Článek

Kobza (SPD): Své děti jim nedám!

 
„Ne, své syny nedám“ je pacifistická píseň německého písničkáře Reinharda Meye z roku 1986, nyní v nové nahrávce „Reinhard Mey & Přátelé“. Málokdy se píseň hodí do takové doby, jako je ta naše, tedy v roce 2024. Píše se v ní také: „Myslím, že bych vám teď měl dát vědět. / Nečekat a napsat vám to sám. / Do registrů nemusíte hledět. / Hlásím rovnou, že dva syny mám! / Miluji je oba, chci vám říci. / Víc než můj zrak, víc než život sám / Oni pro vás nezvednou zbraň k líci! / Ne, své syny vám nedám!/ … Naučím je nenechat se zlomit / Odolnost a nepoddajnost znát. / Proti vašim rozkazům se bouřit / Před kýmkoliv vždycky rovně stát.“
20.03.2024 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Reinhard Mey (1 článek) , Oni Oni (166 článků)
Podobné články

„Občanská válka na Ukrajině“. Kobza vytočil Lipavského ke křiku

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Jiří Kobza (SPD). Kobza v souvislosti s válkou na Ukrajině podotkl, že „je pořád lepší být živý, než mrtvý“. Lipavský se toho chopil a rozjel se. Kobza poté poukázal na slabiny protiruských sankcí. Lipavský oponoval, že sankce fungují. V jednu chvíli se Lipavský rozčílil. Když Kobza řekl, že na Ukrajině probíhá občanská válka. „Já se omlouvám, ale to je sprostá lež,“ vybuchl Lipavský.
30.04.2023 13:30 |

podobné články

„Neodpustitelné.“ Kobza z SPD tvrdě proti těm, kdo bojují z gauče

 
„Pokrytectví,“ komentuje poslanec Jiří Kobza (SPD), jak si ministr Lipavský pochvaluje slíbené aktivní prezidentství Petra Pavla. Když totiž Miloš Zeman někdy aktivní byl, Lipavský neskrýval nelibost. Kobza zkritizoval i to, co už Petr Pavel stihnul udělat. A slova Andreje Babiše o zradě. „Vedení SPD podpořilo A. Babiše v druhém kole volby nepřímo tím, že v oficiálních stanoviscích našeho předsednictva se jednoznačně vyjádřilo proti volbě Petra Pavla jako kandidáta vlády Petra Fialy,“ argumentuje Kobza, který Babiše podpořil i přímo. Zvláštní vzkaz má pro ty, kteří z gauče ženou Ukrajince do boje.
11.02.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26667 článků) , Petr Fiala (7411 článků) , Miloš Zeman (28246 článků) , Petr Pavel (3321 článků) , Pavel Fiala (432 článků)

Vytočený Jiří Kobza: Vezmou si je pánové Hamáček a Petříček k sobě domů? Chrání nás rasistická pověst, prostořeký prezident a nízké dávky

 
CO NÁM DAL ROK 2018 Poslanec za hnutí SPD a bývalý diplomat Jiří Kobza rekapituluje dění končícího roku 2018. "Jiřího Drahoše považuji za prázdnou loutku ve srovnání se současným prezidentem. Mám sympatie k člověku, který věci nazývá pravými jmény, nenechá se ukřičet novináři ani neziskovkami," říká o obou finalistech prezidentského klání a nenechává na pochybách, který ze dvou pánů je mu bližší. "V Kremlu se dveře netrhnou se západními politiky, západní firmy investují v Rusku hlava nehlava, a my budeme kádrovat přímo voleného prezidenta, s kým se smí bavit a s kým nikoliv," ptá se Kobza v reakci na častou kritiku Miloše Zemana stran jeho cest do Ruska. Jako jednoznačně největší nebezpečí pro dnešní Evorpu považuje Kobza masovou migraci a pochvaluje si pozici České republiky v rámci Visegrádské čtyřky.
28.12.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28246 článků) , Jiří Drahoš (1221 článků)

Toto připravuje EU teď, v době pandemie! Kobza z SPD proti Jourové. A varuje ji: Budete si balit kufry, až lidé pochopí...

