Článek

Kennedyho poslední cesta: Od atentátu v Dallasu uplynulo 54 let

 
Je jen málo událostí, které jsou obestřeny takovým množstvím konspiračních teorií. Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho, který právě v tento den před 54 lety, nastoupil do auta na osudnou cestu Dallasem, podle mnohých dosud nebyl uspokojivě vyřešen. Svět se tak dělí na příznivce oficiální vyšetřovací verze a ty, kteří fandí spíše některým z "alternativních" výkladů.
22.11.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)
Podobné články

Premiér Sobotka v Dallasu uctí památku zastřeleného prezidenta USA Kennedyho

 
Bohuslav Sobotka dnes v americkém Dallasu vzpomene památky bývalého prezidenta Spojených států Johna Fitzgeralda Kennedyho, který byl v tomto texaském městě zastřelen. V poslední den své čtyřdenní návštěvy USA český premiér také slavnostně zahájí stavbu nové tělocvičny Sokola v texaském Westu a sejde se s texaským guvernérem Rickem Perrym.
20.11.2014 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Vražda prezidenta Kennedyho: Šest sekund, které navždy změnily Ameriku

 
Při příležitosti 50. výročí atentátu na Johna F. Kennedyho uvede televizní stanice National Geographic Channel jedinečné drama Vražda prezidenta Kennedyho. 
12.11.2013 18:46 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Posmrtná řeč Kennedyho. Technici ozvučili projev, který v Dallasu nestihl přečíst

 
Svět si může poslechnout projev Johna F. Kennedyho, který pětatřicátý americký prezident nikdy nepronesl. Měl ho připravený do Dallasu na 22. listopad 1963, což je den, kdy byl zavražděn. Jak napsal list The Times, technikům se podařilo projevu o 2590 slovech dát zvukovou podobu po osmitýdenní práci.
17.03.2018 10:30 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Záhada české milenky Kennedyho: Byla neteří prezidenta Novotného?

 
Neuvěřitelných 50 let dnes uplynulo od chvíle, kdy v Dallasu atentátník Lee Harvey Oswald zastřelil 35. prezidenta USA Johna Fitzgeralda Kennedyho. Celý svět si začal připomínat pozoruhodný život obdivovaného JFK. A v té souvislosti vypluje třeba osud jeho zřejmě jediné české milenky Marielly Novotny, údajně neteře generálního tajemníka KSČ a čs. prezidenta Antonína Novotného (†70)!
22.11.2013 18:57 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Novotný (18 článků) , Antonín Novotný (18 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Lee (11 článků)

Kennedyho zastřelili před 50 lety, Spojené státy si připomínají oblíbeného politika

 
Od atentátu na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho uplynulo už 50 let. Kennedy zemřel po zásahu do hlavy od atentátníka Lee Harveyho Osvalda.
22.11.2013 14:12 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Lee (11 článků)

„Trefili ji do lýtka, tělem chránila syna.“ Snipeři střelili i matku z Dallasu

 
Palba sniperů na policisty v Dallasu se neobešla bez zraněných na straně civilistů. Střelili i sestru Theresy Wilsonové, která popsala, co na místě během střelby prožívali. I ona upozorňuje, že demonstrace proti policejnímu násilí na černoších byla jinak poklidná. Policie jednoho střelce z Dallasu identifikovala jako 25letého Micaha Johnsona. Bydlel v oblasti Dallasu, neměl žádné vazby na teroristy a ani trestní záznam.
08.07.2016 16:40 |

podobné články

Prokletí rodu pokračuje: Manželka (†52) Roberta F. Kennedyho se oběsila

 
AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Mary Richardsonová Kennedyová, manželka Roberta F. Kennedyho mladšího, synovce zavražděného amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, byla ve středu ve svém domě v Bedfordu severně od New Yorku nalezena mrtvá. Richardsonová Kennedyová, která s Robertem již nežila, měla problémy s alkoholem i drogami. Policie potvrdila, že tělo patří skutečně 52leté Richardsonové Kennedyové. Žena se oběsila.
17.05.2012 08:00 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků) , Mary Mara (331 článků) , Roberta Kennedy (14 článků) , Mara New (14 článků)

Kennedyho medaili dostanou Bělohlávek, Kožená i Červená

 
Zlaté medaile za zásluhy na poli umění od Mezinárodního výboru Kennedyho centra pro umění dostanou dirigent Jiří Bělohlávek, mezzosopranistky Soňa Červená a Magdalena Kožená a filantrop a podnikatel Karel Komárek mladší. Ocenění převezmou 8. června v Lobkowiczkém paláci v Praze na slavnostním galavečeru pražského summitu výboru amerického Kennedyho centra, informovala Silvie Marková.
30.05.2013 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Soňa Červená (29 článků) , Magdalena Kožená (29 článků) , Soňa Marková (41 článků)

Oswald byl jediným střelcem na Kennedyho, říká studie

 
Lee Harvey Oswald, který 22. listopadu 1963 spáchal v Dallasu atentát na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, jednal sám a na prezidentovu limuzínu vypálil tři střely během 11 vteřin, nikoli šesti, jak se dosud předpokládalo.
23.11.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Lee (11 článků)

