Článek

Ke konci srpna pořádně zaprší. Teplotně se dočkáme průměru, shodují se meteorologové

 
Následující čtyři týdny budou teplotně průměrné nebo slabě podprůměrné. Nejteplejší bude hned tento týden, zejména jeho druhá polovina. Pršet pak má nejvíce v týdnu od 23. do 29. srpna. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
09.08.2021 20:00 |

podobné články

Podobné články

Tropům odzvonilo? Zaprší a přelom prázdnin bude teplotně průměrný

 
Po teplejším období posledních dnů očekávají meteorologové pro zbytek července a začátek srpna teploty pohybující se kolem dlouhodobého průměru. Příští týden bude přes den kolem 25 stupňů Celsia, počasí ale poznamená déšť. Vyplývá to z výhledu počasí pro následující čtyři týdny, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
08.07.2017 15:50 |

podobné články

Červenec byl teplotně podprůměrný, meteorologové vyhlížejí babí léto

 
Letošní červenec byl podle meteorologů z dlouhodobého hlediska teplotně podprůměrný. V ČR byla průměrná teplota vzduchu pouze 16 stupňů Celsia, což je o 0,9 méně než v mezidobí let 1960 až 1990. Mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák připomněl, že většina měsíců letošního roku byla teplotně nadprůměrná a naznačil, že by mohlo přijít alespoň slunečné babí léto.
09.08.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (793 článků) , Petr Dvořák (788 článků)

Předpověď počasí: Bude oblačno a ráno zaprší

 
V sobotu očekávají meteorologové zataženo až oblačno, v Čechách přechodně i polojasno. Ráno a dopoledne se na Moravě a ve Slezsku místy objeví déšť, který může být i mrznoucí. Na zbylém území zaprší nanejvýš ojediněle.
03.12.2011 06:30 |

podobné články

Česko trápí hrozné vedro a sucho. Víme, kdy konečně zaprší

 
Meteorologové varují před velkým suchem. Vedra budou pokračovat. Kdy konečně zaprší? Možná sprchne až ve druhé polovině týdne.
22.07.2013 14:15 |

podobné články

Na Medarda v Česku zaprší. Meteorologové prozradili, jestli se vyplní známá pranostika

 
Na Medarda letos zřejmě zaprší, ale dalších 40 dní deště se lidé asi bát nemusejí. Stará pranostika říká „Medardova kápě – čtyřicet dní kape“. Na svátek Medarda, 8. června, nyní Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) předpovídá přeháňky i bouřky. Podle měsíčního výhledu počasí ústavu budou ale objemy srážek v příštích týdnech průměrné až podprůměrné. Za posledních 30 let pršelo na Medarda aspoň v části Česka ve 23 letech. Podle pranostiky by tak Česká republika po většinu své historie na začátku léta zažívala pokaždé období dešťů. Údaje meteorologů to však nepotvrzují.
07.06.2021 19:40 |

podobné články

V říjnu bude teplo, na horách se ale může objevit první sníh

 
Říjen bude teplotně průměrný a suchý. Shodují se na tom dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a Meteopressu vydané ve středu. Podle meteorologů bude převládat spíše teplejší počasí, ačkoliv nad dvacet stupňů se už teploty běžně dostávat nebudou. Občas zaprší. Na horách začátkem měsíce mohl objevit první sníh.
30.09.2009 17:20 |

podobné články

Stavění sněhuláků, nebo Vánoce na blátě? Víme, jaká bude letošní zima

 
Už od dubna skloňujeme na území Česka výrazně nadprůměrné teploty, které přináší převládající jižní nebo jihozápadní proudění. Také první listopadová dekáda je teplotně nadprůměrná. Noční teploty v těchto dnech odpovídají z dlouhodobého hlediska odpoledním maximálním teplotám. A ochlazení nepřinese ani sv. Martin, který je u nás spojen s prvním sněžením a sněhovou pokrývkou také v nížinách. Bude teplotně nadprůměrná celá zima? A dočkáme se letos vůbec sněhu?
11.11.2018 05:05 |

podobné články

Příští týdny budou v průměru chladnější a deštivější

 
Po třech dubnových týdnech, které byly teplotně mírně nadprůměrné a srážkově silně podprůměrné, očekávají meteorologové změnu. V příštích čtyřech týdnech bude v průměru mírně chladněji a také má více pršet. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to v sobotu uvedl ve svém pravidelném měsíčním výhledu.
25.04.2015 14:55 |

podobné články

Nebílovy na Plzeňsku: Ať už konečně zaprší!

 
Prudkých lijáků a průtrží mračen už mají lidé v Česku plné zuby. Ovšem na Plzeňsku je vesnice Nebílovy, kde si lidé přejí: „Ať už konečně pořádně zaprší.“
08.07.2009 06:55 |

podobné články

Podzim kouzlí, ale… Kdy konečně pořádně zaprší?

