Článek

Komunisté během Velikonoc rozhodnou o další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD

 
O další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD bude do úterý 6. dubna na dálku hlasovat Ústřední výbor KSČM. Novinářům to řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Současně čtvrteční zasedání širšího vedení strany pověřilo Filipa a další členy předsednictva dohodovacím jednáním se zástupci ANO. Hnutí podle Filipa neplní část z bodů toleranční dohody, na které se dohodlo s KSČM před třemi lety.
01.04.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)
Podobné články

Komunisté během Velikonoc rozhodnou o další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD

 
O další toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD bude do úterý 6. dubna na dálku hlasovat Ústřední výbor KSČM. Současně dnešní zasedání širšího vedení strany pověřilo předsedu Vojtěcha Filipa a další členy předsednictva dohodovacím jednáním se zástupci ANO. Hnutí podle Filipa neplní část z bodů toleranční dohody, na které se dohodlo s KSČM před třemi lety.
01.04.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)

KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD

 
KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Novinářům ve Sněmovně to dnes řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to premiérovi Andreji Babišovi (ANO). KSČM v hnutí ANO podle Filipa ztratila důvěru. Toleranční dohodu uzavřely hnutí ANO a KSČM před třemi lety. Babišovo vyjádření ČTK shání.
13.04.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)

Komunisté si plácnou s Babišem. Co obsahuje jejich dohoda o toleranci?

 
KSČM se podle pracovního návrhu toleranční dohody s hnutím ANO zaváže hlasovat ve Sněmovně pro vyslovení důvěry menšinové vládě ANO a ČSSD. KSČM také nevyvolá sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu. Předběžnou verzi dohody „o podpoře vzniku a toleranci existence menšinové vlády“ dnes získala ČTK.
09.07.2018 12:10 |

podobné články

KSČM ukončila toleranci menšinové vlády Andreje Babiše

 
KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD. Novinářům ve Sněmovně to dnes řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to premiérovi Andreji Babišovi.
13.04.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21492 článků) , Vojtěch Filip (1473 článků)

KSČM chce měnit podmínky pro toleranci vlády. S ANO se sejde příští týden

 
Komunisté v čele s Vojtěchem Filipem chtějí změnit podmínky pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Vládu chtějí tlačit do zavedení dvojí daně pro fyzické osoby, což kabinet dosud odmítal. Zástupci vlády i KSČM by měli o podmínkách podle ČTK jednat příští týden.
01.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)

Komunisté diktují Babišovi podmínky pro podporu vlády. Kvůli pandemii, tvrdí Filip

 
Komunisté chtějí jednat s vládní hnutím ANO o změně dohody o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD, původní nepočítala s dopady pandemie. Novinářům to před dnešním jednáním s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o navýšení rozpočtového schodku na 500 miliard řekl předseda komunistů Vojtěch Filip. Premiérovi Andreji Babišovi (ANO) řekl, že změnu by mohl projednat Ústřední výbor strany 20. června.
12.06.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)

Padne Babiš jako premiér? Filip už nad vládou láme hůl, komunisty čeká jednání o toleranci

 
Začínají se naplňovat dny menšinové vlády Andreje Babiše (ANO)? Komunisté budou ve čtvrtek jednat o dohodovacím řízení s hnutím ANO o toleranci kabinetu. Předseda strany Vojtěch Filip Blesk Zprávám v pondělí řekl, že vláda ztratila důvěru strany i s ohledem na to, že vrátila zpět celých 10 miliard korun armádě.
30.03.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21492 článků) , Vojtěch Filip (1473 článků)

KSČM podepsala dohodu o toleranci vlády s hnutím ANO

 
Představitelé ANO a KSČM dnes v Poslanecké sněmovně podepsali dohodu o toleranci kabinetu. ČTK to sdělila mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová. Komunisté by na základě smlouvy měli ve středu podpořit vládu ANO a ČSSD v hlasování poslanců o důvěře. Podle textu dohody, který má ČTK k dispozici, by také komunisté neměli v době její platnosti vyvolat sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu.
10.07.2018 14:15 |

podobné články

KSČM chce písemnou dohodu o případné podpoře vlády ČSSD

 
Komunisté nehodlají po volbách poskytnout svou případnou podporu možné menšinové vládě ČSSD „za hubičku“. Pokud na takovou variantu dojde, bude KSČM po soc. dem. požadovat písemnou dohodu obsahující i ustanovení o možném vypovězení spolupráce. Komunisté ale příliš ve vznik menšinové vlády ČSSD nevěří.
13.05.2010 18:55 |

podobné články

KSČM zasadila ránu Babišově vládě: Končí s její tolerancí! Filip zmínil zklamání z ANO

 
KSČM vypověděla dohodu o toleranci menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD, uvedl v úterý šéf komunistů Vojtěch Filip. Oznámil to již premiérovi Andreji Babišovi, KSČM v ANO podle něj ztratila důvěru. Opoziční strany budou jednat o dalším postupu. V případě rázného řešení preferují předčasné volby.
13.04.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)

Bitva o prodloužení stavu nouze: Komunisté pomohou Babišovi? Rozhodnou se prý „na místě“

