Článek

Koalice chce rychle vysvětlení Bárty. ČSSD vyzvala VV k rozpuštění

 
AKTUALIZOVÁNO. Koaliční partneři Věcí veřejných čekají netrpělivě na vysvětlení situace ve straně. Nechtějí komentovat vývoj uvnitř VV dřív, než uslyší vysvětlení chování lídra VV a ministra dopravy Víta Bárty, kterého straničtí kolegové obvinili z uplácení.
08.04.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)
Podobné články

ODS opustí při hlasování o rozpuštění sál, ČSSD bude pro

 
Poslanci ODS při hlasování o rozpuštění Sněmovny opustí jednací sál. Novinářům to po jednání poslaneckého klubu řekl jeho předseda Marek Benda. Naopak všichni sociální demokraté budou hlasovat pro rozpuštění. Postoj ODS považují za zbabělý. Pro rozpuštění budou také poslanci TOP 09, KSČM a Věcí veřejných (VV). Návrh, k jehož schválení je třeba 120 hlasů, by tak měl hladce projít.
20.08.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (518 článků)

Profesorka Dvořáková mluví o nejšílenějším řešení současné politické situace

 
POLITOLOGOVÉ I když se některým poslancům rozpuštění Poslanecké sněmovny nelíbí, profesorka Vladimíra Dvořáková je přesvědčena, že s největší pravděpodobností se ústavní většina pro rozpuštění dolní komory příští úterý najde. Podle ní by pozdější rozpuštění sněmovny prodloužilo politickou nejistotu a zkomplikovalo i volební kampaň, protože by odklad ponechával prostor, aby někdo někoho „projevem v parlamentu“ ovlivnil, aby nehlasoval pro rozpuštění.
16.08.2013 20:55 |

podobné články

ČSSD a TOP 09 se neshodly na rozpuštění sněmovny

 
ČSSD a TOP 09 se na dnešním jednání znovu neshodly na rozpuštění Poslanecké sněmovny a uspořádání předčasných voleb. TOP 09 takové řešení odmítá, dokud mají strany dosavadní koalice v dolní komoře většinu. Sociální demokraté o něm chtějí dále jednat s TOP 09 i ODS. O rozpuštění sněmovny, k němuž je třeba 120 hlasů, se podle všeho bude rozhodovat v polovině července.
26.06.2013 20:45 |

podobné články

ČSSD se pokusí o rozpuštění sněmovny za každou cenu

 
ČSSD nevylučuje, že v červenci vyvolá hlasování Poslanecké sněmovny o jejím rozpuštění, i když nebude mít jistých 120 hlasů, které jsou k tomu třeba, řekl šéf sociálnědemokratických poslanců Jeroným Tejc, podle něhož chce však strana ještě o podpoře návrhu vyjednávat s ODS a TOP 09. Ty se však v úterý po jmenování Jiřího Rusnoka premiérem nechaly slyšet, že pro rozpuštění dolní komory ruku nezvednou. 
26.06.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Jiří Rusnok (1852 článků)

ČSSD chce svolat schůzi k rozpuštění Sněmovny na příští týden

 
Sociální demokraté budou usilovat o to, aby se mimořádná schůze Sněmovny, na níž by se hlasovalo o rozpuštění dolní parlamentní komory, uskutečnila již v příštím týdnu. Novinářům to dnes před jednáním grémia Sněmovny řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Pokud by Sněmovna návrh na své rozpuštění schválila a prezident by ji poté rozpustil, konaly by se do dvou měsíců nové volby. 
08.08.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Véčkař Skokan prý podá proti rozpuštění ústavní stížnost. A toto se kolem něj strhlo

 
O slovo se přihlásil předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc. Odmítl spekulace, že by někteří poslanci ČSSD nehlasovali pro rozpuštění. Tejc také žádal Bártu a Klasnovou (oba VV), aby jejich poslanec Petr Skokan stáhl ústavní stížnost směřující k hlasování o důvěře vládě. Ta by podle něj znemožnila rozpuštění sněmovny a předčasné volby.
20.08.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Petr Skokan (133 článků)

Sněmovní počítání přibližuje volby. Rozpuštění chce 140 poslanců

 
Pro rozpuštění Poslanecké sněmovny už jsou komunisté, sociální demokraté, VV i TOP 09. ODS váhá a je pravděpodobné, že nebude hlasovat jednotně. Pro rozpuštění se vyslovili i někteří nezařazení poslanci, píše Týden.cz.
08.08.2013 16:20 |

podobné články

ODS navrhne přerušení schůze o rozpuštění až do 3. září

 
ODS navrhne přerušení schůze o rozpuštění sněmovny až do 3. září. Chce počkat na to, až Senát schválí zákony, které nyní sněmovna projednala. Novinářům to řekl předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Sněmovna by o rozpuštění měla hlasovat v úterý. Není jasné, jestli ostatní strany návrh ODS podpoří.
16.08.2013 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (518 článků)

Předčasné volby nebudou, poslanci o svém rozpuštění vůbec nejednali

 
Poslanci neschválili program 61. schůze a o svém rozpuštění v úterý vůbec nejednali. Očekávaná schůze tak trvala jen několik minut. Předseda ODS Mirek Topolánek se na základě tohoto rozhodnutí vzdal poslaneckého mandátu. Výsledek jednání byl předvídatelný, neboť po oznámení ČSSD, že nepodpoří návrh na rozpuštění Sněmovny, oznámili totéž i komunisté a zelení.
15.09.2009 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2177 článků)

