Článek

Kdopak to chce spolupracovat s Tálibánem? O Rusku a Číně už je jasno

 
S Tálibánem, jenž se v současné době snaží ovládnout Afghánistán – a již více než 90 procent státních budov je pod jeho kontrolou – spolupracují i Čína a Rusko. Píše to alespoň server Novinky.cz.
16.08.2021 17:50 |

podobné články

Podobné články

V Rusku i v Číně zvítězil v prvním kole prezidentské volby Drahoš

 
V Rusku i v Číně dostal nejvíce hlasů krajanů v prvním kole prezidentské volby bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. V Rusku Drahoš porazil nynějšího prezidenta Miloše Zemana zhruba o 15 procentních bodů. V Číně podle volebního webu ČSÚ skončil Zeman až na čtvrtém místě, když více hlasů než on obdrželi také někdejší diplomat Pavel Fischer a lékař Marek Hilšer, napsala ČTK.
13.01.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26962 článků) , Jiří Drahoš (1197 článků) , Marek Hilšer (196 článků) , Pavel Fischer (214 článků) , Jiří Marek (445 článků) , Pavel Marek (304 článků) , Jiří Marek (445 článků) , Pavel Marek (320 článků)

Ministr obrany USA přiletěl neohlášeně do Afghánistánu: Chce jednat s Tálibánem o míru

 
Americký ministr obrany James Mattis dnes dorazil na neohlášenou návštěvu Afghánistánu, kde v posledních měsících zesílilo radikální hnutí Tálibán své útoky proti aliančním jednotkám. Mattis se setká s novým velitelem sil NATO Austinem Millerem a bude probírat možnosti zahájení mírových rozhovorů s Tálibánem, informovala agentura Reuters.
07.09.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Austin Miller (1 článek)

KONEČNĚ MÍROVÁ JEDNÁNÍ! USA vyjednávají s Talibanem, potvrdil Karzáí

 
Spojené státy a další země vedou předběžné rozhovory s Talibanem o ukončení téměř desetileté války, oznámil afghánský prezident Hamíd Karzáí. Píše o tom v sobotu agentura Reuters.
18.06.2011 10:55 |

podobné články

Moskva prý udržuje v zájmu boje s IS kontakty s Tálibánem

 
Rusko udržuje v zájmu boje s Islámským státem (IS) otevřené komunikační kanály k výměně informací s afghánským Tálibánem. Ruské agentuře Interfax to řekl kremelský zmocněnec Zamir Kabulov. Zájmy Moskvy a Tálibánu se podle něj „objektivně protínají“.
23.12.2015 21:45 |

podobné články

Únos, znásilnění a potrat: Rodina unesená Tálibánem promluvila. Přestoupili k islámu?

 
Američanka Caitlan Colemanová (31) promluvila o svých zkušenostech s Tálibánem a vysvětlila, proč se ona a její manžel Joshua Boyle (34) rozhodli mít děti i v zajetí. Američanka a její kanadský partner byli uneseni v Afghánistánu a Tálibán je věznil pět let. Colemanová nyní vystoupila na veřejnosti, její výpověď je ale kontroverzní a místy nesouhlasí s dosavadními prohlášeními.
25.10.2017 13:40 |

podobné články

Zemřelo tam 14 Čechů. Vojáci NATO opustí Afghánistán po dohodě USA s Tálibánem

 
Vojáci Spojených států a dalších zemí Severoatlantické aliance se do 14 měsíců zcela stáhnou z Afghánistánu, mezitím do 135 dní poklesne počet amerických vojáků v zemi na 8600. Dnes to ve společném prohlášení oznámily vlády USA a Afghánistánu. Prohlášení bylo vydáno krátce před očekávaným podpisem mírové dohody mezi USA a afghánským radikálním hnutím Tálibán. Dodržování této dohody Tálibánem považují USA za nezbytné k uskutečnění plánu na stažení vojsk. V Afghánistánu působí i česká armáda, která zde může podle aktuálního mandátu nasadit až 390 vojáků.
29.02.2020 14:45 |

