Článek

Komínek (KSČM): Berou bývalým komunistům část důchodu a jednoho si volí na Hrad

 
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana.
23.01.2023 16:35 |

podobné články

Podobné články

Pavel Chrastina: Kdo volí piráty, volí konec demokracie a budoucí diktaturu

 
Za krátkou dobu své existence piráti dokázali, že spořádaně klopýtají v marxistických šlépějích podobným způsobem, jako jiná politická uskupení řízená, ať už zjevně, anebo skrytě, novými marxismu oddanými „elitami“. Přichází čas přestat si něco nalhávat. Kdo volí piráty, volí konec demokracie a budoucí diktaturu. A pravděpodobně volí i příchod něčeho ještě děsivějšího. Kdyby se piráti po volbách dostali k vládě, byla by to největší pohroma, která by nás mohla postihnout.
19.02.2021 00:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Chrastina (42 článků)

„Egyptský opice mě dlouho neuvidí.“ Náměstek hejtmana klel cestou z dovolené

 
Náměstek hejtmana Ústeckého kraje a předseda chomutovské KSČM Jaroslav Komínek označil na sociální síti Facebook Egypťany za opice a ostudu civilizace. Reagoval tak na to, že se svými přáteli musel platit přes 100 eur (2550 korun) navíc při odletu z letoviska Marsa Alam, kde trávil dovolenou. Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) jde o soukromý výrok. Komínek se k příspěvku nevyjadřuje.
13.11.2017 13:55 |

podobné články

Korupční hrůza Markvart je stále šéfem úřadu pro rozdělování dotací

 
V čele dotačního úřadu Severozápad zatím zůstane Pavel Markvart (ODS), který je od minulého týdne ve vazbě kvůli podezření z machinací s evropskými dotacemi. Výbor ROP Severozápad, o jehož mimořádném svolání uvažoval jeho předseda Jaroslav Komínek (KSČM), se dnes nesešel. O Markvartově budoucnosti se proto rozhodne až 21. září na řádném jednání, řekl dnes Komínek.
10.09.2012 15:25 |

podobné články

„A až ten papiňák bouchne...“ Jaroslav Komínek z Ústí se s vládou nepáral. Lidé prý do ulic vyjdou

 
„Pokud si vláda myslí, že lidé utáhnou brutální zdražení a budou jen tak sledovat, jak premiér Fiala vysílá signály, zatímco mafiánští kamarádi jeho koaličních partnerů si užívají kokainové večírky, tak se, myslím, velmi přepočítá,“ říká zastupitel Ústeckého kraje za KSČM Jaroslav Komínek. Mluví o tom, že přijdou demonstrace a on na nich nebude chybět. Nešetřil, jak říká „neschopného“ ministra Síkelu, ani „profláklého“ ministra Rakušana. Promluvil o „zeleném šílenství“ i o obchodování energií přes burzu a připomíná, kdo české elektrárny postavil. Dostal se i k EU i k „nápadům“ na zrušení práva veta pro členské státy.
10.08.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Fiala (151 článků)

Kdo volí malé strany, volí Babiše! „Napravo“ od ANO jsou potřeba zásadní změny, myslí si blízký muž Petra Fialy

 
ROZHOVOR Současné uvolňování a znovuotevírání škol provázejí strašné zmatky, ministerstvo vydává pokyny, které ministr zpochybňuje, školy nevědí, co mají dělat a v podstatě se snaží přesvědčit rodiče, aby tam děti neposílali. Bývalý náměstek ministra školství a nynější lídr ODS pro volby do zastupitelstva Jihomoravského kraje Jiří Nantl má pocit, že rozhodování probíhá úřednicky od zeleného stolu, bez konzultace se zástupci škol. Upozorňuje také na to, že pokud nedojde k jasné spolupráci středopravých stran, bude od ODS nezbytné říci si agresivněji o hlasy voličů malých stran, protože kdo volí malé strany, volí vlastně Andreje Babiše.
20.05.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků) , Petr Fiala (4895 článků) , Jiří Fiala (340 článků) , Jiří Fiala (340 článků)

