Článek

Kniha Ráj na dosah popisuje strastiplný životní osud braný s nadhledem

 
V nakladatelství Joyra vyšla kniha Ráj na dosah Táni Nálepkové. Autorka popisuje příběh Julie Lenské, spisovatelky, která v období krize středního věku, zůstala sama se dvěma dospívajícími dětmi. Tento, v dnešní době velmi běžný příběh je vyprávěn s humorem a nadhledem, jenž ženy v podobných situacích provází.
17.08.2009 13:00 |

podobné články

Podobné články

Česká glamour girl, turnaj veteránek: Ondráková vs Janů

 
Dnes se o postup mezi posledních osm utká skvostná Anny Ondráková (nasazená 6), která byla jednou z nejkrásnějších žen své doby a sestra Lídy Baarové okouzlující Zorka Janků, jejíž strastiplný osud děsí. Která vyhraje? Je to jen na vás.
05.08.2009 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Lída Baarová (428 článků) , Anny Ondráková (5 článků) , Zorka Janů (15 článků)

Nová kniha popisuje příběh samizdatové edice založené Havlem

 
Příběh jednoho z nejvýznamnějších samizdatových nakladatelství, Edice Expedice, popisuje kniha, kterou vydává Knihovna Václava Havla.
19.05.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)

Shodou okolností dnes ve Francii vyšla kniha, která popisuje, že za sedm let tuto zemi ovládne islám

 
V souvislosti s dnešním masakrem, který rozpoutali v pařížské redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo dosud neznámí útočníci, se zdá být nová kniha francouzského spisovatele Michela Houellebecqa vysoce aktuální. Román Soumission (Podrobení) pojednává o Francii ovládané islamisty. Kniha vzbudila rozruch ještě předtím, než se objevila v knihkupectvích. Nelegálně se totiž šíří po internetu.
07.01.2015 16:12 |

podobné články

Osobnosti: Michel Houellebecq (11 článků)

Filmový ráj v Uherském Hradišti otevřel svoje brány. 39. Letní filmová škola

 
Dnešním dnem jihomoravské město Uherské Hradiště otevřelo svůj "filmový ráj" - začal v pořadí již 39. ročník Letní filmové školy. Letos si návštěvníci mohou vychutnat osmidenní rej filmů, ale také hudby či divadla v rámci doprovodného programu.   
26.07.2013 09:50 |

podobné články

Bory zažily šok. Šílenec prorazil zdi věznické brány

 
Celkem 35,5 milionu korun stála v roce 2008 rekonstrukce 850 metrů dlouhé a 130 let staré obvodové zdi proslulé plzeňské věznice Bory. Zeď se po celém svém obvodu navýšila na sedm metrů, její zdolání navíc znemožňují ocelové sloupy s žiletkovým pletivem. Bohužel se při rekonstrukci poněkud zapomenulo opatřit vjezd do věznice bytelnou bránou, namísto které byla osazena jen plastová roleta. Pevnost brány a nedobytnost věznice pak nejlépe předvedl známý plzeňský delikvent, když s vozem Škoda Octavie nacouval do brány a na druhý pokus se mu podařilo proniknout s autem až na nádvoří věznice, kde ho zadržela vězeňská služba
18.11.2011 10:40 |

podobné články

Petice na podporu umístění kapličky Všech svatých na důstojném místě v blízkosti Veselské brány

 
Petice na podporu umístění kapličky Všech svatých na důstojném místě v blízkosti Veselské brány a tak, aby neutrpěl její historický a duchovní význam ani její vizuální kontinuita s Veselskou bránou stejně, jak je tomu v případě kapličky u Skalické brány na druhém konci Strážnice.
02.09.2017 21:00 |

podobné články

Národní muzeum: Nová kniha představuje autentické zápisky Josefy Náprstkové

 
Poutavá kniha Mileny Secké a Martina Šámala Byl to můj osud … Zápisky Josefy Náprstkové přibližuje zajímavý osud ženy, která je nerozlučně spjata s Náprstkovým muzeem.
30.12.2014 10:52 |

podobné články

Strávil deset let v pekle gulagu. Plánuje návrat do pekla

 
Neuvěřitelně strastiplný život prožil 84letý Pavel Tunák z Ostravy. Prakticky za každého režimu okusil jen to nejhorší zacházení.
11.06.2009 06:15 |

podobné články

Proč není Warhammer 40K: Dark Millenium MMO?

 
Warhammer 40K: Dark Millenium Online prožívá strastiplný život. Nejdřív hra vznikala jako velké MMO, ale pak přišly potíže a najednou je z toho singleplayerová akce s bohatými multiplayerovými prvky, jak jsme o tom psali nedávno. Podle prezidenta THQ stojí za radikální změnou podoby hry dynamika trhu, což je natolik široký pojem, že si pod ním můžeme představit prakticky...
13.04.2012 11:40 |

podobné články

Misska z děcáku Kašáková nasekala dluhy! Vydělá na svém příběhu?

