Článek

Kdo podniká sociálně, má dostávat zakázky? Europoslanec ODS se vyděsil

 
Socialisté v Evropském parlamentu se snaží prostřednictvím regulace veřejných zakázek propašovat do evropské legislativy extrémně socialistické a utopické zásady, které nadále budou likvidovat evropskou konkurenceschopnost. Europoslanec za ODS Edvard Kožušník varuje před nejnovější bruselskou iniciativou.
02.06.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (74 článků)
Podobné články

Bezpečnostní situace v Ústeckém kraji se pomalu zlepšuje, soudí kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje

 
ROZHOVOR „Problémem Ústeckého kraje je trvale vysoká nezaměstnanost. V kraji také narůstá počet osob žijících v chudobě a v sociálně vyloučených lokalitách. Sociálně vyloučených lokalit je v kraji 80, což je absolutně nejvyšší počet v celé ČR. V sociálně vyloučených lokalitách žije více než 38 tisíc lidí, což je více než jedna třetina všech obyvatel sociálně vyloučených lokalit v celé ČR. S nezaměstnaností a chudobou lidí žijících v sociálně vyloučených lokalitách souvisí napětí mezi obyvateli regionu a vyšší kriminalita, zejména pak krádeže," vypočítává chyby kraje Martin Klika, kandidát za ČSSD do zastupitelstva Ústeckého kraje.
05.10.2016 13:10 |

podobné články

Poukázky místo peněz nefungují. Část potřebných bude zase dostávat peníze

 
Některé skupiny chudších lidí už zřejmě nebudou dostávat příspěvek na živobytí v poukázkách, ale znovu v penězích. Sněmovna v pátek změnu podpořila. Do dalšího kola schvalování poslala jak poslanecký návrh ANO, tak obdobnou předlohu opozičních poslanců. Oba návrhy se od sebe liší výčtem skupin osob, které by místo poukázek měly dostávat peníze.
13.04.2018 15:20 |

podobné články

Oživení: Praha 6 neumí odůvodnit zakázky za více jak půl miliardy

 
Městská část Praha 6 se chystá vyhlásit dvě velké zakázky na údržbu městské zeleně, úklidové práce a údržbu odpadkových košů v celkové hodnotě 610 mil. Kč na dobu 4 let. Podle nového zákona o zakázkách musí u tak velkých zakázek nejprve městská část, jako zadavatel, zpracovat odůvodnění zakázky a to předložit zastupitelstvu ke schválení, což se také v září stalo. Bohužel předložená odůvodnění obou zakázek nesplňují zákonem stanovené nároky a neobjasňují důvody zadání zakázky v této podobě, ani podmínek soutěže.
10.10.2012 11:40 |

podobné články

Službu České pošty i-zakázky využívá již více než 1 500 lidí

 
Novou informační službu i-zakázky od České pošty využívá po prvních dvou měsících více než 1 500 českých podnikatelů. Česká pošta spustila na českém trhu unikátní systém, který dokáže sofistikovaně sledovat zakázky už od 20 000 korun a v průměrné hodnotě 80 000 korun, v polovině dubna. Služba už hlásí také první úspěšné uživatele, kterým přinesla získání veřejné zakázky.
22.06.2013 16:15 |

podobné články

Zeman se zastal Babiše proti Sobotkovi. Podnikatel je ten, kdo podniká, řekl

 
Prezident Miloš Zeman se přiklonil na stranu Andreje Babiše, když uznal, že za podnikatele je možné považovat jen toho, kdo podniká. Tímto argumentem se přitom Babiš bránil výzvě premiéra Bohuslava Sobotky, aby praštil s podnikáním a vyhnul se tak střetu zájmů, jenž mu plyne v rámci postu ministra financí.
29.03.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17952 článků) , Miloš Zeman (23617 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Zeman se zastal Babiše: Podnikatelem je ten, kdo podniká, majitel jím být nemusí

 
Prezident Miloš Zeman se dnes zastal ministra financí Andreje Babiše (ANO), který v pátek přes média diskutoval s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) o možném střetu zájmů. Podnikatelem je ten, kdo podniká, majitel firmy jím být nemusí, reagoval Zeman na výzvu Sobotky, aby Babiš ukončil své podnikání a byl nadále jen politikem.
29.03.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17952 článků) , Bohuslav Sobotka (9545 článků) , Miloš Zeman (23617 článků)

Bém podniká v realitách. Je jednatelem ve firmě, která má vlastníka na Kypru

 
Ještě v létě to popíral, ale je to tak. Bývalý pražský primátor za ODS Pavel Bém podniká v realitách, na jaře se stal jednatelem firmy, která staví v Jizerských horách. Navíc vlastnické struktury společnosti vedou na Kypr. Upozornil na to deník MF DNES.
26.10.2015 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (832 článků)

Žalobce sledovaných kauz podniká. Podle zákona ale nesmí

 
Elitní žalobce Ladislav Letko podniká, ač mu to předpisy zakazují. Ohrožuje tím nezávislost státního zastupitelství.
28.12.2009 18:50 |

podobné články

Korte podniká se šrotem. To není košer, říká k výkupu elektroniky

 
Spotřební elektronika, počítače, mobily. Za sběr a likvidaci těchto spotřebičů platí lidé už v rámci jejich nákupní ceny. Navíc to ale zaplatí i na daních, byť jde pouze o rozšíření veřejných služeb. Společnost ASEKOL, která má vše na starost a dostala na to peníze od výrobců, získala navíc na likvidaci zboží čtyřicetimilionovou dotaci od Státního fondu životního prostředí. Další podobné společnosti o dotace nežádají. Podle poslance Daniela Korteho, jenž podniká s železným odpadem, i jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, je to vyhazování peněz.
03.10.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Korte (132 článků)

