Článek

Komise pro nočního starostu?! Advokátka jdoucí do voleb v Praze udeřila na Hřiba

 
Advokátka Monika Hášová kandiduje jako čtyřka do pražského zastupitelstva na kandidátce Prahy bez chaosu.V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vystavila současnému vedení radnice vysvědčení. Co se jim povedlo a co naopak ne? „Nevím o ničem, co by se zlepšilo, jistě je viditelná podpora kultury a sportu, což je to pozitivum. Výměna ve vedení Pražské plynárenské a.s. je jistě krok k horšímu. Vždy jsem prosazovala odbornost, neděje se tak. Myslím, že současné vedení Prahy mnohem méně pracuje a ještě méně příjímá osobní odpovědnost za svá nekompetentní rozhodnutí,“ uvedla Hášová.
15.09.2022 21:20 |

podobné články

Podobné články

Komise pro nočního starostu?! Advokátka jdoucí do voleb v Praze udeřila na Hřiba

 
Advokátka Monika Hášová kandiduje jako čtyřka do pražského zastupitelstva na kandidátce Prahy bez chaosu.V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vystavila současnému vedení radnice vysvědčení. Co se jim povedlo a co naopak ne? „Nevím o ničem, co by se zlepšilo, jistě je viditelná podpora kultury a sportu, což je to pozitivum. Výměna ve vedení Pražské plynárenské a.s. je jistě krok k horšímu. Vždy jsem prosazovala odbornost, neděje se tak. Myslím, že současné vedení Prahy mnohem méně pracuje a ještě méně příjímá osobní odpovědnost za svá nekompetentní rozhodnutí,“ uvedla Hášová.
15.09.2022 17:50 |

podobné články

Praha má nočního starostu. Seznamte se

 
Pražští radní dnes vybrali tzv. nočního starostu. Stal se jím Jan Štern, asistent radní Hany Třeštíkové (Praha sobě). Rada zároveň schválila složení komise, která bude nočnímu starostovi pomáhat. Jejím úkolem bude řešit problémy nočního života v Praze. Novinářům to dnes řekla Třeštíková. V komisi zasednou zástupci Prahy 1 i městské policie. Problémy s hlukem jsou zejména v centru a způsobují ho bary a restaurace. Zřízením starosty se město inspirovalo v zahraničí.
21.01.2019 19:45 |

podobné články

Piráti v Praze na žádost primátora Hřiba posvětili delší kumulaci funkcí

 
Piráti v Praze na žádost primátora Zdeňka Hřiba změnili podmínky kumulace funkcí. Doteď nesměl jejich uvolněný člen zastupitelstva nebo radní kumulovat funkce déle než půl roku, nově je to až rok a půl. Podle Hřiba šlo o chybný odhad a nedostatek politických zkušeností.
20.05.2020 03:40 |

podobné články

Klatovská radnice má portréty starostů. Těm se ale obrazy nelíbí

 
Galerie malovaných obrazů starostů města Klatovy se v nejbližší době rozroste o tři další plátna s portréty trojice porevolučních starostů a zařadí se tak mezi své historické předchůdce. Plátna starostů, kteří stáli ve vedení města od roku 1848 až do roku 1948, zdobí reprezentační sál radnice, ale nové obrazy starostů se tam zřejmě nevejdou a bude se pro ně hledat nové důstojné umístění. Pro ParlamentníListy.cz to uvedl místostarosta Jiří Štancl.
15.04.2011 13:05 |

podobné články

Udženija pálí do Hřiba: Je arogantní a jako primátor neschopný, říká politička

 
Alexandra Udženija (ODS) patří mezi největší kritiky Zdeňka Hřiba (Piráti). Primátor Prahy svou funkci podle zastupitelky Magistrátu hlavního města vůbec nezvládá a neplní sliby, které dal svým voličům. "Zajímalo by mě, za co přesně bych pana Hřiba mohla pochválit? Asi jen za fotky na sociálních sítích. Má je pěkné," říká pro eXtra.cz Udženija. I kvůli zkušenosti z komunální politiky si proto s Piráty nedovede představit případnou povolební koalici ve Sněmovně.
26.08.2021 06:40 |

podobné články

SPD předložila návrh na přímou volbu starostů a hejtmanů

 
Hnutí SPD předložilo ve Sněmovně novelu ústavy, v níž navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by bylo z ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by musel stanovit zákon. Požadavek na zavedení přímé volby starostů, hejtmanů i poslanců mělo hnutí ve svém volebním programu.
28.12.2017 14:40 |

podobné články

Starostu Prahy 6 „uklidila“ policie, ochranu má Hřib i Novotný. Kvůli agentům z Ruska?

