Článek

Koalice Solidarita odhalila Mafiánský sloup

 
V 11 hodin na Staroměstské náměstí odhalila koalice Solidarita Mafiánský sloup sochaře Jana Padyšáka.
20.09.2022 09:30 |

podobné články

Podobné články

Koalice Solidarita odhalila Mafiánský sloup

 
V 11 hodin na Staroměstské náměstí odhalila koalice Solidarita Mafiánský sloup sochaře Jana Padyšáka.
20.09.2022 05:45 |

podobné články

VIDEO: Mariánský sloup se vrací na „Staromák“: Tým sochaře Váni začal rozebírat dlažbu, tentokrát s povolením

 
Mariánský sloup dostal novou šanci! Pražští zastupitelé na lednovém zasedání revokovali dřívější stanovisko města a umožnili tak sochaři Petru Váňovi, aby repliku sloupu na Staroměstské náměstí přeci jen postavil. Ten nehodlá marnit čas - v pondělí začal se svým týmem rozebírat dlažbu, kterou pak odvezl.15:22 Po archeologickém průzkumu budou následovat práce na základně a od konce dubna do poloviny září by se na ni měl usazovat sloup s Pannou Marií. Dodal, že všechna povolení a zábory ke stavbě už má. Původní sloup ze 17. století svrhl dav v roce 1918, protože v něm viděl symbol habsburské monarchie.
14.02.2020 16:40 |

podobné články

Šéf Senátu soptí: Véčka? Mafiánský projekt ODS. Hůř bylo za Rakouska

 
Předseda horní komory parlamentu senátor Milan Štěch na tiskové konferenci, kterou pořádal senátorský klub ČSSD, přednesl velmi ostrou kritiku současné vládní koalice, zaměřil se i na Věci veřejné. Ty označil nejprve za mafiánský projekt ODS, po té je nazval kvůli tomu, že pustily křeslo ministra vnitra, za politické mrtvoly. "Naposledy se naše země nacházela v tomto stavu nespokojenosti v roce 1918," zdůraznil mimo jiné.
07.06.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (774 článků)

Václav Sloup z Chalupářů: Vážná operace!

 
Herec Václav Sloup (76) se konečně nemusí pořád ptát: „Cože?“ Herce trápilo, že neslyší na jedno ucho, a tak se podrobil operaci. Dopadla dobře. „Vejskal bych si, ale pro změnu jsem si zase vymknul kotník. Ono je pořád něco,“ říká Sloup vyrovnaně.
30.07.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (76 článků)

Svobodní: Krev svobodných občanů – Demonstrace skutečné solidarity

 
Darování krve je pravým projevem skutečné solidarity. Solidarita totiž znamená dobrovolnou společenskou soudržnost a ochotu ke vzájemné spolupráci či podpoře. Nelze ji vynutit státním zásahem. Vynucená solidarita totiž nemůže být solidaritou už z principu – vynucený dar není darem. Solidarita může být projevena jen svobodnou vůlí občana.
03.04.2014 05:30 |

podobné články

Zemřel herec Václav Sloup

 
V 78 letech zemřel o víkendu Václav Sloup. Novinkám to sdělily zdroje blízké rodině. Sloup byl nezapomenutelným představitelem postav bodrých a prostoduchých mužů, kteří někdy byli využíváni druhými, jindy naopak těžili z hlouposti ostatních. Diváci si ho v současné době mohou připomenout v televizním seriálu Chalupáři.
20.07.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (76 článků)

Zapomenutá dominanta »Staromáku«: Mariánský sloup svrhli anarchisté. Ukazoval čas, připomínal válku

 
Mariánský sloup byl někdejší dominantou Staroměstského náměstí v Praze. Stavba od poloviny 17. století symbolizovala hrdinství Pražanů, kteří se v historickém centru města za třicetileté války úspěšně ubránili švédské přesile. Jen několik dnů po vzniku samostatného Československa roku 1918 na náměstí vtrhnul rozběsněný dav a sloup strhnul. Dalšímu ničení historických památek zabránila armáda. Od té doby se už v Praze tato architektonická památka nikdy neobjevila. Další mariánské sloupy však dodnes existují v jiných českých městech.
09.12.2016 18:10 |

podobné články

Mariánský sloup dostal další šanci! Na „Staromák“ se může vrátit, rozhodli zastupitelé

 
Na pražské Staroměstské náměstí se zřejmě vrátí Mariánský sloup v podobě repliky, kterou vytvořil sochař Petr Váňa. Zastupitelé dnes revokovali dřívější zamítavé stanovisko města, kvůli kterému sochař nezískal finální povolení k umístění sloupu. Návrh předložil Jan Wolf (KDU-ČSL) spolu s Jiřím Pospíšilem a Janem Chabrem (oba TOP 09). Umístění repliky podpořila většina zastupitelů Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČL), ODS a ANO. Proti byli Piráti a část zastupitelů Prahy Sobě. Sloup ze 17. století svrhl dav v roce 1918, protože v něm viděl symbol habsburské monarchie.
23.01.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2184 článků) , Jiří Pospíšil (2184 článků) , Petr Wolf (103 článků) , Jiří Sloup (2 články)

Václav Sloup by slavil 84. narozeniny: Mažňák ze Záhady hlavolamu riskoval své zdraví

 
1. března se narodil Václav Sloup a letos by mu bylo 84 let. Zemřel však už před šesti lety ve věku 78 let. Sloup je známý jako velký herec malých rolí. Děti si jej mohou pamatovat z televizních pohádek, kde často hrál postavu vodníka. Dospělí ho mohou znát například z Chalupářů, Záhady hlavolamu nebo seriálu Hospoda.
01.03.2020 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (76 článků)

