Článek

Kocáb fandí jen Romům a squaterům, zuřil důchodce

 
Ministr pro lidská práva Michael Kocáb je kontroverzní osobností, která vzbuzuje emoce i na tiskových konferencích.
27.07.2009 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků)
Podobné články

Bydlení za korunu v centru Prahy. Squaterům ho sehnal Kocáb

 
Squaterům vystěhovaným z vily Milada nabídl bydlení v domě v Truhlářské ulici v Praze 1 za jednu korunu do konce roku majitel.
03.07.2009 14:05 |

podobné články

Podívejte se, jak se žije Kocábovým squaterům v novém!

 
EXKLUZIVNĚ: Jak se žije squaterům z holešovické vily Milada v novém bydlení, které jim "velkoryse sehnal" za symbolické nájemné 1,- Kč ministr Michal Kocáb? Blesk.cz jako jediný pustili mladí squateři dovnitř.
24.07.2009 10:10 |

podobné články

Squaterům soud uložil podmínky a veřejně prospěšné práce

 
Squaterům, kteří se v září pokusili obsadit prázdný dům na pražském Albertově, soud uložil tresty.
07.01.2010 15:05 |

podobné články

„Drahoš je protežován a Zeman haněn. ČT zprivatizovali. Ať si fandí, ale za svoje peníze!“ Drahošová prozradil, co zřejmě neměla, a je zle

 
ANKETA „Mně se s kravatou Coca-cola nepodařilo být v ČT ani jednu vteřinu!“, „Ať si fandí, komu chtějí, za své peníze!“, „Paní Drahošová prozradila to, co všichni na obrazovce vidí.“ I takto reagovali politici na slova, která podle serveru aktualne.cz měla zaznít od manželky Jiřího Drahoše Evy Drahošové. Ta totiž v reakci na poznámku poslance Výborného o tom, že se mu v ČT podařilo být asi pět minut s plackou „Můj prezident je Drahoš“, než si toho editor všiml, zmínila, že jim Česká televize fandí, jen to nesmějí dávat najevo. Jenže, nemělo by veřejnoprávní médium informovat objektivně a vyváženě? I senátor Jaroslav Kubera se domnívá, že to s nestranností České televize valné nebude už proto, že fandí nekuřákům: „Paní doktorka Králíková je tam věčně.“
20.01.2018 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1025 článků) , Jiří Drahoš (1137 článků) , Jiří Zeman (1229 článků)

„Drahoš je protežován a Zeman haněn. ČT zprivatizovali. Ať si fandí, ale za svoje peníze!“ Drahošová prozradila, co zřejmě neměla, a je zle

 
ANKETA „Mně se s kravatou Coca-cola nepodařilo být v ČT ani jednu vteřinu!“ „Ať si fandí, komu chtějí, za své peníze!“ „Paní Drahošová prozradila to, co všichni na obrazovce vidí.“ I takto reagovali politici na slova, která podle serveru aktualne.cz měla zaznít od manželky Jiřího Drahoše Evy Drahošové. Ta totiž v reakci na poznámku poslance Výborného o tom, že se mu v ČT podařilo být asi pět minut s plackou „Můj prezident je Drahoš“, než si toho editor všiml, zmínila, že jim Česká televize fandí, jen to nesmějí dávat najevo. Jenže, nemělo by veřejnoprávní médium informovat objektivně a vyváženě? I senátor Jaroslav Kubera se domnívá, že to s nestranností České televize valné nebude už proto, že fandí nekuřákům: „Paní doktorka Králíková je tam věčně.“
20.01.2018 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1025 článků) , Jiří Drahoš (1137 článků) , Jiří Zeman (1229 článků)

Kocáb pomůže Romům. Za 400 milionů korun ročně

 
Ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb poodhalil plány na zřízení nového úřadu, který by měl pomoci Romům.
23.08.2009 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků)

Michael Kocáb promluvil o svém nemanželském dítěti: Chci být u porodu

 
Michael Kocáb konečně promluvil o svém vztahu s moderátorkou Lejlou Abbasovou  (31) . S tou se Kocáb sblížil, když ji před lety zaměstnal jako svou mluvčí a nyní spolu čekají prvního potomka. A Kocáb se přiznal, že chce být u porodu.
26.09.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků) , Lejla Abbasová (464 článků)

Michael Kocáb o Sametové revoluci a komunistech: Svou knihu jsem napsal kvůli novinářům a dětem

 
Michael Kocáb loni na podzim vydal knihu Vabank, která mapuje nejdůležitější okamžiky nejen ze zákulisních jednání Sametové revoluce. Věnuje se zejména rokům 1989 až 1991, od založení iniciativy MOST až po odchod sovětských vojsk z Československa, na kterém měl sám Kocáb nemalou zásluhu. Kniha je velmi úspěšná, právě probíhá její třetí dotisk. A právě při této příležitosti, v úterý 3. března, Michael Kocáb v pražském knihkupectví pořádal besedu o knize i s autogramiádou.
03.03.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků) , Michael Michael (1454 článků)

Squatery nechceme: Obyvatelé Truhlářské sepisují petici!

