Článek

Komentář: U Okamury vědí, jak si pravdu odklidit z cesty. Děsí už i Babiše

 
V SPD Tomia Okamury vzplála poslední dobou neobvykle filozofická diskuse o tom, co to je pravda. „Pokud chcete říkat pravdu, obvykle se dostanete do nějaké zprávy. Kdo řekne, co je vlastně pravda. Denně ve sdělovacích prostředcích vidíme, jak se dá pravda tam či onam přihnout,“ zamyslel se naposled třeba Radek Koten, k údivu mnoha lidí šéf sněmovního bezpečnostního výboru.
13.02.2018 08:20 |

podobné články

Podobné články

Muž se snažil odklidit strom, spadl na něj druhý

 
U Chotilska v neděli spadl na silnici pod tíhou sněhu strom a zranil muže. Rozsah jeho zranění zatím není znám. Je v bezvědomí. Snažil se odklidit strom ležící přes cestu a přitom na něj spadl další.
10.01.2010 11:50 |

podobné články

„Zpochybnil utrpení v táboře.“ Piráty pobouřily výroky Okamury o Letech, podpoří odvolání

 
Pirátská strana bude hlasovat pro odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Hlasování se uskuteční kvůli jeho výrokům o protektorátním koncentračním táboře v Letech u Písku. Poslanecký klub Pirátů se na odvolání Okamury jednomyslně shodl. Návrh na odvolání Tomia Okamury podali lidovci, podporu dostali i od TOP 09, STAN a některých představitelů ODS a ČSSD.
12.02.2018 18:30 |

podobné články

P.C. Roberts: Probudí se Rusko?

 
Žít při vědomí, že mají nepřítele, který jen hledá cesty, jak je odklidit z cesty, musí být pro Rusy traumatizující zkušeností.
16.03.2018 12:15 |

podobné články

Docent v barvách SPD: Kdo je ta pravá mlčící většina? Fanoušci Zemana, Babiše a Okamury. Slonkové hrozí tři roky natvrdo. Etické normy...

 
ROZHOVOR „Je evidentní, že Slonková a Kubík porušili tři paragrafy švýcarského trestního zákona,“ říká ohledně reportáže s Andrejem Babišem mladším zakladatel vysoké školy a bývalý rektor Lubomír Pána, který kandidoval za SPD do senátu. V rozhovoru promluvil nejen o tom, co se děje kolem Andreje Babiše, ale i o 17. listopadu a demonstracích. Uvedl také, proč podle něj nejdou do ulic také příznivci Zemana, Babiše a Okamury, a co by se musela stát, aby do ulic vyšli.
23.11.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16116 článků)

Bratr Tomia Okamury: Je špatné, jak se Češi chovají k Ukrajincům a Vietnamcům

 
Rozhovor s architektem Osamu Okamurou, bratrem politika Tomia Okamury, přináší server Dotyk.cz. Podle Osamu Okamury by se Praha mohla stát centrem vzdělanosti.
19.09.2016 13:20 |

podobné články

Smradlavá žumpa! Od Okamury zahřmělo, ale válka s Kubíkem a Slonkovou nekončí. Novinářská dvojice vytáhla těžký kalibr: Obvinění z útoku na novináře

 
Novinářské duo Sabina Slonková a Jiří Kubík v reportáži pro server seznamzprávy.cz informovalo o tom, jak je financováno hnutí SPD Tomia Okamury. Dopátrali se například toho, že jde údajně i o peníze lidí, kteří si kupují šály s logem strany. Peníze z těchto obchodů však mohou podle žurnalistů směřovat do kapsy poslanci za SPD Lubomírovi Volnému. Okamura na reportáž reagoval urážlivě a informace, které v ní zazněly, důrazně odmítl. Místopředseda SPD Radim Fiala mluvil dokonce o novinářské žumpě. „Urážlivá tvrzení pana Okamury samozřejmě odmítáme a připravujeme adekvátní kroky,“ napsal dnes na Facebooku v reakci na Fialova a Okamurova slova Kubík.
22.03.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (279 článků) , Radim Fiala (279 článků) , Sabina Slonková (171 článků) , Jiří Fiala (148 článků) , Jiří Fiala (148 článků)

