Článek

Kolaja (Piráti): Beru jako naše selhání, že v Česku tolik vyrostla krajní pravice

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výsledkům voleb do Evropského parlamentu.
10.06.2024 21:10 |

podobné články

Podobné články

Sjezd krajní pravice v Německu: Evropa se probouzí, hřímala Le Penová

 
Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová prohlásila, že každá země musí mít možnost opustit euro, pokud si to bude přát. Vyjádřila se tak na konferenci evropské krajní pravice v Koblenci, jíž se účastní také nizozemský nacionalista Geert Wilders a vedoucí představitelé Alternativy pro Německo (AfD), Svobodné strany Rakouska a italské Ligy Severu. Ve Francii, Německu a Nizozemsku se letos konají volby a zástupci tamějších krajně pravicových proudů tak den po inauguraci nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, s nímž sympatizují, využili příležitosti, jak se sami rovněž zviditelnit. Proti konferenci demonstrovalo ve městě podle německé policie asi tři tisíce lidí.
22.01.2017 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6195 článků)

Šok z Bruselu: Strach z „krajní pravice“ dohnal EU k tomuto

 
Podle všeho už EU nechce dráždit ani farmáře, ale ani další občany. Z ekologických plánů k roku 2040 zmizely zmínky, že zemědělci mají dbát na to, aby méně znečišťovali životní prostředí. A lidé prý už nebudou poslouchat poučky, že by měli jíst méně masa. Má Brusel „bobky“ z vítězství sil, které si nepřeje, ve volbách do Evropského parlamentu? Server Politico varuje, že tzv. „krajní pravice“ může po volbách v Bruselu zaúřadovat. A svým způsobem by tzv. „krajní pravice“ mohla i vyhrát.
06.02.2024 11:30 |

podobné články

Krajní pravice v EP posílí, nejvíce si pohorší frakce Zelených, ukázaly odhady

 
Krajní pravice v Evropském parlamentu výrazně posílí, největší lidovecká frakce EPP zůstává zhruba na stejné podpoře a nejvíce si pohoršila frakce Zelených, vyplývá z odhadů po uzavření volebních místností a z částečných výsledků eurovoleb. Velkého úspěchu dosáhla krajní pravice zejména ve Francii, kde prezident Emmanuel Macron již oznámil rozpuštění parlamentu a vypsání nových voleb.
10.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (794 článků)

Alain Delon podpořil krajní pravici a odsoudil homosexuály

 
Francouzský herec Alain Delon se netají svou podporou krajní pravice. V rozhovoru pro švýcarský deník Le Matin řekl, že růst vlivu krajní pravice ve Francii a Švýcarsku chápe a podporuje ho.
10.10.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Alain Delon (114 článků)

Wind of Change? Vůdci evropské pravice gratulovali Wildersovi k velkolepému vítězství

 
Vůdci stran krajní pravice řady zemí Evropy označili středeční vítězství Geerta Wilderse a jeho strany pro svobodu (PVV) za velkolepý výkon a mimořádné vítězství. Jako první Wildersovi blahopřál již ve středu večer maďarský premiér  Viktor Orbán , který je známý svými protiimigračními postoji. Přidala se ale i představitelka francouzské krajní pravice  Marine Le Penová  či předseda belgické protiimigrační strany Vlámský zájem (Vlaams Belang)  Tom van Grieken .
23.11.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Tom Tom (141 článků) , Viktor Viktor (165 článků)

„Pravice? Nenávist, chamtivost, lži, popírání klimatu“. Španělský premiér socialista se před volbami rozjel

 
Španělský socialistický premiér Pedro Sánchez se hrozí toho, že by u červnových voleb do Evropského parlamentu mohla uspět pravice. „Samotná duše Evropy je ohrožena,“ burcoval na předvolebním shromáždění evropských socialistů v Římě a ukazoval na „nenávist“ či „popírání klimatu“ „krajní pravicí“. Nebyl sám. Nářek zněl také od dalších lídrů Strany evropských socialistů. „Krajní pravice je jedem pro demokracii,“ připojil se lucemburský eurokomisař Nicolas Schmit, načež došlo i na kritiku von der Leyenové. Socialistům totiž vadí, že podle nich dělá až moc velké ústupky v rámci Green Dealu.
03.03.2024 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Pedro Pedro (25 článků) , Pedro Pedro (25 článků)

Koronavirus: Pirátský místopředseda europarlamentu Kolaja čeká na výsledky testů

 
Místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) je v karanténě v Brně a čeká na výsledky testů na koronavirus. Ve čtvrtek dopoledne přiletěl do Prahy z Bruselu, večer začal mít zdravotní potíže, řekl Kolaja ČTK.
14.03.2020 14:06 |

podobné články

Bruselský Pirát Kolaja o kvótách na potraviny: Ztratili bychom v EU dobrou pověst

 
Pirátští europoslanci podporují senátní odmítnutí potravinových kvót na prodej českých výrobků v ČR. „Případné schválení návrhu by bylo proti základnímu evropskému pravidlu volného pohybu zboží,“ míní místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja (Piráti). „Kvóty na potraviny by poškodily českou pověst i spotřebitele,“ upozornil Kolaja na včerejším výboru pro vnitřní trh na půdě Evropského parlamentu, kde se řešilo téma překážek na vnitřním trhu, tedy i případné české kvóty.
20.03.2021 10:10 |

podobné články

Kolaja (Piráti): Nekalé praktiky velkých hráčů mají upravit evropská pravidla

 
Velké digitální společnosti je zapotřebí regulovat na úrovni Evropské unie. Na tom se dnes shodli odborníci na digitální trhy v průběhu on-line debaty, kterou uspořádal místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja. Tzv. gatekeepři podle nich využívají nekalé praktiky a tím mohou i ohrozit demokracii. Tomu má zamezit nově vznikající evropská legislativa, jejíž stínovým zpravodajem je právě Kolaja.
08.04.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (383 článků)

