Článek

Klaus ml. i mediální rada zuří. Kvůli Zprávičkám ČT o školácích v Palestině

 
Kriticky se sněmovní školský výbor postavil k pořadu České televize (ČT) Zprávičky na dětském kanálu Déčko. Na návrh předsedy výboru Václava Klause ml. (ODS) přijal usnesení, podle kterého veřejnoprávní dětský program „čím dál častěji porušuje politickou neutralitu a zejména vykazuje snahu o politickou indoktrinaci dětí a mládeže, včetně dětí v předškolním věku“. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila s veřejnoprávní televizí řízení o přestupku.
11.10.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků)
Podobné články

Propaganda v dětském pořadu? Kritici zuří na ČT, štve je reportáž Déčka o Palestině

 
Česká televize čelí na sociálních sítích kritice za reportáž odvysílanou o víkendu na kanálu ČT :D. Pojednávala totiž o „Izraelem okupovaném území Palestiny“ a školácích, kteří na začátku školního roku nemají dostatek peněz, protože jim Trumpovy Spojené státy žádné neposlaly. „Propaganda,“ zuří část diváků. A ti umírněnější se ptají: patří vůbec tahle blízkovýchodní problematika, složitá mnohdy i pro dospělého diváka, na obrazovky dětského kanálu?
10.09.2018 11:55 |

podobné články

Izrael chce Palestině vrátit miliardy, které několik měsíců zadržoval

 
Izrael vrátí Palestině v přepočtu asi 12 miliard korun, které několik měsíců blokoval. Jde o peníze z daní a cel, které Izraelci vybírají za Palestinu. Peníze zadržovali od prosince loňského roku od chvíle, co Palestina ohlásila svůj záměr připojit se k Mezinárodnímu trestnímu soudu, u kterého by obratem zažalovala Izrael kvůli loňské padesátidenní válce v pásmu Gazy.
18.04.2015 17:01 |

podobné články

MSp: Česká justice má svou zástupkyni v civilní misi v Palestině

 
V civilní misi Evropské unie v Palestině začala působit česká státní zástupkyně JUDr. Věra Linhartová. Souhlas s jejím vysláním do mise vyjádřil ministr spravedlnosti ve spolupráci s nejvyšším státním zástupcem.
04.01.2012 16:15 |

podobné články

Svobodu Palestině, napsala Rihanna. A Twitter začal bouřit

 
Rihanna vyjádřila na Twitteru podporu Palestině v konfliktu s Izraelem. Po několika minutách zprávu smazala.
17.07.2014 11:10 |

podobné články

Zaorálek v Palestině navštíví solární elektrárnu. S jejím postavením pomohlo Česko

 
Prohlídkou solární elektrárny vybudované za přispění České republiky a otevřením autosalonu Škoda Auto v Palestině dnes český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek završí třídenní návštěvu Izraele a palestinských území. Zprávu přinesla ČTK.
05.04.2016 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2467 článků)

MZV: Škoda zůstává mezi nejžádanějšími osobními automobily v Palestině

 
V roce 2017 obhájila česká automobilka Škoda Auto, v Palestině zastoupená firmou United Motor Trade (UMT), druhou pozici mezi nejprodávanějšími značkami osobních vozidel na palestinském trhu.
16.01.2018 13:20 |

podobné články

Václav Klaus ml. varuje: Po školách už to běhá. Já nechci ty lidi jmenovat, ale známe ty aktivisty, kteří chodí a už tvrdí: tohle je dezinformační web, tohle ne...

 
Potřebujeme dnes na školách předmět typu mediální výchova? V internetovém pořadu televize Prima Názory bez cenzury o tom debatovali poslanec Václav Klaus mladší a učitel mediální výchovy Michal Kaderka. Klaus hned na úvod poznamenal, že mu mediální výchova připomíná politické školení mužstva z dob komunistů. Třeba když o něm něco napíše Respekt Zdeňka Bakaly, prý si umí dopředu představit, jak ten text asi bude vypadat.
16.03.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků)

Rozhlas o Klausovi: V Austrálii je mediální hvězdou

 
O cestě prezidenta Václava Klause po Austrálii od pondělí informují česká média. V pěti tamních městech má totiž Klaus přednést svou teorii globálního oteplování. Český rozhlas pak při této příležitosti informoval o tom, že Klaus je v Austrálii mediální hvězdou. Zavtipkoval si prý i na téma ministerská předsedkyně Julia Gillardová. Ta ho totiž odmítla přijmout, ale Klaus se tomu podivil. Po svém.
26.07.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Václav Český (493 článků)