 
Pomyslným jazýčkem na vahách, zda se podaří Babišově vládě prodloužit nouzový stav do 25. května, budou komunisté. A koalice ANO a ČSSD se tak opět chystá spolehnout na jejich hlasy. Sněmovna zasedne v úterý od 10 hodin, šéf KSČM Vojtěch Filip uvedl, že se komunisté rozhodnou až po vyslechnutí argumentů vlády, která však již své argumenty přednesla prostřednictvím Andreje Babiše (ANO) i Jana Hamáčka (ČSSD).
27.04.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21492 článků) , Jan Hamáček (2797 článků) , Vojtěch Filip (1473 článků)

Zeman přijal zástupce KSČM, jednali o sestavování menšinové vlády

 
Prezident Miloš Zeman dnes přijal na Pražském hradě šéfa KSČM Vojtěcha Filipa, místopředsedu strany Stanislava Grospiče a komunistickou poslankyni Miloslavu Vostrou. Schůzka se uskutečnila na žádost zástupců KSČM, sdělil ČTK bez dalších podrobností prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Filipa a Grospiče šlo o informativní schůzku k sestavování menšinové vlády ANO a ČSSD s tolerancí KSČM.
13.06.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloslava Vostrá (177 článků) , Stanislav Grospič (185 článků) , Vojtěch Filip (1473 článků) , Miloš Zeman (25163 článků) , Jiří Stanislav (103 článků)

KSČM se zaváže hlasovat pro vládu a nevyvolat jednání o nedůvěře

 
Komunistická strana Čech a Moravy se podle pracovního návrhu toleranční dohody s hnutím ANO zaváže hlasovat ve Sněmovně pro vyslovení důvěry menšinové vládě ANO a ČSSD. KSČM také nevyvolá sněmovní hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu. Předběžnou verzi dohody "o podpoře vzniku a toleranci existence menšinové vlády" dnes získala ČTK.
09.07.2018 12:20 |

podobné články

Filip (KSČM): Máme dál jednat s vítězem voleb o toleranci menšinové vlády?

 
Předseda KSČM na sjezdu strany k otázce dalšího jednání s hnutím ANO o toleranci vlády
23.04.2018 04:35 |

podobné články

Komunisté dali Babišovi a ČSSD nůž na krk kvůli zahraničním misím. Potopí vládu?

 
Komunisté pohrozili, že nakonec menšinovou vládu ANO a ČSSD tolerovat nemusí. A to v případě, že z návrhu programového prohlášení nebude jasné, že příští vláda nebude navyšovat vojenské mise v zahraničí. O toleranci menšinového kabinetu ANO a ČSSD rozhodnou navíc až po vyhlášení výsledků vnitrostranického referenda v sociální demokracii, tedy po 15. červnu.
12.05.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)

Ve funkčním období této vlády neumožníme... Takto se chce Babiš a Hamáček vypořádat se zásadní otázkou referenda

 
Celostátní výbor i poslanci ANO včera jednomyslně schválili návrh koaliční smlouvy s ČSSD a programového prohlášení jejich vlády, která by se opírala o podporu KSČM. Sociální demokraté o vstupu do vlády rozhodnou v referendu, které potrvá od 21. května do 14. června, ještě před ním zveřejní jména svých kandidátů na ministry. Výsledek referenda bude znám 15. června. Komunisté se budou průběhem vyjednávání o toleranci vlády zaobírat v sobotu.
12.05.2018 12:40 |

podobné články

Vedení KSČM posoudí výsledky vyjednávání o toleranci vlády ANO

 
Ústřední výbor KSČM dnes projedná výsledky programových jednání s hnutím ANO, jehož předseda, premiér v demisi Andrej Babiš, plánuje sestavit svou druhou vládu se zástupci ČSSD a podporou komunistů. Výkonný výbor KSČM minulý týden doporučil schválit postup vyjednavačů. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa by tak vedení strany prakticky odsouhlasilo vznik a pozdější toleranci menšinového kabinetu, ať už pouze ze zástupců hnutí ANO, nebo s účastí sociálních demokratů. Je ale možné, že rozhodnutí komunisté posunou na duben, kdy mají naplánovaná další zasedání širšího vedení.
24.03.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21492 článků) , Vojtěch Filip (1473 článků)

Babiš „tahá“ za záchrannou brzdu. Komunistům přinesl návrh státní komerční banky

 
Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš předal dnes lídrům KSČM návrh na vznik komerční banky v rukou státu, jak komunisté podporující menšinový kabinet chtěli. Dohodovací řízení o toleranci menšinové vlády na týden přerušili. Předseda vlády podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa a předsedy sněmovního klubu ANO Jaroslava Faltýnka na schůzce také uvedl, že pověřil ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO), aby vstoupil do jednání o spojení Vojenské zdravotní pojišťovny a Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra.
07.04.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21492 článků) , Vojtěch Filip (1473 článků)

KSČM zvažuje změnu toleranční dohody s Babišem. Pandemie zcela změnila situaci

 
Komunisté chtějí jednat s vládní hnutím ANO o změně dohody o toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD, původní nepočítala s dopady pandemie. Novinářům to před dnešním jednáním s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o navýšení rozpočtového schodku na 500 miliard řekl předseda komunistů Vojtěch Filip.
12.06.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1473 článků)