 
ROZHOVOR „Evropa po pandemii už nikdy nebude tou co před ní. Lidé se probudí z hibernace způsobené materiálním nadbytkem a pochopí, že jde o důležitější věci. Často třeba o holé živobytí. A také o příslušné svobody. V tu chvíli si v Bruselu mohou balit kufry. A Jourová jako první,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec za SPD Jiří Kobza k plánům české eurokomisařky Věry Jourové. Ta oznámila, že Evropská unie finančně podpoří tzv. nezávislá média v jejich údajném boji proti dezinformacím a pracuje i na vytvoření Akčního plánu pro demokracii. Před ním Kobza varuje. „Je to jen další projekt směřující k likvidaci svobody slova,“ upozornil a jmenoval, kam tyto finance zamíří. „A to prosím platíme my všichni z našich daní,“ poznamenává.
29.03.2020 21:21 |

podobné články

Došla trpělivost. Pošleme Řekům armádu, uprchlíky zase domů! Jiří Kobza se s tím nepáře: Je Rozumek zločinec?

 
ROZHOVOR V napjaté situaci, která panuje mezi desítkami tisíc uprchlíků a řeckými bezpečnostními složkami, může dojít k eskalaci násilí, myslí si poslanec a bývalý diplomat Jiří Kobza (SPD). Dosud prý migranti a jejich pomocníci počítali s tím, že jim Evropa nebude bránit za použití síly. Nyní si ale Kobza všímá toho, že i mladí Řekové občas útočí na pracovníky migračních neziskovek. „Vypadá to, že řecká trpělivost narazila na své meze,“ soudí zkušený politik a diplomat a Martinu Rozumkovi, řediteli neziskové Organizace pro pomoc uprchlíkům, cituje pasáž ze Ženevské úmluvy, kterou se Rozumek dříve zaštítil, když kritizoval kroky řecké vlády.
04.03.2020 18:21 |

podobné články

Jiří Kobza o Češích, netolerantních k islámu: Neziskovky propagují islamizaci Česka. Vidíme, co se děje na Západě

 
ROZHOVOR Poslanec Jiří Kobza (SPD) pro ParlamentníListy.cz uvedl svůj pohled na výsledky průzkumu agentury Pew Research Center, ze kterého vychází Češi po Arménech jako nejméně tolerantní vůči muslimům. Naše kultura vychází z křesťansko-židovských tradic, připomíná Kobza a vysvětluje tak přátelštější postoj Čechů vůči Židům. Řeč přisla i na postoj Čechů k homosexuálům a na adopci dětí.
01.11.2018 20:41 |

podobné články

Nepůjde utéct. EU nás chytá do dluhové pasti. Jiří Kobza rozebral plán Merkelové. Babiš musí konat

 
ROZHOVOR „V rozporu se základními smlouvami EU se vytvářejí společné unijní dluhopisy, vzniká dluhová unie, kdy ručíme za závazky a dluhy nyní obdarovaných států,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec Jiří Kobza (SPD) k chystanému unijnímu fondu obnovy, který prosazují předsedající Němci. Zkušený diplomat hovoří o tom, že za pár desítek let budou muset naše děti všechny tyto peníze platit. Navíc podle něj potichu dochází ke změnám, rozsahem srovnatelným třeba s Lisabonskou smlouvou. Andrej Babiš prý takový plán musí odmítnout. „Ještě nezapomínejme, že na toto doplácení si bude muset náš stát půjčit prostředky. Určitě budou všichni správně „nadšeni“, že smějí pomoci zahraničním bankám a jejich majitelům a orgánům, které budou tyto finance přerozdělovat dál a bohatnout na našich dluzích... a nechat si přitom nadávat do xenofobů a Čecháčků, kteří nevyznávají ty správné evropské hodnoty,“ předvídá Kobza.
17.07.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26667 článků)

Trump má pravdu! I my musíme chránit naši kulturu, řekl Kobza. Připojme se k paktu o migraci, oponovala Langšádlová

 
Středeční odpoledne se nachýlilo k podvečeru a ve Sněmovně se stále debatovalo o globálním paktu OSN o migraci a o globálním paktu téže organizace o uprchlících. K řečnickému pultíku se postavili např. poslanec SPD Jiří Kobza či poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Kobza konstatoval, že nesmíme přesouvat africkou chudobu, nemoci a africké násilí do Evropy. Langšádlová nabídla odlišný pohled. Se svou troškou do mlýna přišel i poslanec (ODS) Zbyněk Stanjura.
19.09.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (358 článků) , Zbyněk Stanjura (562 článků)

Kanonáda z SPD: Nejdříve spustil Kobza, pak nastoupil Okamura: Sluníčkářský bizár. Převlíkač kabátů Pavel, Fridrichová z „nezávislé“ ČT, protežovaný Zima...

