Článek

„Kdyby dělali to, co mají...“ Ochutnávka před demonstrací proti Fialovi

 
Ondřej Dostál, právník a expert na zdravotní právo, ostře promluvil k chystané sobotní demonstraci na Václavském náměstí. Pořádně se přitom obul do vlády Petr Fialy (ODS). Mimo jiné odmítl označení účastníků podobných demonstrací za dezoláty. V kostce vidí Dostál počínání současné vlády tak, že je neschopná, vládnutí jí moc nejde a svou neschopnost hází na jiné, včetně bývalé vlády Andreje Babiše (ANO).
10.03.2023 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25795 článků) , Petr Fiala (5101 článků)
Podobné články

Jihomoravský kraj na Regiontour: Nebude chybět ochutnávka krajových specialit

 
V rámci letošního veletrhu Regiontour Brno 2017 (19. – 22. ledna) najdou zájemci o turistickou nabídku z jihu Moravy všechny informace v expozici „Jižní Morava“ v pavilonu P u stánku č. 050 . Ani letos nebude chybět stánek zahraničních partnerů Jihomoravského kraje a ochutnávka krajových specialit ve stánku „Zlatá chuť jižní Moravy“ na RegFoodfestu.
18.01.2017 07:35 |

podobné články

Staročeské recepty na cukroví: Originální kuchařka zdarma a první ochutnávka už dnes!

 
Měsíc do Štědrého dne… Jaké cukroví bude za čtyři týdny zdobit váš sváteční stůl? Jistě, každá domácnost má své oblíbené favority, ale třeba se letos rozhodnete zkusit i jeden či dva druhy, které běžně neděláte. Máme pro vás 16 vyzkoušených staročeských receptů. V kuchařce, která vychází v Blesku v pondělí. Zdarma! A první ochutnávka už dnes.
22.11.2019 11:20 |

podobné články

Praha oslaví Den Země vizuální show: Jarní ochutnávka Signal Festivalu vsadí na digitální tapisérii a proměny planety

 
Rok co rok, s výjimkou toho loňského, se v Praze na podzim koná okázalá digitální show – Signal Festival. Ten spojuje vizuální umění s městským prostorem a moderními technologiemi. Akci si při každém ročníku nenechaly uniknout tisíce zájemců, mnohdy i ze zahraničí, a letos by se měla konat znovu. Na jaře přijde menší ochutnávka v podobě několikadenních oslav Dne Země, které proběhnou v areálu holešovického Výstaviště.
22.04.2021 06:50 |

podobné články

Malá ochutnávka dalšího dílu seriálu Hořký svět: Máma to synům moc neulehčí, ale co zmůže, když se i farář stane v pivovaru podílníkem

 
Malá ochutnávka dalšího dílu je tady, ale určitě neprozradíme vše, ať se máte na co těšit. Malé město má celou řadu výhod, ale také je nutné počítat s tím, že jen málo věcí lze utajit. O plánech Štěpána a Michala už ví celé městečko –⁠ a kromě jejich matky a Štěpánovy manželky jsou lidé na bláznivý projekt zvědaví.
06.09.2022 14:00 |

podobné články

Fialovi jeho deštník proti drahotě omlátil i Kalousek

 
Vládní „Deštník proti drahotě“ už schytává kritiku nejen z řad opozice. K tomu, nakolik vládní „deštník“ skutečně chrání před „drahotou“, se vyjádřil exministr financí Miroslav Kalousek. „Nelze chránit lidi před drahotou roztáčením inflační spirály,“ kritizuje Fialův kabinet za některé představené kroky. Po jednom z představených opatření „proti drahotě“ pak rovnou zanechal vzkaz premiéru Petru Fialovi (ODS). Vzkazuje mu, že tím krokem vláda rozpoutá další zdražování.
14.05.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků) , Miroslav Kalousek (7731 článků)

Toto hrozí Fialovi. Plus propočet k ČEZu. Holec po Václaváku

 
KONTEXT PETRA HOLCE Fialovi by se mohlo stát, že jednoho dne předstoupí před novináře Pavel Blažek a představí Martina Kubu jako nového premiéra, varuje komentátor Petr Holec. Ten ParlamentnímListům.cz též citoval výpočet: I kdyby stát vykoupil minoritní akcionáře ČEZu za 300 miliard, ušetříme dle něj ročně na elektřině 600 miliard.
06.09.2022 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (724 článků) , Petr Fiala (5101 článků) , Martin Holec (3 články) , Martin Blažek (45 článků) , Pavel Fiala (279 článků) , Petr Pavel (2046 článků)

Řešte to, jinak přitvrdíme. Zdeněk Troška zasáhl proti Fialovi a spol.

