Článek

Klaus stojí za Hegerem: Lékařům neustupujte!

 
Lékařům nelze dále ustupovat, prohlásil v úterý prezident Václav Klaus. Ve sporu se postavil na stranu ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09).
08.02.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Leoš Heger (1267 článků)
Podobné články

Některým lékařům vadí návrh dohody s vládou

 
Výsledek pondělního jednání mezi nespokojenými lékaři a ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) nyní závisí na schválení oběma stranami. Zatímco Heger absolvoval jednání zakončené dohodou na memorandu s pověřením premiéra, lékařům musí dohodu posvětit jejich krajské organizace. Jejich postoj není jistý.
15.02.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Některým lékařům vadí návrh dohody s vládou, politici ji vítají

 
Výsledek pondělního jednání mezi nespokojenými lékaři a ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) nyní závisí na schválení oběma stranami. Zatímco Heger absolvoval jednání zakončené dohodou na memorandu s pověřením premiéra, lékařům musí dohodu posvětit jejich regionální organizace. Jejich postoj není jistý.
15.02.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Vaše chování je nezodpovědné, vzkázal Klaus nespokojeným lékařům

 
Prezident Václav Klaus po pátečním setkání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) označil chování nemocničních lékařů, kteří hrozí výpověďmi, za velmi nezodpovědné. Současně podpořil ministrovy snahy o reformu zdravotnictví.
07.01.2011 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Odbory se s ministrem zdravotnictví Hegerem opět nedohodly

 
Zdravotnické a sociální odbory i po pondělním jednání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) stále nesouhlasí se snižováním platů a nelíbí se jim ani představa, že by zdravotníci měli vlastní platovou tabulku, sdělil agentuře Mediafax to řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.
20.09.2010 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Nečas s Hegerem se domlouvali se záchranáři, jak zvládnout krizi

 
Premiér Petr Nečas (ODS) se spolu s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) ve středu sešel se zástupci záchranných služeb a zdravotnických dopravců. V dalším kole jednání o krizovém scénáři, který by mohl nastat po odchodu nemocničních lékařů, se dohodli zejména na koordinaci těchto složek. Heger zároveň uvedl, že do příštího týdne připraví změnu platových tarifů lékařů.
10.02.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Lékaři se s Hegerem nedohodli, vyšší platy nedostanou

 
Ani po hodině a půl jednání se dnes odboráři neshodli s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) na růstu platů zdravotníků. Ministr trvá na tom, že od ledna stoupnou o 6,25 procenta, na deset procent se navýší až během roku. Odbory je žádají hned. Budou proto pokračovat v happeningové kampani "Zůstáváme, splňte sliby".
09.11.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Výplaty lékařů nenarostly, stěžují si odbory. Sejdou se proto s Hegerem

 
Odboráři se zlobí. Platy lékařů opět nevzrostly, když se rozhodli vyčkat na lednové výplaty. Navýšení se prý projevilo jen u fakultních nemocnic, a to odborům nestačí. Příští týden se proto sejdou s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem.
17.02.2012 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Zástupce IZIP chce jednat s Hegerem a VZP. Pak může být soud

 
Advokát švýcarského akcionáře firmy IZIP Thomas Ladner hodlá v Česku diskutovat o budoucnosti projektu s ministrem Leošem Hegerem a šéfem VZP Pavlem Horákem. Podle něj jejich rozhodnutí o zrušení nebylo definitivní.
18.07.2012 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Tichá válka mezi Hegerem a Bendlem. Jde o miliardy od kuřáků

 
Mezi ministrem zemědělství Petrem Bendlem (ODS) a ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09) se podle informací serveru iDnes.cz rozhořela tichá válka o kouření. Ministr Bendl se staví proti současným záměrům EU, která by ráda zakázala prodej cigaret s příchutí či slim cigaret a ministrovi zdravotnictví se to nelíbí. Ukazuje se ale, že jde v prvé řadě o peníze. Jeden z bývalých Bendlových náměstků také dnes pracuje pro tabákovou firmu.
22.03.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Heger našel 2 miliardy na platy lékařů, výpovědi platí dál

 
AKTUALIZOVÁNO: Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) nabídl v pátek lékařům dvě miliardy korun na zvýšení platů zdravotníků. Na oslavy vítězství mají lékaři ještě hodně času. Záruky, že se budou moci vrátit zpět do zaměstnání nedostali. Za Hegerem stojí i premiér Nečas.
28.01.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Nečas nechce a ani nemůže lékařům garantovat návrat na původní místa

 
Premiér Petr Nečas (ODS) odmítl možnost, že by vláda mohla nějak garantovat lékařům návrat na jejich místa, z nichž v rámci akce ‚Děkujeme, odcházíme‘ podali výpověď. Zároveň dal najevo, že předpokládá, že ušetřené dvě miliardy na platy nepůjdou jen lékařům, ale i sestrám a dalšímu zdravotnickému personálu.
30.01.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Více času na pacienta: Lékařům s administrativou pomůže umělá inteligence

