Článek

Klaus se obává nízké volební účasti, podpořil svého syna

 
Bývalý prezident Václav Klaus doufá, že lidé nepodcení význam parlamentních voleb, bojí se ale nízké volební účasti. Exprezident, který dnes i se svou ženou Livií volil v pražských Kobylisích, řekl novinářům, že mdlá předvolební kampaň možná lidi dostatečně nemotivovala, aby přišli k volebním urnám. Oba manželé využili i svůj preferenční hlas. Klaus novinářům řekl, že výběr mu usnadnil fakt, že letos kandiduje jeho syn. Václav Klaus mladší je na pražské kandidátce ODS. Zprávu přinesla ČTK.
20.10.2017 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků)
Podobné články

Předseda ČSSD Sobotka se bojí nízké účasti ve volbách

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se obává nízké volební účasti. Občané jsou podle něj znechuceni stávající vládou Petra Nečase (ODS), což by mohlo vyústit v nízkou účast v nadcházejících krajských a senátních volbách, které začnou v pátek. Sobotka to dnes řekl novinářům v Ostravě, kde ČSSD ukončila svou předvolební kampaň zaměřenou právě proti pravicové vládě. Sobotka vyzval občany, aby přišli k volbám.
11.10.2012 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9521 článků) , Petr Nečas (9280 článků)

Sobotka i Babiš se prý bojí. Mají vlažné voliče, a ti k volbám možná vůbec nedorazí

 
Nízké volební účasti se obávají strany a hnutí, které mají vlažné přívržence s malou motivací. Právě nízké volební účasti se proto obávají lídrČSSD, premiér Bohuslav Sobotka a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. MF Dnes poukazuje na to, že podle některých průzkumů přijde k urnám méně než polovina oprávněných voličů. Rozhodovat tak prý bude až pět milionů lidí, kteří hlasovat nepřijdou.
11.10.2014 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14024 článků) , Bohuslav Sobotka (9521 článků)

Maďaři řekli NE uprchlickým kvótám. Referendum je kvůli nízké účasti neplatné

 
Celkem 98,2 procenta maďarských voličů, kteří odevzdali hlas v dnešním referendu, odmítlo kvóty na přerozdělování migrantů v Evropské unii. Vyplývá to ze sečtení 94,8 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na internetové stránky volební komise. Hlasování je ale podle všeho kvůli nízké účasti neplatné.
02.10.2016 19:35 |

podobné články

Senátor Škromach je nespokojen. Nedokázali jsme lidi více zmobilizovat

 
Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) v rozhovoru pro server Týden.cz vyjádřil nespokojenost nad nízkou volební účastí občanů v krajských volbách. I díky této nízké volební účasti sociální demokraté zřejmě neobhájí všech třináct hejtmanských postů. Škromach k tomu poznamenává, že bude znovu třeba voličům vysvětlit sílu a výhody demokracie, aby k volbám opět začali chodit.
13.10.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (586 článků)

Nízká volební účast ušetřila státu nemalé peníze

 
Přestože se nízká volební účast u letošních voleb do Evropského parlamentu obecně hodnotí jako špatný signál, má přeci jen jedno pozitivum. Díky nízké volební účasti stát výrazně ušetří. V případě eurovoleb se totiž vyplácí všem stranám, které ve volbách získaly alespoň jedno procento hlasů, třicet korun za každý hlas, který daná strana ve volbách získala. Upozornil na to server iDnes.cz.
26.05.2014 12:26 |

podobné články

Sobotka se v projevu opatrně otřel o Klause i o Havla

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítá kvůli nízké volební účasti měnit volební systém na většinový nebo zavádět povinnou volební účast. Předseda vlády to uvedl v proslovu na slavnostním shromáždění k 25. výročí 17. listopadu 1989.
14.11.2014 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9521 článků)

Klaus podpořil blok Bobošíkové a varoval před „pány Sobotky“

 
Exprezident Václav Klaus veřejně podpořil volební blok Hlavu vzhůru, který vede Jana Bobošíková. Ve čtvrtek vystoupil na zahájení předvolební kampaně na pražském Andělu, kde hnutí popřál úspěch ve volbách.
19.09.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Klaus podpořil Hegera, lékaři jsou prý nezodpovědní

 
Prezident Václav Klaus v pátek podpořil úsilí ministra zdravotnictví Leoše Hegera o reformy vedoucí k ozdravení českého zdravotnictví. Chování lékařů, kteří z nemocnic odcházejí, označil Klaus za velmi nezodpovědné.
07.01.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Výhrůžkám lékařů už nelze ustupovat, podpořil Klaus ministra Hegera

 
Výhrůžkám lékařů nelze dále ustupovat, řekl v úterý prezident Václav Klaus na adresu protestujících doktorů. Podpořil tak postoj ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) při jednání s nespokojenými lékaři. Klaus naopak pochválil zdravotníky, kteří se k protestu nepřidali.
08.02.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Leoš Heger (1267 článků)

Klaus dnes veřejně podpořil Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové, pravice je prý oslabená