 
Režisér Zdeněk Troška má tak velký strach ze sociálního výbuchu a ztráty potravinové bezpečnosti státu, že se rozhodl spolupodepsat veřejný dopis adresovaný premiéru Petru Fialovi (ODS), další list pak míří i k ministrovi zemědělství Zdeňku Nekulovi či prezidentovi Hospodářské komory Vladimíru Dlouhému i jeho viceprezidentovi Tomáši Prouzovi. Ten je právě v dopisech hojně kritizován – a právě on a Nekula jsou zároveň upozorňováni, že pokud nebudou brát dopis vážně a nezmění svoji „protizemědělskou politiku”, jsou připraveni se bránit i jinou cestou, než jsou otevřené dopisy. Spolu s Troškou dopisy, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, podepsali i herec Ivan Vyskočil, podnikatel Zdeněk Jandejsek a čestný prezident Agrární komory Jan Veleba. Všichni jsou sdružení v platformě Klub 2019.
18.08.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (666 článků) , Ivan Vyskočil (378 článků) , Zdeněk Troška (536 článků) , Ivan Vyskočil (377 článků) , Petr Fiala (5101 článků) , Vladimír Dlouhý (666 článků) , Jan Fiala (419 článků) , Jan Fiala (419 článků)

„Jde do tuhého.“ Ochutnávka, co přijde v sobotu. Vystoupí muž, který stál u zrodu ČT

 
„V životě jsem nezažil nic horšího. Hloupějšího, servilnějšího, arogantnějšího. Umělého, prázdného, bezcitného. Bezohledného. Neskrývanou drzost, loupení našich peněz za bílého dne,“ tepe vládu Petra Fialy publicista a moderátor Petr Bohuš, který bude jedním z řečníků na sobotní demonstraci na Václavském náměstí. Chystá se promluvit o situaci v médiích, především v těch veřejnoprávních. Těm by možná pomohlo, kdyby koncesionářské poplatky byly dobrovolné. To bychom viděli ze strany médií jiný přístup a zájem o občany.
02.09.2022 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků)

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá karta

 
V dalším díle svého pořadu se komentátor Ondřej Hejma věnoval nastupující vládě a Petru Fialovi, který „začal mlčet“. Hejma mu připomenul, že sice ještě nemá vládu, ale poslance v Parlamentu už ano. Takže mohl shodit nebo naopak podpořit zavedení nouzového stavu. Ale místo toho se poslanci zdrželi. Fiala je prý „slušný člověk, co nechce nic rozhodovat“. Ale bude muset. „Vy prostě musíte vládnout a je jedno, jestli máte ministerstva a platy, zkrátka se musí makat, protože to jste lidem slíbili a vy jim tu vládu dlužíte,“ vzkázal Petru Fialovi. Pár slov ztratil také o dalších lídrech pětikoalice, padla slova o hadech a pitomcích. A o ochraně prezidenta Zemana před BIS.
30.11.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků) , Ondřej Hejma (218 článků)

Premiér Babiš: Návrh spolupráce předsedovi ODS Fialovi k opatřením proti šíření epidemie covid-19

 
Dne 19. října zaslal premiér Andrej Babiš dopis předsedovi ODS Petrovi Fialovi, ve kterém vybízí ke spolupráci současné a budoucí vlády při přijímání protiepidemických opatření.
25.10.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25795 článků) , Petr Fiala (5101 článků)

To se vám „povedlo“. Dar Fialovi. Hampl tuší, co teď přijde

 
„Ti lidé, co dnes šibenicují a dělají ostudu, by mohli dělat skvělou práci, kdyby se jim dostalo lepšího vedení.“ Sociolog Petr Hampl popisuje, jak se Fialova vláda jednoznačně rozhodla pro vyšší korporátní zisky. „Korporace mají větší sílu. Zvláště teď, když opozice nedělá problémy a není tu, kdo by případný lidový hněv zformoval do politické akce. Vláda se může cítit bezpečná, a ví to,“ dodává. Akce demonstrantů proti covidu jsou dle Hampla pro Fialu darem: Mnohem horší by bylo, kdyby Českem otřásaly protiválečné demonstrace nebo manifestace za zestátnění ČEZ.
03.02.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků)

