Článek

Koktavá klimaaktivistka peskuje na ČRo poslankyni, ale vrabelovcům počítají zuby. Vývojář Vávra žasl u rádia

 
Herní vývojář Daniel Vávra, autor světoznámé hry Kingdom Come: Deliverance, a bojovník za svobodu slova se opět po čase přihlásil o slovo. Tentokrát kvůli „okupační stávce za klima“, jež proběhla v Brně na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. A nešetřil přitom ostrými slovy. Jak na adresu stávkařů, tak na adresu Českého rozhlasu a České televize.
19.11.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (147 článků)
Podobné články

Český rozhlas spustil čtyři nové FM vysílače pro stanice ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Plus a ČRo Zlín

 
Pro město Valašské Klobouky a okolí byly spuštěny čtyři nové FM vysílače. Od čtvrtka 25. srpna tak zajistí místním obyvatelům poslech stanic ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Plus a ČRo Zlín.
25.08.2022 17:05 |

podobné články

Český rozhlas zařadí od 3. března do satelitní distribuce všechny své regionální stanice

 
Ve spolupráci s operátorem Skylink dojde od 3. března k rozšíření programové nabídky Českého rozhlasu na této platformě. Vedle stávajících celoplošných a digitálních stanic ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, Radio Wave, Rádio Junior, ČRo D-dur, ČRo Jazz, Rádio DAB Praha a zahraničního vysílání ČRo Radio Prague International budou do distribuce zařazené i všechny ostatní regionální stanice.
03.03.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Junior Junior (42 článků) , Junior Junior (37 článků) , Junior Junior (37 článků) , Junior Junior (37 článků) , Junior Junior (42 článků)

Boj o Radu ČT: Držet hubu! „Samolibý rudý nok.“ Slavný vývojář Vávra „profackoval“ Rolla z Milionu chvilek

 
Slavný český herní vývojář Daniel Vávra se ve svém příspěvku na Facebooku pustil do místopředsedy Milionu chvilek Benjamina Rolla, jenž byl hostem Barbory Tachecí. Dotkl se hlavně jeho kritiky kandidátky do Rady ČT Hany Lipovské. „Rád bych panu Rollovi sdělil, co by dělal opravdový demokraticky smýšlející člověk, a ne samolibý rudý nok jako on. Nominoval by vlastního kandidáta. Řekl by, proč by ho ostatní měli volit, a pak by respektoval volbu, držel hubu a nevynášel svoje božské soudy o tom, kde kdo má, nebo nemá být,“ rozohnil se Vávra. Dotkl se i kandidatury Rolla za Zelené.
12.02.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Dan Vávra posedmé zablokován. Prý Piráti. A už si to líbit nenechá

 
Slavný vývojář vystupující proti cenzuře a omezování svobody slova Daniel Vávra, který též zastupuje iniciativu Stop cenzuře, byl opět zablokován na sociální síti Facebook, a to již posedmé za poslední půlrok. Vávra míní, že se tak děje proto, že jej nahlašují příznivci Pirátů, o nichž se dříve vyjádřil kriticky. Tentokrát se však již rozhodl jednat. „Budu se soudit s Facebookem za to, že porušují smlouvu,“ avizoval vývojář a „udavačům“, kteří podle něj pocházejí z řad „pirátstva“, věnoval vzkaz, který je zřejmě příliš nepotěší.
21.06.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Dan Dan (88 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Dan Dan (88 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Zfalšované volby? „Jak to ti Rusové dokázali?“ Fridrichovou vytočil Vávra. A přiznala: Mažeme. Podle Kodexu ČT