 
Exprezident Václav Klaus by si přál sjednocení pravice, která je nyní podle něho vlastní vinou oslabena. Do předčasných sněmovních voleb koncem října se to ale podle Klause nestihne. Klaus dnes podpořil blok Hlavu vzhůru někdejší europoslankyně Jany Bobošíkové, který zahájil předvolební kampaň v Praze na Andělu. Doufá, že blok voliče osloví a ve volbách uspěje.
19.09.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Klaus v Rakousku podpořil do voleb Hofera. Jinak prý elity zcela potlačí svobodné myšlení

 
Bývalý český prezident Václav Klaus podpořil v Rakousku kandidaturu pravicového populisty Norberta Hofera na prezidenta. Na pátečním sympoziu pořádaném Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ), jehož hlavním tématem byla masová migrace do Evropy, Klaus před ní opět důrazně varoval. Podle serveru listu Salzburger Nachrichten hovořil o probíhající evropské válce, byť „jen naštěstí v rovině idejí a interpretací“.
19.11.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků)

Odboráři: Platy jsou nízké, masové stávky ale nebudou. Chybí prý odvaha

 
Podle statistik bere polovina Čechů plat nižší než 23 527 korun. Spousta lidí navíc pracuje za peníze na úrovni minimální mzdy, která činí 11 tisíc korun. Právě nízké platy jsou nejčastějším důvodem, proč zaměstnanci stávkují, což ukazují i události z posledních měsíců. Přestože velké odborářské organizace velmi nízké platy kritizují, k velkým stávkám zatím nevidí důvod.
18.04.2017 06:20 |

podobné články

Volby nemohou dopadnout dobře, řekl Klaus nad urnou

 
Bývalý prezident Václav Klaus míní, že předčasné volby nemohou dopadnout dobře. On sám se prý obává toho, co vzejde po nich. Uvedl to v pátek při odchodu z volební místnosti v pražských Kobylisích. K ODS, kterou spoluzakládal a dlouhá léta vedl, Klaus odtušil, že potřebuje prohrát; jinak prý se nezmění.
25.10.2013 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků)

Klaus podpořil Bobošíkovou. Ústy Hájka. Vicekancléř kritizoval ČT

 
Prezident republiky Václav Klaus na svátek svatého Václava oficiálně podpořil ústy svého vicekancléře Petra Hájka Akci D.O.S.T. a Suverenitu Jany Bobošíkové. Hájek totiž z pověření prezidenta promluvil na manifestaci pořádané touto iniciativou před Hradem.
28.09.2010 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků) , Jana Bobošíková (600 článků) , Petr Václav (759 článků)

Sobotka: Porazila nás nízká volební účast, výsledek realistický

 
Zisk čtyř mandátů pro ČSSD v eurovolbách je podle premiéra a šéfa strany Bohuslava Sobotky realistickým výsledkem za nízké volební účasti. Právě ta podle něj stranu "porazila". Zároveň Sobotka na nedělní tiskové konferenci ocenil umístění trojice proevropských stran na prvních místech. Výsledek hlasování podle něj pomůže Česku při jednáních s Evropskou unií. Za důležité také považuje, že uspěly všechny tři vládní strany.
26.05.2014 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9521 článků)

Sobotka vysvětlil volební porážku: Prohráli jsme, protože to děláme dobře!

 
Zisk čtyř mandátů pro ČSSD v eurovolbách je podle premiéra a šéfa strany Bohuslava Sobotky realistickým výsledkem za nízké volební účasti. Právě ta podle něj stranu "porazila".
26.05.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9521 článků)

Senátní volby 2016: Rekordní počet žen! Anketa, proč zvítězily...

 
Česko si odžilo už druhý volební víkend v řadě – tentokrát šlo o druhé kolo obměny 27 senátorů. A kromě nízké volební účasti a chmur pro ty strany, které neuspěly, to přineslo i jednu krásnou novinku: voliči totiž rozhodli, že v Senátu zasedne rekordní počet žen!
17.10.2016 05:15 |

podobné články

Babiš překvapil: Podpořil do Senátu konkurenčního kandidáta Zbyňka Linharta

 
Vyhrocená senátorská volební kampaň na Děčínsku má překvapivé rozuzlení. Do volební vřavy se totiž vložil ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, když podpořil kandidáta konkurenčního STANu Zbyňka Linharta. Vyzdvihl jeho práci pro město Krásná Lípa i význam u zrodu národního parku.
15.10.2014 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14024 článků)

Klaus otevře pobočku synova gymnázia. Do Ostravy pojede vlakem

 
Prezident Václav Klaus letos zahájí školní rok v Ostravě na gymnáziu svého syna. Kromě otevření nové pobočky soukromého gymnázia a základní školy PORG, kterou vede Václav Klaus mladší, prezident zamíří také na další ostravskou základní školu. Prezident bude do Ostravy cestovat po železnici vlakem Pendolino. Hrad o tom informoval na webu prezidenta www.klaus.cz.
29.08.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9235 článků)