Klaus plánoval podepsat rozpuštění Sněmovny po návratu ze Slovinska

 
Prezident Václav Klaus, který je od úterý ve Slovinsku, měl naplánováno, že po návratu do Prahy podepíše usnesení o rozpuštění Sněmovny. O stanovisku ČSSD, která rozpuštění nepodpoří, se dozvěděl v průběhu jednání se slovinským prezidentem Danilem Türkem.
15.09.2009 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9182 článků)

O rozpuštění Sněmovny budou poslanci jednat za týden

 
Poslanci budou jednat o rozpuštění Sněmovny ve středu 17. července. Na tento den svolala předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová na žádost poslaneckého klubu opoziční ČSSD mimořádnou schůzi. Na rozpuštění Sněmovny je zapotřebí nejméně 120 hlasů. Pokud by poslanci tento návrh schválili, prezident by Sněmovnu rozpustil a do dvou měsíců by se musely konat nové volby. Není ale jisté, zda tento návrh uspěje.
10.07.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1405 článků)

Schůze k rozpuštění Sněmovny má být příští pátek, nejspíš uspěje

 
Sněmovní schůze k rozpuštění dolní komory se uskuteční v pátek příštího týdne. Oznámila to dnes tisková tajemnice předsedkyně Sněmovny Eva Šmerdová. Žádost o její svolání podaly společně ČSSD, TOP 09, KSČM a Věci veřejné. Připojilo se k ní 126 poslanců, což ukazuje na to, že rozpuštění, k němuž je třeba 120 hlasů, se podaří prosadit. 
08.08.2013 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kováčik (252 článků)

O rozpuštění Sněmovny se bude hlasovat asi až přespříští úterý

 
O rozpuštění Sněmovny budou poslanci hlasovat patrně až přespříští úterý. Schůze k této věci sice začne v pátek odpoledne, měla by být ale přerušena. Strany, které její svolání podnítily, chtějí mít naprostou jistotu, že rozpuštění dolní komory prosadí. Potřeba je k tomu ústavní většina, tedy nejméně 120 hlasů. Řekli to dnes šéfové poslanců TOP 09 a Starostů a ČSSD Petr Gazdík a Jeroným Tejc. 
09.08.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Petr Gazdík (892 článků) , Petr Gazdík (881 článků)

ODS pravděpodobně nepodpoří rozpuštění Sněmovny

 
Poslanci ODS v úterý zřejmě nepodpoří rozpuštění Sněmovny. Podle místopředsedkyně strany Miroslavy Němcové jim vedení doporučilo hlasovat pro, pokud budou schváleny některé zákony. A to se nestalo, dodala Němcová. I přesto by pro rozpuštění Sněmovny mohlo být potřebných 120 hlasů, protože podle dřívějších informací návrh podpoří poslanci ČSSD, TOP 09 a KSČM, kteří mají dohromady 122 hlasů.
19.08.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1405 článků)

Strany vesměs rozpuštění Sněmovny vítají, jen ODS je proti

 
Parlamentní strany vesměs vítají úterní rozhodnutí o rozpuštění strany. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka hovoří o velké radosti, TOP 09 a KSČM zase o jediném řešení, jak ukončit politickou krizi. Vítají jej také Věci veřejné (VV). Naopak podle ODS současnou krizi rozpuštění nevyřeší.
20.08.2013 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Pokud někdo napadne rozpuštění Sněmovny, obnovíme ji, tvrdí poslanci

 
Poslanci ani právníci nejsou jednotní v názoru, co by nastalo v okamžiku, kdy by někdo napadl u Ústavního soudu rozpuštění Sněmovny. Někteří oslovení zákonodárci naznačili, že by bylo možné dolní komoru opět obnovit. Někteří právníci však tento postup zpochybňují. Možnost podání ústavní stížnosti kvůli novele o rozpuštění Sněmovny naznačili minulý týden nezařazení poslanci Miloš Melčák a Juraj Raninec. Ani jeden z nich nebyl v pondělí k zastižení.
14.09.2009 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Raninec (6 článků) , Miloš Melčák (56 článků)

Rozpuštění Dělnické strany bylo oprávněné, potvrdil Ústavní soud

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Dělnické strany (DS) proti rozpuštění. Proces s extremistickou stranou byl spravedlivý a její rozpuštění oprávněné, rozhodl ÚS.
31.05.2010 09:10 |

podobné články

Ústavní soud odmítl stížnost Dělnické strany proti rozpuštění

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Dělnické strany proti jejímu rozpuštění, které tak definitivně platí. Proces s extremistickou stranou byl podle soudců spravedlivý, její rozpuštění oprávněné.
31.05.2010 09:35 |

podobné články

ON-LINE: Jednání Sněmovny o rozpuštění

 
Poslance čekalo na středeční mimořádné schůzi hlasování o rozpuštění Sněmovny. Potřebných 120 hlasů k rozpuštění Sněmovny se však nenašlo a schůze byla ukončena.
17.07.2013 09:50 |

podobné články