Článek

Kdo vás platí, vyslechl si Rakušan v Havířově. S výjezdy skončil, příště pošle Nerudovou s Farským

 
Ministr vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan dnes zakončil svou sérii Debat bez cenzury v Havířově. V debatách napříč Českou republikou mají Starostové a nezávislí pokračovat, vystřídat jej mají lídři STAN do europarlamentu Jan Farský a Danuše Nerudová. „V Evropě musíme hrát první ligu,“ dodal Rakušan.
25.03.2024 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (322 článků) , Vít Rakušan (815 článků)
Podobné články

Jak SPOLU hledali prezidenta: Lidovci trvali na Fischerovi, Pekarová tlačila Nerudovou

 
Pravicová koalice SPOLU před několika týdny oznámila, že v přímé volbě prezidenta podporuje hned tři kandidáty – senátora Pavla Fischera, ekonomku Danuši Nerudovou a generála ve výslužbě Petra Pavla. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský otevřeně prohlásil, že Fischer na to nemá a že Nerudovou protlačila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. A nezůstal jen u toho, prozradil ještě mnohem víc.
04.12.2022 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2846 článků) , Pavel Fischer (327 článků)

Výjezdy ministrů by mohly být brány jako součást kampaně

 
Současné výjezdy členů vlády do krajů by mohly být problematické z pohledu vedení volební kampaně před říjnovými volbami do Poslanecké sněmovny. V pondělí to řekl Tomáš Hudeček, člen vedení brněnského úřadu, který dohlíží na financování stran a hnutí. Úřad podle něj tyto výjezdy sleduje.
30.08.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

ANO ani ČSSD neevidují platby spojené s výjezdy členů vlády do krajů

 
Vládní ANO a ČSSD na svých transparentních volebních účtech neevidují platby, které by bylo možné jednoznačně propojit s výjezdy členů kabinetu do regionů. Člen vedení brněnského Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Tomáš Hudeček totiž v pondělí řekl, že problematické z hlediska vedení kampaně by mohly být současné výjezdy členů vlády do krajů.
30.08.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Nerudová si platí podporu influencerů, tvrdí Hanychová. Máme vyjádření kandidátčina týmu. Agátě poslala vzkaz i Štíbrová

 
Agáta Hanychová opět mluvila rychleji, než přemýšlela. Během svého posledního živého přenosu na Instagramu nařkla prezidentskou kandidátku Danuši Nerudovou, že za přízeň influencerů na sociálních sítích platí. V neděli své tvrzení víc komentovat nechtěla a vymluvila se na nemoc. Na její slova pro eXtra.cz zareagovala i Nikol Štíbrová, která Nerudovou podporuje. Máme i vyjádření týmu prezidentské kandidátky.
08.01.2023 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Štíbrová (427 článků) , Agáta Hanychová (3907 článků)

Když nekoupíme F-35... Farský a Nerudová. Varování před neobranyschopností naší armády. I před hněvem USA

 
Proč mladí lidé nechtějí mít děti? Jsou tak odpovědní, že je nechtějí přivést do tohoto světa? Za „komančů“ se do Paříže cestovalo snáze než dnes. Kdo bude stavět jaderné elektrárny, když chybějí odborníci? Rusko není supervelmocí, nahradila jej Čína. A proč dvě procenta z HDP na obranu je málo. Spojené státy by nerady viděly u nás jiné stíhačky než F-35 a „vřele“ doporučují Evropě, aby nakupovala zbraně právě u nich. Naše armáda se ale stejně sama prý neubrání. EU by měla při cestě za surovinami „černého kontinentu“ vytlačit Čínu a Rusko z Afriky. To mimo jiné zaznělo na diskusi občanů s kandidáty do Evropského parlamentu, profesorkou Danuší Nerudovou a Janem Farským.
26.10.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (322 článků)

Nemít EU, očkovali bychom se až teď. A jsme lídr na Ukrajině! Turné Nerudové pokračuje

 
Unie za covidu ukázala, že je opět lídrem. Bez ní bychom očkovali možná až nyní. Problémem je ale deregulace, což v USA není. V Evropě čekáme léta třeba na nějaké léky, než projdou schvalovacími procesy a zkouškami, v USA toto nechají na výrobci, který jde „s kůží na trh“. Není to tedy žádný socialismus, ale ukázkový kapitalismus, od kterého by se Brusel měl učit. To mj. zaznělo na besedě s eurokandidáty, profesorkou Danuší Nerudovou a Janem Farským. Rovněž byly pochváleny prozelené aktivity USA, které jdou na rozdíl od EU odspodu. A Velká Británie pláče, že není v EU – jak ráda by se prý vrátila…
21.10.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (322 článků)

