Článek

Klaus ml.: Mandát si ponechám, půl roku už nebudu vyšilovat

 
Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. se rozhodl odejít z politiky. Jak řekl v rozhovoru pro Právo, mandát poslance si i s ohledem na blížící se konec mandátu ponechá.
23.03.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků)
Podobné články

Šulc (SPOZ): Odcházím ze strany, ale mandát si s dovolením ponechám

 
V posledních měsících, týdnech i dnech jsme svědky velmi neobvyklých, ale zřejmě oblíbených praktik některých našich poslanců.
13.09.2011 15:00 |

podobné články

Klaus dostal od vlády mandát pro summit v Bruselu o Libyi

 
Vláda Petra Nečase (ODS) ve středu schválila mandát, se kterým pojede v pátek prezident Václav Klaus na mimořádný summit EU k dění v Libyi a v severní Africe. Novinářům to po jednání vlády řekl Nečas. Klaus už dříve zdůraznil, že nesouhlasí s případnou vojenskou pomocí povstalcům proti režimu vůdce Muammara Kaddáfího.
09.03.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

Zklamaný Klaus: Vláda měla šanci něco udělat, ale nevyužila ji

 
Vláda premiéra Petra Nečase (ODS) nevyužila podle končícího prezidenta Václava Klause své šance a silný mandát, který získala po volbách v roce 2010. Klaus po dnešní návštěvě na jednání kabinetu řekl, že je to pro něj zklamáním. Nečas vládu obhajoval. Podle něj i při nižším počtu poslanců, který způsobil rozpad koaličních Věcí veřejných, prosadila vše, co chtěla. Klaus se dnes přišel s ministry rozloučit, ve čtvrtek mu vyprší mandát. 
06.03.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Petr Nečas (9353 článků)

8 věcí, které vás budou vysilovat i v roce 2016!

 
Tak jsme to přežili. Další rok plný bizarních lidí, bezvýchodných situací, společenských tragédií a naprosto scestných názorů. Rok co rok si říkáme, že začneme znovu, že letos to přeci bude jinak. Začínáme všichni s čistým štítem. Opak je ale pravdou! Jsou tady totiž věci, které nás budou štvát a mučit i letos! A není jich zrovna málo.
12.01.2016 19:56 |

podobné články

Andrew Garfield: Drogy uživám, ale jen rituálně

 
Herec Andrew Garfield tvrdí, že jsou drogy někdy zbytečně stigmatizovány. On si je totiž řízeně dopřává, ale jen tehdy, když jde o nějaký rituál v bezpečném prostředí. Aby mohl svobodně vyšilovat a nemusel se bát, že toho někdo zneužije. Nejčastěji si přitom dopřává marihuanu.
19.12.2017 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrew Garfield (25 článků)

Kontroverzní 'vylepšení': Mozky čínských zaměstnanců kontrolují čipy

 
V práci si rádi zanadáváte, občas dorazíte nevyspalí, když hoří termíny, začnete lehce vyšilovat a zbytečné porady vás dohánějí k šílenství? V čínské firmě byste neobstáli. Mozky zaměstnanců zhruba dvanácti čínských společností v reálném čase monitorují počítačové senzory, které vedení mohou upozornit na to, že nejste zrovna ideální zaměstnanec a mělo by s tím něco udělat...
09.06.2018 14:00 |

podobné články

Maléřová z Ulice přijímá současnou situaci s chladnou hlavou: Odmítá podléhat panice a vyšilovat

 
Jednou z mála příležitostí, kde si mohla Hana Holišová  (39) zahrát, bylo natáčení „karanténního“ dílu seriálu Ulice. Vznikal za přísných bezpečnostních opatření, v omezeném počtu lidí a natáčelo se s rouškami. „Byla to příjemná změna, zároveň zvláštní pocit. Po delší době jsem byla mezi lidmi, ač za zvláštních podmínek a zvýšených opatření,“ říká herečka.
27.04.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Hana Holišová (130 článků)

Do církevních restitucí se už vměšovat nebudu, napsal Klaus Dukovi

 
Prezident Václav Klaus už nehodlá vstupovat do politické debaty o církevních restitucích. Pokládá ji za uzavřenou. Klaus to napsal kardinálovi Dominiku Dukovi v dopise k jeho dvouletému působení v úřadu pražského arcibiskupa. Klaus minulý týden uvedl, že si klade otázku, zda je zvolený princip restitucí koncepčně správný.
11.04.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Dominik Duka (1067 článků)

Nebudu a nebudu a nebudu. Snad mě neupálí, vtipkoval Zimola v rádiu

 
V úterní Kauze dne na Rádiu Impuls usedl jihočeský hejtman Jiří Zimola. Budete kandidovat do vedení ČSSD na březnovém sjezdu? Ptala se mimo jiné moderátorka. Zimola na otázku jasně odpověděl. Krátce poté doplnil, že snad nebude za své názory upálen.
10.01.2017 18:40 |

podobné články

Havlík (Občané): Vše již bylo napsáno

 
Včera večer jsem odmítl sledovat aktuální dění našeho světa na internetu i v televizi. Našel jsem raději v knihovně své oblíbené aforismy Gilberta Keithe Chestertona (1874 – 1936). Rád se s Vámi o některé podělím. Hodnocení ponechám na čtenáři.
11.09.2014 04:30 |

podobné články

František Dostál: Skutečných profesionálů není příliš

 
Člověk poznamenaný fotografickým obrazem byl nehezky zaskočen snímáním pana prezidenta v čase jeho novoročního projevu, který ale vyšel na 26. prosince. Ponechám stranou obsah prezidentovy řeči.
14.01.2017 07:40 |

podobné články

Filozof: Úpadek národa. Dnes jsme podstatně slabší než v době Mnichova. Podobné je i ekonomické zmrzačení. Zdravá míra xenofobie je nutná pro zachování jakéhokoliv společenství

