Článek

Kobka místo čapadla? Proměna Anenského trojúhelníku se kvůli javoru zastavila, projekt se musí předělat

 
V centru města se na území Prahy 1 plánuje několik revitalizačních projektů. Největší vášně mezi politiky i místními budil v posledních měsících plán na obnovení tzv. čapadla, což měl být podle původních představ radnice obnovený průchod pod Smetanovým nábřežím k řece. V cestě k prokopání čapadla ale stojí javor, který nakonec po úporném boji za jeho záchranu na místě zůstane. Projekt teď stojí, ale nakonec by se mělo čapadlo obnovit alespoň ze strany od řeky. Vzniknout zde má kobka podobná těm na náplavkách u Výtoně. Znamená to ale, že projekt se určitě o něco prodraží a zkomplikuje. Kromě toho by měl novou podobu dostat park na Klárově a další místo v jeho okolí.
09.06.2021 16:55 |

podobné články

Podobné články

Nekonečný boj o javor v centru města. Praha Sobě chce svolat další mimořádné zasedání rady

 
Kauza stoletého javoru, který má být pokácen v rámci přestavby Anenského trojúhelníku nebere konce. Před  pokácením ho mělo zachránit včerejší jednání hlavního města. Praha Sobě navrhla usnesení, že pokud Praha 1 nepřepracuje plán revitalizace, ve kterém bude javor zachován, nezapůjčí hlavní město Praze 1 čapadlo, které je pro realizaci projektu klíčové. Návrh ale nebyl přijat. Proto Praha Sobě požaduje mimořádné svolání rady na tento čtvrtek, kde se kauza znovu projedná. Radní se kvůli javoru mimořádně sešli už v březnu.
20.04.2021 18:45 |

podobné články

Na javor na Smetanově nábřeží v noci vlezli aktivisté, zasahovala tam policie. O referendu proti kácení se nejednalo

 
Javor na Smetanově nábřeží v sousedství Karlových lázní vyvolává vášně mezi politiky nejen z Prahy 1 již od poloviny březny, kdy dělníci začali s plánovanou revitalizací tzv. Anenského trojúhelníku. Strom má ustoupit plánovanému průchodu na náplavku. Proti záměru radnice se postavila opozice, o javoru už dokonce dvakrát jednala rada hlavního města a došlo i na potyčku na radnici Prahy 1. Teď na místě zasahovala policie.
13.04.2021 19:20 |

podobné články

Rvačka na radnici Prahy 1 kvůli kácení javoru? Tajemník na aktivisty podal trestní oznámení

 
Potyčkou skončilo z počátku poklidné setkání za zachování 100letého javoru v anenském trojúhelníku v centru Prahy. Aktivisté se zde sešli ve čtvrtek ráno, aby znovu protestovali proti jeho pokácení. Na setkání byl pozván i starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), ten ale nedorazil. Skupina se asi po hodině tedy vydala k radnici, v jejíž útrobách došlo ke slovní přestřelce mezi aktivisty a tajemníkem Prahy 1 Františkem Dvořákem. Jeden z aktivistů ho měl pak napadnout.
18.03.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (761 článků) , Petr Dvořák (756 článků)

Boj o javor v centru Prahy pokračuje: Žádný holub v koruně stromu není, hnízdí na lampě, tvrdí Praha 1

 
Boj o javor na Smetanově nábřeží pokračuje! Za stoletý strom, který chce Praha 1 kvůli revitalizaci tzv. anenského trojúhelníku pokácet, se postavili aktivisté v čele s opozičními politiky městské části. Do karet jim nahrálo i stanovisko České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která kácení zastavila kvůli tomu, že v koruně stromu hnízdí holub hřivnáč. Praha 1 teď přišla s vlastním zjištěním – strom prý kontrolovala a místo holubího hnízda tam objevila jen shluk větví. Nejbližší hnízdo hřivnáče je podle městské části na nedaleké lampě.
09.04.2021 16:20 |

podobné články

Javor na Smetanově nábřeží nezachránilo ani 8hodinové řečnění zastupitelů: Projekt pokračuje podle plánu