Farský? Tomuhle Rakušan neutekl, zase padaly otázky. Může přijít zvrat

 
Hnutí STAN dnes předstoupilo před novináře, aby objasnilo kauzu kyperských darů nejasného původu. Předseda strany Vít Rakušan oznámil, že část finančních darů od firem z Kypru vrátí a další nepřijme. Dotazy zástupců tisku se však stočily i na aféru, která v těchto dnech budí neméně velkou pozornost, a sice stáž v USA poslance Jana Farského, kam odletěl v sobotu večer ostré kritice navzdory. Jeho stáž STAN probere s lídry pětikoalice i Piráty. Mluvit ale bude i s Farským a jak z jeho slov vyplývá, věci se možná ještě úplně převrátí.
18.01.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (322 článků) , Vít Rakušan (815 článků)

První kolo voleb by vyhrál Babiš před Pavlem a Nerudovou, ve 2.kole by ho ale porazili

 
První kolo prezidentské volby by nyní vyhrál bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) s 27,9 procenta hlasů. Těsně za ním by skončil generál Petr Pavel s 26,7 procenta následovaný s 24,4 procenta ekonomkou Danuší Nerudovou. Vyplynulo to z lednového volebního modelu agentury STEM pro CNN Prima News. 
08.01.2023 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26251 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

Piráti přes palubu. Příště kandidujeme sami, vyhlásil Rakušan

 
Předseda hnutí Starostové a nezávislí má po povolebních rozepřích s Piráty do budoucna jasno: Do voleb „příště půjdeme sami“, prohlásil Vít Rakušan v rozhovoru pro Novinky.cz.
06.11.2021 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (815 článků)

Babiš: Pokud nepostoupím, nepodpořím ani Pavla, ani Nerudovou

 
Přestože se Andrej Babiš nezúčastnil včerejší debaty na Primě, kde měl vystoupit společně s Petrem Pavlem a Danuší Nerudovou, o svoje názory na prezidentskou problematiku i současnou vládní politiku se podělil. K podstatným věcem se totiž vyjádřil v rozhovoru pro zpravodajský server iDnes.cz. Mluvil o rozsudku v kauze Čapí hnízdo, o jednání s prezidentem Macronem, ale i o těch, kdo ho v ANO odmítli volit. Odpověděl i na to, koho by podpořil on, kdyby se do druhého kola nedostal.
12.01.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26251 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

„Volím ji, je to žena. Dospěli jsme.“ Cesta do hlubin duše voliče Danuše

 
Kdo si myslel, že vstupem Andreje Babiše do předvolebního klání v podobě jeho účasti v poslední prezidentské debatě skončí půtky mezi Danuší Nerudovou a Petrem Pavlem a jejich tábory příznivců, ten se spletl. I včera večer jsme byli svědky drobných či větších vzájemných narážek a komentářů. Na sociálních sítích je živo, zazněla i teze, že je třeba volit Nerudovou proto, že je žena, či že je nutné nastolit dobu, kdy nám může vládnout i někdo jiný, než je obstarožní chlap se starými myšlenkami.
13.01.2023 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26251 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

Složky IZS zaměstnal v Havířově výbuch plynu

 
Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 30.6. dopoledne u výbuchu, k němuž došlo v Havířově. Událost byla na tísňovou linku ohlášena před jedenáctou hodinou s tím, že v panelovém domě v Havířově došlo v jednom z bytů k výbuchu, který zranil muže. Na pomoc události ihned vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci. První záchranáři dorazili během sedmi minut od převzetí výzvy.
30.06.2014 14:25 |

podobné články

Gauner Bakala, olomoucký tanečník Hudeček a co novináři zatajili o Číně. To je náš prezident, volali lidé v Havířově po vystoupení Zemana

