Článek

Kdo otrávil řeku Bečvu... Uniklo jméno viníka?!

 
Vypustili do Bečvy nebezpečné kyanidy a zavinili úhyn čtyřiceti tun ryb! Policie od loňského září pátrá po původci znečištění, aktuální poznatky inspektorů by prý měly ukazovat na firmu Energoaqua. Podle informací serveru iDnes.cz zaměstnanci České inspekce životního prostředí měli ukázat právě na rožnovskou firmu, která provozuje čističku odpadních vod v bývalém areálu Tesly.
05.05.2021 05:10 |

podobné články

Podobné články

Petice: Spravedlnost pro Bečvu

 
V září otrávil řeku Bečvu kyanid. I když se pachatele podaří najít, naše zákony ho neumožňují adekvátně potrestat. Potřebujeme lepší zákony, jinak se havárie jako tato budou opakovat!
28.12.2020 19:20 |

podobné články

Bečvu otrávil kyanid z čističky, myslí si znalec. Firma Energoaqua zuří

 
Řeku Bečvu otrávily loni v září kyanidy, které podle znalce vytekly z kanálu z areálu bývalé Tesly Rožnov. Znalecký posudek, který si policie nechala vypracovat, podezřívá firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm, uvedl v úterý server iDNES.cz. Firmě areál patří a provozuje tam i čistírnu odpadních vod. Ředitel rožnovské firmy Energoaqua Oldřich Havelka závěry posudku zásadně odmítl, podle něj soudní znalec k takovým závěrům nemá důkazy.
04.05.2021 15:15 |

podobné články

Kdo otrávil Bečvu, kdo, kdo, kdo, pane Babiš?! Fialův status naštval i jeho příznivce

 
Dnes uplyne půl roku od černého dne pro českou přírodu, míní předseda ODS Petr Fiala na svém facebooku. A čím dál víc se prý zdá, že i pro českou spravedlnost. „Po šesti měsících od jedné z největších ekologických katastrof v dějinách naší země veřejnost stále nezná viníka,“ dodal.
20.03.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2044 článků)

Vsetín: Vodáci odemknou Bečvu

 
První jarní sobotu vsetínští vodáci tradičně odemknou řeku Bečvu. Na 15. ročníku akce pokřtí nové lodě a vydají se na vodní pouť směrem na Bystřičku.
23.03.2011 18:55 |

podobné články

Požár lávky přes řeku v Přerově odřízl část města od proudu

 
Požár lávky přes řeku Bečvu připravil část Přerova o elektřinu. Bez proudu byly v pátek stovky domácností.
04.05.2012 21:45 |

podobné články

Server iDnes: Znalecký posudek podezřívá z otravy Bečvy firmu Energoaqua

 
Řeku Bečvu otrávily loni v září kyanidy, které podle znalce vytekly z kanálu z areálu bývalé Tesly Rožnov. Znalecký posudek, který si policie nechala vypracovat, podezřívá firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm, uvedl dnes server iDnes.cz. Firmě areál patří a provozuje tam i čistírnu odpadních vod. Vedení společnosti Energoaqua se dnes ČTK nepodařilo kontaktovat. Již dříve však ředitel firmy Oldřich Havelka opakovaně odmítl, že by firma řeku otrávila.
04.05.2021 17:00 |

podobné články

Znalecký posudek podezřívá z otravy Bečvy firmu Energoaqua

 
Řeku Bečvu otrávily loni v září kyanidy, které podle znalce vytekly z kanálu z areálu bývalé Tesly Rožnov. Znalecký posudek, který si policie nechala vypracovat, podezřívá firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm, uvedl dnes server iDnes.cz. Firmě areál patří a provozuje tam i čistírnu odpadních vod. Vedení společnosti Energoaqua se dnes ČTK nepodařilo kontaktovat. Již dříve však ředitel firmy Oldřich Havelka opakovaně odmítl, že by firma řeku otrávila.
04.05.2021 22:15 |

podobné články

VV: Nový most v Bzovém přes Vsetínskou Bečvu opět v nedohlednu

 
ÚOHS (Úřad pro ochranu hospodářské soutěže) zrušil více než třicetimiliónový tendr ŘSD Zlk (Ředitelství silnic dálnic Zlínského kraje). V nejbližší době tak nedojde ke stavbě nového mostu v Bzovém na Horním Vsacku přes Vsetínskou Bečvu. Tato stavební zakázka přitom má být třetí etapou úprav na silnici Nový Hrozenkov – Podťaté. ŘSD Zlk zvažuje ještě v tomto měsíci vyhlásit zadávací řízení nové.
02.03.2013 17:45 |

podobné články

Peštuka (TOP 09): Vánoční setkání za Bečvu mělo smysl

 
V neděli 20. prosince se ve 14.00 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí uskutečnilo „Vánoční setkání za Bečvu“, kterou organizovali angažovaní obyvatelé Valašského Meziříčí.
02.01.2021 18:00 |

podobné články

Znalec: Kdo otrávil Bečvu kyanidem?

