Článek

Kdy se otevřou obchody: Prioritou jsou školy, hlásá premiér Babiš k rozvolňování

 
Čtvrtek je ve znamení vládního rozhodování o další fázi rozvolňování covidových opatření v České republice. Rozhodne se mimo jiné o tom, kde všude budou děti naplno vpuštěny do školek a do lavic druhých stupňů základních škol. Řešit se bude také celorepublikové otevírání obchodů, u kterého premiér Andrej Babiš řekl Blesku, že ho „zajímají školy“ a obchody jsou „věc hlavně pana Havlíčka“ (ministra průmyslu a obchodu, pozn. red.). Prozradil také, jak byl naštvaný, když se dozvěděl, že pro návštěvu kadeřníka by měl mít test z odběrového centra.
29.04.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)
Podobné články

Obchody otevřou ve třech fázích podle velikosti

 
Obchody otevřou ve třech termínech, a to podle toho, kolik mají metrů čtverečních a kde se nacházejí. Jako první otevřou 27. dubna provozovny do 200 metrů čtverečních. Naposledy otevřou 8. června nákupní centra. V úterý o tom rozhodla vláda.
14.04.2020 19:31 |

podobné články

„Letos raději bez Mikuláše.“ Havlíček v Blesku o rozvolňování: Otevřou obchody v pondělí?

 
Vicepremiér, ministr dopravy i průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) věří, že se po víkendu opět otevřou všechny obchody a služby, včetně kadeřnictví a restaurací. Řekl to ve studiu Blesk Zpráv v pořadu Epicentrum. Česko by se mělo, za předpokladu příznivého vývoje, dostat od příštího týdne do třetího stupně „psa“. I nadále ale mají platit přísná hygienická opatření. Pokud by se situace zhoršovala, po třech dnech by se provozovny opět uzavíraly. Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) ale ve středu na dopolední tiskové konferenci optimismus mírnil a je podle něj dost možné, že k rozvolnění nakonec nedojde.
25.11.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3240 článků)

Rozvolňování přehledně: Od kdy můžete do obchodu s oblečením či s dítětem do školky

 
V ČR se od pondělí opět otevřou kadeřnické a kosmetické salony. V Praze budete znovu moci navštívit muzea a galerie. Změny čekají také žáky základních škol. Od 10. května navíc otevřou obchody a všechny zbývající mateřské školy se třídami ve všech ročnících, nejen tedy pro předškoláky.
01.05.2021 09:25 |

podobné články

Kdy se otevřou školy a sport? Andrej Babiš uvedl nejbližší možný termín

 
Otázka ohledně úplného otevření škol visí ve vzduchu už dlouho. Premiér Andrej Babiš proto v pátek znovu ubezpečil, že školy, školky a sport jsou pro vládu prioritou. Nejbližší možný termín, kdy by se opět mohlo rozvolnit, je podle Babiše 26. duben. Jestli ale toto datum bude opravdu tím klíčovým, je zatím stále nejisté.
16.04.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)

Vláda zrychlila uvolňování, velké obchody otevře už v pondělí

 
Vláda zrychlí naplánované uvolňování restrikcí o 14 dní. Ve čtvrtek to řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček. Už v pondělí 27. dubna se otevřou obchody až o ploše 2500 metrů čtverečních, které nejsou v nákupních centrech. Současně se otevřou venkovní prostory zoo nebo například fitness centra. Restaurace by mohly zahrádky otevřít už 11. května, nikoliv až 25. května, jak se původně plánovalo. Týž den se otevřou i kadeřnictví.
23.04.2020 18:10 |

podobné články

Velká úleva: Od čtvrtka budeme ve třetím stupni, otevřou se obchody, kadeřnictví i hospody

 
Na mimořádném jednání vlády se rozhodlo, že se od čtvrtka Česko přesune ze čtvrtého stupně do třetího. To znamená, že se od tohoto dne otevřou všechny obchody a budou znovu spuštěny veškeré služby, otevřou se také hospody, bary a restaurace. Bude nutné dodržet nastavená pravidla a bezpečnostní opatření.
29.11.2020 10:25 |

podobné články

Kdy se otevřou restaurace, kadeřnictví a školy? Vláda představila plán rozvolňování omezení

 
Většinu Čechů zajímá, kdy se uvolní vládní nařízení, která už měsíc omezují běžný život všech občanů. Ti se v posledních týdnech museli spokojit pouze s nákupy v supermarketech. Vláda, která v úterý jednala o tom, která opatření se začnou rozvolňovat, na tiskové konferenci představila etapy, ve kterých dojde k postupnému rozvolňování bezpečnostních opatření.
14.04.2020 18:11 |

podobné články

Na rychlé rozvolňování zapomeňte. Odborníci očekávají velmi pomalý pokles klíčového čísla

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula slibuje, že se první stupeň základnách škol otevře už druhého listopadu, ale premiér Andrej Babiš (ANO) současně podmínil rozvolňování koronavirových restrikcí poklesem reprodukčního čísla viru na úroveň 0,8 a odborníci se shodují, že bude trvat, než se na tuto hodnotu dostaneme. Rychlé rozvolňování nás tedy nečeká.
16.10.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)

Čtyři lidi u stolu a plocha „na hlavu“. Havlíček promluvil o otevření obchodů a restaurací