 
ROZHOVOR „Dnes jsme podstatně slabší a naše suverenita je značně okleštěná. Tehdy se mohlo vedení státu rozhodnout, zda vůbec máme mnichovskou dohodu přijmout. Dnes jsme na tom podstatně hůř. Podobné je ekonomické zmrzačení... Ponechám-li stranou obavy o existenci českého národa a zbytečků naší státní suverenity, chci na závěr vyzdvihnout tři obecné hrozby: migrace, problematika genderu a dalších zvráceností v sexuální oblasti a nakonec oklešťování občanských svobod, zejména svobody projevu a šíření informací,“ říká filozof Jiří Hejlek.
26.10.2018 04:45 |

podobné články

Kurdské občanské sdružení ČR: Otevřený dopis Martinu Kollerovi jako reakce na jeho článek ze dne 22.10. 2019 uveřejněný v Parlamentních listech

 
Pane Kollere, ponechám stranou první část vašeho článku, která je snůškou ničím nepodložených zběsilých útoků na Evropskou Unii. Ze všeho nejvíce mi připomíná svým ideologickým jazykem Rudé právo sedmdesátých let, jehož jste zjevně odkojencem. Vaše tvrzení v článku jsou jen ničím nepodložené útoky a dle mého názoru také bohužel i snůška lží. Je celkem jedno, zda tyto lži šíříte z hlouposti, nebo záměrně. Tvrdíte o sobě, že jste vojenský analytik. Prosím uveďte, pro jakou armádu pracujete a jaké analýzy jste pro ni vytvořil? Ve svém dopisu se chci věnovat podrobně především vašim nepravdivým tvrzením o Kurdech.
30.10.2019 20:05 |

podobné články

Kde není vůle, nerozhodne ani síla. Exministryně Kovářová má vzkaz pro „chvilkaře“. Je toho víc

 
ROZHOVOR „Pravda je mimo exaktní obory otázkou interpretace. Ráda ponechám Milionu chvilek jejich úhel pohledu, pokud oni budou respektovat ten můj a váš. Křičet, že jen můj názor je tím správným, je poněkud infantilní. O věcech názoru nerozhoduje hlasitost argumentace, ani nelze jiný názor přehlasovat,“ upozorňuje právnička a prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odpovídala i na téma politické korektnosti a zdůraznila, že každé společenství je takové, jaký je člověk, jenž stojí v jeho čele.
03.03.2020 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (233 článků)

„Chová se jak nácek!“ obula se Černochová do Zaorálka kvůli Izraeli. Skandál, hřímá ministr

 
Poslankyně ODS Jana Černochová přirovnala dnes ve Sněmovně ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) kvůli jeho výrokům o Izraeli k nacistům. Kritizovala Zaorálkovo srovnání izraelských plánů na anexi židovských osad na Západním břehu Jordánu s osudy bývalého Československa v minulém století. Zaorálek se proti slovům Černochové ohradil. Ta se po debatě Zaorálkovi jako poslankyně omluvila. Jako občanka si názor ponechám, uvedla.
27.05.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2714 článků) , Jana Černochová (502 článků)

Klaus se zlobí! Nelíbí se mu klouzavý mandát

 
Klouzavý mandát poslanců odporuje české ústavě, kritizuje vládu prezident Klaus.
27.10.2010 16:30 |

podobné články

Václav Klaus mladší: Zeman je zvolen přímo, má právo na svou politiku. Milada Horáková? Ta s vládou nesouvisí. K předsedovi ODS Fialovi nemám komentář

 
ROZHOVOR „Mandát prezidenta zvoleného občany je daleko silnější, než byl mandát prezidenta v minulosti, takže má logicky pocit oprávnění přispět k točení kormidla moci v zemi,“ řekl poslanec Václav Klaus mladší. Stydět se podle něj mají ti, kdo přímou volbu prezidenta spustili, protože mocenská politika na Hradě je důsledkem jejich rozhodnutí. Koalice hnutí ANO a ČSSD podporovaná komunisty prý vznikla ze zoufalství a místo programových bodů se řeší personální obsazení.
28.06.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Milada Horáková (463 článků) , Václav Fiala (87 článků)

Václav Klaus mladší: Zeman je zvolen přímo, má pocit oprávnění dělat svou politiku. Milada Horáková? Ta s vládou nesouvisí. K předsedovi ODS Fialovi nemám komentář

 
ROZHOVOR „Mandát prezidenta zvoleného občany je daleko silnější, než byl mandát prezidenta v minulosti, takže má logicky pocit oprávnění přispět k točení kormidla moci v zemi,“ řekl poslanec Václav Klaus mladší. Stydět se podle něj mají ti, kdo přímou volbu prezidenta spustili, protože mocenská politika na Hradě je důsledkem jejich rozhodnutí. Koalice hnutí ANO a ČSSD podporovaná komunisty prý vznikla ze zoufalství a místo programových bodů se řeší personální obsazení.
28.06.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Milada Horáková (463 článků) , Václav Fiala (87 článků)

Kovářová hájí personální změny, vláda má na ně dostatečný mandát

 
Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová odmítá výtky premiéra Jana Fischera, který jí v dopise vytkl, že nemá dost silný mandát k zásadním změnám, které provedla nebo plánuje. S odvoláním na prezidenta Václava Klause je podle ní však vláda plnohodnotná a má dostatečný mandát pro podobné zásahy. V dopise premiérovi vyčinila také za to, že obsah premiérova dopisu s kritikou znala média dříve než ona sama.
17.08.2009 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10323 článků) , Jan Fischer (1760 článků) , Daniela Kovářová (233 článků)