 
REPORTÁŽ Tisíce lidí v pondělí odpoledne vítaly Miloše Zemana v Havířově na náměstí Republiky. Někteří z nich dokonce hlasitě provolávali: „To je náš prezident!“ Stalo se tak poté, co Zeman citoval část názvu filmu Věry Chytilové „Kurvahošigutntag“ v reakci na diskusi, která probíhala minulý týden v souvislosti s vulgárními výroky, které z jeho úst zazněly ve vysílání Českého rozhlasu. Zeman v Havířove také kritizoval Zdeňka Bakalu, kterého by podle svých slov zažaloval, kdyby mu to Ústava umožňovala.
11.11.2014 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Věra Chytilová (141 článků) , Miloš Zeman (28062 článků)

Tragédie v Havířově! Při požáru přišly o život dvě děti, třetí se povedlo dostat ven

 
Obrovská tragédie se stala v pondělní v podvečer v Havířově. Při velkém požáru přišly o život dvě děti. Třetí bylo včas vysvobozeno náhodným kolemjdoucím a svědkem události. Jeden byt v Havířově-Šumbarku pohltily plameny, které šlehaly z oken do příjezdu pěti jednotek hasičů.
18.05.2020 19:05 |

podobné články

Nadace ČEZ: Pátý Oranžový přechod v Havířově nadělil dětem Mikuláš

 
Před Základní školou Frýdecká v Havířově se rozzářil nově osvětlený přechod pro chodce. Pásku pátého Oranžového přechodu ve městě, na který v rámci projektu Bezpečnost a ochrana dětí v Havířově přispěla Nadace ČEZ 120 tisíc korun, slavnostně přestřihl Mikuláš s malými čertíky ze školní družiny.
06.12.2022 09:15 |

podobné články

Nečekaná sprcha pro vítěze StarDance: Jsi příšerný! Skonči s tancem, vyslechl si

 
Těžko se tomu věří, ale je to tak. Dominik Vodička (23) si skutečně vyslechl krutá slova hodnotící jeho taneční výkony. A jejich autorem nebyl jen tak nějaký „hejtr“ z ulice, kritika vyšla z úst Vodičkova tehdejšího trenéra. A byla stejně ledová, jako Sibiř, kde si ji vyslechl.
22.12.2019 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Vodička (78 článků)

Jasný signál od SPOLU: Volte Pavla. Nebo Nerudovou. Nebo Fischera

 
Vládní koalice SPOLU, skládající se ze stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09, dnes slovy premiéra Petra Fialy (ODS) oznámila, že nenominuje vlastního kandidáta do blížící se prezidentské volby. Koalice po několikaměsíčním vyčkávání dospěla k názoru, že nechce tříštit hlasy svých voličů. Těm doporučila volit někoho ze tří současných kandidátů: bývalého komunistického rozvědčíka a později šéfa vojenských struktur NATO, generála ve výslužbě Petra Pavla, ekonomku Danuši Nerudovou nebo senátora Pavla Fischera, který se již v minulosti neúspěšně o nejvyšší ústavní funkci ucházel.
04.10.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Petr Pavel (2846 článků) , Pavel Fischer (327 článků)

Koalice SPOLU: Vlastního kandidáta na prezidenta nemá, podpořila Nerudovou, Pavla a Fischera

 
Vládní koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) nepostaví vlastního kandidáta na prezidenta do voleb, které proběhnou v lednu dalšího roku. Místo toho podpořila tři kandidáty, a to bývalou rektorku Mendelovy univerzity Danuši Nerudovou, generála Petra Pavla a senátora Pavla Fischera. Koalice o tom informovala na oficiálním instagramovém účtu.
04.10.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2846 článků) , Pavel Fischer (327 článků)

Jasný signál od SPOLU: Volte Pavla. Nebo Nerudovou. Nebo Fischera

 
Vládní koalice SPOLU, skládající se ze stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09, dnes slovy premiéra Petra Fialy (ODS) oznámila, že nenominuje vlastního kandidáta do blížící se prezidentské volby. Koalice po několikaměsíčním vyčkávání dospěla k názoru, že nechce tříštit hlasy svých voličů. Těm doporučila volit někoho ze tří současných kandidátů: bývalého komunistického rozvědčíka a později šéfa vojenských struktur NATO, generála ve výslužbě Petra Pavla, ekonomku Danuši Nerudovou nebo senátora Pavla Fischera, který se již v minulosti neúspěšně o nejvyšší ústavní funkci ucházel.
05.10.2022 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Petr Pavel (2846 článků) , Pavel Fischer (327 článků)