Článek

Kolaja (Piráti): Namísto šmírování by se Evropská komise měla soustředit na řešení zneužívání dětí

 
Drtivá většina Čechů se postavila proti návrhu Evropské komise, který umožňuje nařídit plošnou kontrolu soukromých zpráv a úložišť na Internetu.
16.01.2023 19:30 |

podobné články

Podobné články

Kolaja (Piráti): Nekalé praktiky velkých hráčů mají upravit evropská pravidla

 
Velké digitální společnosti je zapotřebí regulovat na úrovni Evropské unie. Na tom se dnes shodli odborníci na digitální trhy v průběhu on-line debaty, kterou uspořádal místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja. Tzv. gatekeepři podle nich využívají nekalé praktiky a tím mohou i ohrozit demokracii. Tomu má zamezit nově vznikající evropská legislativa, jejíž stínovým zpravodajem je právě Kolaja.
08.04.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (336 článků)

Kolaja (Piráti): Šmírování občanů se má rozšířit i na vyhledávače

 
Kvůli novému nařízení Evropské komise hrozí cenzura informací na Internetu. Varuje před tím pirátský europoslanec a kvestor Evropského parlamentu Marcel Kolaja.
30.01.2023 11:45 |

podobné články

Koronavirus: Pirátský místopředseda europarlamentu Kolaja čeká na výsledky testů

 
Místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) je v karanténě v Brně a čeká na výsledky testů na koronavirus. Ve čtvrtek dopoledne přiletěl do Prahy z Bruselu, večer začal mít zdravotní potíže, řekl Kolaja ČTK.
14.03.2020 14:06 |

podobné články

Bruselský Pirát Kolaja o kvótách na potraviny: Ztratili bychom v EU dobrou pověst

 
Pirátští europoslanci podporují senátní odmítnutí potravinových kvót na prodej českých výrobků v ČR. „Případné schválení návrhu by bylo proti základnímu evropskému pravidlu volného pohybu zboží,“ míní místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja (Piráti). „Kvóty na potraviny by poškodily českou pověst i spotřebitele,“ upozornil Kolaja na včerejším výboru pro vnitřní trh na půdě Evropského parlamentu, kde se řešilo téma překážek na vnitřním trhu, tedy i případné české kvóty.
20.03.2021 10:10 |

podobné články

Kolaja (Piráti): Pojďme skutečně vyřešit problém sexuálního zneužívání dětí

 
Kontrola veškeré osobní komunikace on-line, cloudových úložišť nebo e-mailů. Takové je podle návrhu Evropské komise řešení problému sexuálního zneužívání dětí.
23.01.2023 13:30 |

podobné články

Hanebný zločin. Papež v Irsku odsoudil sexuální zneužívání kněžími, pak se setkal s oběťmi

 
Papež František v sobotu označil sexuální zneužívání kněžími za hanebné. Pobouření, které vyvolalo selhání církve při řešení těchto případů, je oprávněné, řekl František na úvod své návštěvy Dublinu. Podle irského premiéra Lea Varadkara zanechalo sexuální zneužívání kněžími v zemi otevřené rány. Papeže požádal, aby přeměnil slova v činy a pomohl zajistit spravedlnost pro oběti těchto činů. Navečer se opapež s oběťmi zneužívání setkal. František přijel do Irska na dvoudenní návštěvu, v jejímž rámci se setká i s tamními oběťmi sexuálního zneužívání kněžími.
25.08.2018 08:15 |

podobné články

Energetická telenovela: Evropská komise chystá krizová opatření, Fiala národní řešení

 
Evropská komise v rámci chystaných krizových opatření navrhne, aby nečekané zisky energetických společností pomohly zranitelným spotřebitelům. Uvedla to dnes předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Komise podle ní připravuje rovněž plán chytrých úspor elektřiny, kdy by se významná část spotřeby přesunula do levnějších časových pásem. Česká republika bude mít podle premiéra Petra Fialy (ODS) přichystané národní řešení vysokých cen energií, které evropské řešení doplní, nebo nahradí.
06.09.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4907 článků)

Evropská komise chce projevy nenávisti ke genderové identitě jako trestný čin. Pirát Kolaja je pro

 
Evropská komise chce, aby byly nenávistné projevy týkající se genderové identity, sexuální orientace, zdravotního postižení a věku zařazeny pod seznam trestných činů. Podle europoslance Marcela Kolaji (Piráti) je to zcela namístě, protože počet trestných činů z nenávisti roste. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) ale varuje, že by se pak mohla stát trestnou jakákoliv kritika třeba na sociálních sítích.
09.02.2022 17:00 |

podobné články

Kolaja (Piráti): Evropská komise chce kontrolovat veškerou osobní komunikaci všech uživatelů