 
Na diskusním panelu Spolku českých právníků VŠEHRD se střetly dva světy. Svět mainstreamových médií, která zastupovali Nora Fridrichová z České televize, Martin Veselovský z DVTV a Jindřich Šídlo ze Seznam Zpráv na jedné straně. Na druhé straně pak seděl osamoceně Dan Vávra, herní vývojář a spoluzakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu. Témata: dezinformace a sociální sítě; cenzura, nebo volná soutěž myšlenek a politických směrů. Kulometné hnízdo své argumentace měl Vávra vyzbrojené ukázkově, protože své oponenty rozstřílel na kousky a zcela ovládl celou diskusi. „Vím, že jsem na seznamu podporovaných osob dezinformační scénou, který sestavují tzv. ‚čeští elfové‘, kteří podle slov pana Kartouse žádné seznamy nesestavují,“ řekl Vávra.
14.11.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (437 článků) , Dan Martin (159 článků) , Daniel Martin (160 článků) , Dan Martin (9 článků) , Daniel Martin (97 článků) , Dan Martin (1 článek) , Dan Dan (88 článků) , Dan Dan (88 článků)

Obzinová se vrací do čela zpravodajství: Po Primě mu bude šéfovat v Českém rozhlase

 
Zpravodajství Českého rozhlasu (ČRo) povede od ledna bývalá šéfka zpravodajství televize Prima Jitka Obzinová. Vystřídá stávajícího ředitele Jana Pokorného. Řízení vývoje a výroby ČRo se nově ujme nynější šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová a novou šéfredaktorkou stanice ČRo Dvojka bude Lenka Mahdalová, která stála za vznikem digitální stanice ČRo Pohoda, jejíž řízení bude i nadále spadat do její působnosti. O personálních změnách a změně organizační struktury dnes radu ČRo informoval generální ředitel René Zavoral.
15.12.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (178 článků) , Jan Pokorný (37 článků)

Blbci? Tak jak to je? Vývojář Vávra si přečetl, že Češi ve velkém „žerou“ fake news. Jenže to má háček

 
Herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k průzkumu, podle něhož Češi naletí na fake news víc než jiné moudré pronárody. Zajímavé však podle něj je, že v daném průzkumu se Česko vůbec nevyskytuje. „Zpráva o tom, že Češi věří fejk news je tedy asi fejk news,“ poznamenal.
15.02.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Zavřít Babiše? Jde to do p*dele. Chlastat na náměstí, pak do nákupáku... Tupec na ministerstvu. Slavnému Čechovi bouchly saze, opravdu hodně

 
Roušky, karanténa, obchody. Za to vše i mnohé další zkritizoval Andreje Babiše a hlavně ministra Adama Vojtěcha český herní vývojář Daniel Vávra. Jejich selhání je dle jeho slov trestuhodné, konkrétně podle paragrafu o obecném ohrožení. Vávra sepsul i ty, kdo prohlašovali přípravu na příchod viru za paniku. „Každej, kdo před měsícem ‚panikařil‘ a má teď doma zásobu žrádla, léků a roušek, je za vodou. A kdo věřil těm pablbům, teď jezdí tramvají a vdechuje mor a musí do Lidlu, kde to na něj budou všichni prskat,“ vyjádřil se vývojář.
16.03.2020 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků) , Vojtěch Adam (1783 článků) , Daniel Čech (97 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Jáma pekel si přišla pro Věru Jourovou. „Netlačte Facebook, aby mazal,“ chce Dan Vávra. Babišova eurokomisařka se bránila

 
Herní vývojář, glosátor a nyní i bojovník proti cenzuře Daniel Vávra se střetl s eurokomisařkou Věrou Jourovou v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News. A začal jmenovat, co všechno lidem Facebook a Twitter provádí podle naprosto nejasných pravidel. „Po tom je každýmu prd, jestli chce někdo na Facebooku psát blbosti. Buď ten člověk porušuje zákon nebo neporušuje,“ měl vývojář jasno v tom, jak by se mělo postupovat při mazání. Jourová se bránila, že vždycky, když jednala s Facebookem, tak apelovala, že musí ctít svobodu slova.
18.09.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (82 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Dan Dan (88 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Dan Dan (88 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Vývojář Vávra varuje před lidovým hněvem. Přestaňte lidem brát jejich peníze, vyzývá vládu

