Článek

Kocmanová (Piráti): Nemusíme se Německu zavazovat k něčemu, k čemu se oni ani zdaleka nezavazují nám

 
Projev na 94. schůzi Poslanecké sněmovny 7. března 2024 k vyslovení souhlasu s ratifikací dohody o údržbě a rozvoji Labské vodní cesty
07.03.2024 20:15 |

podobné články

Podobné články

Pirátka Kocmanová: Vlastní otec se jí zřekl. Viní Okamuru

 
Klára Kocmanová, nejmladší poslankyně Pirátů (*1992) zavítala do Standa show a prozradila tam, jak se vlastně dostala k politice. Prý na tom má nemalý podíl její otec, který dnes volí SPD Tomia Okamury. A údajně jí tvrdí, že dokud bude pirátkou, tak není jeho dcera. Kromě tématu rodiny se ale Kocmanová věnovala i vládnímu angažmá Pirátů a vyložila svůj pohled na koalici se Starosty, na to, zda mají Piráti ve vládě zůstat, i na manželství pro všechny.
10.07.2022 18:15 |

podobné články

Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat, tvrdí ekonom Pavel Kohout

 
ROZHOVOR Česko má již nezanedbatelné kapitálové zdroje – české domácnosti mají dnes na bankovních účtech přes 2300 miliard korun – a nemusíme se tedy poníženě klanět Západu. Máme i podnikatele, zkušené manažery, obchodníky a vůbec jsme od roku 1990 zásadně pokročili. Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat. Zahraničních investic máme v této ekonomice nadměrné množství. To tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom Pavel Kohout, mimo jiné autor publikace Investiční strategie pro třetí tisíciletí.
26.08.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (259 článků)

Kocmanová (Piráti): Sociální otázky a životní prostředí. Budeme řešit s experty

 
Klára Kocmanová bude ve sněmovních výborech řešit sociální otázky a životní prostředí. Jakub Michálek naváže na svou práci v Ústavně právním výboru.
25.11.2021 10:55 |

podobné články

Kocmanová (Piráti): Pozor na tsunami půjček

 
Členka sněmovního Výboru pro sociální politiku Pirátka Klára Kocmanová upozorňuje na novou vlnu exekucí, které mohou zatížit Českou republiku v průběhu roku 2022.
14.12.2021 07:40 |

podobné články

Kocmanová (Piráti): Drahé energie zasahují především nejchudší sociální vrstvy

 
Pirátská poslankyně a místopředsedkyně Výboru pro životní prostředí Klára Kocmanová z důvodu naléhavosti problému energetické chudoby k tématu uspořádala konferenci v prostorách Poslanecké sněmovny.
15.02.2023 08:40 |

podobné články

Kocmanová (Piráti): Rostlinná mléka nově ve snížené sazbě DPH

 
Rostlinná mléka, která jsou oproti tomu živočišnému alternativou či jedinou možností pro řadu lidí, budou spadat do snížené 12% sazby DPH. Na změnu v konsolidačním balíčku apelovala poslankyně za Piráty Klára Kocmanová a v připomínkovém řízení ji navrhlo Ministerstvo zdravotnictví i Ministerstvo pro místní rozvoj.
12.06.2023 15:55 |

podobné články

Kocmanová (Piráti): Pomoc obětem sexuálního násilí není dostatečná

 
Každá druhá žena a každý čtvrtý muž v Česku zažijí dle průzkumů sexualizované násilí, nátlak nebo obtěžování. Každá desátá žena se stane obětí znásilnění. Pirátská poslankyně Klára Kocmanová spolu s organizací proFem proto zahájila sbírku na vybudování prvního centra pro oběti sexualizovaného násilí v Česku.
20.07.2023 09:25 |

podobné články

Kocmanová (Piráti): Lidé i firmy získají přístup k levnější a čistší elektřině

 
Vyrábět i spotřebovávat energii na místě, navíc levněji a čistěji. To je základní princip návrhu nového zákona, který umožní vznik a fungování takzvané komunitní energetiky. „Občanům, menším obcím a malým podnikatelům velmi usnadní přístup k lokálně vyrobené energii, zvýší podíl obnovitelných zdrojů na celkovém mixu nebo sníží závislost na fosilních palivech,” vysvětluje pirátská poslankyně Klára Kocmanová, která vznik zákona dlouhodobě prosazuje.
04.09.2023 07:25 |

podobné články

Kocmanová (Piráti): Témata ženského reprodukčního zdraví běžně stávají na okraji zájmu