 
Kdo může za otravu ryb v Bečvě? To nadále prošetřuje Česká inspekce životního prostřední a policie. Na případu pracoval také soudní znalec Jiří Klicpera, podle něhož je viník znám a podezřívaná chemička Deza to prý není.
03.02.2021 05:05 |

podobné články

Homosexuálové jásají: Izrael zavede občanky, kde můžou být dva otcové či dvě matky

 
Izrael vyšel vstříc rodinám dvou homosexuálních partnerů a především jejich dětem. Identifikační průkazy a dokumenty budou nově také ve dvou dalších variantách, v nichž nebude uvedeno „jméno otce, jméno matky“, ale „jméno otce, jméno otce“ či „jméno matky, jméno matky“. Děti rodičů, kteří mají stejné pohlaví, dosud dostávaly dokumenty, v nichž byla druhá matka uvedena v kolonce jméno otce či druhý otec v kolonce jméno matky.
21.11.2014 18:00 |

podobné články

Řidič po nehodě, při níž zemřeli dva lidé, zamkl auto a utekl! FOTO VINÍKA UVNITŘ

 
Dva muži přišli při tragické nehodě o život, další dva se zranili, přesto viníka řidiče bílé fabie z jihomoravskou registrační značkou nenapadlo nic lepšího, než zamknout auto a od nehody utéct. Podívejte se na foto viníka uvnitř článku.
28.04.2014 11:05 |

podobné články

Sobotka mlčí. Jméno viníka za nepovedený jmenovací dopis vyzradit nechce

 
Premiér Bohuslav Sobotka nechce prozradit konkrétní jméno viníka za nepovedený jmenovací dopis prezidentovi. Prvnízprávy.cz informují, že Sobotka si na Úřad vlády vede „paní domu" Bělu Hejnou a osobní asistentku Moniku. Kdo ale nasekal chyby v dopise, odmítá vyzradit.
02.02.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9572 článků)

Jihomoravský kraj: Lávka přes řeku Moravu v Archeoparku Mikulčice – Kopčany otevřena

 
Několikaletá snaha a spolupráce Jihomoravského kraje a Trnavského samosprávného kraje dospěla k úspěšnému výsledku v podobě dokončení výstavby lávky přes řeku Moravu v rámci projektu „Lávka přes řeku Moravu včetně přístupové komunikace v archeologickém parku Mikulčice – Kopčany“. Slavnostním přestřižením pásky byla lávka otevřena dne 29. října 2019.
29.10.2019 18:10 |

podobné články

Jen na PL! Babiš na uzavřeném jednání řekl, kdo otrávil Bečvu. „Byla to Energoaqua z Rožnova. Státní zástupce to úmyslně brzdí!"

 
Pouze ParlamentnímListům.cz se podařilo získat slova předsedy ANO a premiéra Andreje Babiše, která pronesl na úterním online jednání celostátního výboru svého hnutí. Zjištěné informace nám potvrdily dva zdroje.
27.11.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Kdo otrávil Bečvu? Sněmovna schválila vznik vyšetřovací komise, prošetří únik kyanidu do řeky

 
Sněmovna schválila zřízení vyšetřovací komise k loňské ekologické havárii v řece Bečvě. Komise má mít devět členů, každý z poslaneckých klubů bude moci navrhnout jednoho člena. Své zjištění má komise předložit do pěti měsíců od svého vzniku.
21.04.2021 17:05 |

podobné články

Blaha (ODS): Proč jste se zveřejněním, že Bečvu otrávil kyanid, čekali tři dny?

 
Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 13. listopadu 2020 k informaci ministra životního prostředí Richarda Brabce o situaci na řece Bečvě
13.11.2020 19:16 |

podobné články

Další jed v Bečvě? Hasiči opět řeší únik neznámé látky, už potřetí

 
Do Bečvy ve Valašském Meziříčí-Juřince dnes znovu unikla neznámá látka. Informaci serveru iDNES.cz potvrdil ČTK starosta města Robert Stržínek (ANO). Na hladině řeky se podle něj podobně jako 27. října vytvořila pěna, testy tehdy ve vodě odhalily zvýšené množství niklu. Odborníci na místě odebrali vzorky. V září Bečvu pod Valašským Meziříčím otrávil kyanid.
24.11.2020 15:10 |

podobné články

Ustupující Němci vyhodili most do povětří, dnes v Přerově otevřeli nový

 
Nový Tyršův most přes řeku Bečvu za 120 miliónů korun otevřeli v úterý v Přerově. Stalo se tak symbolicky v den výročí, kdy 8. května 1945 původní most vyhodila do vzduchu ustupující německá armáda.
08.05.2012 15:45 |

podobné články