Článek

Komba slyší každé šustnutí! ...saranče jejím prstíkům neunikne

 
Postřeh, šikovné tlapky a citlivý sluch dělají z komb Garnettových dokonalé lovce hmyzu. Kořist si pak s patřičným požitkem a grácií v klidu vychutnávají. Den tyto poloopičky tiše prospí stočené do klubíčka. Jejich chvíle přichází se soumrakem.
26.04.2021 12:05 |

podobné články

Podobné články

Na Vyšehradě začal Prague Food Festival: Dáte si saranče nebo šnečí kaviár?

 
Dobrá zpráva pro všechny milovníky jídla, gurmány a labužníky! Začala největší třídenní gastronomická událost Prague Food Festival. Pod širým nebem na Vyšehradě můžete navštívit až 40 stánků, kde vám nejlepší šéfkuchaři Česka nabídnou nejrůznější delikatesy. Dáte si třeba smažené saranče nebo šnečí kaviár?
27.05.2017 13:05 |

podobné články

Advokátka Slámová: Boží spravedlnosti Petr K. neunikne!

 
Petr Kramný nenaplánoval vraždu pouze Moniky ale i své osmileté dcery Klárky, tvrdí advokátka Klára Long Slámová. Právnička si je dokonce tolik jistá, že trestu prý v žádném případě neunikne. "I kdyby ho nedostihla spravedlnost pozemská, ta "nahoře" nemine nikoho z nás," uvedla na Fcebooku.
25.05.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Klára Slámová (148 článků)

Jak dlouho existuje lak na nehty?

 
Lak na nehty má působit elegantním a ušlechtilým dojmem a dodat dámským prstíkům náležitý lesk. Nehty se sice zdobily již tisíce let zpátky, lak v dnešním slova smyslu je ale k dispozici sotva sto let.
27.04.2020 19:50 |

podobné články

Godzilla pózovala Aha!: Mňam, saranče!

 
Někdo má psa, někdo rybičky či křečky, ale někdo si hýčká coby domácí mazlíčky mrňavé opičky… Narodila se v karavanu cirkusu Jo–Joo, ale na rozdíl od ostatních cirkusových zvířat v manéži nevystupuje.
18.03.2012 12:15 |

podobné články

Máte hlad? Dejte si saranče!

 
Možná se vám tomu nebude chtít uvěřit, ale hmyz se odedávna využíval nejen k jídlu, ale i v medicíně a při náboženských obřadech.
07.05.2012 10:05 |

podobné články

Gastroextrémy: červi v borůvkovém tvarohu, saranče s nudlemi a cvrčci

 
To, co je jinde ve světě pochoutka, je u nás často bráno za bizarní a odpudivé. Dvojnásob to platí, co se týče pokrmů připravených z hmyzu. I přesto mnohým zvědavost nedala a na červy a cvrčky stáli v rámci Prague food festivalu dlouhé fronty. Po hmyzu se tu doslova jen zaprášilo.
30.05.2012 08:55 |

podobné články

Frajeři hrají Super Street Fighter IV jednou rukou

 
Mysleli jste si, že komba ze Street Fighteru jsou těžká? A co takhle dát si je jednou rukou?
08.09.2010 18:50 |

podobné články

V Remember Me budete moct sestavit přes 50 tisíc komb

 
Zajímavě vypadající sci-fi akce Remember Me od DONTNOD Entertainment a Capcomu právě představila svůj systém skládání různých komb, který vypadá poměrně neokoukaně. Pan kreativní ředitel vám v šest a půl minutovém videu vysvětlí, co že je to vlastně Combo Lab a jak můžete vyváznout ze šlamastiky seskládáním vhodného komba. Ve hře má být přes padesát tisíc...
21.12.2010 13:45 |

podobné články

Neobvyklá adopce: Pavián dělá matku kombě ušaté

 
Opuštěná komba ušatá a pavián babuin uzavřeli nečekané spojenectví v útulku pro opuštěná zvířata v keňském Nairobi. Šestiměsíční samice paviána se tu stará o asi tři měsíce mladší kombu poté, co obě mláďata opustili jejich rodiče. Podle odborníků je vztah mezi těmito druhy vzácností.
14.06.2011 17:50 |

podobné články

Nejzáhadnější zvířátko pražské zoo: Chovejte ho klidně doma!

