Článek

Kluzké a mlhavé Klatovsko: Čtyři nehody v jednom úseku! Počasí ještě "přitvrdí"

 
Namrzlé, kluzké silnice a mlha potrápily ve středu ráno řidiče na Klatovsku. Na hlavním tahu z Klatov na Strakonice bouralo u Zavlekova hned několik aut, další tři bouračky se stali mezi Klatovy a Štěpánovicemi. Tři lidé skončili v nemocnicích. Podle předpovědi se bude počasí v příštích dnech ještě zhrošovat, čeká se sněžení i v nižších polohách.
24.11.2021 11:55 |

podobné články

Podobné články

Česku hrozí záplavy. Nejhůř může dopadnout Klatovsko

 
Vydatné srážky a tající sníh může v sobotu vyvolat záplavy, varují meteorologové. Nejvíce ohrožené je přitom Klatovsko, povodňová pohotovost ale platí téměř pro celou republiku. Na Plzeňsku a Karlovarsku navíc bude silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 110 km/h(na hřebenech hor dokonce až 145 km/h.
09.01.2015 15:27 |

podobné články

Víkendová předpověď: Počasí jako v listopadu, čekejte mlhavé a šedivé dny

 
A máme tu poslední podzimní víkend tohoto roku. Počasí tomu bude odpovídat také. Očekávejte spíše zatažené, mlhavé a šedivé dny, nepřijde ani sníh, ani sluníčko. Že počasí připomíná spíš začátek listopadu? Bohužel. Co nám k tomu řekla meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu?
18.12.2020 07:31 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1171 článků)

Kremlík (Svobodní): Bulhary zbídačuje zelená elektřina

 
Když islamisté vypalují předměstí Paříže, napíše se mlhavě, že jde o "mladé Francouze". Když zelená elektřina zaviní v Bulharsku nepokoje, napíše se mlhavě, že lid protestuje proti "zdražování elektřiny". Je to sice báječně politicky korektní, jen leckdy ze zpráv vůbec nepochopíte, o co jde.
07.03.2013 11:20 |

podobné články

Další sankce! EU přitvrdí vůči Rusku

 
Evropská unie přitvrdí vůči Rusku! Od pátku totiž začnou platit přísnější sankce kvůli ukrajinské krizi. Schválili to velvyslanci unijních zemí. V čem přesně Unie přitvrdí se zveřejní v pátek na věstníku EU.
11.09.2014 16:25 |

podobné články

Zledovatělé silnice dělají problémy řidičům, havaroval autobus i sypač

 
Řidiče v neděli večer trápí na řadě míst zledovatělé silnice. U obce Bystřec na Orlickoústecku havaroval na kluzké cestě autobus, nikdo nebyl zraněn, u Tovéře na Olomoucku zase boural na kluzké silnici sypač. Meteorologové před riziky spojenými s počasím varovali, výstraha platí až do pondělního poledne – nejrizikovější situace se očekává na pomezí Čech a Moravy.
02.12.2018 20:05 |

podobné články

Tragická nehoda u Kostelce nad Černými lesy: Dvě mrtvé ženy (†51 a †18) a dva zranění po smyku na kluzké vozovce!

 
Tragicky skončil střet dvou aut u Kostelce nad Černými lesy. Dvě ženy (†51 a †18) na místě zahynuly, dva lidé utrpěli zranění. Jeden z vozů dostal pravděpodobně na kluzké vozovce smyk.
03.12.2020 11:50 |

podobné články

Chrchlá celé město? Zamořené Domažlicko. Zašpérovaná hranice? Ne, dělají to vyčůraně! Přímo z místa

 
Tři čtvrtiny z celkového počtu nakažených koronavirem v Plzeňském kraji jsou na Domažlicku. Jestliže Klatovsko nebo Plzeň mají něco přes 60 případů, na Chodsku jsou to téměř tři stovky. Z osmi zemřelých v celém kraji připadá na „Taus“ a další města regionu sedm lidí. Kde se tento abnormální výskyt vzal a kdo za něj může? Domažlický okres patří do pětice nejvíce nakažených okresů v republice. Podle důvěryhodných zdrojů jsou na stole vážná a bezprecedentní opatření. Doplatí domažlická města a vesnice na blízkost Německa a na pendlery?
16.04.2020 11:30 |

podobné články

DPP kvůli napojování nového úseku metra omezí tento víkend provoz na lince metra A