VIDEO: Žhář zaútočil na Mariánský sloup na Staroměstském náměstí: Chtěl ho zapálit

 
Na začátku června se po 102 letech se na Staroměstské náměstí vrátil Mariánský sloup. Ten na Staromáku dominoval od 17. století až do roku 1918, kdy ho strhl rozvášněný dav. A podle informací pražské městské policie i teď budí u některých vášně. Konkrétně u dvaačtyřicetiletého muže, který se obnovený Mariánský sloup pokusil v neděli 21. června zapálit pomocí hadrů.
21.06.2020 14:00 |

podobné články

ČSSD: Koalice Solidarita má v Praze nového člena

 
Novým členem pražské koalice Solidarita je politické hnutí Budoucnost.
15.07.2022 07:35 |

podobné články

Ukrajina je mafiánský stát, z Putina jde strach... Na akci TOP 09 bylo živo

 
REPORTÁŽ Do Liberce přijel mezi podporovatele a členy TOP 09 europoslanec Luděk Niedermayer. Přijel je podpořit před komunálními volbami. Ale mluvilo se hlavně o Ukrajině, ale také o Rusku. „Ukrajina je v zásadě mafiánský stát. Janukovyč byl v podstatě zloděj, ale jeho odvolání neproběhlo ústavní cestou,“ tvrdil krajský předseda topky Petr Pošmourný. „Rusko se chová jako otesánek. S jídlem mu roste chuť. Po anexi Krymu postupuje dál,“ kontrovala liberecká jednička do komunálek Zora Machartová.
20.09.2014 16:45 |

podobné články

Mafiánský boss bossů „Buldozer“ je mrtvý: Policie po něm pátrala 43 let

 
V Itálii zemřel bývalý šéf sicilské mafie Bernardo Provenzano. Informovala o tom agentura ANSA. Třiaosmdesátiletý mafiánský boss zemřel ve vězení, kde si odpykával doživotní trest za několik vražd, včetně podílu na vraždě slavných soudců Paola Borsellina a Giovanniho Falconeho. Podle agentury ANSA trpěl Provenzano na sklonku života mimo jiné Parkinsonovou nemocí.
13.07.2016 13:50 |

podobné články

Jsme mafiánský stát. Ze Slovenska přichází thriller Sviňa

 
Jsme mafiánský stát, zní ve slovenském filmu Sviňa, který zveřejnil první trailer. Natočili ho Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann.
07.01.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Biermann (7 článků)

Kudla do zad vlastní rodině: Mafiánský boss svědčí ve sledovaném procesu proti 'Ndranghetě

 
V Itálii právě probíhá soudní maxiproces století. Na lavici obžalovaných sedí více než 350 členů a spolupracovníků 'Ndranghety, jedné z nejobávanějších mafií současnosti. Nebýt Luigiho Bonaventury, možná by se k soudu nepodařilo dostat žádného z nich. Kdo je bývalý mafiánský boss, který se rozhodl pro nemyslitelné a porušil pravidlo omerty? Svůj neuvěřitelný životní příběh sdílel s reportéry serveru Deutsche Welle.
31.01.2021 10:55 |

podobné články

„Chaos,“ zuří po roce v koalici dvě vládní strany. A chtějí Matovičovu hlavu

 
Vládní krize na Slovensku se prohlubuje. Dvě nejmenší strany ze čtyřčlenné koalice, a to Svoboda a solidarita (SaS) a Za lidi, dnes vybídly premiéra Igora Matoviče k odchodu z čela kabinetu. Zdůvodnily to i konflikty uvnitř koalice a naznačily, že v případě setrvání Matoviče ve funkci předsedy vlády z koalice odejdou. SaS a Za lidi nechtějí předčasné volby, ale pokračování stávající koalice, která vznikla po volbách v únoru 2020. Matovič zatím požadavky na svou demisi nekomentoval. Bez hlasů poslanců SaS a Za lidi by vláda již neměla ve sněmovně potřebnou většinu.
15.03.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (293 článků)

Witzany (SNK ED): Kdy bude obnoven Mariánský sloup?

 
Evropská koalice pro Prahu se nebojí vyjádřit k citlivému tématu obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Tento sloup vnímáme jako významnou historickou, architektonickou památku, ale i astronomickou památku, která zde má své místo.
03.10.2018 05:46 |

podobné články

Mariánský sloup se vrací na Staromák: Milion za zábor Praha sochaři neodpustí. Pospíšil řeší sbírku

 
Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze zaplatí při jeho výstavbě městské firmě Technická správa komunikací (TSK) víc než jeden milion korun. Peníze uhradí za zábor pozemku pro staveniště, stojí ve smlouvě. Někteří pražští zastupitelé kritizují to, že pozemek nebyl společnosti, která Praze sloup daruje, vypůjčen zdarma. Pražská koalice v pondělí odpuštění poplatku projednala, ale nedomluvila se na tom.
23.02.2020 13:05 |

podobné články

ČSSD: Zahájení kampaně koalice Solidarita

 
Včera ve 14:30 zahájil u Prašné brány v Praze svou kampaň koaliční projekt pražských Zelených a Sociálních demokratů s podporou Idealistů s názvem Solidarita. Lídryně Anna Šabatová představila nejen svou vizi pro Prahu, ale i vizi sjednocení demokratické levice v ČR.
07.06.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (531 článků)