 
Piráti nesouhlasí s novým návrhem Evropské komise, který nařizuje všem internetovým poskytovatelům šmírovat v soukromých zprávách uživatelů.
12.05.2022 13:10 |

podobné články

Kolaja (Piráti): Evropská unie by měla zakázat divoká zvířata v cirkusech

 
Evropská komise dnes apelovala na členské země, aby zavedly zákaz divokých zvířat v cirkusech. Reagovala tak na dotaz europoslanců, zda nepřipravuje jednotná pravidla pro cirkusy na úrovni Evropské unie.
17.12.2021 11:40 |

podobné články

Úřady řešily loni 7525 kauz týrání a zneužívání, 28 dětí zemřelo

 
Sociální pracovníci řešili loni 7525 případů týrání, zneužívání a zanedbávání dětí. Kauz přibývá. Zatímco třeba fyzické týrání zažilo loni 836 chlapců a děvčat, v roce 1997 to bylo 600 dětí. Psychický nátlak poznalo loni 952 dětí, před 15 lety 169. Vyplývá to ze statistického výkazu ministerstva práce o ochraně dětí. Na dnešek připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. 
19.11.2013 09:51 |

podobné články

Profant (Piráti): Ministr Havlíček přislíbil, že plošné šmírování kvůli dálničním známkám nebude

 
Při interpelaci ministra dopravy Karla Havlíčka ve věci elektronické dálniční známky jsem zdůraznil, že plošné šmírování nemá žádný právní základ.
02.02.2020 06:40 |

podobné články

Piráti: „Vraťte nám naše tváře!“ Kampaň varuje před zaváděním biometrického šmírování

 
Středočeská lídryně pirátské kandidátky Klára Kocmanová a europoslankyně Markéta Gregorová spojily síly v kampani Vraťte nám naše tváře. Ta má za cíl upozornit veřejnost na nové sledovací technologie a nasbírat podpisy pod evropskou petici za zákaz biometrického šmírování.
14.03.2021 15:05 |

podobné články

Piráti: „Vraťte nám naše tváře!“ Kampaň varuje před zaváděním biometrického šmírování

 
Středočeská lídryně pirátské kandidátky Klára Kocmanová a europoslankyně Markéta Gregorová spojily síly v kampani Vraťte nám naše tváře. Ta má za cíl upozornit veřejnost na nové sledovací technologie a nasbírat podpisy pod evropskou petici za zákaz biometrického šmírování.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Piráti: Jak může komunální politik zamezit šmírování občanů?

 
Pirátky Klára Kocmanová a Markéta Gregorová přinášejí užitečné tipy komunálním politikům pro minimalizaci plošného šmírování občanů.
27.07.2021 19:30 |

podobné články

Kolaja (Piráti): Šmírování občanů je nepřijatelné

 
Použily členské země šmírovací softwary pro sledování svých občanů, novinářů, politiků či někoho dalšího? Došlo k únikům osobních dat?
13.03.2022 06:35 |

podobné články

Kolaja (Piráti): Opoziční politici, novináři, státní zástupci, byznysmeni byli šmírováni spywarem, který pořídila polská vláda

 
V hlavním Polském městě probíhala od pondělí do dnešního poledne mise Evropského parlamentu, která se uskutečnila kvůli vyšetřování skandálu využití šmírovacího softwaru Pegasus, který pořídila polská vláda (Právo a spravedlnost).
22.09.2022 21:55 |

podobné články

Kolaja (Piráti): Evropský parlament promrhal šanci na férovou reformu zemědělské politiky

 
Zemědělská politika v Evropě prochází zásadními změnami. Důvodem je snaha o udržitelnější produkci potravin, posilování odolnosti krajiny či důsledná péče o životní prostředí. Piráti při hlasování v Evropském parlamentu usilovali o povinné zastropování přímých plateb pro zemědělce, což bohužel Parlament v konečném hlasování odmítl. Námi navrhovaná opatření měla omezit zneužívání dotací a zlepšit situaci začínajících, středních i rodinných farem, které jsou páteří českého i evropského zemědělství.
24.10.2020 07:35 |

podobné články

Piráty do eurovoleb vede Kolaja, chtějí 20 procent. Bartoš: Sestavíme i vládu

 
Lídrem Pirátů pro volby do Evropského parlamentu bude softwarový specialista Marcel Kolaja, ve stranických primárkách porazil poslance Mikuláše Peksu. Kandidáti na lídra se v sobotu v Táboře shodli, že hlas Česka musí být po květnových volbách v Evropské unii více slyšet. Uváděli také, že by se chtěli zaměřit na digitální agendu, na rozvojová témata spojená s migrací nebo na problematiku mezinárodní bezpečnosti. Piráti chtějí získat 20 procent hlasů. Příští rok plánují získat zastupitele ve všech krajích a v nejbližších sněmovních volbách v roce 2021 chtějí být alternativou k hnutí ANO, porazit ho a sestavovat vládu.
19.01.2019 12:05 |

podobné články