Článek

Kdyby Fiala padl, půjdu za prezidentem... Babiš je připraven převzít vládu

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš stále pomýšlí na premiérský post. V rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že v případě konce kabinetu Petra Fialy (ODS) by vyhledal prezidenta Miloše Zemana a řekl by mu, že jeho stínová vláda je připravena nastoupit. „Vždyť ta současná vláda je bezradná a nekompetentní, pan premiér nic neřídí,“ uvedl.
18.09.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků) , Petr Fiala (4309 článků) , Miloš Zeman (27440 článků)
Podobné články

Ministr Babiš: Jsem připraven převzít funkci premiéra

 
Pokud si to lidé budou přát, tak jsem připraven převzít funkci premiéra.
06.11.2016 14:05 |

podobné články

Martin Kuba: Jsem připraven převzít odpovědnost a stát se premiérem

 
Ministr průmyslu a první místopředseda ODS Martin Kuba řekl, že pokud ho strana vyzve, je připraven převzít po Petru Nečasovi (ODS) funkci premiéra.
17.06.2013 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9391 článků) , Martin Kuba (540 článků)

Fiala je připraven na výpadek energie? Expert Štefec by chtěl vidět jak

 
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) v posledních dnech několikrát prohlásil, že je třeba s Ruskem vést dialog a usilovat o zachování míru, ale zároveň je třeba být připraven i na to, že Rusko rozpoutá na Ukrajině válku, a být připraven i na to, že to bude mít vliv i na Českou republiku. Premiér také opakovaně řekl, že Česko je připraveno na řadu scénářů. A zbrojní analytik Jaroslav Štefec vznesl dotaz...
20.02.2022 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4309 článků) , Jaroslav Fiala (131 článků)

Nová koalice Spolu a PirSTAN je připravena převzít vládu, informoval Fiala

 
Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) jsou připraveny okamžitě převzít odpovědnost za vládu v České republice.
16.11.2021 13:35 |

podobné články

Fiala (ODS): Koalice SPOLU a koalice Piráti a Starostové jsou připraveny okamžitě převzít vládu

 
Zástupci koalice SPOLU a koalice Piráti a Starostové jsou připraveni převzít vládu. Uvědomují si vážnost situace a problémy, které je potřeba okamžitě řešit.
16.11.2021 16:55 |

podobné články

Babiš: Nabídku Zemana na pověření sestavit vládu nepřijmu. Fiala bude premiérem

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nepřijme nabídku od prezidenta Miloše Zemana, aby jako lídr strany s nejpočetnějším poslaneckým klubem jednal o sestavení vládního kabinetu. Je připraven předat vládu bloku pěti stran a být v opozici, řekl Frekvenci 1, kde zkritizoval i Radka Vondráčka (ANO) za jeho návštěvu v ÚVN. Svůj záměr potvrdil Babiš i na twitteru.
15.10.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků) , Miloš Zeman (27440 článků)

Pověření sestavovat vládu bych se nebránil, já bych takový úkol nepochybně splnil, je si jistý Fiala

 
Předseda ODS Petr Fiala se v rozhovoru pro server iDNES.cz vyjádřil, že podle něj dva pokusy k sestavení vlády musejí pro hnutí ANO stačit. Sám by se prý pověření sestavovat vládu vůbec nebránil. „Já bych nepochybně takový úkol splnil,“ říká sebejistě Fiala, podle kterého bez vynechání extremistů demokratickou vládu bez ANO sestavit nejde.
18.04.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4309 článků)

Vladá nic, vláda nemluví... Fiala šel slavit, ptali se ho na covid

 
Pravděpodobný příští premiér Petr Fiala promluvil na Národní třídě. Zdůraznil, že spolu s celou vládou je připraven převzít vládní odpovědnost třeba hned zítra. V situaci, kdy za úterý přibylo takřka 22,5 tisíce nově covid pozitivních. Ale když měl říct, jak bude jeho vláda v časech covidu postupovat, začal se dovolávat toho, že ještě nevládne.
17.11.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4309 článků)

Zničená Azarenková: Půjdu se zabít!

 
Prozatím největší šok grandslamového French Open! Slovenská tenistka Dominika Cibulková zničila v osmifinále světovou jedničku Victorii Azarenkovou. „Půjdu se zabít. Turnaj pro mě skončil,“ reagovala běloruská hvězda na dotaz, jak se s porážkou vyrovná.
04.06.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominika Cibulková (108 článků)

Když zavolá strana, tak půjdu, ujistil kancléř Mynář

 
Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář stále váhá, zda bude kandidovat za Stranu práv občanů Zemanovce ve sněmovních volbách. „Když zavolá strana a lid, tak se zvednu a půjdu," sdělil s úsměvem v rozhovoru pro Mladou frontu dnes. Prozradil, že strana je pro něj srdeční záležitostí.
13.08.2013 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1402 článků)

Co zažívá Nicole Kidman po ztrátě paměti? Soutěžte s námi o její vzpomínky v knize Dřív než půjdu spát

