Článek

Komrsková (Piráti): Cenu Prahy Adapterra Awards vyhrál Toulcův dvůr

 
V rámci vyhlášení cen Adapterra Awards za nejlepší projekt, který připravuje město Prahu na změnu klimatu, zvítězil v letošním roce Toulcův dvůr. Jedná se mimo jiné o mokřad se vzácnými a ohroženými druhy živočichů, tůně, dešťové jezírko s kaskádami či lužní les v Hostivaři. Cenu každoročně uděluje Nadace Partnerství ve své soutěži Adapterra Awards.
11.11.2023 12:20 |

podobné články

Podobné články

Komrsková (Piráti): Soutěž Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

 
Až do 31. března 2023 je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting.
15.03.2023 17:40 |

podobné články

Plamínková (STAN): Ekologickou výchovu a osvětu bude dál zajišťovat Toulcův dvůr

 
Činnost v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvětu bude pro hlavní město Prahu i nadále vykonávat spolek Toulcův dvůr ve Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy. Rada souhlasila s poskytnutím neinvestiční dotace spolku ve výši 2 500 000 korun. Přidělení dotace musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
12.05.2016 08:40 |

podobné články

MHMP: Hlasování pro nejsympatičtější projekt soutěže Adapterra Awards začíná

 
Třetí ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší projekty, reagující na klimatickou změnu, kterou pořádá Nadace Partnerství, má 18 finalistů. Mezi ně se probojovaly i čtyři projekty z Prahy. Hlasování veřejnosti pro ten nejsympatičtější začíná právě dnes na www.adapterraawards.cz.
03.08.2021 19:40 |

podobné články

Budou mít Modřany vlastní Toulcův dvůr? „Modřanský dvůr“ by mohl stát u rokle

 
V Modřanech se začíná mluvit o možném vzniku nového komunitního centra se školou. „Modřanský dvůr“ by po vzoru zavedeného Toulcova dvoru v Hostivaři mohl přinést do Prahy 12 zařízení, které by bylo propojené se zdejší přírodou. Areál by totiž mohl stát u Modřanské rokle. Pro jeho vznik je ale zapotřebí změna územního plánu, která může trvat roky.
05.03.2018 18:00 |

podobné články

SFŽP: Do finále soutěže Adapterra Awards jde 21 nejlepších projektů

 
Hlasování v soutěži Adapterra Awards o nejlepší nápad, jak připravit česká města a krajinu na projevy změn klimatu, jako sucho, vedra nebo přívalové deště, je spuštěno. Až do konce září můžete vybírat z jedenadvaceti nejlepších českých projektů ozeleňování budov, ochlazování městských ulic nebo navracení vody do krajiny. Pro své favority hlasujte na webu www.adapterraawards.cz.
08.08.2020 22:10 |

podobné články

Hlubuček (STAN): Adapterra Awards sbírá nápady #jaknaklima do konce března

 
Až do konce března mohou jednotlivci, instituce i kolektivy přihlašovat inspirativní uskutečněná řešení, která pomáhají zvládat dopady klimatické krize. Třetí ročník soutěže Adapterra Awards od Nadace Partnerství sbírá tipy na příklady dobré praxe, které pomáhají ke zmírnění sucha, horka nebo záplav.
20.03.2021 22:20 |

podobné články

Hlubuček (STAN): Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů, zlepšujících klimatickou situaci

 
Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města.
18.04.2021 22:20 |

podobné články

Lesy Praha: Krajinný park Lítožnice je ve finále soutěže Adapterra Awards 2021

 
I letos můžete hlasovat pro nejsympatičtější projekt v soutěži Adapterra Awards 2021, kterou pořádá Nadace Partnerství.
29.08.2021 19:45 |

podobné články

Státní fond životního prostředí: Adapterra Awards 2022 ocenila projekty

 
Pořadatelé z Nadace Partnerství a Integra Consulting vyhlásili vítěze jednotlivých kategorií soutěže Adapterra Awards, která prezentuje a oceňuje nejlepší projekty v oblasti adaptačních opatření na změnu klimatu.
08.11.2022 13:35 |

podobné články

Státní fond životního prostředí: Adapterra Awards 2022 ocenila projekty

 
Pořadatelé z Nadace Partnerství a Integra Consulting vyhlásili vítěze jednotlivých kategorií soutěže Adapterra Awards, která prezentuje a oceňuje nejlepší projekty v oblasti adaptačních opatření na změnu klimatu.
08.11.2022 21:35 |

podobné články

Znemožněná náměstkyně: „Oni chtějí postavit víc bytů!“ Piráti zase pro smích

 
Náměstkyně primátora hl. města Prahy pro životní prostředí a klimaplán Jana Komrsková za Piráty na sociální síti vyzvala k účasti na jednání zastupitelstva Prahy 10 o výstavbě bytů na OC Květ. Petici proti podepsalo okolo 900 lidí. Na sociální síti X Komrsková sklidila kritiku a hlavně výsměch. Podle mnohých uživatelů se Piráti nesnaží bojovat za dostupnost bydlení, jak tvrdí, ale proti ní.
24.09.2023 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Komrsková (9 článků)