SJK: Michal Viewegh, Olga Lounová a Martin Komínek

 
Spisovatel Michal Viewegh, zpěvačka Olga Lounová a hypnoterapeut Martin Komínek se představí v Show Jana Krause.
01.10.2014 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Viewegh (208 článků) , Jan Kraus (1226 článků) , Olga Lounová (441 článků) , Martin Kraus (172 článků) , Martin Kraus (172 článků)

Opice zrozené z neandrtálců! Komunistický radní Ústeckého kraje urážel Egypťany

 
Komunistický radní Ústeckého kraje Jaroslav Komínek prožil krátkou dovolenou v Egyptě. Po návratu byl tak naštvaný, že začal své hostitele urážet na Facebooku. "Asi takhle, ty egyptský opice zrozený z neandrtálců mě asi hodně dlouho neuvidí," napsal Komínek.
13.11.2017 11:00 |

podobné články

Jan Komínek z Ulice slaví dnes své narozeniny, pamatujete si, koho hrál?

 
V seriálu Ulice se mihlo tolik postav, že ani ten nejvěrnější divák si nemůže pamatovat všechny. Jedním z herců Ulice, na které se už možná zapomnělo, je Jan Komínek. Ten 18. března oslaví své 28. narozeniny.
18.03.2022 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Komínek (11 článků)

Mladý a šikovný herec Jan Komínek: Začínal jako dětská hvězda, ale diváky baví dodnes

 
Mladý Jan Komínek začal s herectvím už ve čtyřech letech v televizních reklamách. Znát ho můžete například ze seriálu Horákovi nebo pohádky Ať žijí rytíři! Práce před kamerou se však nevzdal ani v dospělosti a na televizních obrazovkách je vidět čím dál častěji. V dětství ale snil o jiné kariéře.
19.04.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Komínek (11 článků)

Tohle může potopit novou vládu. Čtěte jen u nás prohlášení části KSČM, které Babiše ani Filipa a Hamáčka nepotěší

 
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz mají k dispozi výzvu „Členům ÚV KSČM a všem komunistům“, která kritizuje vedení KSČM za to, co vyjednalo ve vztahu ke koaliční vládě ANO a ČSSD. Kritizují se tam vojenské mise, minimální prosazení programu KSČM do programu vlády či to, že KSČM ztrácí potenciál protestní strany a protestní hlasy získávají strany jiné. Místo o prosazení programu to vypadá, že KSČM usiluje o trafiky v dozorčích radách a jinde.
28.06.2018 15:40 |

podobné články

Protizápadní KSČM vystoupila z klozetu. Nálož komunistům za referendum o setrvání v NATO, řádil Gabal, Ženíšek i Černochová

 
Poslanci KSČM předložili návrh zákona, podle kterého by Česko mělo vystoupit z NATO, a to na základě rozhodnutí občanů v referendu. Kolegové ze sněmovny za to komunistům pořádně vyčinili. A to jak ti z ODS či TOP 09, tak zákonodárci sociálních demokratů i lidovců. Ivan Gabal bez obalu označil KSČM za nedemokratickou a prokremelskou stranu.
20.11.2016 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2623 článků)

Senioři si příští rok polepší, vláda kývla na zvýšení důchodů. O kolik vzrostou?

 
Vláda v pondělí schválila návrh valorizace důchodů na příští rok. U průměrného starobního důchodu by podle něj přidání mělo činit 839 korun měsíčně, informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) na twitteru. Navýšení důchodů podle stanovených pravidel nařizuje vládě zákon. Podle předpisu by všichni lidé s nějakou penzí měli od ledna dostat 60 korun navíc a k tomu by se jim měla o 7,1 procenta zvednout zásluhová část penze. U lidí, kteří nyní pobírají méně než 14.449 korun, bude přidávaná částka nižší.
21.09.2020 16:15 |