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v sobotu 8. a v neděli 9. listopadu 2014 obousměrně přeruší provoz metra v úseku Dejvická – Můstek. V úseku mezi stanicemi Můstek – Náměstí Míru bude provoz metra zajištěn pouze po jedné koleji zvláštní vlakovou soupravou. K přerušení provozu dojde z důvodu napojování a zkoušek zabezpečovacího zařízení pro připojení nového úseku linky metra V.A.
06.11.2014 11:55 |

podobné články

Ministr Ťok: Řidiči sundali nohu z plynu v měřeném úseku modernizované D1

 
Záměr Ministerstva dopravy na zklidnění dopravy v modernizovaném úseku D1 u Brna se podle prvního vyhodnocení dat z detekčních kamer daří naplnit. Podle analýzy měření v úseku Ostrovačice – Kývalka spáchali přestupek jízdy nepřiměřenou rychlostí pouze tři řidiči ze sta projíždějících automobilů ve směru do Brna nebo do Prahy. Pozitivně hodnotí dopravně bezpečností akci i policie, podle které klesl v daném úseku počet nehod zhruba o třetinu.
02.09.2016 12:30 |

podobné články

DPP opraví tramvajovou trať mezi Výtoní a Podolskou vodárnou

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) začne v sobotu 7. srpna 2021, zhruba od půlnoci z pátku, s opravou tramvajové tratě v úseku mezi Výtoní a Podolskou vodárnou včetně důležitého úseku přímo ve Vyšehradském tunelu. Proto bude do pátku 27. srpna 2021, do půlnoci na sobotu, přerušen provoz tramvají v celém úseku Výtoň – Podolská vodárna a vyloučena automobilová doprava ve Vyšehradském tunelu, který během prací zůstane přístupný pouze pro pěší a cyklisty. DPP během výluky výrazně posílí pravidelnou autobusovou linku č. 134 a částečně také linky č. 118 a 190 pro zajištění náhradního dopravního spojení, současně zavede náhradní lodní dopravu X21. Cestující budou moci ve vyloučeném úseku využít zdarma také služby sdílených jízdních kol Rekola, které budou k dispozici 24 hod. denně.
05.08.2021 12:45 |

podobné články

EU přitvrdí sankce vůči Rusku, dál sleduje vývoj

 
Evropská unie v příštích několika dnech přitvrdí protiruské sankce způsobem, který byl domluven koncem minulého týdne.
08.09.2014 21:55 |

podobné články

Česko přitvrdí protiimigrační opatření, slibuje vnitro

 
Česká policie přitvrdí v průběhu srpna kontroly na hranicích a nasadí na ně více policistů. Ve čtvrtek o tom informoval ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý. 
30.07.2015 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1426 článků)

Policie varuje: Vyhněte se D1 u Brna, čekáme dlouhé kolony! Na vině je komplikovaná nehoda

 
Velké dopravní komplikace čekají dnes policisté v úseku Devět křížů – Ostrovačice (168. – 178. km) na dálnici  D1 u Brna. Ve zúženém úseku se ve čtvrtek srazilo osobní auto s kamionem a vyklízení je značně komplikované. Od páteční 21. hodiny bude dálnice v tomto úseku ve směru na Prahu úplně uzavřena kvůli doklizení následků nehody!
07.05.2021 10:15 |

podobné články

Šedivé a mlhavé počasí vydrží ještě pár dní, ale oteplí se

 
Nadcházející víkend přinese do Česka mírné oteplení, v neděli by se mohly nejvyšší teploty dostat až na osm stupňů Celsia. Nad ránem ale bude kolem nuly, a stále proto bude hrozit ledovka. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.
22.11.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1171 článků)

PŘEDPOVĚĎ do VÁNOC: Sníh v nížinách a husté mlhy

 
V následujících týdnech do Vánoc bude převážně mlhavé a deštivé počasí, sníh bude v příštích dnech padat i v nižších polohách. Vyplývá to z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která byla zveřejněna v sobotu.
20.11.2010 17:50 |

podobné články

Velký test Aha! Je tu nebezpečné mlhavé počasí: Co vám může zachránit život? Buďte vidět, přežijete!

 
Ranní mlhy, brzké stmívání... Podzim je tu i se všemi nástrahami pro motoristy, cyklisty a chodce. Patříte-li mezi řidiče, víte, jak je těžké večer či za mlhy najít kraj silnice, která není nalajnovaná, lemovaná patníky. A co hůř, když po ní štráduje chodec, který si myslí, že ho všichni vidí!
28.09.2012 15:10 |

podobné články

Na mnoha místech komplikuje dopravu náledí, silničáři radí opatrně

 
Všechny silnice v Moravskoslezském kraji jsou dnes ráno sjízdné, ovšem často se zvýšenou opatrností. Silnice I. třídy jsou většinou mokré, někde jsou zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích II. a III. třídy je posypaná ujetá vrstva sněhu. Jízdu řidičům ztěžuje i mlhavé počasí.
14.02.2013 08:45 |

podobné články

Listopadová šeď bude pokračovat, po víkendu se výrazně ochladí

 
Chladné a mlhavé počasí bude pokračovat i v dalších dnech. Během víkendu pronikne na naše území chladnější vzduch od severu až severovýchodu a v úvodu příštího týdne by se měly nejvyšší denní teploty pohybovat nejvýše kolem nuly. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
26.11.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1171 článků)

Předpověď na víkend: Mlha, inverze, blíží se teplotní šok. Sledujte radar Blesku

 
Poslední podzimní víkend bude ve znamení inverzního počasí – čekají nás zatažené, mlhavé a šedivé dny nízkou oblačností. Polojasno bude pouze v horských oblastech.
18.12.2020 06:20 |

podobné články