 
Témata menstruace, antikoncepce a endometriózy se týkají téměř poloviny populace. Přesto se o nich na veřejnosti mluví jen zřídkakdy. „Tato témata běžně stávají na okraji zájmu, nebo na ně nikdy není ten správný čas. Proto jsem se rozhodla ten správný čas udělat a uspořádat k nim kulatý stůl na téma ženského reprodukčního zdraví,“ uvedla k důvodům pro pořádání akce poslankyně a první místopředsedkyně Pirátů Klára Kocmanová.
11.03.2024 06:35 |

podobné články

Hudebník a fyzický básník Petr Váša: Ruce vás nezavazují k definovanému žánru

 
Přes dvacet let piluje hudebník a výtvarník Petr Váša (48) originální projev fyzického básnictví, kterému dal název i tvář. Podobně jako Američan Bobby McFerrin se oprostil od rušivých elementů a používá jen své tělo a hlas. Jazykové experimenty předvádí s kapelou Ty Syčáci na nové desce Eldorado, velký úspěch měl také na bruselském festivalu Transpoesie.
29.11.2013 10:35 |

podobné články

Tlak na přijetí migrantů zesílí. Brusel má páky, jak nás donutit. Jan Keller vidí i české politiky, kteří tomu půjdou naproti

 
ROZHOVOR „Oni to zkoušejí metodou hodného a zlého policajta.“ Známý sociolog profesor Jan Keller hovoří o tom, co přinese předsednictví Německa v EU. Podle Kellera může Brusel souhlasit s tím, že nemusíme brát migranty, pokud adekvátně zvýšíme svůj příspěvek na rozvojovou pomoc. „Přitom za ‚adekvátní‘ bude považovat takovou sumu, která by nás hospodářsky zničila. Potom třeba couvne a řekne, že nemusíme platit, když přijmeme migranty, na které nám v prvém roce klidně ještě něco přispěje. Určitě se v Česku vyskytnou politici, kteří pak začnou tvrdit, že přijetím migrantů za tak výhodných podmínek uchráníme naše potomky před katastrofálním zadlužením.“ A jak to bude se zelenou agendou? „Je o tolik jednodušší změnit vývoj klimatu než zatočit s gaunery, kteří odklánějí peníze do daňových rájů?“
11.07.2020 10:15 |

podobné články

Pithart na akci pod záštitou Havla: Stav společnosti je horší než v 90. letech

 
Evropská unie prochází krizí. Přiznal to dnes mimo jiné též bývalý předseda vlády Petr Pithart. Vyjmenoval však kroky, které mohou vést k nápravě. Záležet bude hlavně na občanech a jejich aktivitě, poněvadž situace je prý mezi lidmi horší než v 90. letech. Zmínil i to, k čemu by nás měla zavazovat situace na Ukrajině.
21.02.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (247 článků)

Profesorka Dvořáková plísní nátlakové lidovce a připomíná nedávnou minulost

 
ROZHOVOR Poslanci se mají dnes vrátit k projednání komunistického návrhu na zrušení lustračních zákonů. Lidovci pohrozili, že pokud nebude předloha už v úvodu zamítnuta, odejdou z vlády. Vedení ČSSD a ANO přesto nehodlají své poslance zavazovat k hlasování proti normě. „Pokud by se měli lidovci dostat do tlaku, že mají hlasovat pro zrušení lustračního zákona, bylo by jejich stanovisko vcelku pochopitelné. Ale oni říkají, že jejich větší koaliční partneři musí hlasovat tak, jak si přejí lidovci. Není u koaličních vztahů obvyklé, aby jedna ze stran určovala, jak mají ostatní hlasovat,“ upozornila profesorka Vysoké školy ekonomické, politoložka Vladimíra Dvořáková.
11.02.2014 07:10 |

podobné články

35,40 Kč. Už ani chleba tu není levný jako v Německu. Hrozivé srovnání cen ze supermarketu Globus

 
Že je v Německu častokrát levněji již v minulém roce zjistil i premiér Petr Fiala (ODS). Avšak ani zdaleka nejde jen o nutellu. Porovnání cen v Globusu v Česku a v německém Zwickau je hrozivé. Zatímco českým zákazníkům snížení DPH přineslo pokles cen o pár desítek haléřů, Němci si mohou za cenu jednoho českého výrobku dovolit koupit klidně i dva. Rajská polévka Knorr v Německu vyjde na 20 korun, ale u nás na 48,60 Kč. 1,5litrová Coca-Cola stojí v Německu 28 Kč, kdežto u nás 44,10 Kč. Levněji už u nás nekoupíte ani chleba, který tu stojí 35,40 Kč.
09.02.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Coca Cola (157 článků)

