Článek

Kdy se uskuteční debaty kandidátů? ČT tu svou přesunula na neděli, Babiš ale přesto nepřijde

 
Oba postupující kandidáty prezidentské volby čeká v tomto a příštím týdnu několik veřejných debat v médiích. Česká televize (ČT) odvysílá svůj Prezidentský duel proti původnímu plánu již v neděli 22. ledna. ČT dnes uvedla, že na tento termín ho přesunula kvůli kolizi s debatou na konkurenční TV Nova, která se uskuteční ve čtvrtek 26. ledna. Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) ale dnes ČTK sdělil, že se debaty v ČT nezúčastní. TV Nova má podle mluvčí Barbory Dlabáčkové potvrzenou účast obou kandidátů.
17.01.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Petr Pavel (1659 článků)
Podobné články

Žít Brno nakonec o mandát nepřijde i přes aféru s trvalým bydlištěm

 
Krajský soud v Brně rozhodl, že problém s trvalým bydlištěm dvou kandidátů z hnutí Žít Brno na konečném výsledku voleb do zastupitelstva Brno-střed nic nezměnil. Hnutí o mandát nepřijde, zvolení dvou problematických kandidátů je ale neplatná. 
07.11.2014 16:45 |

podobné články

Zemanová se vdávala těhotná, Fischerové zemřel syn. Kdo jsou ženy kandidátů na prezidenta?

 
Jen tři z nich - Eva Drahošová, Klára Fischerová a Monika Hilšerová - jsou prvními manželkami kandidátů na hlavu státu. Hned pět z nich jsou druhými ženami po boku svých mužů. Včetně současné první dámy Ivany Zemanové. Pouze Petr Hannig je z nabídky prezidentských kandidátů jediným vdovcem. Blesk Zprávy vám před blížícími se volbami hlavy státu přináší i pohled na osmičku žen, jejichž muži chtějí v lednu 2018 dobýt Hrad. Jejich osudy i původní profese jsou různé. Od manažerky přes scénografku po asistentku. Jejich muži se také brzo postaví před kamery Blesku. Už v úterý vám přineseme debatu se všemi kandidáty na prezidenta kromě Miloše Zemana, který dopředu avizoval, že do žádné diskuse nepřijde. Vysílat budeme živě 2. ledna od 14:00 na Blesk.cz a Facebooku Blesku.
28.12.2017 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Zemanová (420 článků) , Petr Hannig (44 článků)

Festival Mezi ploty se tuto neděli uskuteční online

 
Multižánrový festival Mezi ploty, který seznamuje veřejnost s tématem duševního zdraví a nabízí odbornou pomoc, se uskuteční v neděli 14. června poprvé v historii pouze online. Podle organizátorů však o svou žánrovou pestrost nepřijde.
12.06.2020 13:25 |

podobné články

Server upozorňuje voliče: Na velkou změnu se netěšte

 
Někteří voliči očekávají od Karla Schwarzenberga (TOP 09) nebo Miloše Zemana (SPOZ) výraznou změnu politického systému. Budou zklamáni, píše server Česká pozice. V každém případě prý zvolíme pragmatika. Ať volba dopadne jakkoli, konec světa nepřijde. Nepřijde ani žádná impozantní renesance společnosti, ani propad do bezedného bahna. Aby se něco takového stalo, museli bychom jednak žít v prezidentském systému, jednak ani jeden z kandidátů neschovává osudové čertovo kopýtko nebo svatozář, píše server.
25.01.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4068 článků) , Miloš Zeman (27741 článků)

Česká televize ohlásila na neděli debatu. Babiš ohlásil, že nepřijde

 
Oba postupující kandidáty prezidentské volby čeká v tomto a příštím týdnu několik veřejných debat v médiích. Česká televize oznámila, že nabídne Prezidentský duel před druhým kolem voleb již tuto neděli 22. ledna. Pozvala do něj kandidáty Petra Pavla a Andreje Babiše. Babiš ovšem sdělil, že se debaty v České televizi nezúčastní. Diskutovat bude v debatách Deníku, Blesku, Primy a Novy.
17.01.2023 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Petr Pavel (1659 článků)