 
Podzim letos čaruje s mlhou. Včera vykouzlil netradiční podívanou, když bílá záplava zalila Zlín. Půvabná mlha ale prázdné studně nenaplní. Kdy konečně zaprší?
13.11.2018 05:10 |

podobné články

Po víkendu si vytáhněte deštníky. Čekáme déšť a ochlazení

 
Po teplém a slunečném víkendu se ochladí a zaprší, v polovině září by se lidé ale opět mohli dočkat teplejších dnů. Meteorologové očekávají, že nadcházející čtyři týdny budou teplotně v mezích normálu, přičemž nejtepleji bude právě v týdnu od 16. září. Srážkově bude celé období průměrné, nejvíce pršet by ale mělo v novém pracovním týdnu. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. 
07.09.2013 16:10 |

podobné články

Předpověď počasí: Po víkendu bude pršet, zbytek září bude slunečný!

 
Počasí se na nás usměje. Po teplém a slunečném víkendu se ochladí a zaprší, v polovině září by se lidé ale opět mohli dočkat teplejších dnů. Meteorologové očekávají, že nadcházející čtyři týdny budou teplotně v mezích normálu, přičemž nejtepleji bude právě v týdnu od 16. září. Srážkově bude celé období průměrné, nejvíce pršet by ale mělo v novém pracovním týdnu.
07.09.2013 17:05 |

podobné články

Zlom v chladném březnu přijde ve druhé polovině měsíce, tvrdí meteorologové

 
Chladné počasí s nočními mrazy a denními teplotami v průměru kolem 8 °C se změní až třetí březnový týden, uvádějí meteorologové v měsíčním výhledu. Třetí březnový týden by měl být teplotně nadprůměrný, kdy by se mohly denní teploty dostat až k 16 stupňům, uvádí v měsíčním výhledu Český hydrometeorologický ústav.
06.03.2021 04:30 |

podobné články

Tropy definitivně skončily. Na začátku září víc zaprší, slibují meteorologové

 
 Ve zbytku prázdnin už meteorologové tropické teploty nečekají. V dalších třech týdnech se bude zvolna ochlazovat. Pršet by mělo méně, než je na přelomu srpna a září obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.
25.08.2018 15:25 |

podobné články

Tropické teploty skončí s prázdninami, v září občas zaprší

 
Následujících 30 dní by mělo být podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplotně nadprůměrných. Nejteplejší bude závěr srpna, ale příjemné teploty nad hranicí 20 stupňů Celsia by měly panovat i počátkem září.
20.08.2012 17:20 |

podobné články

Bude Štědrý den konečně na sněhu a jak to vypadá s počasím poslední měsíc do Vánoc?

 
Opravdu bílé Vánoce s pořádnou sněhovou pokrývkou, kdy místy leželo i přes 50 centimetrů sněhu, naposledy panovaly v Česku v letech 2001 a 2010. Dočkáme se letos konečně bílých Vánoc? Numerické modely zatím tak daleko nevidí - spoléhat se můžeme na sezónní modely nebo pranostiky. Sezónní modely se shodují na tom, že letošní prosinec bude v Evropě střední teplotně nadprůměrný, a to o 2 až 3 °C v porovnání s dlouhodobým normálem, který je -0,9 °C. Mnoho šancí na bílé Vánoce v nížinách tak nedávají. Jak jsou na tom pranostiky?
24.11.2020 05:30 |

podobné články

Sluníčko a teploty kolem 20 stupňů slibují meteorologové pro následující měsíc

 
Příjemné teploty, které přesáhnou v některých dnech i 20 stupňů slibují meteorologové pro následující čtyři týdny. Období jako celek by mělo být podle nich teplotně nadprůměrné. Meteorologové ale varují, že může během následujících dnů občas dojít k teplotním výkyvům.
26.03.2016 16:20 |

podobné články

Duben bude teplotně slabý, spíše zaprší

 
Následující čtyři týdny by měly být, co se týče teplot, spíše podprůměrné, zato by mohlo pořádně zapršet. Teploty budou sice postupně stoupat, nad průměrných 16 stupňů přes den se však zřejmě nedostanou ani na začátku května. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu, který vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
06.04.2021 07:15 |

podobné články

Zima byla teplotně jen lehce pod průměrem, tvrdí meteorologové

 
Uplynulá zima byla teplotně jen nepatrně pod dlouhodobým průměrem. Vedle již zveřejněných dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) to vyplývá i ze srovnání teplot naměřených v pražském Klementinu, kde jsou údaje zaznamenávány od roku 1775.
08.03.2011 20:55 |

podobné články