Bordel v EU. Německu se daří, protože pracujeme na ně, ne oni na nás. Nechali jsme se oblbnout. Zanikneme, pokud nebudeme schopni této věci… Poslanec KŠCM hovoří

 
ROZHOVOR „Německu se daří, protože pracujeme na ně, ne oni na nás. Pokud si to naše elity uvědomí, a konečně zabrání vykrádání kapitálu z Česka do ciziny, máme šanci ty Němce i předběhnout. Pracujeme totiž více a intenzivněji než oni... Za chvíli už totiž nebude států, které je možno kolonizovat, jejich suroviny vyloupit a občany vyždímat a sedřít z kůže. To pak bude konec kapitalismu,“ říká místopředseda poslaneckého klubu KSČM Leo Luzar.
19.10.2018 13:30 |

podobné články

Čemu se vyhnout, abyste nevypadali starší?

 
Snad žádná žena nechce vypadat starší, nežli ve skutečnosti je. I přes veškerou snahu působit na své okolí co možná nejmladistvějším dojmem se až žalostně mnoho žen dopouští chyb, které je na pohled dělají starší a zbytečně jim tam přidávají léta. Přitom se stačí širokým obloukem vyhnout věcem, které jsou příčinou toho, že vypadáte tak, jako by vám bylo mnohem více, než vám ve skutečnosti je! Jak tedy nevypadat starší? Na to jsme se zaměřili v dnešním článku, ve kterém vám poradíme, čemu se ve vlastním zájmu vyhnout. Nepřidávejte si zbytečně léta, která vám vůbec nepatří! Nechcete vypadat starší? Poradíme vám, čeho se vyvarovat! Nevhodné oblečení Čeho si na vás vaše okolí všimne jako úplně první? Správně, je to vaše oblečení! Hodně žen ukrývá ve svém šatníku věci, které jim nejenom nesluší, ale jim přidávají léta. Ony si to neuvědomují a zbytečně tak dávají svému okolí domněnku toho, že jejich občanka čítá daleko vyšší číslo, než které se tam nachází ve skutečnosti. Špatný make-up V současné době se líčí snad každá žena. Make-up nám umožňuje zakrýt nedokonalosti a zvýraznit tak náš obličej. Jenže i v tomto ohledu můžeme šlápnout vedle, což má za následek jedinou věc: vypadáme na více let, než kolik nám vlastně je. Proto volte líčení, které bude odpovídat příležitosti a nepřehánějte to. Neslušivý účes Další chybou je účes, který ženě jednoduše nesedí. Mnohdy se držíme jednoho střihu klidně i několik let a vůbec nám nedochází, že se mění nejen aktuální trendy, ale i naše rysy. Pokud nechcete působit, že vám již táhne na léta, kterými se žádná žena nechlubí, nechte si poradit, jaký účes vám bude sedět. Příspěvek Čemu se vyhnout, abyste nevypadali starší? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.11.2016 18:10 |

podobné články

Jen dva piráti jsou ve Sněmovně. Jen dva! Zbytek „ukradl“ STAN

 
AKTUALIZOVÁNO Totální pirátský masakr. Tak by se daly shrnout průběžné výsledky. STAN dominuje na preferenční hlasy, a Piráti by tak mohli ve velkém opouštět sněmovní lavice. V posledních minutách přibyla ještě Klára Kocmanová, čili aktuálně mají Piráti mandáty tři.
09.10.2021 16:30 |

podobné články

Člověk je jediný živočich s bradou. K čemu ji ale má?

 
Všichni máme bradu, která nám tak nějak zbytečně trčí dole na tváři. Někteří mají bradu pevnou, o jiných se říká, že ji mají měkkou či nerozhodnou. Ale co kdybyste měli vysvětlit, k čemu je taková brada člověku dobrá? Našli byste odpověď? Nezdá se totiž, že by někdo používal bradu k něčemu užitečnému. A začne to být ještě podivnější, když si uvědomíte, že ze všech primátů - včetně našich vyhynulých příbuzných - máme bradu jen my. A zřejmě zatím nikdo neví proč, i když se během posledního století objevilo na toto téma několik teorií.
13.02.2016 10:20 |

podobné články

Piráti: „Vraťte nám naše tváře!“ Kampaň varuje před zaváděním biometrického šmírování

 
Středočeská lídryně pirátské kandidátky Klára Kocmanová a europoslankyně Markéta Gregorová spojily síly v kampani Vraťte nám naše tváře. Ta má za cíl upozornit veřejnost na nové sledovací technologie a nasbírat podpisy pod evropskou petici za zákaz biometrického šmírování.
14.03.2021 15:05 |

podobné články