Platforma pro sociální bydlení: Zákon podle kandidátů vznikne. Víme, jak bude vypadat

 
Zákon o sociálním bydlení chce přijmout 94 % kandidátů do Poslanecké sněmovny, kteří odpověděli na anketu Platformy pro sociální bydlení. Platforma s anketou oslovila více než 1 000 kandidátů z prvních příček kandidátních listin 10 nejsilnějších stran, z nichž 449 odpovědělo. Z průzkumu vyplývá, jak by měl zákon o sociálním bydlení dle kandidátů vypadat a jak se kandidáti do Sněmovny shodují s preferencemi svých voličů.
13.10.2017 20:15 |

podobné články

GLOSA: Rey Koranteng nepřekročil vlastní stín. Do politické debaty ještě nedorostl

 
Debata prezidentských kandidátů patří k vrcholům televizního zpravodajství, ne všichni moderátoři však v této disciplíně obstojí. Ačkoliv si Andrej Babiš, jakožto jeden z favoritů v boji o Hrad, vybral jako jedinou z televizních debat pro svou účast tu na Nově, moderátor Rey Koranteng opět nepředvedl ten nejlepší výkon. Andrej Babiš mluvil nejvíce času a při odpovědích kandidátů je nikdo následně nekorigoval.
12.01.2023 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Rey Koranteng (160 článků)

Česká společnost v sobě má latentní rasismus, spustil v debatě hradních adeptů Topolánek. A Jiřího Drahoše to velmi pobouřilo

 
Debaty prezidentských kandidátů v knihovně v Liberci se zúčastnilo celkem osm nominantů na post hlavy státu: Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Petr Hannig, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek, Vratislav Kulhánek a Mirek Topolánek. Jen současný prezident Miloš Zeman veřejné debaty kandidátů ignoruje. Tvrdí totiž, že nevede žádnou prezidentskou kampaň. Řešily se otázky ohledně rasismu v Česku i to, kdo by měl být novým premiérem.
16.11.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (852 článků) , Mirek Topolánek (2437 článků) , Miloš Zeman (27741 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků) , Jiří Kulhánek (50 článků) , Jiří Marek (462 článků) , Pavel Marek (342 článků) , Petr Marek (210 článků) , Jiří Marek (462 článků) , Pavel Marek (358 článků) , Jiří Fischer (60 článků) , Petr Pavel (1659 článků)

Paroubek: Skutečný vrchol prezidentské kampaně

 
Skutečným vrcholem každé prezidentské kampaně jsou debaty prezidentských kandidátů. A stejné je to i s kampaní, které předcházejí i parlamentním volbám. Tam jde pochopitelně o debaty hlavních kandidátů na předsedu vlády.
17.01.2018 22:55 |

podobné články

Lidovci v únoru uspořádají dvě debaty kandidátů na předsedu. Zájem zatím projevili Jurečka, Bartošek a Výborný

 
Lidovci v únoru uspořádají dvě debaty kandidátů na předsedu strany, kterého budou vybírat delegáti březnového sjezdu. Jedna z debat bude pro straníky, druhá bude otevřená pro veřejnost. ČTK a Českému rozhlasu to dnes po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek, který se rozhodl funkci neobhajovat.
08.01.2019 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Katy Perry se tento týden vdá

 
Zpěvačka Katy Perry se bude tento týden vdávat. Se svým snoubencem se již dnes přesunula do Indie, kde se bude pohádková svatba… Dlouho připravovaná svatba zpěvačky Katy Perry a jejího snoubence Russela Branda je na spadnutí. Již dnes se dvojice přesunula do Indie, kde by se tento týden měla svatba odehrát. Přesné místo, datum a [...]
20.10.2010 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Katy Perry (685 článků) , Katy Brand (12 článků)