 
Boj o javor stříbrný, který stojí na Smetanově nábřeží v místě tzv. Anenského trojúhelníku, se vyostřuje! Praha 1 chce strom pokácet, aby mohla místo dle dlouhodobého plánu revitalizovat, proti tomu ale bojují aktivisté spolu s opozičními politiky. Teď je kácení z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pozastaveno, v koruně stromu totiž hnízdí holub. Kauza se řešila v pátek na mimořádném zastupitelstvu městské části. Co se stromem bude, až holub odletí?
26.03.2021 22:50 |

podobné články

První sníh letošního roku! Na Velkém Javoru na Šumavě už padaly vločky!

 
K prudké změně počasí došlo v odpoledních hodinách, kdy se na Šumavu dostala zvlněná studená fronta, za kterou začal proudit studený a vlhký vzduch. Teplota tak rychle začala klesat, na hřebenech Šumavy až ke 2 °C až 3 °C. Mezi dešťové kapky se začaly na Velkém Javoru vtírat první sněhové vločky nadcházející zimy.
16.09.2017 15:10 |

podobné články

Nadace ČEZ: Kožlany se pyšní novou výsadbou javorů

 
Ve městě, v jehož kostele hrál Antonín Dvořák na varhany, zapouští kořeny šestnáct nově vysazených javorů.
20.11.2019 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (156 článků)

Hořice: Město vysadilo dvacet nových javorů kolem ulic

 
Výsadba nových kulových javorů podél ulic v Hořicích pokračuje. Dalších 20 kusů nových stromů bylo vysázeno tento měsíc . Výsadby probíhaly v ulicích Husova, Barákova, Máchova, Pod Invalidovnou.
17.12.2020 18:05 |

podobné články

Z Náprstkovy přímo k Vltavě: Praha 1 chce zpřístupnit náplavku skrz podzemí a mola

 
Celkem odvážným ale ne nerealizovatelným plánem se už delší dobu zabývá vedení Prahy 1. Jde konkrétně o záměr, kdy by náplavka byla zpřístupněna nevyužívaným čapadlem, které se nachází pod vozovkou Smetanova nábřeží. Jde o jeden z aspektů celkové revitalizace tzv. Anenského trojúhelníku čili místa, kde se setkávají ulice Karoliny Světlé, Smetanovo nábřeží a Na Zabrádlí, včetně Betlémského náměstí.
11.07.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolina Světlá (9 článků)

Pokácené stromy v botanické: Padly kvůli novému vstupu i bezpečnosti. „Zeleně opět přibude,“ slibuje ředitel

 
Pražané jsou čím dál více hákliví na jakékoli kácení vzrostlých stromů. Nejedná se pouze o kauzu javoru v Anenském trojúhelníku, lidé si všímají kácení po celé Praze. Posledním místem, kde se kácelo, byla trochu nečekaně Botanická zahrada hl. m. v Troji. Místní na sociálních sítích sdíleli fotky s informací, že zde padlo asi 20 vzrostlých stromů. Podle ředitele botanické zahrady Bohumila Černého jde ale o součást výstavby nového vchodu. Důvody byly i bezpečnostní.
22.04.2021 05:25 |

podobné články

Revoluce v pražské MHD nebude, město chce návrh předělat

 
Avizované rozsáhlé změny v pražské MHD, které společnost Ropid plánovala v souvislosti s prodloužením trasy A pražského metra, budou jen dílčí. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) uvedl, že od dubna se upraví jen povrchové linky v okolí prodlužovaného úseku. Rozsáhlý koncept změny se musí předělat. Lidé předložili ke změnám na 3000 připomínek.
12.02.2015 13:51 |

podobné články

Nová budova Národní knihovny? Ředitel Foltýn vidí novostavbu jako třetí vrchol trojúhelníku

