Článek

Klasik pobaví diváky i herce nejen na Silvestra

 
Je už skoro vzácností najít v repertoáru divadel čítankově známého klasika. I tuto skutečnost si zřejmě uvědomili v Městském divadle Brno, když hledali titul na tradiční silvestrovské představení. Sáhli totiž po komedii rakousko-uherského herce, zpěváka a dramatika Johanna Nepomuka Nestroye Pro nic za nic (Umsonst, 1857). Jak dobrá to byla volba, ukáže premiérové představení 7. prosince a poté především druhá silvestrovská premiéra 31. prosince na činoherní scéně MdB.
04.12.2019 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Johann Nestroy (1 článek)
Podobné články

Česká televize chce novou stanici Klasik pro pamětníky

 
Česká televize by v budoucnu mohla získat nový program, na kterém by vysílala výhradně pořady ze svého archívu. O přípravě stanice s pracovním názvem ČT Klasik uvažuje generální ředitel Petr Dvořák.
09.10.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (584 článků) , Petr Dvořák (579 článků)

10 nejlepších party filmů, které vás pobaví nejenom na Silvestra

 
Taneční hudba, kluby, tancem rozvášněné kočky i fešáci. Kdo by nemiloval party, když se na nich dá zažít tolik zábavy? Že jsou tak filmy právě z tohoto prostředí tolik populární, nikoho nepřekvapí. Jako látka jsou party a vše kolem nich spojené atraktivní jak pro komedie, tak i pro dramata. A na Silvestra si je pustit je naprosto ideální.
31.12.2016 19:50 |

podobné články

Jak se (ne)opít na Silvestra

 
Oslavy Silvestra jsou spojeny s bujarou zábavou, při které nesmí chybět dobré jídlo a pití. Málokdo si dovede představit Silvestra bez sklenky alkoholu. Některé zásady ale pro zachování zdraví musíme dodržovat.
31.12.2009 00:20 |

podobné články

Plánujete se na Silvestra "zrušit"? Pak pozor, ať z vás nemá celý internet srandu!

 
Nejrušnější noc roku je tady! Spousta lidí plánuje oslavit Silvestra ve velkém stylu. Jenže silvestrovské mejdany a s nimi spojené alkoholové opojení s sebou přináší i mnohá úskalí. Na co si dát pozor a čemu se vyhnout, abyste na Silvestra nebyli za blbečka?
31.12.2015 17:35 |

podobné články

Proč nám padá chleba namazanou stranou dolů? Potravinový inspektor Láďa Hruška to objasňuje ve své reportáži

 
Na "Nově":http://www.extra.cz/tema/nova očividně jedou okurkovou sezonu i v září a navíc vědí, že diváky nezajímá válka v Sýrii nebo politická situace v Česku, diváky nejvíc zajímá jídlo a záhady každodenního bytí. Potravinový inspektor "Láďa Hruška":http://www.extra.cz/tema/ladislav-hruska (37) proto natočil reportáž, kde experimentálně ověřuje fakt, o kterém zpívá i klasik Jaromír Nohavica - proč nám chleba padá na zem namazanou stranou dolů.
16.09.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (192 článků)

Televize Metropol jako jediná televize vysílá po celý den na Silvestra živě

 
Televize Metropol připravila pro své diváky na poslední den v roce pestré vysílání, ve kterém bude informovat nejen o oslavách probíhajících v ulicích hlavního města, zároveň přiblíží oslavy Silvestra jednotlivých kontinentů a zajímavých zemí. Součástí silvestrovského vysílání bude i dokument Pocta Václavu Havlovi.
29.12.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5429 článků)

Televize Barrandov nabídne tradiční české komedie a Silvestr s Jaromírem Soukupem

 
Televizní stanice TV Barrandov chystá pro své diváky během vánočních svátků bohatou nadílku složenou nejen z českých filmových klasik, ale také z řady tradičních pořadů, které se ponesou v poklidném a přátelském duchu Vánoc. Zlatým hřebem posledních hodin roku pak bude Barrandovský silvestr 2017, který bude moderovat Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media.
21.12.2017 15:35 |

podobné články

To vás pobaví: Michal z Hotelu Paradise se živí jako reklamní králíček

 
Že soutěžící z reality show Hotel Paradise rozhodně nepatří mezi intelektuální elitu národa a že mezi nimi není ani jeden univerzitní profesor, to asi nikoho nepřekvapí. Přesto pobaví informace, kterou nám poslala čtenářka. Michal Rockwood (22) se totiž živí jako růžovoučký reklamní králíček!
12.04.2012 17:05 |

podobné články

Killzone HD pobaví, ale zub času je na hře znát

 
Killzone, střílečka z první osoby pro PlayStation 2, která vyšla v roce 2004, měla být zabijákem konkurenčního Halo pro Xbox. Nestalo se tak, ale hra si vysloužila slušnou fanouškovskou základnu a dvě řadová pokračování. Teď je zpět na PlayStation 3 v HD remaku, který pobaví, ale hned několik neduhů neskryje.
21.11.2012 14:52 |

podobné články

Humor na sociálních sítích: 15 fotek, které vás zaručeně pobaví!