podobné články

Vláda chce vzít peníze bývalým komunistům a dát je disidentům

 
Vládní koalice se shodla na přípravě zákona, který by každý měsíc sebral část příjmů bývalým funkcionářům Komunistické strany Československa (KSČ) a také zaměstnancům komunistické Státní bezpečnosti (StB). Vybrané peníze by měli dostat lidé, kteří proti komunismu bojovali. Čeští politici se touto myšlenkou inspirovali v Polsku, kde podobná úprava již platí.
08.02.2011 08:30 |

podobné články

Vládní poslanci: Socialisté se blíží komunistům. Hlady tu nikdo neumírá

 
S naprostým klidem a bez emocí berou pravicoví politici kritiku jejich vlády, která v pátek žádala Poslaneckou sněmovnu o důvěru. Tu nakonec počtem 105 hlasů získala, od řečnického pultíku ale zaznívaly od zástupců sněmovní levice zajímavé věci. Například že v Česku se umírá hlady. Podle šéfky sněmovny Miroslavy Němcové si sociální demokraté v pátek testovali, jak moc se mohou přiblížit ke komunistům.
28.04.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1729 článků)

Jakeši a dalším komunistům hrozí v Německu i doživotí

 
Bývalí komunističtí předáci, kteří čelí v Německu trestnímu oznámení za vraždu pěti německých emigrantů na československých hranicích, můžou být v krajním případě odsouzeni až k doživotí. Podle advokáta Konrada Menze, který se případem zabývá, hrozí komunistům v čele s Miloušem Jakešem a bývalým premiérem Lubomírem Štrougalem mnohem nižší tresty.
01.09.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Štrougal (120 článků)

Komunistům vadí postoj vlády k Sýrii, hromuje Skála. Chce jednání s ANO

 
Komunistům vadí, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a další ministři podpořili útok USA, Británie a Francie v Sýrii, téma chtějí otevřít při jednáních s ANO o toleranci vládě. Budou chtít vědět, zda vláda hodlá podobné kroky činit i do budoucna. Považují je za porušení Washingtonské smlouvy, tedy ustavujícího dokumentu NATO, řekl v neděli v pořadu Partie televize Prima místopředseda KSČM Josef Skála, který je před nadcházejícím sjezdem KSČM jedním z kandidátů na předsedu této strany.
16.04.2018 01:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků)

Babiš komunistům splácí věrnost ústupky i u zákonu roku. Politolog: Je to nezbytná opora

 
Komunisté se opět projevili jako opora vlády Andreje Babiše (ANO), když ve středu hlasovali s vládní koalicí pro rozpočet na rok 2020. Nebylo to zadarmo. Zatímco ostatním stranám jejich pozměňovací návrhy šmahem smetávali ze stolu, komunisté uspěli. A tak třeba „mlátička“ Zdeněk Ondráček (KSČM) prosadil návrh vzít 20 milionů korun neziskovkám. A vyslyšeni byli i další soudruzi. Podle politologa Josefa Mlejnka je to běžná a logická věc. Babiš musel komunistům jít na ruku, jinak by jim rozpočet neschválili. Nediví se, že KSČM menšinovou vládu slepě podporuje. Ztrácí preference a bez Babiše by neprotlačili své požadavky.
08.12.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25656 článků)

Milion chvilek poslal vzkaz komunistům. „Poznámka pro KSČM: Je to vtip!“

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii se rozhodl vrátit úder komunistům. Poté, co předseda KSČM Vojtěch Filip naznačoval, že může existovat jistá spojitost mezi spolkem a hackerským útokem na středočeskou nemocnici, přišla odveta.
21.12.2019 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1560 článků)

Milion chvilek poslal vzkaz komunistům. „Poznámka pro KSČM: Je to vtip!“

 
Spolek Milion chvilek pro demokracii se rozhodl vrátit úder komunistům. Poté, co předseda KSČM Vojtěch Filip naznačoval, že může existovat jistá spojitost mezi spolkem a hackerským útokem na středočeskou nemocnici, přišla odveta.
21.12.2019 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1560 článků)