 
Nový generální ředitel Národní knihovny Tomáš Foltýn vidí budoucí strukturu největší tuzemské knihovnické instituce jako trojúhelník. Jeden vrchol a nezastupitelné místo duchovního centra knihovny bude nadále podle něj v Klementinu. Druhý vrchol trojúhelníku představují depozitáře v Hostivaři, které by se postupně měly stát centrem ochrany a dlouhodobé archivace. Třetím vrcholem by měla být nová Národní knihovna.
04.05.2021 15:15 |

podobné články

5 slavných žen, které se kvůli roli nechaly "předělat" na muže, díl II.

 
Herecká nebo pěvecká profese obnáší i to, že se třeba daná "žena přemění pomocí šikovných maskérů v muže":http://www.extra.cz/5-slavnych-zen-ktere-se-kvuli-roli-nechaly-predelat-na-muze-dil-i a naopak. Tady je dalších pět celebrit a jejich proměny.
29.12.2013 12:13 |

podobné články

Proměna Petra Rychlého v Hegerovou byla rychlá. Neuvěříte, co všechno mají ve tváři společné!

 
Předělat účinkující v show Moje tvář má známý hlas na jiné celebrity stojí maskéry spoustu času a účinkující spoustu trpělivosti. Jediný, kdo si masky skutečně užívá, je Petr Rychlý (50). Proměna v Hanu Hegerovou byla zatím nejrychlejší, protože herec má s legendární šansoniérkou ve tváři mnoho společného!
29.05.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rychlý (392 článků) , Hana Hegerová (244 článků)

Schwarzenberg: Snil jsem o bigamii, ale s VV vidím, jak těžké je žít v trojúhelníku

 
V pubertě jsem někdy snil o bigamii, teď díky Věcem veřejným vím, že je velmi obtížné žít v trojúhelníku, řekl s nadsázkou v rozhovoru pro sobotní Právo ministr zahraniční a vicepremiér koaliční vlády Karel Schwarzenberg.
30.07.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4009 článků)

Chovatelé holubů řeší záhadu, ptáci jim mizí jak v bermudském trojúhelníku

 
Chovatelé holubů řeší neobvyklý problém, který přirovnávají k záhadě bermudského trojúhelníku. V severovýchodní Anglii v oblasti mezi městy Thirsk, Wetherby a Consett se totiž beze stopy ztrácejí poštovní holubi. Dokonce i experti jsou tímto fenoménem vyvedeni z míry.
29.08.2012 09:20 |

podobné články

Záhada bermudského trojúhelníku: Z nákladní lodi našli jen záchranné vesty, kde je posádka?

 
Během hurikánu Joaquin se ve čtvrtek ztratila nákladní loď El Faro s 33člennou posádkou na palubě. Plavidlo bylo naposledy spatřeno u bahamského ostrova Crooked Island. Ani po čtyřech dnech nikdo neví, kam se loď s posádkou vypařila. Přiživí záhada legendu bermudského trojúhelníku?
06.10.2015 10:35 |

podobné články

Záhada bermudského trojúhelníku: Polykají lodě obří krátery?!

 
Blíží se konečně rozluštění slavné záhady bermudského trojúhelníku? Na dně Barentsova moře byly objeveny explodující krátery – jsou stejné i v nechvalně proslulé oblasti?
14.03.2016 22:10 |

podobné články

Záhada bermudského trojúhelníku: Co stojí za zmizením lodí a letadel? Vědci přišli s novou teorií!

 
Bermudský trojúhelník je už mnoho let obrovskou záhadou. Mizí tam letadla a lodě a vše bez logického vysvětlení. Každý, kdo může, se mu velkým obloukem vyhýbá. Teď ale vědci přišli s něčím, co by mohlo tuto záhadu rozluštit. Vyřeší se tajemství bermudského trojúhelníku? Nebo jde jen o spekulaci?
15.03.2016 10:00 |

podobné články