 
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura v Poslanecké sněmovně tepal vládní pětikoalici, že dostatečně financemi nepomáhá lidem, kdy Česko svírá stále narůstající inflace. Vyjádřil obavu, že občané se mohou v krátké době začít bouřit. Herní vývojář Daniel Vávra se k jeho kritice v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima News přidává a jeho názor považuje za relevantní. Vláda podle něj zaspala a její opatření jsou žalostně málo.
14.05.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2949 článků) , Daniel Čech (97 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (147 článků)

VIDEO Slavný vývojář Vávra půl hodiny nakládal: Že Čína lže? Mám nějaké info. Tak jako oni to nesvedeme nikdy

 
Slavný Čech Daniel Vávra natočil další video na YouTube. Tématem opět byl koronavirus. Měl informace o tom, jak to dělali v Číně. „Řekli OK, můžete mít otevřenou nějakou fabriku, ale když vám najdeme nějaký případ, když se to u vás objeví, tak půjdete do karantény a zavřete, no a ty firmy se sakra snaží, aby se to nenašlo, aby mohly vyrábět. Takže mají opatření krutější sami od sebe v rámci těch firem, než by jim ten stát musel nařizovat,“ prozradil Vávra část úspěchu Číny. Jaký bude vývoj u nás a co ti, kteří tvrdí, že je třeba nechat virus společností prostoupit, mají pravdu?
30.03.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Čech (97 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Co s Černochovou. Dan Vávra zdvihl prst, co by mohlo přijít

 
Známý herní vývojář Daniel Vávra se ve svém nejnovějším příspěvku na sociální síti vyjádřil ke slovům ministryně obrany Jany Černochové (ODS) ve vztahu ke smrti dcery ruského filozofa Alexandra Dugina. „Musím říct, že ji vcelku chápu, i když to radši nebudu psát přímo, protože bych nerad taky dostal flastr za schvalování schvalování. A tenhle příspěvek není o tom, že to neměla říkat, ale o tom, co bude následovat a nemělo by následovat,“ zmínil mimo jiné Vávra.
22.08.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (785 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Dan Dan (88 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Dan Dan (88 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (147 článků)

„Docela se nas…“ Klause ml. pochválil světoznámý Čech: Trikolóra by měla zbystřit

 
Světoznámý herní vývojář Daniel Vávra se nedávno na Facebooku rozhodl zeptat svých příznivců, jak by se dívali na jeho případnou kandidaturu do Senátu. Vávra rovněž dodal, že mu přišla konkrétní nabídka, a tak mapuje terén. Odpověď lidu byla celkem jasná – většina Vávrových fanoušků si jeho vstup do politiky přeje, nejvíce z nich pak vyjádřilo přání, aby to bylo v barvách Trikolóry Václava Klause ml. Vávra k tomu přidává svůj komentář, co bude dál. Klause mladšího hájí. A předpovídá jeho politickou budoucnost.
12.11.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků) , Daniel Čech (97 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

„Docela se nas…“ Klause ml. pochválil světoznámý Čech: Trikolóra by měla zbystřit

 
Světoznámý herní vývojář Daniel Vávra se nedávno na Facebooku rozhodl zeptat svých příznivců, jak by se dívali na jeho případnou kandidaturu do Senátu. Vávra rovněž dodal, že mu přišla konkrétní nabídka, a tak mapuje terén. Odpověď lidu byla celkem jasná – většina Vávrových fanoušků si jeho vstup do politiky přeje, nejvíce z nich pak vyjádřilo přání, aby to bylo v barvách Trikolóry Václava Klause ml. Vávra k tomu přidává svůj komentář, co bude dál. Klause mladšího hájí. A předpovídá jeho politickou budoucnost.
12.11.2019 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků) , Daniel Čech (97 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Anonymní s*áč ti říká, že jseš ruskej troll. Se*e mě jejich „odvaha“... Daniel Vávra sesekal ty, co ho štvou