 
Nicole Kidman je zpět v plné své kráse! Již od čtvrtka se v kinech můžete těšit na nový thriller Dřív než půjdu spát, kde herečka ztvárnila hlavní roli. Nicole se jednoho rána ocitne v neznámém světě, kde se každé ráno probouzí v cizí posteli vedle cizího muže. Americké drama či příběh, který se může stát i vám? To si nemůžete nechat ujít!
16.09.2014 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Nicole Kidman (317 článků)

Filmové premiéry: Místa, Fízlové, hajzlové, Dřív než půjdu spát a další

 
Příběh o lásce, ztrátě a pomstě, to je novinka režiséra Radima Špačka Místa. Hudebník Marilyn Manson hraje v americkém filmu francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe Fízlové, hajzlové. Nicole Kidmanová a Colin Firth zase v mysteriózním thrilleru Dřív než půjdu spát. Dvacet let existence Slovenska mapuje dokument Slovensko 2.0. Před životním rozhodnutím stojí sedmnáctiletá hrdinka romantického filmu Zůstaň se mnou. Milovníci akčních sci-fi ocení film Labyrint: Útěk.
18.09.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Colin Firth (109 článků) , Marilyn Manson (126 článků) , Quentin Dupieux (2 články) , Radim Špaček (56 článků)

Mrazivá hláška Josefa Rychtáře (57): Půjdu za Ivetou!

 
Svými žabomyšími spory už Josef Rychtář zaměstnává českou justici několik let. Také jeho poslední vystoupení před soudkyní JUDr. Danielou Dubnou nebylo prosté teatrálních výstupů. Na závěr jednání řekl: „Příště nepřijdu! Půjdu za Ivetou!“
23.09.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Josef Rychtář (1390 článků)

Justin Bieber chce dospět: Je čas převzít zodpovědnost za své činy

 
Ani druhý skandál s rasistickými vtípky prý Justina Biebera nepoloží. Ne proto, že je dnes dospělým mužem, zatímco nejapné komentáře pronášel ještě jako pubertální dítě. Kanadský zpěvák prohlásil, že se v žádném případě nechce vymlouvat. A že je připraven převzít za své chování z minulosti zodpovědnost.
11.06.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1588 článků)

Pardubický kraj je připraven převzít sociální služby od státu

 
Od začátku roku 2015 by měly převzít všechny kraje a Hlavní město Praha od státu financování sociálních služeb na svém území. Většinu sociálních služeb pak budou financovat kraje ze státního rozpočtu podle skutečných potřeb regionů. Připravuje se na to i Pardubický kraj, který předpokládá, že od státu na tyto účely získá 390 - 430 milionů korun.
01.09.2014 18:00 |

podobné články

Svět Babiše a jeho vládu rozhodně neobdivuje, ozval se profesor Fiala. Nejsme nejlepší, spíše naopak

 
Předseda ODS Petr Fiala upozorňuje, že premiér Andrej Babiš (ANO) se rozhodně mylí, když říká, že svět obdivuje českou vládu za to, jak si vede v boji s pandemií. „Česká republika ale nikdy nebyla ve zvládání pandemie nejlepší – ani na světě, ani v Evropě,“ píše na svém blogu serveru Aktuálně.cz Fiala, který je přesvědčen, že nebýt opozice, tak Babišův kabinet nedokáže lidem v koronavirové krizi pomoct.
15.05.2020 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků) , Petr Fiala (4309 článků)

Hlavní argument pro koalici Spolu padl, řekl Kuba. Fiala nesouhlasí

 
Předseda ODS Petr Fiala se ve čtvrtek ohradil proti názoru jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS), podle kterého rozhodnutím Ústavního soudu o přepočtu hlasů na mandáty padl hlavní argument pro společnou cestu k volbám s lidovci a TOP 09 pod značkou Spolu.
05.02.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4309 článků)

Po prvním ročníku za čtyři. Profesor Fiala, předseda ODS, známkoval v rádiu vládu

 
Předseda ODS Petr Fiala byl hostem nedělního Press klubu moderátora Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. Hned v úvodu vládu oznámkoval - po roce za čtyři. Na kabinetu zkrátka nenechal nit suchou: špatné zrušení poplatků ve zdravotnictví, zabetonování státní správy a podobně. Pak prozradil, jestli Andrej Babiš (ANO) svrhne vládu a jak vidí válku proti Islámskému státu. V této věci se jako jestřáb staví po bok prezidenta Zemana.
01.02.2015 18:57 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24847 článků) , Petr Fiala (4309 článků) , Luboš Veselý (643 článků)

Co by se dělo, kdyby se stal prezidentem kníže Schwarzenberg? Prognóza končí tím, že se Miloš Zeman stejně vrací oknem

 
Časopis Týden přinesl rozhovor s Karlem Schwarzenbergem (TOP 09), v němž politik vyjádřil lítost nad tím, co se v Česku děje, jak se vyjadřují mnozí politici o uprchlické krizi. Na serveru zmíněného týdeníku se však objevila také úvaha, jak by to dnes v Česku vypadalo, kdyby se před třemi lety stal prezidentem kníže. Prezident by hodně spal. Bohuslav Sobotka (ČSSD) by jakožto „sluníčkář" padl a premiérem by se stal Miloš Zeman.
23.02.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4053 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Miloš Zeman (27440 článků)