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD, původní nepočítala s dopady pandemie. Novinářům to před dnešním jednáním s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o navýšení rozpočtového schodku na 500 miliard řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Premiérovi Andreji Babišovi (ANO) řekl, že změnu by mohl projednat Ústřední výbor strany 20. června.
12.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)

Komunisté dali Babišovi nůž na krk a hrozí vládě „rozvodem“. Filip skončí jako šéf

 
Komunisté jsou přesvědčení, že hnutí ANO nedodržuje podmínky, za kterých tolerují menšinovou vládu Andreje Babiše. Ústřední výbor KSČM bude o další toleranci menšinového kabinetu hlasovat do úterý 6. dubna. Premiér má sestavit výbor, který má připomínky komunistů vyhodnotit. V polovině dubna by měli komunisté navíc rozhodnout v Nymburku o novém vedení strany.
01.04.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků)

Komunisté během Velikonoc rozhodnou o další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD

 
O další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD bude do úterý 6. dubna na dálku hlasovat Ústřední výbor KSČM. Novinářům to řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Současně čtvrteční zasedání širšího vedení strany pověřilo Filipa a další členy předsednictva dohodovacím jednáním se zástupci ANO. Hnutí podle Filipa neplní část z bodů toleranční dohody, na které se dohodlo s KSČM před třemi lety.
01.04.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)

Komunisté během Velikonoc rozhodnou o další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD

 
O další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD bude do úterý 6. dubna na dálku hlasovat Ústřední výbor KSČM. Současně dnešní zasedání širšího vedení strany pověřilo předsedu Vojtěcha Filipa a další členy předsednictva dohodovacím jednáním se zástupci ANO. Hnutí podle Filipa neplní část z bodů toleranční dohody, na které se dohodlo s KSČM před třemi lety.
01.04.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)

KSČM podepsala dohodu o toleranci vlády s hnutím ANO

 
Představitelé ANO a KSČM dnes v Poslanecké sněmovně podepsali dohodu o toleranci kabinetu. ČTK to sdělila mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová. Komunisté by na základě smlouvy měli ve středu podpořit vládu ANO a ČSSD v hlasování poslanců o důvěře. Podle textu dohody, který má ČTK k dispozici, by také komunisté neměli v době její platnosti vyvolat sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu.
10.07.2018 14:15 |

podobné články

KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD

 
KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Novinářům ve Sněmovně to dnes řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to premiérovi Andreji Babišovi (ANO). KSČM v hnutí ANO podle Filipa ztratila důvěru. Toleranční dohodu uzavřely hnutí ANO a KSČM před třemi lety. Babišovo vyjádření ČTK shání.
13.04.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)

KSČM ukončila toleranci menšinové vlády Andreje Babiše

 
KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Novinářům ve Sněmovně to dnes řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to premiérovi Andreji Babišovi.
13.04.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků) , Vojtěch Filip (1480 článků)

Trable u KSČM: Unikly informace o bouřlivém jednání o vládě. Někteří soudruzi nadávali Filipovi

 
Europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) nechává občany nahlédnout pod pokličku a ukazuje, jak komunisté vyjednávají s premiérem Andrejem Babišem o toleranci jeho vlády. Zdá se, že to pořádně bublá nejen v ČSSD. Také u komunistů to při jednáních o toleranci vlády pořádně jiskří.
14.05.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků) , Jaromír Kohlíček (74 článků)

Tolerance jen jednou: Komunisté budou Babišovi zatápět dál, odhaduje politolog

 
I když ČSSD schválí v referendu vstup do vlády, a komunisté kabinet podpoří ve Sněmovně při hlasování o důvěře, nemusí mít premiér Andrej Babiš (ANO) zdaleka vyhráno. S KSČM se totiž chystá podepsat pouze dohodu o toleranci při tomto jediném hlasování. Další závazek ze smlouvy ani jednomu subjektu nevyplývá. Politolog Lukáš Jelínek Blesk Zprávám řekl, že to je pro Babiše hodně riskantní spolupráce.
08.06.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků)

Vedení KSČM posoudí výsledky vyjednávání o toleranci vlády ANO

 
Ústřední výbor KSČM dnes projedná výsledky programových jednání s hnutím ANO, jehož předseda, premiér v demisi Andrej Babiš, plánuje sestavit svou druhou vládu se zástupci ČSSD a podporou komunistů. Výkonný výbor KSČM minulý týden doporučil schválit postup vyjednavačů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by tak vedení strany prakticky odsouhlasilo vznik a pozdější toleranci menšinového kabinetu, ať už pouze ze zástupců hnutí ANO, nebo s účastí sociálních demokratů. Je ale možné, že rozhodnutí komunisté posunou na duben, kdy mají naplánovaná další zasedání širšího vedení.
24.03.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků) , Vojtěch Filip (1480 článků)

Komunisté si plácnou s Babišem. Co obsahuje jejich dohoda o toleranci?