 
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a jeho stranický kolega Jiří Kobza promluvili o vlastenectví. Každý trochu jinak. Zatímco Kobza připomínal jména hrdinů, kteří položili život v boji proti nacistickým okupantům, Okamura rýpal do generála ve výslužbě Petra Pavla. A přidal k tomu i Noru Fridrichovou z ČT či rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu.
18.11.2019 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (533 článků) , Tomio Okamura (3282 článků) , Petr Pavel (3321 článků) , Jiří Svoboda (562 článků) , Jiří Svoboda (562 článků) , Tomáš Svoboda (167 článků) , Pavel Svoboda (483 článků) , Tomáš Svoboda (213 článků) , Pavel Svoboda (482 článků) , Pavel Svoboda (483 článků) , Pavel Svoboda (483 článků) , Tomáš Svoboda (80 článků) , Petra Svoboda (253 článků) , Tomáš Svoboda (55 článků) , Pavel Svoboda (48 článků) , Pavel Svoboda (48 článků)

Odvaha novinářů. Moravec ocenil vypnutí Trumpa. A Kobza se neudržel...

 
Hosty nedělních Otázek Václava Moravce byli ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), předseda Starostů (STAN) Vít Rakušan a poslanec SPD Jiří Kobza. Pánové se shodli na tom, že obchod mezi EU a USA nelze stavět na mezinárodní smlouvě TTIP. Od Joea Bidena očekávají, že může být uzavřena smlouva nová. „My musíme zachránit především naše lidi,“ uvedl Kobza. Moravec chválil americké televize, že přerušily nedávný projev Donalda Trumpa.
08.11.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (7479 článků) , Joe Biden (1388 článků) , Vít Rakušan (922 článků) , Jiří Moravec (51 článků) , Václav Moravec (786 článků)

Vrbětice? Trestní řízení se nedokončí. Nečekat, až Rusové obsadí půl Česka, padlo od ČSSD. A Kobza vyjel

 
V Událostech, komentářích České televize se sešli poslanci Ondřej Veselý (ČSSD), Jiří Kobza (SPD) a Pavel Žáček (ODS) a před kamerami České televize rozpoutali žhavou slovní bitvu. Kobza označil informace BIS k vrbětické kauze za „nedostatečně průkazné“ a volal po tom, že musíme počkat, jak v celém případu rozhodne soud. A nastala mela. Žáček a Veselý na svém kolegovi nenechali nit suchou. Pár slovních ran schytal i prezident Zeman.
29.04.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Veselý (168 článků) , Ondřej Veselý (168 článků) , Jiří Žáček (65 článků) , Jiří Veselý (226 článků) , Jiří Zeman (1408 článků) , Jiří Veselý (226 článků) , Jiří Veselý (226 článků)

Fischer v ČT obsáhle pomlouval Zemana, jak nezvládá úřad. V tom zakročil Kobza: Mluvil jsem s ním, je jasné mysli!

 
Jsme nepřáteli Ruska? Na tuto otázku hledali u Václava Moravce odpověď exministr zahraničí z ČSSD Tomáš Petříček, senátor Pavel Fischer a poslanec Jiří Kobza (SPD). Ten to rázně odmítl. Zdůrazňoval také, že kauza Vrbětice je stále otevřená. „Omezovat to na jednu verzi považuji za nesprávné,“ pravil Kobza. Fischer kontroval, že teď je načase, aby se Rusko Česku za kauzu Vrbětice omluvilo a zaplatilo odškodnění. Pak udeřil na prezidenta Zemana. Ten prý vystupuje jako ruský „ideový diverzant“.
06.06.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (336 článků) , Jiří Zeman (1408 článků)

Joe Apokalypsa. Kdepak jste, uprchlické neziskovky? Nenechme se zatáhnout do války, varuje Kobza