Komrsková (Piráti): 17 přihlášených projektů zlepšujících životní prostředí v Adapterra Awards

 
Zvyšování teploty, vlny veder, přehřívání měst, častější období sucha, ale i náhlé přívalové srážky, jsou problémy související s klimatickou změnou, která se týká celého světa a je nutné proti ní vytvářet projekty podporující životní prostředí.
24.04.2023 07:15 |

podobné články

Komrsková (Piráti): Pozornost si zaslouží všechny projekty, nápady a inovace

 
Soutěž Adapterra Awards, pořádaná Nadací Partnerství, hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu. Díky tomu se ukázkové projekty mohou replikovat na dalších místech v České republice. Do letošního pátého ročníku se přihlásilo 115 projektů, což je nejvíce v historii soutěže. O vítězství budou ve finále bojovat celkem tři projekty na území metropole.
06.08.2023 08:10 |

podobné články

Hlubuček (STAN): V soutěži Adapterra Awards 2021 zabodoval les bez pasek a další

 
Nadace Partnerství dnes v Praze ocenila nejlepší projekty reagující na problémy spojené se změnou klimatu. Do 3. ročníku soutěže se hlásila více než stovka realizací z celé republiky. Cenu si odvezlo osm projektů, z toho jeden přeshraniční v Rakousku. Mezi vítězi jsou příklady šetrného hospodaření v lesích i na zemědělské půdě, zelené bydlení pro seniory, ekocentrum s unikátní biosolární střechou či dlouhodobý projekt výsadeb. Cenu Prahy předal náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček. Podrobnosti o všech oceněných adaptačních opatřeních jsou dostupné na www.adapterraawards.cz.
05.11.2021 09:05 |

podobné články

Boj o Prahu startuje: Piráti vyberou lídra do voleb, ve hře je Hřib a další čtyři kandidáti

 
O pozici pražského lídra Pirátů do komunálních voleb se kromě současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) uchází radní Prahy 12 Jiří Brůžek, člen finanční komise Prahy 2 Aleš Chán, místostarostka Prahy 10 Jana Komrsková a ředitelka neziskové organizace Fokus Praha Magdalena Opletalová. Jedničku kandidátky budou členové pražské organizace volit v dvoukolové volbě, jejíž výsledek by měl být znám 20. prosince. Volby se budou konat příští rok na podzim. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí pražských Pirátů Michal Polák.
03.12.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Komrsková (9 článků) , Aleš Chán (1 článek) , Jan Polák (45 článků) , Jan Polák (45 článků)

Další Pirát končí v pražském zastupitelstvu: Pavel Hájek rezignoval

 
V pražském zastupitelstvu rezignoval na svůj mandát Pavel Hájek (Piráti). Důvodem je pracovní vytížení. Ve funkci jej nahradí první místostarostka Prahy 10 Jana Komrsková (Piráti). Vyplývá to z dokumentu, který mají v pondělí projednat pražští radní. Piráti v tomto volebním období vyměnili už několik zastupitelů, kteří byli po loňských volbách zvoleni také do funkcí v městských částech.
01.11.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Komrsková (9 článků) , Jan Hájek (189 článků) , Jan Hájek (187 článků)

Povodí Moravy: Projekt napojení odstavených ramen Dyje zvítězil u odborné poroty i veřejnosti

 
Projekt napojení odstavených ramen Dyje, které Povodí Moravy společně s rakouskými partnery dokončilo v loňském roce na Břeclavsku, zvítězil v environmentální soutěži Adapterra Awards 2020. Projekt, který soutěžil pod názvem Nový prostor pro řeku Dyji, získal cenu sympatie i cenu odborné poroty.
07.11.2020 14:10 |

podobné články

Bohatá historie Toulcova dvoru: Pochází z 14. století, zchátrat ho nechali komunisté

 
Toulcův dvůr je statek v pražské Hostivaři s hlubokou minulostí. První zmínky pocházejí z dob gotiky. Po mnoha staletích tradičního hospodářství ho poslednímu nájemci, Františku Toulcovi, sebrali komunisté. Následovala éra, po které zdevastovaný areál převzali roku 1994 současní provozovatelé. Ti navazují na filozofii pokory a vstřícného přístupu, který byl právě statkáři Toulcovi vlastní.
23.11.2017 19:35 |

podobné články

Obří Toulcův dvůr se má ještě rozrůst. Vejdou se do něj dvě Václavská náměstí

 
Provozovatelé Toulcova dvoru v pražské Hostivaři prozradili záměr rozšiřovat své pozemky. Jeho návštěvnost neustále roste, rozlehlý statek s navazující přírodní zahradou ročně navštěvují už desetitisíce lidí. Se svým rozměrem o deseti hektarech jde o úctyhodnou plochu, která je oázou klidu v okolní sídlištní zástavbě.
24.11.2017 17:25 |

podobné články