 
Tři pražští politici jsou nyní pod ochranou Policie ČR. Jedná se o starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) a o primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti). Upozornila na to Česká televize, podle které jde o preventivní opatření, které souvisí s odstraněním sochy maršála Koněva i dalšími kroky proti Rusku. Přesný důvod všichni aktéři tají, může ale souviset s aktivitami ruských agentů.
28.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1225 článků) , Ondřej Novotný (154 článků)

Žaloba na Stanjuru! Advokátka toho má dost. „Za to by jakéhokoliv starostu zavřeli.“

 
Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová minulý týden podala trestní oznámení na ministra financí Zbyňka Stanjuru za půjčku ČEZ ve výši 74 miliard korun. „Pan ministr podepsal úvěr za veřejné peníze, za to by jakéhokoliv starostu zavřeli,“ uvedla Zwyrtek Hamplová a zkritizovala celou vládu, která podle ní nedělá nic pro české občany, ale posluhuje Bruselu a stará se o Ukrajince.
20.07.2022 20:00 |

podobné články

Porušování zákazu nočního vycházení se nevyplácí: Už padly tisícové pokuty

 
Strážnici v Praze i v Liberci měli na pilno. Od chvíle, kdy začal platit zákaz nočního vycházení, museli pražští policisté řešit 45 případů porušení. Liberečtí policisté pak řešili 11 porušení zákazu nočního vycházení, přičemž ve dvou případech uložili nejvyšší možnou pokutu a to 10 tisíc korun.
29.10.2020 22:30 |

podobné články

Primátor Hřib: Praha začne systémově řešit kultivaci nočního života

 
Rada hlavního města Prahy dnes schválila složení nové komise pro nočního starostu, v jejímž čele bude stát Jan Štern.
21.01.2019 13:30 |

podobné články

Ministr Stropnický: Pořídíme moderní přístroje nočního vidění

 
Ministerstvo obrany pořídí pro jednotky pozemních sil Armády ČR moderní přístroje nočního vidění. Informaci o veřejné zakázce na pořízení 2500 kusů monokulárních přístrojů nočního vidění předložil na posledním jednání vlády ministr obrany Martin Stropnický.
21.01.2016 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1903 článků)

Andrej z Čapího hnízda má aspoň mozek. Na tragické Merkelové vidíte, jak bychom taky mohli dopadnout, varuje advokátka Zwyrtek Hamplová

 
ROZHOVOR „Andrej Babiš s jeho vládním týmem současnou situaci zvládá, protože mu neschází rozhodnost. A především není hloupý jako ta slavná Angela,“ říká k aktuální situaci známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, která před časem získala i ocenění Právník roku 2019 v oblasti správní právo. „Slyšela jsem řadu lidí – no pomoz Bůh, než takoví principálové z Prahy, to raději Andrej z Čapího hnízda, protože ten má aspoň mozek,“ dodává. Zmiňuje i to, že u voleb musejí být idealisté nahrazeni realisty. „Chtěla bych slyšet, kdo by dnes v české hospodě řekl, pusťme sem ty imigranty – se všemi jejich nemocemi, dědičnou zátěží, výchovou k nenávisti k nám, s jejich neznámým původem... tito lidé budou jednak nevolitelní, a do té hospody aby si vzali ochranku.“ Advokátka také doufá, že tyto týdny znamenají definitivní konec činnosti spolku Milion chvilek.
16.03.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24791 článků) , Angela Merkelová (2826 článků)

VV: Rušením nočního klidu dojde k šikaně slušných lidí!