 
Známý herní vývojář Daniel Vávra si udělal čas na velice dlouhý rozhovor s youtuberem Bratříčkem. Témat bylo opravdu hodně. Vávra zkritizoval pokrytectví elit a přidal šťavnatou historku, jak se ptal kapitalisty, proč sponzoruje A2larm a Apolenu Rychlíkovou. "Je naprosto sebevražedný, že on ty prachy dává, protože kdyby se stala diktátorem, tak on končí, jde do nějakýho pracovního tábora lámat skály." Došlo i na Xavera Veselého a sociální média.
06.02.2020 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Přituhuje: Útlak, tajné seznamy, skryté praktiky. V Česku akce proti cenzuře internetu

 
Herní vývojář Daniel Vávra chce spolu s dalšími českými osobnostmi předložit poslancům petici s názvem „Zastavme omezování svobody projevu na globálních sociálních sítích“. Facebook či Google dle Vávry již dávno překročily význam klasických médií. Chce též bojovat proti takzvané cancel culture. „Dneska v Americe napíše člověk něco na Twitter, něco nevhodného olajkuje a vyhodí ho z práce. Přijde o reputaci, dokonce o bankovní účty, zruší mu účet na PayPalu. Nejsou to hezké poměry,“ popsal Vávra. Prý něco podobného začíná u nás. „Máme náš text dobře ozdrojovaný, co se kde komu už stalo a snažíme se upozornit politiky, že to je hrozba i pro ně,“ upozornil Vávra.
27.08.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Bojovník s cenzurou Vávra udeřil: Všichni říkali ruská propaganda, blablabla. A byla to pravda. Mohlo to změnit výsledky voleb v USA

 
Česko je v pozici, kdy by mohlo s nadnárodními giganty, jako jsou Facebook nebo Google, vyjednávat a dožadovat se, aby ukončily cenzurování prostřednictvím sociálních sítí, míní bojovník za svobodu slova a světově uznávaný vývojář Daniel Vávra. V rozhovoru pro Svobodné univerzum podotkl, že jej šokovalo, jak rychle takzvaná cancel culture i za cenu profesní likvidace lidí prostupuje společností, nápadně to prý připomíná dění v Československu po nástupu komunistů. „Přesně tohle dělali komunisté v 50. letech, zničili inteligenci, o které řekli, že je nenávistná,“ porovnává Vávra současné „cancel culture“ aktivisty s tím, co se dělo u nás v padesátých letech.
13.07.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků)

Vy... Maďar, Prymula, Chlíbek, Tachezy, Konvalinka, Vojtěch. Kam jste to Česko přivedli? ptá se Vávra. Rusko, Itálie, Brazílie, všichni lépe

 
Jsme sedmá nejhorší země na světě ve zvládání pandemie covidu, rozčílil se herní vývojář Dan Vávra a uhodil na konkrétní lidi. Prymula, Maďar, Chlíbek, Konvalinka, Tachezy, Vojtěch. Ti můžou za to, že jsme horší než Rusko. Horší než Itálie. Horší než Brazílie, o které se psalo s vykřičníky, jak covid nezvládá a jak se hroutí. Jsme horší než Indie i rozvojové a diktátorské režimy. „Za jak dlouho se obecné ohrožení promlčuje? Plánuju monstrprocesy,“ napsal vážně Vávra.
14.11.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Vojtěch (99 článků) , Kam Kam (579 článků) , Dan Dan (88 článků) , Dan Dan (88 článků)

Na čempak to pirát Kolaja v Bruselu pracoval? Vávra si to našel. Nestačil se divit

 
Jeden ze zakladatelů Společnosti pro obranu svobody projevu a mezinárodně uznávaný vývojář Daniel Vávra se rozhodl podívat, jak Česko v Evropském parlamentu reprezentuje první místopředseda Pirátů Marcel Kolaja a co v aktuální krizové situaci řeší jakožto nejpalčivější evropské problémy. A nestačil se divit. „Europarlament řeší pohodlí krav v autech či anonymitu sexuálních pracovnic,“ jmenoval pracovní náplň europoslance za uplynulý měsíc překvapený Vávra.
06.02.2022 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (502 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Marcel (1 článek) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (877 článků) , Daniel Daniel (147 článků)