Článek

Komentátor Hvížďala se přes mrtvého Stráského pustil do Klause

 
Ve středu zemřel poslední československý premiér Jan Stráský. Ten byl podle slov publicisty Karla Hvížďaly naprostým protipólem předsedy ODS Václava Klause. To, v čem se lišili, shrnul právě ve svém komentáři.
08.11.2019 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9488 článků)
Podobné články

Komentátor Hvížďala ohromil: Dlouhé tanečky kolem vlády otvírají prostor pro Haška

 
Ačkoliv se to nyní příliš nezdá, vznik nové vlády se může ještě pořádně protáhnout. Ve své analýze k tomu dochází známý publicista Karel Hvížďala. „Jenže aby nová vláda mohla řádně pracovat, musí ji prezident jmenovat - a v tom může být ještě problém,“ uvádí Hvížďala.
24.12.2013 15:12 |

podobné články

Jandák pokosil pravdoláskaře za Putnu. Teď mu to tvrdě vrátil Hvížďala

 
Kauza kolem vysokoškolského pedagoga Martina C. Putny do jisté míry rozesmála poslance Vítězslava Jandáka (ČSSD). Míní totiž, že média nemají o čem psát, a tak vyrobila problém z něčeho, co není. Jenže s tím rozhodně nesouhlasí publicista Karel Hvížďala. „V okamžiku, kdy hlava státu odmítá respektovat zákon, tak se o tom musí mluvit,“ tvrdí Hvížďala pro ParlamentníListy.cz.
21.05.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vítězslav Jandák (389 článků)

Vládnout bude Čína, v USA přibyde chudých lidí. Novinář Hvížďala předložil publiku překvapivé úvahy

 
REPORTÁŽ Zpolitizovaná veřejnoprávní média, bulvár nebo popnoviny. V Česku prý chybí elitní tisk. Takto kriticky se dívá spisovatel a novinář Karel Hvížďala na současnou mediální scénu v Česku. „U nás není odvaha k právu odporu proti zákonodárné a výkonné moci,“ uvedl také na besedě v Ostravě. Hvížďala se v reakci na dotaz publika věnoval také třem důvodům ohrožení lidstva a nastínil možnost změny rozložení celosvětové koncentrace sil ve prospěch Číny.
02.06.2015 10:21 |

podobné články

Publicista Hvížďala se postavil Zemanovi: Fakta bychom neměli ignorovat

 
Novinář a publicista Karel Hvížďala se vložil do sporu o jmenování Karla Srpa členem Etické komise třetího odboje. Srp sice založil Jazzovou sekci, jenže před tím podle badatelů spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností, takže by v komisi sedět neměl. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je téhož názoru a Hvížďala předsedu vlády jasně podpořil. Hradu navzdory.
27.01.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9537 článků) , Karel Zeman (300 článků)

Se Sobotkou tu skončí i demokracie, varuje komentátor Hvížďala

 
Premiér Bohuslav Sobotka ohrožuje ČSSD i republiku, tvrdí komentátor Karel Hvížďala v komentáři pro Český rozhlas Plus, jejž převzal NeviditelnýPes.cz.
18.06.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9537 článků)

Klaus kritizuje rozbitý politický systém. Sám je jedním z hlavních viníků, tvrdí Hvížďala

 
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Politický komentátor Karel Hvížďala bere rozhlasové vystoupení bývalého prezidenta Václava Klause jako obhajobu sebe sama, svých výroků i svých činů. Přitom sám je jedním z viníků nástupu marketinkových jednorázových projektů a rozbití politického systému, což nyní tak ostře kritizuje.
10.09.2014 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9488 článků)

Chalupa se přidal na stranu Stráského: Kůrovce je prý nutné z Šumavy vymýtit

 
Český rozhlas zajímalo, jaký postoj zaujímá ministr životního prostředí Tomáš Chalupa k blokádě ekologických aktivistů u šumavské Modravy. Chalupa totiž slíbil, že přeruší dovolenou a na Modravu zavítá. Zatím ale přes rozhlas vzkázal, že stojí za aktivitami ředitele Šumavského národního parku Jana Stráského. I podle něj se však musí s kůrovcem bojovat.
29.07.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Trafika pro expremiéra Stráského? Může se stát šéfem NP Šumava