 
Obchody a restaurace otevřou ve třetím stupni protiepidemického systému PES. Budou ale muset dodržet velmi přísná omezení a hygienická opatření. Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) to řekl na tiskové konferenci k rozvolňování v obchodech a službách. Konkrétní termín neřekl, při současném vývoji předpokládá začátek rozvolňování za dva až tři týdny. V současné chvíli je celé Česko na čtvrtém stupni. Sledujte přímý přenos tiskové konference.
13.11.2020 14:40 |

podobné články

Češi můžou chystat peněženky: Všechny obchody otevřou do 3. května, míní Arenberger

 
Česko směřuje k otevření obchodů nejpozději 3. května. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) to dnes řekl televizi CNN Prima News. Vláda bude o rozvolňování protiepidemických opatření jednat ve čtvrtek. Ministerstvo zdravotnictví podle Arenbergera v současnosti také připravuje plán rozvolňování na první polovinu května, který už má základní obrysy.
21.04.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (53 článků)

Z nejhoršího jsme venku, věří Francie a otevře školy a obchody. Fotbalová liga skončila

 
Nadešel čas, aby Francie začala uvolňovat opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru. Ve francouzském parlamentu to dnes prohlásil premiér Édouard Philippe, který rovněž představil plán postupného rozvolňování opatření od 11. května. Toho dne by se měly znovu otevřít školky a základní školy na prvním stupni i obchody s jiným než nezbytným zbožím. O týden později se začnou postupně otvírat i 2. stupně základních škol, ale jejich žáci budou povinně nosit roušky, řekl Philippe. Naopak vláda do září zakázala všechny velké sportovní akce, což znamená předčasné ukončení první i druhé fotbalové ligy.
28.04.2020 17:50 |

podobné články

Češi můžou závidět: Rakousko otevře obchody, kadeřnictví i zoo. Vrátí se i školáci

 
Rakousko od příštího týdne uvolní některá opatření přijatá kvůli šíření koronaviru. Na tiskové konferenci to v pondělí oznámil kancléř Sebastian Kurz. Otevřou se všechny obchody, kadeřnictví či muzea. Platit v nich ale budou přísná hygienická opatření. Zčásti se otevřou i školy, žáci se budou muset ale pravidelně testovat. Kvůli novým mutacím koronaviru se podle Kurze „výrazně zpřísní“ režim na hranicích.
01.02.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (99 článků)

Plán rozvolňování? Pracuje se na něm, ujistil Arenberger

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (nestr. za ANO) v rozhovoru pro sobotní MF Dnes přiznal, že nemá připravený žádný plán rozvolňování, teprve na něm pracuje, přestože pandemie koronaviru sužuje Českou republiku už přes rok. Zatím se podle člena vlády počítá s tím, že se otevřou školy a vše ostatní počká. Zmínil i ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V. U té se podle Arenbergera podařilo prokázat, že je kvalitní. Ale i tady je jeden problém...
17.04.2021 08:15 |

podobné články

Plán vlády na rozvolňování: Papírnictví nebo farmářské trhy už od pondělka

 
Postupné rozvolňování protikoronavirových opatření již vbrzku začne. Nejenže nebude prodloužen nouzový stav, což již včera potvrdil premiér Andrej Babiš (ANO), od pondělí by měla vláda povolit otevřít obchody s dětským zbožím, papírnictví a farmářské trhy.
06.04.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)

Testování v Česku se dočká změn a... Kdy se otevřou bazény a restaurace?

 
Rozvolňování v Česku pokračuje. Otevřeny jsou už školy, obchody, služby, zahrádky hospod, hotely, fitka a ožívá i kultura. A známo už je, že další povolování opasků čeká zemi koncem května. Co všechno se povoluje? Jak se mění testování na covid? A budou se respirátory nosit i přes léto?
25.05.2021 05:20 |

podobné články

Sobotka: Prioritou vlády je dokončení vnitřního trhu s energií

 
Prioritou české vlády je dokončení vnitřního trhu s energií v Evropě. Po jednání s místopředsedou Evropské komise odpovědným za energetickou unii Marošem Šefčovičem to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Tématem jednání byl projekt energetické unie, který bude prioritou blížícího se českého předsednictví visegrádské skupině. Češi ji povedou od července.
26.05.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9572 článků)

Kdy se otevřou kadeřnictví a obchody: Karel Havlíček promluvil o tom, jak to bude vypadat

 
V neděli by se Češi měli dozvědět, zda se hned v pondělí otevřou kadeřnictví, veškeré další služby a obchody. Ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51) představil pravidla, za jakých opatření a podmínek budou smět fungovat. Také promluvil o fungování vánočních trhů a skiareálech.
25.11.2020 16:51 |

podobné články

Školy a obchody otevřou i na Zlínsku. Hejtman: „Vir jsme neporazili, náš boj se mění“

 
Ve Zlínském kraji se od pondělí 12. dubna otevřou školy a část obchodů a služeb jako v ostatních částech země. Novinářům to dnes řekl hejtman Radim Holiš (ANO).
08.04.2021 13:15 |

podobné články

Za týden se otevřou další školy, ve čtvrtek má být systém pro rozvolňování

 
Díky polevování epidemie koronaviru vláda souhlasila s návratem dalších žáků do škol, nejméně ve dvou krajích se také zcela otevřou školky. Ve čtvrtek chce kabinet představit systém pro uvolňování restrikcí v obchodě a službách.
19.04.2021 22:45 |

podobné články