V Krkonoších sněžné frézy musí čistit cesty

 
Přestože je polovina května, v Krkonoších stále sněží. Sníh z cest se ale musí do začátku turistické sezóny odklidit, a tak dnes opět vyjely sněžné frézy.
14.05.2009 20:10 |

podobné články

Petr Jiráček: Prcek stále roste! Půjde ve stopách geniálního Poborského?

 
Ten kluk musí spasit nároďák! Dnes by měl odklidit z cesty na Euru Portugalce! Petr Jiráček (26) dlouhými vlasy, fotbalovou inteligencí a drzostí připomíná Karla Poborského, který stejného soupeře na Euru ´96 poslal domů! Jiráčkovi tehdy bylo 10 let, ještě před čtyřmi roky kopal za provinční Sokolov. Jeho cesta však začala jinde…
21.06.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Poborský (58 článků) , Petr Jiráček (82 článků)

Komentář: Rozloží Okamura ANO? Babiš hraje o vše, Bělobrádek blouzní

 
Už se z toho stal permanentní povolební rituál. Šéfovi ANO a premiérovi v demisi Andreji Babišovi se nepodaří sestavit vládu, odjede za prezidentem Milošem Zemanem a vrátí se s novým bianco šekem. Po krachu jednání s ČSSD mu Zeman nyní poradil, aby vládu udělal s komunisty a SPD Tomia Okamury, jenž Babiše děsí jako málokdo. A ne náhodou.
11.04.2018 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22871 článků)

Rozpory u Okamury: Zlanařený poslanec prý odmítá vlajkovou loď programu

 
Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury přilákalo do svých řad poslance zvoleného za TOP 09 Aleše Roztočila. Iniciativa KohoVolit.eu si však všímá rozdílů mezi politickými názory poslance Roztočila a senátora Okamury.
12.05.2013 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Roztočil (13 článků)

Výrok Tomia Okamury je směšný, řekla Vesecká

 
Výroky Tomia Okamury o zmanipulování procesu s nacionalistou Vlastimilem Pechancem je směšný. Těmito slovy reagovala bývalá krajská státní zástupkyně Renata Vesecká na Okamurovo nařčení, že Pechanec je odsouzený za pobodání Roma Oty Absolona neprávem. Manipulaci v případu má podle Okamury na svědomí právě ona.
24.01.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Renato (5 článků) , Renata Vesecká (105 článků)

Lékař Hnízdil napsal o „pohádkovém světě Tomio Okamury"

 
Lékař zabývající se psychosomatickou medicínou Jan Hnízdil na blogu Aktuálně.cz odpovídá na dotazy týdeníku Dotyk týkající se šéfa hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury. Hnízdil se ale svého úkolu zhostil netradičním způsobem. Místo jednoznačných odpovědí na položené otázky napsal celé zamyšlení s titulkem „Pohádkový svět Tomio Okamury".
07.02.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2219 článků)

ČSSD podpoří návrh lidovců na odvolání Okamury z funkce místopředsedy Sněmovny, žádá i jeho veřejnou omluvu

 
ČSSD podpoří lidovecký návrh na odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny. Žádá také jeho veřejnou omluvu za výroky o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku, jež sociální demokraté považují za zlehčování holokaustu. V tiskové zprávě to uvedl šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka. Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka uvítal podporu, kterou lidovecký návrh u jiných stran získal, obává se ale, že k odvolání Okamury budou chybět hlasy některých poslanců hnutí ANO.
13.02.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (191 článků) , Marian Jurečka (644 článků)