 
Je tak maličké, a přece vzbuzuje snad nejvíce otázek u návštěvníků pražské zoo. Sedí na větvi, kulí obrovské oči a lidé se jen dohadují, jestli jde o nějaký druh lemura, opici, nebo snad prapodivnou krysu. Roztomilé zvířátko se jmenuje komba ušatá a v současné době jedna ze samic přivedla na svět dvě mláďata.
30.10.2011 12:00 |

podobné články

Komba smrti a černého humoru v zabijáckém traileru Dishonored

 
Ještě jednou se dnes vracíme k Dishonored. Původně tohle video mělo skončit uvnitř dnešního preview, ale faktem je, že je až příliš působivé a zvrhle zábavné na to, aby jej třeba někdo přehlédl. V článku si sice přečtete, že jde některé mise řešit i „po dobrém“, ale tenhle trailer dokazuje, že i zabijáci si užijí spoustu zábavy. Jde samozřejmě o to, jak...
09.08.2012 19:05 |

podobné články

Poloopice i karelský sob: V pražské zoo se rodí mláďata jako o závod

 
V Zoo Praha se loni narodilo 1272 mláďat, několik druhů vůbec poprvé v české historii. Mezi nimi například komba jižní, sob karelský nebo sova indická. Nové přírůstky byly od celkem 220 druhů.
26.01.2016 18:50 |

podobné články

Klára Samková: Proklela jsem Turka málo! Kulomet do každé rodiny, pistole do každé kabelky. Střelivo dotovat státem, Merkelová ať si koupí plíny

 
ROZHOVOR „Angela Merkelová by se měla zásobit inkontinenčním spodním prádlem a dokoupit si imodium.“ „Kulomet do každé rodiny, pistole do každé dámské kabelky,“ doporučila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz advokátka Klára Samková, která se domnívá, že prezident Erdogan je v podstatě génius, a upozorňuje na to, že v Turecku nastal konec demokracie i sekulární justice. „Je jasné, že tento kabaretní sebepuč je pouhopouhou záminkou pro nastolení vlády politického islámu. Myslím, že můžeme očekávat již otevřené spojenectví s Islámským státem.“ Pak také zhodnotila: „Celý systém NATO a Evropské unie stojí v podstatě na čestném slově a na zásadě dodržování smluv a dohod. Tedy na kusu papíru. S tím si může Turecko v podstatě kdykoliv vytřít jistou část těla, neboť to tak již v malém beztrestně činí.“
19.07.2016 08:25 |

podobné články

Pindíci, kam se podíváš: Ty nejnevhodnější malby od dětí

 
Děti jsou sice malé, ale velmi zvídavé a nic jim neunikne. V jejich nevinné mysli však spousta věcí vypadá jinak, například když slyší souložit rodiče. Naopak jejich malůvky mohou vypadat jako něco, co tak vypadat nemá. Například velký pestrobarevný penis.
25.02.2016 19:05 |

podobné články

Zahradník (ODS): Ministr Brabec zřejmě slyší téct vodu v domácnostech

 
Ministr životního prostředí Richard Brabec (za ANO) zřejmě slyší trávu růst. Tedy lépe řečeno, slyší pitnou vodu v domácnostech téct. Jak jinak by mohl prohlásit, že doba vodního blahobytu, ve které ČR žila poměrně dlouho, skončila.
18.08.2016 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (464 článků)

Viktor Vincze má Adelu v hrsti. Nic mu neunikne a má pod kontrolou veškeré její příjmy

 
Viktor Vincze (27) má přehled o veškerých aktivitách a příjmech své drahé polovičky Adely Vinczeové (37). Jen pár měsíců po svatbě si ji pěkně omotal kolem prstu a stal se nejen jejím manželem, ale i osobním právníkem.
12.03.2018 22:50 |

podobné články

Selena Gomez se líbala se žhavou blondýnkou: Rukou navíc šmátrala po jejím zadečku

 
Našla Selena Gomez (27) po letech zmařených lásek štěstí v náruči ženy? Při pohledu na rty rozjařené zpěvačky přilepené na pusu sexy blondýnky nikoho nemůže napadnout nic jiného. Při zkoumání šokující fotky navíc pozornému oku neunikne její ruka šmátralka. Holky to rozjely ve velkém!
13.11.2019 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Selena Gomez (457 článků) , Selena (8 článků)

Dvojčata se narodila každé v jiném roce

 
Zatímco lidé po celém světě slavili příchod nového roku, dvě matky v USA a Kanadě měly jiné starosti. Obě totiž přiváděly na svět dvojčata. Děti každé z nich se sice narodily jen pár minut od sebe, na svět ale přišly každé v jiném roce.
02.01.2014 21:35 |

podobné články

Šok v porodnici: Dvojčata mají každé jiného otce!

 
Velmi vzácný případ dvojčat, která mají každé jiného otce, hlásí genetikové z Vietnamu. Jejich matka se totiž v době ovulace vyspala se dvěma muži. A zrovna v ní dozrála dvě vajíčka, přičemž každé oplodnila spermie jednoho z mužů. Narozené děti jsou si tak zcela nepodobné, přestože mají stejné pohlaví a přišly na svět ve stejný den.
11.03.2016 19:05 |

podobné články