Jak naučit děti rozeznat dezinformace? A přitom nerozčílit jejich rodiče

 
Výuka mediální gramotnosti se v poslední době stala horkým tématem. Před volbami se o její potřebě zmiňovali i politici. Odborníci na vzdělávání ovšem varují před jejím slepým posilováním. Připomínají, že mediální výchova již je v rámcových vzdělávacích programech zanesena. Záleží ovšem na jejím provedení. Nejhorší situací by podle nich bylo slepé posílení mediální výchovy. To by totiž mohlo vést k dalšímu zvýšení zátěže pro pedagogy i žáky. Chybou by podle odborníků bylo i omezení mediální gramotnosti pouze na rozeznání dezinformací, dětem totiž v denním životě mohou mnohem více ublížit podvodné lifestylové články i skrytá reklamní sdělení.
12.03.2018 17:35 |

podobné články

Šabatová promluvila z rozhlasu o kolínských útocích. Násilí na ženách se prý dopouštějí i naši muži, a těm to prochází

 
Zdrženlivě se vyjádřila ombudsmanka Anna Šabatová k projektu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, který má v českých školácích prostřednictvím komiksu a filmu vyvolat soucit s uprchlíky. Šabatová v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu také reagovala na sexuální násilí, kterého se mladíci arabského a blízkovýchodního vzezření dopouštěli na mladých ženách v některých německých městech o silvestrovské noci. V pořadu se také mluvilo o tom, kvůli čemu bývají obyvatelé České republiky nejčastěji diskriminováni.
25.01.2016 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (393 článků)

Malé strany zuří, že je Klaus nepozval

 
Lídři malých stran zuří, že je prezident Václav Klaus nepozval k sérii novoročních schůzek na Pražský hrad. Rozzlobilo je, že pozvánku dostali jen šéf ODS Mirek Topolánek a předseda ČSSD Jiří Paroubek.
30.12.2009 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Jiří Paroubek (3623 článků) , Mirek Topolánek (2213 článků)

Pomozte: Tyto děti se pohřešují!

 
Policisté z Táborska pátrají po třech školácích, kteří zmizeli. K útěku je zřejmě dohnaly kázeňské problémy. Jakub Černý (14) a jeho třináctiletí spolužáci Václav Pavliš a Karel Vaněk do školy vůbec nedošli. Neozvali se ani rodičům.
30.04.2009 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Černý (10 článků) , Jakub Černý (9 článků) , Václav Černý (57 článků) , Karel Černý (58 článků) , Karel Černý (59 článků) , Karel Černý (58 článků)

Ztracené školáky našli po třech dnech v Brně

 
Dobrý konec mělo policejní pátrání po třech školácích z Jihlavy. Děti, které v pondělí odešly z domova, se našly v Brně.
04.02.2010 13:35 |

podobné články

Chtěli podpálit stůl, zapálili sebe!

 
Měla to být klukovina, ta však skončila málem tragédií. Technický líh se vzňal na dvou školácích (14 a 15) v Dolní Cerkvi na Jihlavsku. Oba kluci skončili s popáleninami v jihlavské nemocnici.
10.06.2011 14:35 |

podobné články

Nová statistika o školácích: Sex mají už na základce!

 
Má vaše školou povinné dítko první lásku? Počítejte s tím, že za dveřmi pokojíčku si sbírku motýlů neprohlíží a počítačové hry »nemastí«. Kdepak, jde o sex!
28.06.2012 12:15 |

podobné články

Putnová (TOP 09): Odmítáme experimenty na školácích

 
Senátor Chládek přišel s dalšími nekoncepčními nápady pro školství. Nástup dětí od 7 let věku jsme už minulý týden odmítli.
27.02.2013 14:00 |

podobné články

Pod lavinou! Záchranáři pátrají po šesti školácích

 
Šest dětí pohřešují ruští záchranáři po dnešním sesuvu laviny v sibiřské republice Tuva. Informovala o tom tisková agentura ITAR-TASS, podle které záchranáři po pohřešovaných pátrají na místě, kde se nahromadila až čtyřmetrová vrstva sněhu. 
03.03.2013 17:35 |

podobné články

Dva školáci zmizeli, jeden z nich je vážně nemocný. Pomůžete?

 
Policisté od dneška pátrají po dvou školácích, kteří včera zmizeli beze stopy. Kamarádi Vojta a Zbyšek nejspíš utekli spolu, je možné, že zkusí odjet do zahraničí.
10.04.2013 17:15 |

podobné články

Pedofil u soudu: Školák se do něj údajně zamiloval!

 
Takový případ ještě krajský soud ve Zlíně neřešil. Homosexuál Stanislav Gúth (38) si ukojil své tužby na dvou školácích (13, 17). Znásilnil je a za to pobude pět let ve vězení.
15.12.2014 15:00 |

podobné články