podobné články

Hana Lipovská zcela otevřeně: Zpravodajství, televizní Taliban

 
Problémem ČT podle radní Hany Lipovské není osoba Petra Dvořáka, ale to, jak je nastaven zákon o České televizi. Rada ČT podle něj má velký úkol, ale malé pravomoci. Veškeré změny v ČT totiž musí provádět přes generálního ředitele. A to je těžké. V podcastu Insider na Info.cz o něm řekla toto: „Pokud slyšíte od pana generálního ředitele ČT, že on s Talibanem nic nenadělá, Talibanem nazývá OTNku, neboli zpravodajce a publicistiku, tak zkrátka začnete pochybovat, zda je to člověk, který má svou televizi pevně v rukou.“
10.06.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (793 článků) , Petr Dvořák (788 článků)

Babiš pro Blesk: Jednali jsme s Tálibánem! Premiér o evakuacích i zoufalství v Kábulu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) promluvil ve středu pro Blesk o probíhajících evakuacích z kábulského letiště poté, co se Tálibán ujal vlády nad Afghánistánem. Babiš vzpomněl hrůzné chvíle, kdy z letadel, jenž do bezpečí přepravují zahraniční diplomaty a jejich spolupracovníky včetně rodin, padali z nebe zoufalí lidé ve snaze dostat se ze země. A popsal aktuální průběh utajované operace, která zahrnovala i vyjednávání s Tálibánem.
18.08.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků)

Poslední známý Žid v Afghánistánu odmítl utéci před Tálibánem: Po zachráncích chtěl peníze

 
Zabulon Simantov (62) je obchodník s koberci a šperky, který se narodil v Herátu. Po smrti Jicchaka Leviho v roce 2005 se stal posledním známým Židem v Afghánistánu a v Kábulu spravuje synagogu. V současné době mohl utéci před Tálibánem, jenž se v zemi dostal zpět k moci, nicméně po zachráncích požadoval peníze na splacení dluhů. Když byl odmítnut, rozhodl se v zemi zůstat. Tálibánci ho přitom už jednou do vězení zavřeli, nicméně se tam hádal s Levim, a tak je raději fundamentalisté propustili.
21.08.2021 08:20 |

podobné články

Velitel o dramatické evakuaci: Hodiny jednání s Tálibánem, ničení dokumentů a lítost nad dětmi

 
Trojici evakuačních letů, které do Česka dopravily necelé dvě stovky vojáků, diplomatů a afghánských spolupracovníků s rodinami, předcházelo dramatické vyjednávání a Tálibánem. Českou operaci vedl velitel elitní jednotky KAMBA vojenské policie. V rozhovoru pro armádní web popsal složité chvíle, které vedly k záchraně tamních lidí, i pocit bezmoci, že nemohli pomoci více lidem, zejména dětem. „Bylo mi jich hrozně líto. Po psychické stránce to byl nejhorší moment. Doma mám malého prcka, a když jsem si představil jeho v téhle situaci, vědět, že ho nemůžu zachránit, bylo to to nejhorší, co můžete jako otec zažít.“
25.08.2021 13:55 |

podobné články

Afghánská vláda se chtěla s Tálibánem dohodnout, ale Rumsfeld to zakázal. Docent Eichler o sérii chyb zahájené Bushem. Konec vidíme dnes

 
„S Tálibánem by se jednat nemělo – jsou to váleční zločinci a mají na rukou krev,“ říká docent Jan Eichler z Fakulty mezinárodních vztahů pražské VŠE. Téma migrace je podle něj absolutně zpolitizované, Francie se obává občanské války, teroristické útoky byly vždy dílem přistěhovalců a minority ve státech západní Evropy představují bezpečnostní hrozbu.
30.08.2021 20:10 |

podobné články

Snaživci z ČT! Ukazovali trpící ženy pod Tálibánem. Až na to, že to Islámský stát! Kobza si všiml zásadní věci