 
Vůdci separatistických území na východě Ukrajiny – Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky – vyhlásili v sobotu ráno všeobecnou mobilizaci. V neděli spustili hromadnou evakuaci do Ruska, kam se má přesunout na 700 tisíc lidí. K evakuaci uprchlíků z Donbasu, z níž server Seznam Zprávy zveřejnil i fotografie, poslanec Jří Kobza (SPD) na svém facebooku zmiňuje protiklady k syrské válce. Zároveň varuje, co pro nás podpora Ukrajině může v budoucnu znamenat. „Nenechme se zatáhnout do války,“ vyzývá Kobza.
20.02.2022 11:35 |

podobné články

Televizní studio pod tlakem. Až to bouchlo: „Trestanci z Ukrajiny!“ zmínil Kobza. A Langšádlová se neudržela

 
Před kamerami CNN Prima News bylo chvílemi pořádně dusno. Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09), Jiří Kobza (SPD), Jana Mračková Vildumetzová (ANO) a Ondřej Lochman (STAN) debatovali o zvládání uprchlické vlny v Česku. Zatímco Langšádlová prohlásila, že občané, kraje, obce a vláda první vlnu uprchlické krize zvládli, Kobza zdůraznill, že česká vláda má pomáhat především českým občanům. A přidal ještě jednu poznámku. O zločincích z Ukrajiny.
05.06.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Helena Langšádlová (358 článků)

„Propojení organizovaného zločinu do STAN. A vláda to kryje!“ Kobza odhalil pravý důvod

 
„Vláda je nekompetentní a nezpůsobilá vládnout a považuji ji za zodpovědnou za většinu svrabů, do kterých naše země, společnost a lidé přijdou. Jejich zodpovědnost je jednoznačná,“ říká poslanec hnutí SPD Jiří Kobza. A vrchní signalista, premiér, se prý tváří, že se nic neděje. To, že se tak tváří (Vít) Rakušan (předseda STAN, ministr vnitra), to mě nepřekvapuje. Jde o člověka s hroší kůží, ale premiér by si toho měl být vědom,“ uvedl Jiří Kobza.
17.07.2022 05:10 |

podobné články

Kobza: USA chtějí zatáhnout Čínu do konfliktu, dokud BRICS není dost silný

 
Poslanec Jiří Kobza (SPD) míní, že předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) svou cestou na Tchaj-wan sehrál roli „užitečného idiota“. Cílem podle Kobzy bylo zjistit, co vše si Čína nechá líbit od České republiky coby vazala USA. A pak následovala cesta předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Nancy Pelosiové na Tchaj-wan. „Smyčka válek se kolem Evropy začíná nepříjemně stahovat a zájmy USA, ať přímé, či zprostředkované, z nich trčí jak bolavý palec,“ varuje Kobza.
09.08.2022 09:50 |

podobné články

Toto je v koránu. Kobza mrazivě ocitoval

 
Poslanec SPD Jiří Kobza má za to, že bychom měli velmi pečlivě sledovat to, co se děje v Izraeli a co předvádí muslimové nejen v okolí tohoto státu, ale také v USA a v Evropě. Zvlášť, když podle něj EU již řadu let ukazuje světu, jak slabá je. A muslimové toho využívají. O tom Kobza nepochybuje.
24.10.2023 12:25 |

podobné články

Proč asi chtějí korespondenční volbu v ČR? Kobza o dění na Slovensku, v Gruzii i jinde

 
Poslanec Jiří Kobza (SPD) ve svém komentáři popisuje politickou realitu České republiky, v očekávání parlamentních voleb, s pozadím čtyř příběhů ze zahraničí. Upozorňuje, že principy demokracie v současnosti jsou narušovány manipulacemi a pošlapáváním a překrucováním pravidel ve volbách. „Jen aby v té které volbě zvítězil ten ‚náš‘, ten ‚správný‘,“ podotýká ironicky Kobza.
25.01.2025 11:40 |

podobné články

Zákaz domobran? „Nestahujte gatě před brodem,“ varuje Kobza z SPD. A předkládá stanovisko

 
Poslanec za SPD Jiří Kobza se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k otázce domobran. Zdůraznil, že SPD podporuje dobrovolné zapojení občanů do obrany státu.
21.01.2020 09:55 |

podobné články