Piráti: Obavy europoslanců z vítězství ultrakonzervativní krajní pravice v Itálii

 
Výsledky italských parlamentních voleb jsou dle pirátských europoslanců důvodem k znepokojení. Vítězství ultrakonzervativní krajní pravice může podle nich předznamenávat ohrožení občanských práv některých skupin. Předvolební výroky navíc podle Pirátů naznačují, že by mohla Itálie nyní polevit v podpoře Ukrajině.
27.09.2022 14:10 |

podobné články

Kníže si oddechl: Radikálům v ČR naštěstí chybí vůdce jako Le Penová

 
Krajní pravice by mohla mít volební potenciál i v Česku, připustil dnes v reakci na úspěch šéfky krajní pravice ve Francii Marine Le Penové v prezidentských volbách ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Českým radikálům ale podle něj naštěstí chybí podobně inteligentní a schopný vůdce, jako je Le Penová či v Rakousku býval Jörg Haider.
23.04.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků) , Marine Le Pen (8 článků)

Byli nacisté krajní pravice, nebo levice? Německá ambasáda v Brazílii tvrdila to první, vyvolala bouři nevole

 
Brazilci jsou ve varu, hádaji se s Němci o to, zda nacisty ztotožnit s levici, či krajní pravicí. Vše se spustilo poté, co německá ambasáda zveřejnila video, v němž připomíná hrůzy holokaustu a upozorňuje, že nacisté patřili ke krajní pravici. Rozlícení Brazilci, kteří naopak tvrdí, že nacisté náleží k politické levici, promptně zaplavili vlnou kritiky facebookový účet neměcké ambsády, informoval server iDNES.cz.
23.09.2018 10:35 |

podobné články

Krajní pravice v Evropě sílí, píše Právo

 
Politolog Lukáš Jelínek se v komentáři deníku Právo vyjádřil k norské tragedii. Upozorňuje, že stejně závažný problém, jako je Breivikův útok, je situace v celé Evropě. Krajní pravice zde prý nabírá na síle a lidé vidí v přistěhovalcích viníky složité situace.
01.08.2011 13:00 |

podobné články

Krajní pravice z Německa a Rakouska si víkend v Praze užila. Památky, pivo i spílání Benešovi

 
Krajní pravice z Německa a Rakouska si nedávno vyzkoušela, že Praha může být příjemným místem pro její schůze. Bez zájmu médií v české metropoli proběhl sněm buršáckých spolků, jejichž část má blízko k pravicovému extremismu. HlídacíPes.org o listopadovém setkání jako jediný informoval. Některé účastníky buršáckého zájezdu do Prahy se teď redakci povedlo identifikovat, píše Vojtěch Berger na webu Hlídací pes. 
20.12.2018 18:55 |

podobné články

Ve Svitavách se sešli odpůrci rasismu i stoupenci krajní pravice

 
Více jak stovka policistů včetně těžkooděnců, psovodů, policistů na koních a policejního vrtulníků dohlíželo dnes odpoledne za vytrvalého deště při pochodu zhruba 150 příznivců krajní pravice. Na ohlášené akci přišli podpořit skina Vlastimila Pechance odsouzeného před lety za vraždu svitavského Roma Oty Absolona.
24.07.2010 13:45 |

podobné články

Svitavy zažily akce krajní pravice i levice; bez konfliktů

 
Svitavami dnes odpoledne pochodovalo zhruba 150 příznivců krajní pravice. Na ohlášené akci chtěli podpořit skina Vlastimila Pechance odsouzeného před lety za vraždu svitavského Roma Oty Absolona. Existovaly obavy z konfliktu s účastníky protirasistického pochodu, který se ve městě uskutečnil už po poledni. Policie nemusela ani na jedné z akcí zasahovat.
24.07.2010 18:10 |

podobné články

Litvínov: Pochod krajní pravice proběhl bez zásahu policie

 
V sobotu 14. května se konala ohlášená akce příznivců krajní pravice, a to vzpomínkový pochod k uctění památky Miloše Reha, který v blízkosti litvínovského autobusového nádraží přišel v roce 2008 v potyčce o život.
17.05.2011 18:00 |

podobné články

Dvořáková: ODS necouvá. Naopak přebírá prvky krajní pravice

 
Prezident Václav Klaus se řečnicky dotázal šéfa buňky ODS na Vysočině, kdo bude konzervativní, když ne ODS. Tedy, kdo nebude protestovat proti záštitě konzervativního primátora nad pochodem gayů, když ne ODS. Politoložka Vladimíra Dvořáková na tuto otázku přesto odpověděla: krajní pravice.
12.08.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11118 článků)

Krajní pravice má spory, radikálové míří i k hooligans, zjistila BIS

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) přišla ve své zprávě o vývoji na extremistické scéně s několika poznatky. Především se v prvním letošním čtvrtletí řešily spory na scéně krajní pravice a radikálové se výrazně zapojují do činnosti fotbalových hooligans.
01.05.2013 19:45 |

podobné články