 
Poslanec SPD Jiří Kobza kritizuje Českou televizi, která podle něj zahájila další vlnu promigrantské propagandy, tentokráte srze neblahou situaci žen v Afghánistánu za nové vlády Tálibánu. Přitom prý ale nejsou lidé v ČT schopni správně rozpoznat rozdíl mezi Tálibánem a Islámským státem. Navíc podle Kobzy stejně nejde o samotné afghánské ženy, ale o snahu neziskovek získat miliony z evropských imigračních fondů.
03.09.2021 15:55 |

podobné články

Snaživci z ČT! Ukazovali trpící ženy pod Tálibánem. Až na to, že to byl Islámský stát! Kobza si všiml zásadní věci

 
Poslanec SPD Jiří Kobza kritizuje Českou televizi, která podle něj zahájila další vlnu promigrantské propagandy, tentokráte srze neblahou situaci žen v Afghánistánu za nové vlády Tálibánu. Přitom prý ale nejsou lidé v ČT schopni správně rozpoznat rozdíl mezi Tálibánem a Islámským státem. Navíc podle Kobzy stejně nejde o samotné afghánské ženy, ale o snahu neziskovek získat miliony z evropských imigračních fondů.
03.09.2021 16:10 |

podobné články

Kirstie Alley, hvězda filmu Kdopak to mluví: Zase jako bečka!

 
LOS ANGELES – Tělo hollywoodské herečky Kirstie Alley (58, Kdopak to mluví) se mění rychlostí nafouknutí pouťového balonku. Není tajemstvím, že Kirstie už léta bojuje s nadváhou. Ještě před dvěma lety se zdálo, že vyhrála.
05.05.2009 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Kirstie Alley (103 článků)

Kritici Variety vybrali i český film Kdopak by se vlka bál

 
Už dvanáctý rok mají možnost kritici a kritičky zřejmě nejprestižnějšího filmového časopisu Variety vybrat do programu Karlovarského festivalu několik lahůdek dle vlastní chuti. Letos se do tohoto výběru dostal i český film režisérky Marii Procházkové Kdopak by se vlka bál.
26.05.2009 13:35 |

podobné články

Nová DVD - Kdopak by se vlka bál, Občan Havel přikuluje i Valčík s Bašírem

 
Z DVD novinek tohoto týdne můžete sáhnout po oceňovaném českém snímku Kdopak by se vlka bál, dokumentu Občan Havel přikuluje nebo animovaném válečném filmu Valčík a Bašlírem.
30.09.2009 05:35 |

podobné články

Kirstie Alley: 34 kilo zhubla, aby o 50 zase ztloustla

 
Kdopak to zase tloustne? Hvězda trilogie Kdopak to mluví a americká ikona hubnutí Kirstie Alley (54) dokázala během několika měsíců zhubnout neuvěřitelných 34 kilo. Teď má ale zase o 50 kilo víc!
10.12.2009 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Kirstie Alley (103 článků)

Kdopak to mluví? Travolta radil, jak má Kirstie tančit

 
Herečce Kirstie Alley (60) přišel poradit v tanci její filmový partner ze snímku Kdopak to mluví, John Travolta (56). Kirstie nyní tančí v americké verzi Stardance, kde zatím sklízí úspěch. Travolta na tréninku udělali taneční dvojici pár lekcí a rad a vyplatilo se. Taneční pár Kirstie Alley a Maksim Chmerkovskiy dostali 23 bodů z možných 30.
19.04.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Kirstie Alley (103 článků) , John Travolta (359 článků) , Maksim Chmerkovskiy (4 články)

Kdopak to v šedesáti provokuje podprsenkou?

 
Tak tohle šedesátiletá herečka trochu přepískla. Americká herečka, která se proslavila filmovou komedií Kdopak to mluví, radikálně hubne a tak si řekla, že novou postavu bez pár kil navíc, ukáže světu. Místo hlubokého dekoltu zvolila výstřih na zádech. Avšak podprsenka vypadala na zádech nevzhledně a rozhodně nepůsobila sexy dojmem. Kdo se dopustil módního faux pas?
05.05.2011 15:50 |

podobné články