 
Česko je v rozdávání „trafik“ pro vysloužilé politiky snad na prvním místě v Evropě. Jedna taková se prý chystá i pro posledního federálního premiéra a bývalého ministra zdravotnictví a dopravy Jana Stráského. Dostal totiž nabídku stát se dočasným šéfem NP Šumava.
11.02.2011 17:00 |

podobné články

Vědci se obávají Stráského. Šumavský park ztratí svůj smysl

 
Národní park Šumava je v ohrožení, varují vědci a pedagogové Biologického centra Akademie věd ČR a Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. Obávají se jeho nového ředitele Jana Stráského, který v minulých dnech zrušil vědeckou sekci parku.
11.03.2011 14:10 |

podobné články

Zemek (ČSSD): Kácení v bezzásahových zónách NP Šumava je nepřijatelné

 
ČSSD považuje dnešní prohlášení ministra životního prostředí Tomáše Chalupy, který výrazně upravil plány ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského k zásahům v NP, za posun k lepšímu a jasného signálu o tom, že Stráského koncepce byla chybná.
21.04.2011 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Zemek (ČSSD): Stráského chemický zásah na Šumavě je nezákonný

 
Ministerstvo životního prostředí se musí okamžitě zabývat údajným nezákonným postupem ředitele NP Šumava Jana Stráského.
05.05.2011 20:00 |

podobné články

Jirsa (ODS): Proč tolik křiku kolem ředitele Stráského?

 
Po jmenování nového ředitele Jana Stráského se zdálo, že se rozbouřená situace na Šumavě uklidnila.
26.05.2011 17:45 |

podobné články

Odvolejte Stráského z vedení NP Šumava, žádají Chalupu vědci

 
Stínová vědecká rada Národního parku Šumava se obrátila na ministra životního prostředí Tomáše Chalupu s výzvou, aby odvolal ředitele parku Jana Stráského, informuje Deník.cz. Podle vědců totiž porušil zákon, když v boji proti kůrovci použil pesticidy bez udělení výjimky.
09.06.2011 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Stráský ve svém úřadu kouří. Zaměstnanci si stěžují

 
Nekuřácké sídlo Šumavského národního parku ve Vimperku se pod vládou nového ředitele Jana Stráského změnilo v kuřácké. Jeho kancelář prý dokonce páchne jako hospoda. Nekuřáčtí zaměstnanci si teď na Stráského stěžují.
05.07.2011 15:35 |

podobné články

Aktivisté zvou šumavského pána Stráského do lesů

 
Aktivisté z Hnutí Duha, kteří již týden blokují kácení stromů napadených kůrovcem u Ptačího potoka na Šumavě, pozvali na návštěvu šéfa rezervace Jana Stráského. Chtějí s ním dále vyjednávat o alternativním řešení problému.
22.07.2011 16:10 |

podobné články

Chalupa pod tlakem vyzval Stráského, aby s aktivisty o Šumavě jednal

 
Tvrdošíjnost ekologů a protesty řady odborníků proti kácení na Šumavě přiměly vládní politiky i vedení národního parku k ústupu od nesmiřitelného postoje. Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) vyzval ředitele parku Jana Stráského, aby začal s aktivisty, kteří kácení kůrovcem napadených stromů blokují, vyjednávat.
03.08.2011 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků)

Aktivisté ze Šumavy: Chalupo, odvolejte Stráského

 
Aktivisté, kteří v uplynulých čtyřech týdnech blokovali kácení kůrovcem napadených smrků na Šumavě, budou dnes ráno demonstrovat před ministerstvem životního prostředí. Mají jediný požadavek – odvolání ředitele národního parku Jana Stráského.
15.08.2011 06:40 |

podobné články

Aktivisté ze Šumavy ŽÁDÁJÍ HLAVU STRÁSKÉHO!

 
Úderem pondělní 8.00 odstartoval před sídlem ministerstva životního prostředí další protest. Necelá stovka aktivistů požaduje odvolání ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského.
15.08.2011 09:05 |

podobné články

Desítky aktivistů před ministerstvem žádali odvolání Stráského

 
Pět desítek aktivistů, kteří měsíc blokovali kácení stromů napadených kůrovcem v šumavské lokalitě Na Ztraceném, se dnes ráno zhruba na hodinu a půl sešlo před budovou ministerstva životního prostředí. Při poklidné demonstraci žádali odvolání ředitele Národního parku Šumava Jana Stráského. Podle nich je ředitel nekompetentní a kácení umožnil protiprávně
15.08.2011 09:10 |

podobné články