 
AKTUALIZOVÁNO: Ministr pro lidská práva Michael Kocáb si stále stojí za svým. Dokonce si myslí,  že by měl být za ´ubytování´ squaterů pochválen! Nájemníkům z Truhlářské ulice už však došla trpělivost, proti squaterům sepisují petici!
09.07.2009 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků)

Economist: Výpady vůči Romům v ČR připomínají tažení nacistů proti Židům

 
Rétorické výpady proti Romům v České republice připomínají perzekuce Židů a Romů za nacistů a českou kolaboraci s nacisty. Napsal to uznávaný britský magazín The Economist, který se zabývá eskalací napětí kvůli Romům v České a Slovenské republice.
23.09.2011 14:40 |

podobné články

Středoškoláci vidí problém v romské komunitě a více fandí komunistům

 
Podle průzkumu zaměřeného na aktuální problémy roste mezi středoškoláky napětí a averze vůči Romům a více než dřív fandí komunistům.
04.06.2012 06:55 |

podobné články

Kocáb: Odstup, Miloši, přeji Ti vše dobré. My Zemanovi nenadáváme, jen ho kritizujeme. Nejsem žádný petiční hujer

 
Hudebník, občanský aktivista a bývalý politik Michael Kocáb se v pondělí zúčastnil protestního pochodu proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který vyrazil z Václavského náměstí a skončil u Pražského hradu. Účastníci této akce donesli do Kanceláře prezidenta republiky petici s více než sto tisíci podpisy nespokojenců, kteří požadují odstoupení Zemana. „Jsem muzikant, takže se snažím vyjadřovat jako občan k veřejným věcem jen tam, kde to považuji za bezpodmínečně nutné,“ sdělil Kocáb k akci ParlamentnímListům.cz v rozhovoru, v němž navíc i vypočetl, co jemu osobně na Zemanovi vadí nejvíc.
03.12.2014 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků) , Michael Michael (1454 článků)

Kocáb: Pomůžeme konkrétním Romům, ne všem

 
Úřady by měly Romům pomáhat hledat práci a dětem usnadňovat studium na "normálních" školách.
07.12.2009 19:15 |

podobné články

Blesk hlásá: Kocáb bude počtvrté otcem. Milenka Abbasová je těhotná

 
Titulní stránka dnešního Blesku patří moderátorce Lejle Abbasové. Jednatřicetiletá kakaová kráska je totiž těhotná. Otcem ale není jen tak ledaskdo, je jím totiž exministr Michal Kocáb. Ten má být už dokonce počtvrté otcem. Abbasová byla přitom mluvčí Kocába v době, kdy byl ministrem pro lidská práva. Už tehdy prý započali spolu milostný románek. A Kocáb chtěl dokonce kvůli aférce rezignovat.
29.07.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Lejla Abbasová (464 článků)

Ministr Kocáb se obul do primátorky Chomutova. Kvůli Romům

 
Kocáb kritizuje Řápkovou za její slova na adresu Romů demonstrujících v Chomutově 3. května.
09.05.2009 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků)

Přiznejme u lumpů barvu pleti, navrhl Kocáb k řešení krize na Šluknovsku

 
Bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb přišel s možná poněkud neočekávaným návrhem na řešení napjaté situace na severu Čech. Po určitou dobu by chtěl u trestných činů uvádět, z jakého etnika pachatel pochází. Podle Kocába by to mohlo přispět k bourání stereotypů, které cítí většinová veřejnost zejména vůči Romům.
03.10.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků)

Kocáb: Ne každý mačetář je Rom. Zveřejňujme etnikum zločinců a uvidíte

 
Každá drobná kriminalita či výtržnost je dnes stereotypně přisuzována Romům. Možná se v budoucnosti nevyhneme zveřejňování etnika pachatelů této činnosti, myslí si to exministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb. Pro ParlamentníListy.cz nicméně připustil, že to neumožňuje současná lidskoprávní legislativa.
06.10.2011 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků)

Kocáb a Abbasová: Na služební cesty soukromým letadlem!

 
Ministr pro lidská práva Michael Kocáb a jeho sličná mluvčí Lejla Abbasová vyznávají hodně zvláštní druh dopravy. Na služební cesty totiž létají soukromým letadlem! Drahé cestování ale neplatí stát, nýbrž Kocáb ze svého.
23.06.2009 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (704 článků) , Lejla Abbasová (464 článků)

Tančete jako Michael Jackson, vyzval Kocáb Romy v celém světě

 
Hudebník a politik Michael Kocáb vyzval Romy všech zemí, aby se zúčastnili umělecké soutěže na počest zesnulého Michaela Jacksona. "Připojte se, ukažte svůj talent," hlásá Kocáb na internetu.
31.08.2009 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1694 článků) , Michael Kocáb (704 článků) , Michael Jackson (630 článků) , Michael Jackson (630 článků)