Minuta ticha, vlajky na pů žerdi, smuteční průvod: USA si připomínaly vraždu JFK

 
Spojené státy si dnes připomněly 50. výročí od zavraždění svého tehdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho, který byl zastřelen v Dallasu ve státě Texas. Právě zde několik tisíc lidí uctilo Kennedyho památku minutou ticha a pietní ceremonií.
22.11.2013 23:27 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků) , Texas Texas (141 článků)

50 let od atentátu na Kennedyho: Co o jeho smrti napsalo Rudé právo

 
Američané ho milovali! Byl mladý, pokrokový, ale vysokého věku se nedožil. Na amerického prezidenta Johna Fitgeralda Kennedyho (†46) byl před 50 lety spáchán atentát. Informovaly o něm všechny světové noviny, včetně komunistického Rudého práva.
22.11.2013 05:22 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Analytička Spencerová: Nová kniha zpochybňuje oficiální verzi vraždy J. F. Kennedyho

 
Téměř 60 let po atentátu na Johna F. Kennedyho neutichají pochybnosti o okolnostech jeho smrti. Hlavní nejistota se točí kolem otázky, jestli oficiálním vyšetřováním určený vrah Lee Harvey Oswald jednal na vlastní pěst, nebo zda byl atentát ve skutečnosti spiknutím vycházejícím z nejvyšších mocenských kruhů. Nově do ohně diskusí přilil olej David Talbot, respektovaný novinář, životopisnou knihou Ďáblova šachovnice: Allen Dulles, CIA a vzestup americké tajné vlády. Na serveru Literarky.cz o tom informuje analytička Tereza Spencerová.
22.10.2015 20:01 |

podobné články

Osobnosti: David Talbot (1 článek) , John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Lee (11 článků) , Allen Lee (1 článek)

Trump nechal odtajnit spisy FBI o vraždě J. F. Kennedyho

 
Padesát let po smrti jednoho z nejoblíbenějších amerických prezidentů J .F. Kennedyho se Spojené státy rozhodly zveřejnit záznamy o jeho atentátu. Americký prezident Donald Trump na svém Twitteru napsal, že jsou "velmi zajímavé". Jeho smrt je pořád obestřena ředou otázek.
27.10.2017 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4114 článků)

Šokující pravda o vraždě Kennedyho: Novináři dostali tip 25 minut před výstřelem, proč nikdo nic neudělal?

 
Dvaadvacátý listopad 1963 se zapsal do americké historie tou nejčernější barvou. Při přehlídce v Texasu byl spáchán atentát na tehdejšího prezidenta USA Johna Fitzgeralda Kennedyho. Přísně tajné vyšetřování, které odstartovala jeho smrt je teď o něco přístupnější veřejnosti a na povrch vyplouvá mrazivá pravda. Někdo o atentátu věděl a dal tip novinám!
27.10.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Tajné dokumenty z vraždy Kennedyho: Proč se Sověti báli, že je USA smetou atomovkou?

 
Bílý dům včera odtajnil 2891 záznamů týkajících se atentátu na Johna F. Kennedyho (JFK), které byly dlouho drženy v utajení. Nicméně oficiální počet vyšetřovacích zpráv činí 3100 složek. Prezident Trump rozhodl, že informace ve zbylých dokumentech by neměly být zpřístupněny veřejnosti. „Záznamy obsahují tajné informace, pracujeme na jejich revizi, aby v budoucnu mohly být zveřejněny alespoň jejich části,“ uvedli vyšetřovatelé FBI. Naráželi tak na to, že se ve složkách mohou nacházet jména tehdejších informátorů.
27.10.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Pravda o vraždě Kennedyho: Zabila ho jeho manželka Jackie? Dokazují to filmové záběry z atentátu!

 
Vražda amerického prezidenta J.F. Kennedyho je jednou z největších záhad historie. Ačkoliv vyšetřovatelé ukázali prstem na pachatele, kterým měl být Lee Harvey Oswald, mnoho lidí si myslí, že byl pouhým obětním beránkem a důkazy proti němu jsou nepřesné a smyšlené. A co víc, spekuluje se také o tom, že komise, která měla vraždu vyšetřit, lhala a manipulovala s důkazy. Kryla snad opravdového pachatele? A mohla jím být prezidentova manželka Jackie Kennedy?
05.03.2018 17:45 |

podobné články

Evakuace letiště v Dallasu: Policista postřelil muže s kamenem v ruce

 
Na letišti v Dallasu se střílelo! Policie na letišti Love Field v americkém Dallasu v pátek několikrát vystřelila na muže, který na opakovanou výzvu odmítl odložit kámen. Informují o tom americká média. Stav postřeleného není znám, z místa ho odvezla sanitka. Provoz letiště byl zčásti uzavřen.
10.06.2016 20:05 |

podobné články

Zemřela sestra bývalého prezidenta Johna Kennedyho

 
Ve věku 88 let v úterý zemřela Eunice Kennedyová Shriverová, sestra bývalého amerického prezidenta J. F. Kennedyho a matka Marie Shriverové, která se provdala za Arnolda Swarzeneggera.
11.08.2009 15:30 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

100 let od narození J. F. Kennedyho: Ruleta se smrtí!

 
Svět si včera připomněl 100. výročí narození Johna Fitzgeralda Kennedyho, 35. prezidenta USA, jehož život ukončil v roce 1963 atentát. Američané na něj dodnes nostalgicky vzpomínají, neboť takového prezidenta od té doby určitě neměli.
30.05.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)