MfD: Exportní banka přesunula úvěry za 15 mld. Kč mezi ohrožené

 
Čtyři úvěry o celkové hodnotě 15 miliard korun přesunula Česká exportní banka (ČEB) do skupiny ohrožených. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes. Jedna z půjček také patří do skupiny projektů financovaných ČEB, kterými se zabývá policie. Podle dnešních Lidových novin má banka problémy i s úvěrem na stavbu apartmánů v Tunisku. Tamní firma nesplácí půjčku 331 milionů Kč a česká Exportní garanční a pojišťovací společnost nechce ČEB škodu proplatit.
13.05.2014 07:55 |

podobné články

MF Dnes: Exportní banka přesunula úvěry za 15 mld. Kč mezi ohrožené

 
Čtyři úvěry o celkové hodnotě 15 miliard korun přesunula Česká exportní banka (ČEB) do skupiny ohrožených. V dnešním vydání to uvedla MF Dnes. Jedna z půjček také patří do skupiny projektů financovaných ČEB, kterými se zabývá policie. Podle dnešních Lidových novin má banka problémy i s úvěrem na stavbu apartmánů v Tunisku. Tamní firma nesplácí půjčku 331 milionů Kč a česká Exportní garanční a pojišťovací společnost nechce ČEB škodu proplatit.
13.05.2014 08:35 |

podobné články

Předstírá, že je hluchoněmá, a vybírá na fiktivní charitu: Podvodnice se přesunula z Plzně do Prahy

 
Podle všeho předstírá, že je hluchoněmá, a od dobrotivých lidí v MHD vybírá peníze na neexistující charitu. Scénář je vždy stejný. K cestujícím přistoupí s papírkem, na němž je vzkaz, který hraje na city. Teď podvodnice rozšířila pole své působnosti. Z Plzně se přesunula do Prahy.
27.08.2016 20:25 |

podobné články

Chrást u Plzně má novou vlakovou zastávku: Přesunula se o 150 metrů, dá se tu parkovat

 
Nová železniční zastávka slouží obyvatelům Chrástu na Plzeňsku. Přesunula se o 150 metrů, má zvýšené nástupiště a je blíže centru obce. V místě vyrostlo parkoviště pro 17 vozů a po opravě průtahu v příštím roce tam budou zastavovat i autobusy.
15.12.2019 09:25 |

podobné články

ČEZ: Výstava Voda a civilizace se přesunula do Hradce Králové

 
Unikátní výstava fotografií a výzkumů Voda a civilizace se přesunula do Hradce Králové. Velkoplošné panely, v noci nasvícené, můžete vidět na Náměstí 28. října v centru Hradce. Výstavu otevřela slavnostní vernisáž za účasti primátora města Alexandra Hrabálka, zástupců města, zástupců Ministerstva životního prostředí a významných firem regionu. Hlavním partnerem putovní výstavy Voda a civilizace je skupina ČEZ.
17.06.2020 07:45 |

podobné články

FN Hradec Králové přesunula odběrové centrum COVID-19

 
Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes přesunula odběrové centrum COVID-19 na nové místo u budovy č. 64 (centrální spisovna).
29.07.2020 22:15 |

podobné články

Ledecká si na Hrad pro vyznamenání nepřijde

 
Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká si v neděli na Hrad pro státní vyznamenání nepřijde. Bude na soustředění v Rakousku, kde se bude připravovat na blížící se sezonu Světového poháru v alpském lyžování i snowboardingu. Zprávu přinesla ČTK.
25.10.2018 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Ester Ledecká (245 článků)

Česká televize připravuje debaty a duely kandidátů na prezidenta

 
Česká televize (ČT) nabídne před přímou volbou prezidenta kandidátské debaty i rozhovory jeden na jednoho s redaktory ČT. V případě, že se o vítězi prezidentské volby bude rozhodovat ve druhém kole, uspořádá ČT dva Prezidentské duely. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí ČT Michaela Fričová. První kolo prezidentských voleb se uskuteční 11. a 12. ledna 2013, druhé kolo o dva týdny později.
05.11.2012 17:05 |

podobné články