Článek

Kolovratník (ANO): Máme tu dva kandidáty do Rady ČT s potenciálním střetem zájmů

 
Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. 7. 2021 k návrhu na jmenování člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
14.07.2021 22:10 |

podobné články

Podobné články

Kolovratník (ANO): Máme tu dva kandidáty do RRTV s potenciálním střetem zájmů

 
Projev na 111. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. 7. 2021 k návrhu na jmenování člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
14.07.2021 22:50 |

podobné články

Kolovratník drtí novináře, pasují se prý do role aktivistů. „Jak je možné, že otevřeně pomlouvají prezidenta a členy vlády?“ ptá se šokovaný poslanec

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník se pro čtenáře ParlamentníchListů.cz ohlíží za uplynulým rokem. Podle něj to s kontroverzními výroky prezidenta Miloše Zemana není tak horké, neshodne se s ním ale například v pohledu na úroveň práce BIS. „Moc bych si přál, kdyby Miloš Zeman se svými zkušenostmi, pamětí a přehledem odložil stará nepřátelství a pokusil se občany naší země spíše spojovat,“ vyzývá Kolovratník hlavu státu. Velký údiv Kolovratník vyjádřil nad prací těch, které má Zeman ze všech nejméně v oblibě – novinářů. „V soukromém životě mají pochopitelně právo na jakékoli postoje, ale jak je možné, že řada z nich na sociálních sítích otevřeně pomlouvá prezidenta nebo členy vlády?“ zlobí se poslanec.
04.01.2019 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25759 článků)

„Oligarchické struktury“ v ČR. Evropská komise chce chránit unijní fondy před střetem zájmů

 
Evropská komise chce zavést nové způsoby, jak ochránit rozpočet Evropské unie před střetem zájmů. V debatě o výsledcích auditu ke konfliktu zájmů českého premiéra Andreje Babiše to dnes v Evropském parlamentu prohlásil komisař pro rozpočet Johannes Hahn.
19.05.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)

Podle Babiše by platy zákonodárců měla schvalovat vláda. Současný stav je prý střetem zájmů

 
Výši platů zákonodárců by do budoucna mohla stanovovat vláda, je přesvědčen ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Současný stav, kdy si o platech rozhodují sami, je podle něj gigantickým střetem zájmů. V nynější debatě o růstu platů ústavních činitelů se ANO přiklání k vládnímu návrhu na jednoprocentní nárůst.
02.12.2014 13:32 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)

Jak vyřešit střet zájmů. Změňte kvůli nám zákon, napadlo členy Rady ČTK

 
Mělo to být plánované, normální, poklidné a asi i docela nudné jednání poslaneckého volebního výboru. Ale tak nezáživné nakonec být nemusí. Výbor se podílí na volbě členů mediálních rad a na svém dnešním jednání má řešit střet zájmů hned čtyř ze sedmi členů Rady České tiskové kanceláře. Paradoxní je, že už s tímto střetem zájmů poslanci členy Rady sami zvolili, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
04.09.2018 18:15 |

podobné články

Do Rady ÚSTR by mohli zamířit Bartlová, Janderová nebo Stehlík

 
Sněmovna bude opět volit kandidáty do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Do volby půjdou historička umění Milena Bartlová, právnička Jaroslava Janderová a vojenský historik Eduard Stehlík, řekl ČTK po dnešním jednání sněmovní volební komise její předseda Martin Kolovratník (ANO). Kandidáty, které poslanci vyberou, bude za členy rady ÚSTR volit Senát.
18.03.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Martin (9 článků)

Wagenknecht (Piráti): Máme pořád živý problém s potenciálním střetem zájmů pana premiéra

 
Projev na 2. schůzi Senátu 15. 11. - Stanovisko k současné politické situaci.
15.11.2018 15:16 |

podobné články

Babišův muž Kolovratník: Zeman a jeho lidé útočí na ČT. Nesouhlasím. Byl jsem 15 let v Českém rozhlasu, takže...

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR O tom, co se dělo ve sněmovně ohledně jednání o elektronické evidenci tržeb (EET), ale i o Babišovi, Zemanovi a uprchlících, promluvil pro ParlamentníListy.cz poslanec a novinář Martin Kolovratník. Zemanovi vyčetl jeho vystoupení na jednom podiu s Konvičkou a vyjádřil se i k možným teroristickým útokům. „Zatajení rozsvícení stromečku bylo zbytečné,“ myslí si Kolovratník.
13.12.2015 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (355 článků)

Sněmovně se nepodařilo vybrat kandidáty do Rady ÚSTR

 
Poslancům se dnes nepodařilo vybrat kandidáty do rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO) tak ohlásil, že se bude muset konat nová volba.
26.03.2014 15:15 |

podobné články

Ze zvyšování minimální mzdy mám obavy, přiznává poslanec Kolovratník (ANO)