Útok před sobotní demonstrací proti Fialovi. Advokát Rajchl odhaluje

 
„Pokud se rozhodneme s tím nic nedělat, čekají nás další dva a půl roku vlády národní katastrofy,“ konstatuje známý advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl k zítřejší, sobotní demonstraci na Václaváku. Svěřil se i s tím, jaké trestní oznámení ho v poslední době dobře pobavilo. „Je to takový směšný pokus, já jim říkám chvilkaři a pachatelé všeho dobra. Jsou zoufalí a už nevědí, co dělat,“ řekl.
10.03.2023 17:35 |

podobné články

Topolánkovy rady Fialovi: Jak vydírat poslance. Naprosto brutálně

 
Expremiér Mirek Topolánek před televizními obrazovkami radil současnému premiérovu Petru Fialovi, jak se vypořádat s rekordním schodkem státního rozpočtu. V souvislosti s jeho taháním za brzdu v podobě valorizaci penzí se rozhovořil o „brutálním vydírání“ poslanců, které v podobné krizové situaci sám praktikoval.
07.03.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2441 článků) , Petr Fiala (5101 článků)

Nenávist až za hrob. Nejdřív Gott, teď Kubera. To dělali komunisti před rokem 1989! Radní Šarapatka dostal další ránu od Patrika Nachera

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Nevím, co se s lidmi děje, že jejich nenávist jde až za hrob. Zažili jsme to jak u Karla Gotta, tak u Jaroslava Kubery. Co by se dělo, kdyby zemřel Miloš Zeman? To snad někteří budou slavit. Přijde mi to úplně nechutné,“ komentuje některé reakce po úmrtí předsedy Senátu pražský poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. Vyjadřuje se v rozhovoru pro PL.cz i ke starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému, předsedovi ODS Petru Fialovi, odvolání ministra dopravy Kremlíka, k předhánění se v revolučním zelených opatřeních v Evropě či k údajné čínské chobotnici rozlézající se po Praze.
26.01.2020 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6769 článků) , Petr Fiala (5101 článků) , Jaroslav Kubera (1149 článků) , Miloš Zeman (27867 článků) , Karel Fiala (235 článků) , Jaroslav Fiala (152 článků)

Kdo přijde v sobotu? Rajchl udělal jasno. „Lže,“ řekl o Fialovi

 
Vláda jedná podle německých not, lidé už nemohou dál. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda strany PRO Jindřich Rajchl, který vyzývá k účasti na sobotní protivládní demonstraci v Praze. „Je potřeba jednat, vláda vede sebevražednou taktiku,“ konstatuje Rajchl a odmítá nálepky různých neziskovek či aktivistů, že jde o demonstraci extremistů, rasistů nebo proruských spolků. „Ať se přijdou v sobotu podívat a uvidí normální lidi, kteří už nevědí jak dál a mají toho dost. Vezměme si naši zemi zpět do vlastních rukou,“ dodává.
02.09.2022 04:45 |

podobné články

Blok proti islámu zneužil demonstraci na Albertově, tvrdí Veleba

 
Předseda Strany práv občanů (SPO) Jan Veleba se distancoval od účasti příznivců Bloku proti islámu na demonstraci, která proběhla 17. listopadu na Albertově. Demonstraci svolanou na podporu prezidenta Miloše Zemana prý blok zneužil. Demonstraci svolala aktivistka Jelena Vičanová.
26.11.2015 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27867 článků) , Jan Blok (12 článků)

18 stupňů? Pekarová, to je na zimník. Já to zažil! Expremiér toho má dost. Jde na velkou demonstraci proti Fialovi

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Paní Pekarová by si měla zkusit sedět při teplotě 18 stupňů v nějaké místnosti celý den, nebo případně osm hodin, ve svetru. Bude potřebovat i zimníček a stejně to bude lezavé,“ vzkazuje na návrh vlády ohledně případného snížení teploty bývalý premiér Jiří Paroubek. Prozradil, že se chystá na demonstraci, která se má konat začátkem září, a zmínil „vážnou výstrahu“ pro vládu. Rozebral také situaci kolem šéfa civilní rozvědky Mlejnka i ministra Rakušana. Na závěr pak pochválil jihočeského hejtmana Martina Kubu.
21.08.2022 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4622 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Fiala (345 článků) , Jiří Kuba (85 článků)

„Lháři, za chvíli budou zase v opozici.“ Tvrdý úder Fialovi

 
„Největší problém vlády je amatérizace a odstředivost, lidi by měli vnímat, že jsou to lháři,“ říká bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause, politolog Petr Macinka ve vysílání youtubového kanálu Zákony bohatství, kde okomentoval současné dění a vyjádřil se k hlavním aktérům událostí souvisejících s demonstrací Česko proti bídě na Václavském náměstí. Odvážného Rajchla připravuje na to, že na další demonstraci možná „poteče krev“. Sám by podle svých slov nepřeceňoval poptávku po změně.
22.03.2023 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10908 článků) , Petr Fiala (5101 článků) , Petr Václav (1027 článků)

Klaus prof. Fialovi: Svoboda lidského individua je naším společným tématem

 
Dopis prezidenta republiky prof. Fialovi k udělení čestné Zlaté plakety.
26.08.2011 12:45 |

podobné články