Rakouský odpůrce Temelína podniká v Česku, píší rudé noviny

 
Otto Gumpinger, který zasedal v hornorakouském zemském sněmu za lidovce, se podle Haló novin proslavil kdysi jako mluvčí Rakousko-českého protiatomového výboru, jednoho z hlavních organizátorů blokád hraničních přechodů do Česka. Tak přesně tento poslanec prý dnes podniká jen 25 kilometrů od jaderné elektrárny a má nyní těžkou hlavu z toho, že by mohl skončit ve vězení.
18.10.2011 11:00 |

podobné články

Ruského bankéře, který podniká v Česku, postřelili v Londýně

 
Bývalého ruského bankéře Germana Gorbuncova, který podniká také v Česku, v úterý postřelili v Londýně. Gorbuncov v pátek leží v kómatu v nemocnici, informuje agentura AFP.
23.03.2012 23:25 |

podobné články

Kalouskův člověk na kandidátní listině tají, v čem podniká

 
Kalouskův muž na kandidátce tají, v čem podniká. Podle serveru iDnes.cz má druhý muž na volební kandidátce TOP 09 na Vysočině Jiří Blažek u jména uvedeno OSVČ. Čemu se věnuje, když je osoba samostatně výdělečně činná, ale odmítá sdělit. "Zkrátka OSVČ znamená, že pracuji sám za sebe," odpověděl pouze na dotaz serveru. Podle Blažka jde o "hodně osobní otázku".
10.10.2012 21:00 |

podobné články

Takhle podniká král šmejdů: Zákeřně útočí na důchodce!

 
Promyšleně útočí na důchodce. Promyšlené se zdá být i jejich na první pohled neprůhledné podnikání. Blesk se proto vrhnul na krále šmejdů Jense Beckhäusera (47). Jak u nás vlastně podniká? Nestojí za ním jen jedna firma, ale hned několik společností Beck. Podívejte se na pavučinu, kterou kolem sebe původem Němec a jeho kumpáni spřádají.
20.05.2013 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jens Beckhäuser (9 článků) , Beck Beck (113 článků)

Blesk přistihl šmejdy v Brandýse nad Labem: BECK stále podniká!

 
Nenápadné Sportcentrum v Brandýse nad Labem se stalo dalším místem šmejdů, kde je možné »oškubat« seniory! Jeden z prodejců dokonce prozradil, že doba je zlá, ale firma BECK má 5–6 milionů zákazníků a stále podniká…
17.10.2013 06:00 |

podobné články

Zadlužený návrhář Klír, jehož modely se smaží v módním pekle, opět podniká. Kde na to vzal peníze?

 
Na začátku roku se objevily v médiích zprávy o stavu financí návrháře "Josefa Klíra":http://www.extra.cz/tema/josef-klir (41). Jeho konto zelo prázdnotou, účetní omdlévali nad červenými čísly a banka už měla nesplácení hypotéky a další půjčky dost a "poslala na Klíra exekutory":http://www.extra.cz/navrhar-satu-ktere-kritici-smazi-v-modnim-pekle-a-jimiz-konkurence-pohrda-josef-klir-zkolaboval-na-krku-ma-milionove-dluhy-co-se-presne-stalo. Teď to ale vypadá, že si Klír vesele podniká dál, nebo za ním stojí nějaký tučný sponzor.
14.05.2014 14:06 |

podobné články

Ve stavebnictví podniká 23 % rizikových subjektů

 
Ačkoliv tuzemská ekonomika vykazuje známky oživování, stavebnictví a development, jedno z nejdůležitějších odvětví národního hospodářství, pokračuje v propadu. Společnost Bisnode v rámci analytické studie Stavebnictví a development hodnotila hospodaření 133 nejvýznamnějších hráčů na trhu. Jejich celkové tržby se v letech 2011 až 2013 snížily o 13,7 % na 157,8 miliard korun a zisk propadl o 58,1 % na 3,4 miliardy korun. Navíc ve stavebnictví podniká 23 % rizikových subjektů, což je o 9 procentních bodů více než v rámci ČR celkem.
03.11.2014 12:50 |

podobné články

Víme první: Rychtář se zase dostal do maléru. Podniká v rozporu se zákonem!

 
Nedávný úprk dosud věrného zaměstnance Václava V. z firmy Josefa Rychtáře  (56) přivodil vdovci vážné potíže! Muž totiž byl jedinou jeho záchranou před úřady, aby mohl vykonávat živnost ostrahy majetku a osob. Teď pár dní navíc vdovec po Ivetě Bartošové podniká v rozporu se zákonem.
10.11.2014 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6787 článků) , Josef Rychtář (1362 článků)

Posedlý homofob Rychtář podniká protiprávně a útočí: Gaye chce "vymítit" v plynových komorách?!

 
Jak dlouho ještě bude vdovec po Ivetě Bartošové (†48) beztrestně druhým otravovat život. Tak dlouho, dokud neskončí ve vězení, aby mohl zpytovat svědomí za svůj pekelně dlouhý seznam hříchů. Josef Rychtář (56) opět ukázal, co je zač, když po upozornění bulváru, že podniká neoprávněně, zaútočil nechutným způsobem na pisatele kvůli jeho homosexuální orientaci! A není to poprvé...
11.11.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6787 článků) , Josef Rychtář (1362 článků)

Dominik Hašek je myslivec a podniká s nápoji. Do politiky se nechystá

 
Byly doby, kdy Češi skandovali "Hašek na hrad". Slavný český hokejový brankář ovšem nabídky politických stran odmítá. Má moře aktivit, takže by na politiku ani neměl čas. Podniká a také se stal myslivcem, jak prozradil v rozhovoru pro Rádio Impuls.
17.04.2015 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (380 článků)