 
Vláda byla úspěšná. Zejména v dopravě, kde máme mnoho dobrých výsledků, míní lídr kandidátky ANO v Pardubickém kraji Martin Kolovratník. Přiznává ale také, že i zde zůstává řada restů. V posledních volbách hnutí ANO získalo v Pardubickém kraji dva poslanecké mandáty. Nyní jsou jejich ambice vyšší a je přesvědčený, že obvinění Babiše je jen snahou hnutí oslabit.
06.09.2017 08:50 |

podobné články

TI: Babiš by střet zájmů vyřešil, kdyby Agrofert nečerpal dotace

 
Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem zájmů, je zastavení čerpání dotací holdingem Agrofert. Novinářům to v pátek řekli představitelé organizace Transparency International (TI), která v září podala podnět Evropské komisi k prošetření údajného Babišova střetu zájmů v oblasti evropských dotací.
14.12.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)

Babiš by střet zájmů vyřešil, kdyby Agrofert nečerpal dotace, uvedla organizace Transparency International

 
Nejjednodušší způsob, jak by premiér Andrej Babiš (ANO) mohl vyřešit problém s údajným střetem zájmů, je zastavení čerpání dotací holdingem Agrofert. Novinářům to dnes řekli představitelé organizace Transparency International (TI), která v září podala podnět Evropské komisi k prošetření údajného Babišova střetu zájmů v oblasti evropských dotací. Organizace také očekává, že EK sdělí výsledek svého šetření dřív než v dubnu, který jako nejzazší termín označil eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger.
14.12.2018 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)

Piráti udali Babiše. A může z toho být soud

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dal najevo, že se nebude zabývat možným střetem zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), nezpochybní rozhodnutí Středočeského kraje, že Babiš ve střetu zájmu není a nepošle věc k soudu. Zdá se však, že policie přesto sbírá důkazy o premiérově možném střetu zájmů a zkoumá, zda při přidělování dotací holdingu Agrofert nedošlo k trestnému činu.
24.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)

ANO: Šéfem volební komise je poslanec hnutí ANO Kolovratník

 
Předsedou volební komise Poslanecké sněmovny byl zvolen poslanec Martin Kolovratník z hnutí ANO. Volební komise má na základě poměrného zastoupení 15 členů (4 z hnutí ANO). Nyní má za úkol zajistit, aby se na ustavující schůzi sněmovny příští týden mohly uskutečnit volby do sněmovních funkcí a orgánů.
21.11.2013 20:37 |

podobné články

Jaké má ČSSD garance, že nebude přehlasována koalicí ANO, SPD a KSČM? To zjišťovala Světlana Witowská

 
Hostem Interview ČT24 byl místopředseda Hospodářského výboru Martin Kolovratník (ANO). Debata se točila nejen okolo dopravních témat, personálního obsazení resortů, ale také o tom, jak hnutí ANO může garantovat sociální demokracii, že je někdy v rámci hlasovací „mašinerie“ na půdorysu ANO, SPD, KSČM nepřehlasují. „Já té obavě rozumím,“ odpověděl Kolovratník a pokračoval, že je to především o partnerství a dohodách, které se dodržují.
28.05.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (345 článků)

I delfíni používají jména. Svým potenciálním partnerům se představují unikátním zvukem

 
Samci delfínů používají jména. Svým potenciálním partnerům a sokům se představují unikátním zvukem, který je velmi specifický a jasně odlišitelný od ostatních. Zjistil to mezinárodní tým etologů tvořený vědci z Curychu, Perthu a Bostonu. Delfíni se tímto v říši zvířat velmi odlišují.
11.06.2018 10:30 |

podobné články

Primátor Paparega: Zahraniční pracovníci mohou být potenciálním rizikem

 
Město Most sleduje přípravu zarážky v litvínovském závodě společnosti UNIPETROL RPA, s. r. o., která má proběhnout od 9. dubna do 10. června 2020 v Záluží. V souvislosti s plánovaným průběhem zarážky je město Most znepokojeno přítomností zahraničních pracovníků, kteří mohou být potenciálním rizikem v současné době, ve které jsou státy Evropy ohroženy koronavirem COVID-19.
04.04.2020 14:15 |

podobné články

Výbor Evropského parlamentu se má zabývat případným střetem zájmů premiéra Babiše

 
Výbor pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu dnes jednal o podnětu ohledně možného střetu zájmů podnikatele a českého premiéra Andreje Babiše, který Evropské komisi podala nevládní organizace Transparency International. Koordinátoři výboru se podle jeho člena Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) dohodli, že uspořádají speciální jednání s komisařkou pro regionální politiku Corinou Cretsu a případu se budou nadále věnovat, aby se EK jasně vyjádřila, zda jde, či nejde o střet zájmů. Sama EK mezitím potvrdila, že návrh dostala a že na něj „včas“ odpoví.
10.09.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)

Wagenknecht poslal další žalobu kvůli Babišovi. Tentokrát na Komisi za to, že se s ním baví

 
Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht podal další žalobu k evropskému soudu, tentokrát dokonce na Evropskou komisi. Ta podle něj porušuje vlastní zásady, když vyjednává s Andrejem Babišem, kterého zároveň v auditu označila jako člověka ve střetu zájmů. „Oni si udělali vlastní pravidla, že nebudou jednat s nikým, kdo je ve střetu zájmů, ale v téhle situaci se podle toho vůbec neřídí,“ má jasno Wagenknecht a doufá, že se situace se střetem zájmů premiéra Babiše jednou pro vždy vyřeší.
24.06.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22513 článků)