 
Ve čtyřech letech modelku Veroniku Kašákovou (24) odložila matka-feťačka do dětského domova. Když ho v devatenácti opustila, život se s ní nemazlil. Několikrát spadla na dno, čelila sexuálnímu vydírání a zadlužila se, kde se dalo. Dodnes musí své hříchy z mládí napravovat. Třeba jí z finanční krize pomůže její strastiplný příběh, který nedávno knižně vyšel.
17.02.2015 12:05 |

podobné články

Češi málem přišli o svůj poklad. Slunce, seno, jahody se téměř nenatočilo kvůli rostlináři Jindrovi

 
Natáčení prvního dílu legendární české komedie provázelo několik komplikací. Režisér Troška se nám svěřil, jak strastiplný byl vznik tohoto filmu. Všem problémům ale Troška odolal a dnes se těší ze svého nejmilejší filmu, který sám natočil
06.08.2017 23:05 |

podobné články

Tajemný dopis FBI otevírá dávnou záhadu

 
Svého času to byla nejobávanější a nejstřeženější věznice světa, přesto se z Alcatrazu v roce 1962 povedlo utéct třem vězňům, o čemž byl natočen film Útěk z Alcatrazu s Clintem Eastwoodem (87). Původně se předpokládalo, že se muži utopili. Nyní se na veřejnosti objevil dopis, který by mohl být důkazem, že strastiplný útěk přežili.
11.03.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Clint Eastwood (128 článků)

ROZHOVOR: Norbert Lichý - každý večer je mi dvacet a ráno sto

 
Herec Norbert Lichý (51) přistupuje ke svému životu s přívětivým nadhledem plným humoru. Rád by zdravě jedl, rád by zhubnul, ale má také dost pádných důvodů, proč to nejde. Zdravý jídelníček mu zajišťuje maminka, které ale není bohužel vždy na dosah, v restauraci se vyhýbá jídlům, která mají nejasné názvy, takže obvykle zvítězí svíčková.
18.11.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Norbert Lichý (14 článků)

Střelba do žena dětí. Hájkův web popisuje zvěrstva na východu Ukrajiny

 
Na serveru bývalého vicekancléře Václava Klause Petra Hájka Protiproud popisuje Václav Danda poslední vývoj na východě Ukrajiny. Tato část země se prý hlavnímu městu Kyjev definitivně vzdaluje. Popisuje i urputné boje o baštu proruských povstalců Slavjansk a také roli ukrajinských oligarchů v konfliktu.
25.05.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9191 článků) , Petr Václav (753 článků)

Střelba do žen a dětí. Hájkův web popisuje zvěrstva na východě Ukrajiny

 
Na serveru bývalého vicekancléře Václava Klause Petra Hájka Protiproud popisuje Václav Danda poslední vývoj na východě Ukrajiny. Tato část země se prý hlavnímu městu Kyjev definitivně vzdaluje. Popisuje i urputné boje o baštu proruských povstalců Slavjansk a také roli ukrajinských oligarchů v konfliktu.
25.05.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9191 článků) , Petr Václav (753 článků)

Recenze: Voyeur 30 let sledoval zákazníky ve svém motelu, jeho paměti vycházejí knižně

 
Gay Talese patří jako spisovatel k ikonám tzv. literárního žurnalismu – žánru, který beletristickým stylem popisuje skutečné události. Právě proto možná mnohým čtenářům jeho nejnovější kniha Voyeurův motel bude připadat jako dílo fikce. Opak je ale pravdou – Talese popisuje skutečného voyeura, který desítky let sledoval své zákazníky.
24.10.2017 12:15 |

podobné články

JARNÍ LONDÝN: Královská krása na dosah ruky

 
Nejdůležitější města světa? Tokio, New York a Londýn! Kolem téhle silné trojičky se s nadsázkou točí svět, britská metropole však ještě vyčnívá. Čím? Sídlo panovníků má obrovskou historii, turistická lákadla a hlavně – Čechům je na dosah.
15.04.2010 22:05 |

podobné články

Fotbalista Messi má na dosah cenu pro nejlepšího střelce Evropy

 
Argentinský fotbalista Lionel Messi má vedle španělského titulu s Barcelonou na dosah i prestižní individuální ocenění Zlatá kopačka pro nejlepšího střelce evropských soutěží.
10.05.2010 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (394 článků)

Basketbalista Love má na dosah rekord NBA

 
Basketbalista Kevin Love má na dosah rekord NBA v počtu takzvaných double-doublů za sebou.
28.02.2011 10:10 |

podobné články