 
V době sociálních sítí můžeme být rádi, že díky Facebooku a Twitteru na nás vyskakuje každý den jedna vtipná fotka za druhou. Zde je 15 kousků, které vás zaručeně pobaví.
20.04.2014 05:45 |

podobné články

Karol Hrádela: Hloupost jiných občas pobaví

 
K trestnímu stíhání Babiše. Hloupost jiných občas pobaví. To platí i pro článek: Jak vysvětlíme světu Babiše? Tak velký konflikt zájmů totiž nelze vysvětlit.
08.12.2017 11:35 |

podobné články

Vyděšený svišť pobaví jen na první pohled. Nejlepší fotky zvířat roku 2019

 
Vítězný snímek prestižní světové soutěže fotografů divoké přírody na první pohled pobaví. V skutečnosti však zachycuje boj o potravu a o život.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Herec z Ordinace Kubát (†30): POHŘEB PŘÍMO NA SILVESTRA! S farářem a věncem od Bohdalové

 
Pozůstalí v slzách vzpomínali na letošní Hod boží, na poslední chvíle strávené s ním a po tvářích se jim řinuly potoky slz. Tak vypadal pohřeb herce ze seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Cesty domů Aleše Kubáta (†30), který se konal přímo na Silvestra.
02.01.2019 05:05 |

podobné články

RECENZE: Utop se, nebo plav, vyzývá francouzská komedie

 
Komedie Utop se, nebo plav slavného herce (Dokud nás svatba nerozdělí) a v posledních patnácti letech i scenáristy a režiséra Gillese Lellouche patří k těm, jejichž téma unese účast na filmových festivalech a forma pobaví i diváky v běžné distribuci.
27.12.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Gilles Lellouche (1 článek)

Eddie Murphy pobaví diváky na předávání filmových Oscarů

 
Předáváním Oscarů v únoru příštího roku diváky provede herec Eddie Murphy (50). Ve středu to oznámila americká Akademie filmových věd a umění, která ceny každoročně vyhlašuje.
07.09.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Eddie Murphy (74 článků)

Procházka po filmu: George Romero se vrací. A s ním zombie

 
Jsou dva druhy typy zombie filmů, říká režisér legendárního snímku Noc oživlých mrtvol. Jedni režiséři se snaží diváky lekat a nechávají krvežíznivé bestie, které povstaly z hrobu, vykouknout zpoza každého rohu skoro až do kamery. Druzí, k nimž se řadí tento hororový klasik, sázejí na hrůzu, kterou působí pomalu se blížící zombie.
16.09.2009 15:00 |

podobné články

Na Silvestra zaplní pražská divadelní jeviště komedie, v opeře se bude tančit

 
Pražská divadla zakončí rok zvesela. O silvestrovském odpoledni zhlédnou diváci ve Stavovském hru Ivana Stodoly Čaj u pana senátora a Divadlo Bez zábradlí pobaví návštěvníky dvěma reprízami jednoho ze svých největších hitů, francouzské komedie Francise Vebera Blbec k večeři v režii Jiřího Menzela.
29.12.2010 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Francis Veber (3 články)

Cristovao dal Bagárové vale. Na svátky ani Silvestra s ní nebude

 
Zpěvák Ben Cristovao (24) nejen že vypadá jako hodný chlapec, on jím i je! Místo toho, aby si užíval Silvestra s kamarády a přítelkyní Monikou Bagárovou (17) a pořádně zapařil, stráví ho v rodinném kruhu na horách.
22.12.2011 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Ben Cristovao (458 článků) , Monika Bagárová (467 článků)

Jak si na Silvestra užít zábavní pyrotechniku a nezranit se

 
V první řadě se řiďte heslem "dvakrát měř, jednou řež". Pokud si koupíte nekvalitní pyrotechniku nebo nedodržíte bezpečnostní opatření, po odpálení rachejtlí vás už nezachrání nic jiného než zběsilý úprk. Právě ten ale může být na Silvestra, kdy je všude pořádný mumraj, velmi nesnadný. Pouhou nepozorností tak můžete ohrozit nejen sebe, ale i lidi ve svém okolí.
30.12.2011 08:30 |

podobné články