Článek

Klesáme pomalu, nejlepší regiony si dokonce pohoršily

 
Průměrný týdenní počet nakažených na 100 000 lidí, který je pro vládu momentálně ústředním kritériem pro rozvolňování, zvolna klesá. Za poslední týden se celorepublikově ze 163 dostal na 134 případů. Podobně razantní poklesy, které jsme zažili v minulých týdnech, již čekat nelze.
03.05.2021 11:50 |

podobné články

Podobné články

Rozvolňování v Česku: „Klesáme stabilně, ale pomalu.“ Levínský vidí nepřijatelné riziko

 
Epidemie koronaviru v Česku dál ustupuje a pokračuje i rozvolňování. Podle matematika z Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) René Levínského klesáme stabilně, ale pomalu. A plošné testování je při tom všem účinnou pojistkou před propuknutím další vlny a jenom se potvrzuje, že mělo přijít už mnohem dříve. Upouštět od něj, dokud nebude společnost proočkovaná, nepovažuje za rozumné. A upozornil na nepřijatelné riziko v souvislosti s výukou dětí ve školách.
06.05.2021 05:40 |

podobné články

Bárta (VV): Index blahobytu - klesáme a klesáme

 
Nevím, jestli vůbec existuje nějaká mezinárodní srovnávací statistika, kterou by se Nečasova vláda mohla pyšnit. Česká republika vytrvale upadá a ztrácí i v kategoriích, kterými se dříve mohla relativně chlubit. Tou je právě i index prosperity, který měří blahobyt v jednotlivých zemích světa.
11.11.2012 19:00 |

podobné články

Václav Kovalčík: Dopady marasmu v školství a vzdělávání na společnost

 
České školství plné zbytečné inkluze, byrokracie, šikany, vymývání mozků ve jménu současné pochybné demokracie. České školství, kde je skutečná vzdělanost jen naškodu, proto klesáme, klesáme. Ani Cermat a MŠMT nepomůžou, jen to stojí zbytečné peníze.
22.06.2020 13:30 |

podobné články

STEM: Vládní strany si pohoršily, ČSSD získává

 
Vládní strany si podle průzkumu agentury STEM v září mírně pohoršily. Ve sněmovně by ale stále v případných volbách získaly pohodlnou většinu 108 křesel. Posílila naopak opoziční ČSSD.
22.09.2010 16:10 |

podobné články

Jaké budou Vánoce s covidem? Docent vysvětluje Čechům

 
Česko je podle ministra zdravotnictví v souvislosti s nemocí covid-19 pravděpodobně lehce za bodem zlomu. V dalších dnech však očekává vysoký počet hospitalizovaných, protože zátěž nemocnic má dva týdny zpoždění. Ministr školství zase oznámil, že děti z prvních dvou ročníků základních škol a všichni žáci speciálních škol se do lavic vrátí 18. listopadu. Podle biochemika Jana Konvalinky jde o riskantní rozhodnutí. „Jsme na vrcholu epidemie a pomalu z něj klesáme,“ řekl s tím, že po Novém roce se budeme zřejmě vracet již k normálnímu životu. „Ještě si nemůžeme otevírat šampaňské, ale můžeme si ho dát chladit,“ dodal.
11.11.2020 22:06 |

podobné články

Jaké budou Vánoce s covidem? Docent vysvětluje

 
Česko je podle ministra zdravotnictví v souvislosti s nemocí covid-19 pravděpodobně lehce za bodem zlomu. V dalších dnech však očekává vysoký počet hospitalizovaných, protože zátěž nemocnic má dva týdny zpoždění. Ministr školství zase oznámil, že děti z prvních dvou ročníků základních škol a všichni žáci speciálních škol se do lavic vrátí 18. listopadu. Podle biochemika Jana Konvalinky jde o riskantní rozhodnutí. „Jsme na vrcholu epidemie a pomalu z něj klesáme,“ řekl s tím, že po Novém roce se budeme zřejmě vracet již k normálnímu životu. „Ještě si nemůžeme otevírat šampaňské, ale můžeme si ho dát chladit,“ dodal.
11.11.2020 22:16 |

podobné články

5 věcí, které z žen dělají nejlepší partnerky

 
Snad každá z nás by se chtěla pyšnit titulem nejlepší partnerky. Co je proto ale nutné udělat, abychom si tohle označení zasloužili? Které věci z žen dělají ty nejlepší partnerky? Díky čemu se v očích mužů staví vysoko nad ostatní konkurentky? Na to se společně podíváme v dnešním článku! Jak dostát role nejlepší partnerky Každá žena by pro toho svého chtěla být tou nejlepší. Ono je to vcelku logické – pokud by to nejlepší měl muž doma, nemusel by to hledat jinde. Tím by odpadlo riziko možné nevěry a nám ženám by bylo okamžitě lépe na světě. V čem se tedy skrývá ono tajemství? Nevytahujte staré spory U žen je poměrně známo, že mají tendence při hádkách vytahovat staré spory. Jestliže se tedy chcete stát nejlepší partnerkou, nikdy se neuchylujte k tomu, abyste své polovičce vytýkali staré věci – především pak ty dávno vyřešené. Nevyčítejte mu kamarády Každý muž má kamarády, se kterými si prostě chce zajít na pivo nebo se s nimi podívat na důležitý fotbalový či hokejový zápas. Titulu nejlepší partnerky dosáhnete už jen tím, že mu tyto chvíle nebudete zakazovat nebo vyčítat. Když bude chtít váš drahý trávit čas s kamarády, využijte této příležitosti a sejděte se s kamarádkami. Vzájemná chvilka odloučení ničemu neuškodí. Staňte se mistrem kuchařem Že láska prochází žaludkem je dávno známý fakt. A věřte milé dámy, že muži na dobré jídlo moc dobře slyší. Na vařenou nudli ho tak s největší pravděpodobností neutáhnete, ale na takovou svíčkovou se šesti už byste mohla. A s přehledem! Buďte svolná k experimentům Muži velmi často chtějí experimentovat v sexu. Vymýšlí nové polohy nebo do intimních radovánek v naší nejrůznější pomůcky. Pokud je žena k těmto experimentům svolná, rázem tak v mužských očích získá na ceně. Samozřejmě se ale nemusíte do ničeho nutit, a pakliže vám něco opravdu bude... Čtěte více Příspěvek 5 věcí, které z žen dělají nejlepší partnerky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.06.2017 18:25 |

podobné články

Rath: Stoupáme? Ne, klesáme!

 
Jako bychom začali couvat. Jakoby naše civilizace dosáhla svého pomyslného vrcholu vývoje a začala se hroutit.
02.06.2011 14:30 |

podobné články

Tajná zpráva ze SSSR: Odhalila, proč zemřel Gagarin, první člověk v kosmu!

 
Byl prvním člověkem v kosmu, ale slávy si už příliš neužil. Jeho smrt byla náhlá a zbytečná. Podle dosavadních informací za ni mohl sám. Převratná zpráva teď ale tvrdí: Jurije Gagarina zabilo jiné letadlo! „Úkol splněn, klesáme,“ byla jeho poslední slova.
28.06.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jurij Gagarin (55 článků)

Urban (ČSSD): Klesáme. Jako již tradičně… A přicházíme o ruce

 
V posledním žebříčku konkurenceschopnosti členských států Evropské unie jsme osmnáctí z osmadvaceti. Podle Světového ekonomického fóra (WEF), které toto srovnání provádí, jsme byli v roce 2012 ještě na místě šestnáctém a o dva roky dříve na čtrnáctém (tehdy z 27 zemí).
13.06.2014 20:01 |

podobné články

Regiony chtějí Topolánkovu "hlavu"

 
V Praze ve čtvrtek bude výkonná rada ODS jednat o aféře kolem kontroverzních výroků šéfa strany Mirka Topolánka. Regiony chtějí "hlavu" svého šéfa!
25.03.2010 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2335 článků)

Ostrava představila novinky pro turistickou sezónu

 
Sedmý ročník seminářů pro odborníky v cestovním ruchu „Poznejte regiony České republiky" se tento týden koná v Národním domě na Vinohradech. Prezentují se na nich jednotlivé turistické regiony. Cílem seminářů je seznámit přítomné s nabídkou turistických regionů a oblastí Česka před novou sezonou s důrazem na změny, ke kterým došlo oproti roku předcházejícímu.
24.02.2011 10:25 |

podobné články

Tlak na VV pokračuje: Regiony ODS s nimi nechtějí spolupracovat

 
Kampaň za zničení Věcí veřejných, na které se údajně dohodla Kristýna Kočí s Petrem Tluchořem pokračuje. Ozvaly se regiony ODS, že prý nelze s Věcmi veřejnými už nadále spolupracovat. Potom, co si svou kolegyni Kočí nahrály, kterak je pomlouvá.
14.04.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (563 článků) , Kristýna Kočí (705 článků)

Línek (KDU-ČSL): Regiony Unie krátit nebude

 
Z dvoudenního jednání předsednictva a plenárního zasedání Výboru regionů Evropské unie telefonoval náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek dobrou zprávu: z návrhu nového rozpočtu pro období po roce 2013 vyplývá, že prostředky pro regiony se v příštích letech krátit nebudou.
04.07.2011 14:45 |

podobné články

Vedení ODS alibisticky svaluje vinu na regiony. Jak laciné, zlobí se „rebel“ Florián

 
Jeden z rebelů v ODS, poslanec Jan Florián, v pondělí ostře kritizoval premiéra a předsedu ODS Petra Nečase za to, že údajně svalil vinu za volební neúspěch na regiony. Prohra ve volbách je podle Floriána především prohrou stranického vedení.
15.10.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků) , Jan Florián (64 článků)

Chci větší komunikaci s regiony, říká ke své kandidatuře Pospíšil

 
Na kongresu ODS se slova ujal také bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Jako kandidát na místopředsedu řekl, že o místo usiluje, jelikož uspěl v Plzeňském kraji. Strana podle něj potřebuje hlavně kvalitní komunikaci s regiony.
04.11.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2130 článků) , Jiří Pospíšil (2130 článků)

Vítězem sporu v ČSSD jsou regiony a Michal Hašek, soudí politologové

 
Poté, co se sociální demokraté v úterý usnesli, že podpoří vládu Jiřího Rusnoka, mají politologové jasno: vítězem vnitrostranického sporu je Michal Hašek. Ale spolu s ním také regiony a hejtmani, tvrdí politolog Jan Kubáček.
06.08.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2434 článků) , Jiří Rusnok (1896 článků)

Zimola (ČSSD): Fungující stát a regiony a krajina

 
Dalšími tematickými bloky volebního programu ČSSD jsou „Regiony“ s tématy snižování regionálních rozdílů, rozvoj venkova a efektivní doprava a „Krajina“ s tématy ochrana krajiny, odpovědné hospodaření s lesy a půdou a příprava společnosti na změny klimatu.
23.10.2013 17:50 |

podobné články

Filmaři ocení nejvstřícnější regiony, hodnotit „film friendly“ aktivity bude i CzechTourism

 
Rozšířit povědomí o přínosech audiovizuální produkce, povzbudit regiony při jejich spolupráci s filmovými štáby a vysvětlit jim přínosy natáčení při propagaci směrem k turistům – to si klade za cíl soutěž o Film Friendly Region roku.
22.03.2015 11:01 |

podobné články