Sněmovna se mimořádně sejde kvůli odvolání Okamury

 
Poslanci se příští týden ve středu sejdou na mimořádné schůzi k odvolání Tomia Okamury (SPD) z postu místopředsedy Sněmovny. Na tiskové konferenci to dnes oznámil předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek. Bartošek mezi poslanci nasbíral podpisy potřebné k podání žádosti o mimořádnou schůzi, kterou přijal předseda Sněmovny. Odvolání Okamury má být reakcí na výroky členů jeho hnutí o koncentračním táboře v Letech.
02.03.2018 21:55 |

podobné články

Brutálně vytočený Okamura: Česko je rozprodané. Zlodějiny! Ne Babiš, to Klaus! A co dělá část redaktorů ČT...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Srovnávat rok 1989 s rokem 2019? Podle předsedy hnutí SPD Tomia Okamury to prý nelze. „Většina ekonomiky byla rozprodána a stala se majetkem zahraničních firem, a o to Západu také šlo,“ hodnotí Okamura polistopadový vývoj. A dodává, že lidé zničení lichváři, exekutory, ale i státem, končí na ulici, páchají sebevraždy. Podle Okamury není příznivá ani úroveň dnešní svobody slova. Největší hrozbu pro demokracii pak politik spatřuje v současné ČT a ČRo, nelíbí se mu ale ani soukromá konkurence, třeba v podobě Deníku N. Od Okamury to pořádně „za zlodějiny“ schytal také exprezident Václav Klaus.
14.11.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9522 článků)

Odborníci krotí optimismus Babiše a Okamury: Průzkumy jsou fajn, ale lidé se rozhodují až později

 
POLITOLOGOVÉ Čerstvý průzkum volebních preferencí od agentury Médea Research překvapil. ANO Andreje Babiše by nyní ve volbách do sněmovny získalo 13 procent a Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury 9 procent. Je to nový trend, anebo to jen signalizuje nějaký vliv billboardových kampaní? Odborníci na to krčí rameny a zdůrazňují, že politické strany musí počítat s tím, že se lidé budou rozhodovat až těsně před volbami.
15.09.2013 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16116 článků)

Němcová odmítla spolupráci se stranami Okamury, Babiše, Bobošíkové a s SPOZ. Nejsou to prý demokraté

 
První dáma ODS Miroslava Němcová ostře odmítla jakékoli uzavírání koalice mezi ODS a nedemokratickými stranami. Mezi ty počítá stranu ANO Andreje Babiše, Úsvit přímé demokracie senátora Tomia Okamury, blok Hlavu vzhůru! Jany Bobošíkové a SPOZ. Informuje o tom server iDnes.cz.
30.09.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16116 článků) , Miroslava Němcová (1445 článků) , Jana Bobošíková (608 článků) , Jana Němcová (95 článků)

Němcová odmítla spolupráci se stranami Okamury, Babiše, Bobošíkové a SPOZ. Nejsou to prý demokraté

 
První dáma ODS Miroslava Němcová ostře odmítla jakékoli uzavírání koalice mezi ODS a nedemokratickými stranami. Mezi ty počítá stranu ANO Andreje Babiše, Úsvit přímé demokracie senátora Tomia Okamury, blok Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové a SPOZ. Informuje o tom server iDnes.cz.
30.09.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16116 článků) , Miroslava Němcová (1445 článků) , Jana Bobošíková (608 článků) , Jana Němcová (95 článků)

Němcová odmítla spolupráci se stranami Okamury, Babiše, Bobošíkové a se SPOZ. Nejsou to prý demokraté

 
První dáma ODS Miroslava Němcová ostře odmítla jakékoli uzavírání koalice mezi ODS a nedemokratickými stranami. Mezi ty počítá stranu ANO Andreje Babiše, Úsvit přímé demokracie senátora Tomia Okamury, blok Hlavu vzhůru! Jany Bobošíkové a SPOZ. Informuje o tom server iDnes.cz.
30.09.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16116 článků) , Miroslava Němcová (1445 článků) , Jana Bobošíková (608 článků) , Jana Němcová (95 článků)