 
Společnost CompuGroup Medical (CGM) přichází s dalším nástrojem, kterým chce lékařům usnadnit a zefektivnit jejich práci. Využije k tomu analytický software HarveyX z produktového portfolia skupiny Comimpex postavený na platformě umělé inteligence IBM Watson. Ten lékařům pomůže se stále narůstající zdravotnickou administrativou a tím jim poskytne více času na to nejdůležitější – na péči o pacienta.
19.04.2017 11:15 |

podobné články

ODS: Pane premiére, neustupujte v otázce migrační krize Bruselu

 
Usnesení senátorského klubu ODS
04.11.2015 08:21 |

podobné články

Petr Bystroň z Alternativy pro Německo apeluje na Sobotku: Neustupujte Merkélové!

 
Německá kancléřka Angela Merkelová možná ve čtvrtek v Praze přesvědčí Bohuslava Sobotku, že česká vláda musí přijímat uprchlíky. Jde o 2 691 lidí, kteří trčí v Řecku a podle kvót EU by měli být přiděleni České republice. Praha se ale brání, a neuspěje-li Merkelová, bude to neúspěch pro ni a úspěch pro Petra Bystroně, bavorského zemského předsedu populistické Alternativy pro Německo (AfD), píše německý list Welt. Zprávu převzala ČTK.
21.08.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2238 článků) , Bohuslav Sobotka (9490 článků)

Poslanci ANO vzkazují Babišovi: Pane předsedo, neustupujte Sobotkovi

 
Poslanecký klub ANO doporučil vedení hnutí, aby trvalo na náměstkyni Aleně Schillerové jako na kandidátce na ministryni financí. Podle poslanců by nemělo navrhovat dalšího kandidáta, řekl novinářům předseda klubu a místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Předsednictvo a výbor ANO budou aktuální situaci projednávat dnes večer, píše ČTK.
16.05.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (215 článků)

Herec Pavel Nový: Drahoš je suchoprd, no a co? Je to chytrý pán, volím ho. Ty blbosti, co slyším v hospodě...

 
ROZHOVOR „Je vzdělaný, chytrý a rozvážný. Co víc si přát? Někdo mu sice vytýká, že je takový trošku suchoprd, ale to mi vůbec nevadí!“ říká o prezidentském kandidátovi Jiřím Drahošovi herec Pavel Nový. Kdyby prý mohl, tak by Drahošovi poradil: „Neustupujte ze dvou televizních debat! Jenom dvě debaty stačí – jedna ve veřejnoprávní televizi a jedna třeba u soudruha Soukupa, protože tomu evidentně trčí ze zadku pana prezidenta jenom chodidla...“ Herec se ale kromě toho pro ParlamentníListy.cz rozhovořil i o dalších prezidentských kandidátech, kteří však v prvním kole neuspěli.
17.01.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (399 článků) , Pavel Nový (285 článků) , Jiří Drahoš (1022 článků)

Lékaři vydírají i po setkání s ministrem

 
Po setkání s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem pokračují odborářští předácí lékařů v útočné rétorice. Do konce ledna má prý ministr předložit lékařům nabídku, která uspokojí jejich požadavky, jinak hrozí, že k prvnímu březnu nebude možné zajistit ani akutní péči. Leoš Heger oznámil, že o dohodu usiluje, ale splnit požadavky lékařů je v tuto chvíli ekonomicky nereálné. Také je žádá, aby se konečně rozhodli, zda chtějí léčit nebo odejít.
20.01.2011 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Engel: My už dál ustupovat nemůžeme, na tahu je vláda

 
Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel v rozhovoru pro Právo uvedl, že ministerstvo zdravotnictví se snaží proti nespokojeným lékařům postavit ostatní doktory, zdravotní sestry a veřejnost. Neshody s šéfem resortu Leošem Hegerem (TOP 09) podle něj pramení z toho, že každou chvíli ukrajuje z původně slíbené částky na platy lékařů. Dál už ustupovat ale nehodlá a chce oslovit koaliční strany. Zásadní změnu může prý přinést už jen vláda.
04.02.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Heger se s lékaři nedohodl, desetiprocentní růst platů slíbit nemůže

 
Zástupci zdravotnických odborů se ve středu na jednání s ministrem Leošem Hegerem (TOP 09) na růstu platů nedohodli. Ministr slíbil lékařům růst platů o 6,25 procenta, odboráři trvají na zvýšení o deset procent, jak zněla dohoda. Po jednání to uvedl šéf LOK Martin Engel.
09.11.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)