 
Kvalitní život musí stát nad zájmy restauratérů a pořadatelů kulturních akcí! Věci veřejné nepodpoří návrh novely k rušení nočního klidu a to jak na státní, tak ani na regionální úrovni. Probíhající debata o možném posunutí nebo dokonce zrušení nočního klidu postrádá názor dotčených. Ani stávající úprava neochrání obyvatele před hlukem a riziky z toho plynoucími. Rušení považujeme za populistické gesto nahrávající skupině, která na posunutí nebo zrušení norem chce profitovat.
17.07.2012 14:05 |

podobné články

Poslanci vzali na vědomí závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard

 
Poslanecká sněmovna hlasy 137 poslanců kývla na závěrečnou zprávu vyšetřovací komise k Opencard. Se zprávou dolní komoru v pátek seznámil místopředseda komise Daniel Korte (TOP 09), samotný předseda komise Bronislav Schwarz (ANO) a člen komise Ivan Gabal (KDU-ČSL). Podle Schwarze komise pro Opencard již podala trestní oznámení na policii a státní zástupkyni Dagmar Máchovou. Komise se měla zaměřit na postup vyšetřování počátků projektu Opencard.
23.01.2015 14:42 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků) , Dagmar Schwarz (5 článků) , Daniel Schwarz (2 články)

O kriminál. Na Válka po oznámení nového očkování udeřila zlá věc

 
Advokátka Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová odeslala dnes dopis k rukám ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Shrnuje v něm aktuální situaci kolem covidu a vypočítává okruhy, na které by měl ministr a vláda odpovědět. „Není k dispozici jasná vědecká studie o kladných účincích vakcín a studie o negativních účincích vakcín,“ upozorňuje mimo jiné Zwyrtek Hamplová ministra. Poukazuje také na nejasnost podepisování smluv o dodávkách takového množství vakcín. „Než někdo začne mluvit o podzimu 2022, musí složit účty za roky 2020–2022,“ vyvrací ministrova slova o dalších dávkách očkování a nových opatřeních na podzim. Dopis advokátka předala i ParlamentnímListům.cz.
16.05.2022 13:05 |

podobné články

Šéf Starostů má radost ze dvou senátorů. Ale lituje nominanty, kteří šli společně s TOP 09

 
Předseda Starostů a nezávislých, liberecký hejtman Martin Půta si pochvaloval, že v horní komoře posílí společný klub Starostů a hnutí Ostravak. Zároveň vyjádřil lítost nad výsledky těch kandidátů, kteří bojovali ve společných barvách TOP 09 a Starostů.
18.10.2014 17:30 |

podobné články

Budeme volit starosty a hejtmany přímo? SPD předložila návrh novely ústavy

 
Hnutí SPD předložilo ve sněmovně novelu ústavy, v níž navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují mimo jiné větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by bylo z ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by musel stanovit zákon. Požadavek na zavedení přímé volby starostů, hejtmanů i poslanců mělo hnutí ve svém volebním programu.
28.12.2017 16:05 |

podobné články

Klub starostů TOP 09 si zvolil nové vedení

 
Klub starostů TOP 09 si na členské schůzi zvolil nové vedení. Novým předsedou klubu se stal starosta jihomoravského města Letovice Petr Novotný, za místopředsedy pak členové klubu zvolili bývalého poslance a dlouholetého starostu městské části Praha-Libuš Jiřího Koubka a starostu středočeské obce Černolice Pavla Schmidta.
19.01.2019 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novotný (396 článků) , Petr Novotný (135 článků) , Pavel Nový (496 článků) , Jiří Novotný (230 článků) , Pavel Novotný (1225 článků) , Jiří Novotný (230 článků)

ČSSD shání podporu pro vznik vyšetřovací komise k fotovoltaice

 
Opoziční ČSSD shání ve Sněmovně podporu pro vznik vyšetřovací komise k fotovoltaice. Předseda frakce Jeroným Tejc dnes novinářům řekl, že jednat odmítá jen klub TOP 09 a Starostů. O návrhu na založení komise budou poslanci jednat na květnové schůzi. Zařazení bodu na minulou schůzi dolní komory kluby ODS a TOP 09 a Starostů vetovaly.
11.04.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků)