Článek

Klaus: Pošlete Černochovou na Charkov. Energie jsou drahé záměrně! Stát na inflaci vydělává

 
Vývoj západní civilizace, inflace, Evropská unie či energetická krize. Nejcitlivější témata dneška se dopodrobna probírala na setkání občanů s bývalým prezidentem Václavem Klausem v Brně, které zorganizoval právník a kandidát do Senátu Zdeňek Koudelka. Exprezident v reakci na dotazy komentoval i počínání Fialovy vlády. V nadsázce si rýpl, že premiér mluví spíše ve znakové řeči a ministryně obrany by měla jít se samopalem na ukrajinskou frontu.
15.09.2022 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků)
Podobné články

Klaus: Pošlete Černochovou na Charkov. Energie jsou drahé záměrně! Stát na inflaci vydělává

 
Vývoj západní civilizace, inflace, Evropská unie či energetická krize. Nejcitlivější témata dneška se dopodrobna probírala na setkání občanů s bývalým prezidentem Václavem Klausem v Brně, které zorganizoval právník a kandidát do Senátu Zdeňek Koudelka. Exprezident v reakci na dotazy komentoval i počínání Fialovy vlády. V nadsázce si rýpl, že premiér mluví spíše ve znakové řeči a ministryně obrany by měla jít se samopalem na ukrajinskou frontu.
14.09.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků)

Vláda s žádnou inflací nebojuje. Postavit se EU, to si netroufnou. Vlastimil Tlustý nalévá čistého vína

 
Česká ekonomika stála na pokraji propasti už předtím a současný konflikt na Ukrajině nás k ní přiblíží ještě víc, můžeme očekávat velkou inflaci, zvláště u energií, předpovídá bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý. U elektrické energie je podle něj řešení snadné. „Opustit takzvaný jednotný evropský energetický trh, neboť my na něm nakupujeme energie za stejné ceny jako Němci, jenom na to nemáme ty samé příjmy,“ konstatuje. Vláda dle Tlustého s rostoucí inflací nebojuje, ale spíše ji prohlubuje.
03.03.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (290 článků)

Vláda aktivně postupuje proti inflaci, veřejné finance jsou ale v rozvratu, řekl Fiala

 
Vláda Spolu a Pirátů se STAN aktivně postupuje proti inflaci a růstu cen, kvůli rozhazovačné politice minulého kabinetu jsou ale veřejné finance v rozvratu, sdělil dnes ve vyjádření pro ČTK premiér Petr Fiala. Vláda podle něj musí postupovat tak, aby inflaci dále nezvyšovala.
10.06.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4284 článků)

Rozhovor: Drahé kameny se mohou zhodnotit více než zlato či diamanty

 
V rámci veletrhu Minerály a drahé kameny představil přední český odborník na drahé kameny Radek Hanus nový trend, jak zbohatnout – investovat do drahých kamenů. Na rozdíl od tradičních investic do zlata či diamantů mohou podle něj drahé kameny poskytnout šanci na výrazně vyšší a rychlejší zhodnocení.
10.09.2013 20:10 |

podobné články

Příjmy rozpočtu budou letos vyšší o 60 miliard, prozradil Stanjura. A promluvil o inflaci

 
Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu MF počítalo pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu dnes ministerstvo zveřejnilo. Dokument bude sloužit jako podklad pro přípravu návrhu státního rozpočtu na letošní rok.
20.01.2022 16:15 |

podobné články

Za vysokou inflaci nemůže válka, počítá ekonom. Něco jiného

 
Petr Bartoň, hlavní ekonom investiční skupiny Natland, hovořil v prostoru X s moderátorem Čestmírem Strakatým mimo jiné o inflaci. „My jsme do tunelu covidu vstupovali s jednou z nejvyšších inflací v Evropě, tak potom asi nikoho nepřekvapí, že se z toho tunelu vynoříme zase na pomyslné špici,“ zmínil mimo jiné Bartoň.
21.07.2022 18:05 |

podobné články

Tajné zprávy ukrajinské rozvědky: Rusko by mohlo napadnout Kyjev, Charkov a Cherson

 
Rusko nemá v plánu zastavit se na Donbasu a může pokračovat v ofenzivě na další území Ukrajiny. Podle serveru Ukrajinska pravda to sdělila ukrajinská zpravodajská služba prezidentovi země Volodymyru Zelenskému na jednání hlavy státu s šéfy parlamentních stran. V rizikové zóně se nacházejí města Charkov, Cherson a Kyjev, uvedla.
23.02.2022 08:10 |

podobné články

„NATO bude hájit každý decimetr své půdy!“ Fiala ujistil Čechy o bezpečí. Pak došlo na Charkov a premiér posmutněl

 
Hostem první hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byl premiér Petr Fiala (ODS). Téma diskuse moderátorky s premiérem bylo předem jasné. Ruská agrese vůči Ukrajině. V jednu chvíli bylo na premiérovi znát velké pohnutí. Když mluvil o ruském útoku na Charkov, kde pobýval nějaký čas jako akademik. „A teď když vidím, jak se v ulicích Charkova bojuje, tak to, co prožívám, je těžko sdělitelné,“ prohlásil. Poté prozradil, jak se Česko konkrétně rozhodlo Ukrajině pomoci.
27.02.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4284 článků)

Výbuchy, střelba a tvrdý odpor: Další noční bitva o Charkov! Ukrajinci vzdorují Rusům

 
Ukrajinské jednotky mají znovu pod kontrolou druhé největší město Charkov. V neděli nad ránem do města na východě země pronikly ruské jednotky. Ukrajinci sváděli o město boj v ulicích. Mají jej nadále pod kontrolou. Z Charkova byly hlášena střety i po půlnoci z neděle na pondělí.
27.02.2022 07:55 |

podobné články

Premiér Fiala: Ruské útoky na Charkov se mě osobně dotýkají

 
Komentář na facebookovém profilu k ruskému ostřelování východoukrajinského města Charkov
01.03.2022 15:45 |

podobné články

Krveprolití v Charkově: Desítky mrtvých a přes 100 zraněných. Ruští výsadkáři útočí na nemocnici

 
Ruské útoky na druhé největší město Charkov pokračují dál, uvedli ukrajinští činitelé. Podle informací médií, které potvrdila ukrajinská armáda, v druhém největším ukrajinském městě Charkově přistáli ruští výsadkáři, kteří svádí boje s ukrajinskými jednotkami. Za posledních 24 hodin zemřelo při ostřelování nejméně 21 lidí a přes sto utrpělo zranění, uvedl šéf oblastní správy Oleh Siněhubov. Na město celou noc létaly rakety, ozvala se i obří exploze. Charkov dostal drtivou ránu už v úterý, byla zasažena budova charkovské oblastní správy a okolní budovy v centru Charkova.
01.03.2022 10:35 |

podobné články

„Buď já, nebo teta.“ Ukrajinka prosila matku, ať opustí Charkov a nemocnou příbuznou

 
Charkov se v posledních týdnech stal jedním z hlavních terčů ruské armády. Mnohým se z města podařilo utéct na západ, ne každý je ale ochotný opustit svůj domov, zvlášť když odchod často znamená odloučení od rodiny a nejbližších. Podobnému dilematu čelila 55letá Vita Linniková, kterou k odjezdu přemlouvala její dcera. Pokud by se rozhodla utéct, musela by za sebou nechat milovanou tetu, o niž v posledních letech pečovala. „Ani neví, že probíhá válka.“
31.03.2022 19:20 |

podobné články

Obezitu nezpůsobuje jen nadměrný příjem energie, ale především zdroj této energie

 
Kvalita je důležitější než kvantita. Platí to i ve stravě, protože současné výzkumy dokazují, že není ani tak podstatné, kolik energie denně přijmeme, ale z jakého zdroje tato energie pochází. Jeden člověk konzumující zdravou vyváženou stravu tak může být štíhlý, ale jiná osoba, která přijde denně stejné množství energie nezdravými potravinami, je obézní. Čerstvé ovoce tak kupříkladu nelze nahradit džusem.
24.05.2018 10:30 |

podobné články

„To přesáhlo všechny meze!“ Fiala zvedl ze židle Klause

 
Exprezident Václav Klaus hovořil u moderátora Luboše Xavera Veselého na XTV.cz mimo jiné o demonstraci na Václavském náměstí, ale také o zastropování energií. „Já si myslím, že zastropování cen dělají zoufalí lidé, kteří si myslí, že tím zastaví inflaci. Ale tím inflaci nezastaví. Oni ji můžou na chviličku přibrzdit, ale to, co je tam nahromaděno, ta nerovnováha, ta zůstane...,“ domnívá se Klaus.
15.09.2022 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků) , Luboš Veselý (641 článků) , Václav Fiala (150 článků) , Oni Oni (95 článků)

Petr Dufek: Za inflací stojí drahé potraviny

 
Inflaci opět táhnou nahoru především potraviny. Za poslední měsíc se jejich ceny zvýšily o 0,9 %, meziročně si za ně připlácíme v průměru šest procent a jsou tak nejvyšší v historii. Asi nejviditelnějším reprezentantem dražších potravin je máslo, jehož cena se za poslední rok zvýšila o téměř 45 %.
09.08.2017 11:35 |

podobné články

Babiš si na pláži vzpomněl na Černochovou. V jeho firmě zatýkali kvůli pneumatikám

 
V Česku ošklivo, deštivo. To ale Andreje Babiše trápit nemusí. Zatímco v jeho firmě zatýkali kvůli pneumatikám, on si užívá s rodinou u moře na Maledivách. Svěřil se však, že ho jedna věc trápí i na dovolené. Situace v českém zdravotnictví. A při té příležitosti vzpomněl i na kolegyni ze Sněmovny Janu Černochovou (ODS), se kterou mohl ležet na pláži...
18.04.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24808 článků) , Jana Černochová (756 článků)

Janu Černochovou zpovídal Hrdý čecháček. Došlo na Čechy, uprchlíky i islám

 
Web Hrdý čecháček zpovídal starostku Prahy 2 za ODS Janu Černochovou. Ptal se jí na její názory na současnou českou společnost, na budoucnost ODS i na to, co si myslí o prezidentu Miloši Zemanovi, islámu a proč spolupracuje s docentem Martinem Konvičkou a jeho hnutím Blok proti islámu.
26.08.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (756 článků) , Martin Zeman (366 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Lidé kritizují Ebena, porotu i Černochovou: Zpěvačce nadržujete, myslí si

 
Diváci šijí do letošního ročníku StarDance. Kromě výkonů moderátora Marka Ebena se jim třeba nelíbí jeho tykačka s Terezou Černochovou (38). Kromě toho mají navíc pocit, že zpěvačce ještě porota nadržuje a dává jí více bodů, než si zaslouží. Kde je pravda?
15.11.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Černochová (224 článků) , Marek Eben (494 článků)

Zeman za plexisklem přijme další kandidáty na ministry. Blažka a Černochovou

 
Prezident Miloš Zeman dnes přijme na zámku v Lánech kandidátku na ministryni obrany Janu Černochovou a uchazeče o post ministra spravedlnosti Pavla Blažka (oba ODS). Pokračovat tak bude série schůzek, na kterých se Zemanovi představují kandidáti na členství ve vládě premiéra Petra Fialy (ODS).
01.12.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4284 článků) , Miloš Zeman (27436 článků) , Jana Černochová (756 článků) , Pavel Blažek (680 článků) , Jan Blažek (53 článků) , Jan Fiala (353 článků) , Jan Fiala (353 článků)