 
KSČM se podle pracovního návrhu toleranční dohody s hnutím ANO zaváže hlasovat ve Sněmovně pro vyslovení důvěry menšinové vládě ANO a ČSSD. KSČM také nevyvolá sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu. Předběžnou verzi dohody „o podpoře vzniku a toleranci existence menšinové vlády“ dnes získala ČTK.
09.07.2018 12:10 |

podobné články

Premiér Babiš by měl dnes jednat o vládě s předsedou KSČM Filipem

 
Dohodu o toleranci kabinetu ze strany KSČM či aktuální spor o nominaci Miroslava Pocheho (ČSSD) na ministra zahraničí by mohli na své dnešní plánované schůzce probírat premiér Andrej Babiš (ANO) s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Užší vedení komunistů v závěru minulého týdne schválilo podmínky, za kterých by o toleranci vlády ANO a ČSSD měla strana uvažovat, definitivní rozhodnutí by mělo padnout příští víkend.
19.06.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků) , Vojtěch Filip (1480 článků)

KSČM zasadila ránu Babišově vládě: Končí s její tolerancí! Filip zmínil zklamání z ANO

 
KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD, uvedl v úterý šéf komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to již premiérovi Andreji Babišovi, KSČM v ANO podle něj ztratila důvěru. Opoziční strany budou jednat o dalším postupu. V případě rázného řešení preferují předčasné volby.
13.04.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)

Padne Babiš jako premiér? Filip už nad vládou láme hůl, komunisty čeká jednání o toleranci

 
Začínají se naplňovat dny menšinové vlády Andreje Babiše (ANO)? Komunisté budou ve čtvrtek jednat o dohodovacím řízení s hnutím ANO o toleranci kabinetu. Předseda strany Vojtěch Filip Blesk Zprávám v pondělí řekl, že vláda ztratila důvěru strany i s ohledem na to, že vrátila zpět celých 10 miliard korun armádě.
30.03.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků) , Vojtěch Filip (1480 článků)

Babišovi nezbyli ani komunisté, jeho vládu nepodpoří

 
Výkonný výbor KSČM doporučil komunistickým poslancům při středečním jednání o důvěře vládě Andreje Babiše (ANO) hlasovat proti. Informaci potvrdila novinářům mluvčí strany Helena Grofová. Menšinový kabinet ANO by tak ve sněmovně kromě vládního hnutí neměla podle dosavadních vyjádření podpořit hlasy či alespoň odchodem ze sálu žádná z ostatních osmi stran. Komunisté jako jediní o toleranci vlády dosud uvažovali.
09.01.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků)

Mluvíte o konci vlády Babiše, tak jaké máte řešení? Fiala, Bartoš i Okamura ukazují karty

 
Komunisté vypověděli v tomto týdnu dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD; jsou ochotní případně podpořit i případné hlasování o nedůvěře, které hodlá vyvolat koalice SPOLU, jak avizovala. Možný konec Babišovy vlády se zdá být reálnější víc než kdy dřív. Seznam Zprávy oslovil některé předsedy stran, co by mělo následovat dál a kdo by byl ideálním předsedou vlády. Předseda SPD Tomio Okamura by navrhl do čela vlády Bartoše, Fialu nebo Pekarovou Adamovou. „Stihli by se do řádných voleb za krátkou dobu znemožnit tak, jako současná vláda,“ uvedl.
17.04.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2523 článků)

Ťok nechce rušit nulovou toleranci alkoholu, a to ani u vodáků

 
Vláda nepodpořila návrh Pirátů na zrušení pokut pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci oznámil, že kabinet připraví vlastní novelu zákona, která umožní konzumaci alkoholu v rozumné míře pro vodáky, cyklisty nebo lyžaře. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) před jednáním vlády řekl, že nechce rušit nulovou toleranci nikde v dopravě. Navíc se podle něho ukázalo, že vodáci „dělají problém“. O návrhů Pirátů bude rozhodovat Sněmovna, píše ČTK
23.05.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21743 článků)

Komunisté dali Babišovi a ČSSD nůž na krk kvůli zahraničním misím. Potopí vládu?

 
Komunisté pohrozili, že nakonec menšinovou vládu ANO a ČSSD tolerovat nemusí. A to v případě, že z návrhu programového prohlášení nebude jasné, že příští vláda nebude navyšovat vojenské mise v zahraničí. O toleranci menšinového kabinetu ANO a ČSSD rozhodnou navíc až po vyhlášení výsledků vnitrostranického referenda v sociální demokracii, tedy po 15. červnu.
12.05.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1480 článků)