Článek

Kdo jsou Stalinovi potomci? Bláznivá punkerka, umělec i mladičký Josif Vissarionovič

 
Co dnes dělají potomci krutého sovětského diktátora? Kolik jich žije, kde jsou a čím se živí? Najde se mezi nimi potetovaná rodilá americká punkerka, která ráda provokuje, i umělec, který dodnes uznává pradědečka jako svého předka, člověka i vládce země. A nejen nejmladší prapravnuci si nechávají své rodné jméno odkazující na jejich prapradědu diktátora SSSR a masového vraha – Josifa Vissarionoviče Džugašviliho, známého jako Stalin.
21.07.2021 05:10 |

podobné články

Podobné články

Odtajněné dokumenty o tyranu Stalinovi (†74): »Bratřil« se s Vatikánem!

 
Někdejší sovětský diktátor Josif Vissarionovič Stalin (1878 – 1953) chtěl na sklonku své vlády navzdory světonázorovým rozporům navázat diplomatické vztahy se Svatým stolcem! Naznačují to dosud utajované dokumenty Vatikánu.
03.06.2018 05:05 |

podobné články

Malý Rus měl hrát Ježíšova otce. Přišel oblečený jako Josif Stalin

 
Dvanáctiletý Ilja Gavričenko z Petrohradu pojal svou roli Josefa z výjevu o Ježíšově narození vskutku „rusky“. Když mu totiž ve škole řekli, že bude hrát otce křesťanského Mesiáše, přišel domů a oznámil rodičům, že má do školy přijít jako Josef (rusky Josif). Josif Stalin. Rodiče mu tak opatřili uniformu a výrazný stalinovský knír.
31.12.2014 14:01 |

podobné články

RECENZE: Bláznivá dovolená aneb zpátky do osmdesátek

 
Crazy komedie Bláznivá dovolená a Bláznivá dovolená v Evropě o praštěné rodině Griswoldů byly v osmdesátých letech velkým hitem. Televize je s úspěchem reprízují dodnes. John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein se rozhodli natočit něco podobného pro novou generaci, a tak vznikla Bláznivá dovolená, která právě míří do kin.
24.08.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: John Francis (5 článků) , John Francis (6 článků) , Jonathan Goldstein (3 články) , Jonathan Goldstein (3 články)

Jaroslav Bašta prý ví, kdo opravdu vyhrál letošní slavíky. Raději se podívejte sami

 
Bývalý diplomat v Rusku a na Ukrajině v komentáři pro První zprávy.cz konstatoval, že letošní anketu Český slavík ve skutečnosti vyhrál sovětský diktátor Josif Vissarionovič Stalin. Jak na to Bašta přišel?
03.12.2017 06:00 |

podobné články

Zeman v soukromé nemocnici: Jsou podnikatelé, co si nakupují tryskáče...

 
REPORTÁŽ Konec žertů. Při návštěvě prezidenta republiky v Jesenické nemocnici došlo na řešení finančních problémů a naplno se projevily i spory mezi jejím majitelem a olomouckým hejtmanem. Prezident s ironickým nadhledem ocitoval ruského diktátora: „Soudruh Josif Vissarionovič Stalin kdysi řekl: ‚Kádry rešájut vsjo.‘ Pak ty kádry nechal postřílet.“
15.05.2015 10:26 |

podobné články

Joe Biden je osobnost roku, představuje „něco historického“. Na seznamu je s ním Hitler, Stalin nebo Greta...

 
Osobnostmi roku podle časopisu Time jsou Joe Biden a Kamala Harrisová. V užším výběru byl přitom i Donald Trump. Je to tak další porážka, kterou nový prezident USA Biden tomu odcházejícímu uštědřil. Píše to server Aktuálně.cz. Loni ocenění získala aktivistka Greta Thunbergová, v minulosti však byli mezi oceněnými i Adolf Hitler, Josif Vissarionovič Stalin či Mark Zuckerberg.
11.12.2020 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (773 článků) , Donald Trump (5738 článků) , Mark Zuckerberg (211 článků) , Joe Biden (536 článků)

Portrétování Stalina

 
Příliš pravdivé! prohlásil papež Inocenc X. v polovině 17. století, když spatřil svoji podobiznu namalovanou španělským malířem Diegem Velázquezem. Podobně zřejmě zareagoval i Josif Vissarionovič Stalin ohledně svého portrétu, který na jaře 1922 vytvořil profesionální výtvarník Nikolaj A. Andrejev.
17.01.2015 09:52 |

podobné články

Jak Američané zachránili Čimelice... K výročí konce druhé světové války obsáhle vzpomíná Karel Schwarzenberg

 
70 LET OD KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg nesouhlasí s názorem, že nás Rusové neosvobodili, protože jedna totalita nahradila jinou totalitu. „Bylo to tehdy osvobození, všichni jsme se tak cítili. To, že Josif Vissarionovič měl už jiné úmysly, je jiná historka. Ale my jsme k tomu zdatně přispěli. Kdybychom byli moudří a stateční jako Finové a Rakušané, měli jsme šanci svoji svobodu ubránit. Ale nebyli jsme moudří ani stateční. Lidi to neradi slyší, ale je to tak,“ prohlásil bývalý ministr zahraničních věcí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém vzpomíná na konec druhé světové války.
05.05.2015 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4018 článků)

Stalinův vnuk: Děd byl osamělý i šílený. Dostat se k němu bylo těžké

 
Původně se i on jmenoval Stalin. Alexander Burdonskij si však změnil jméno. Nyní na svého slavného děda, sovětského diktátora, zavzpomínal ve vysílání ČT24. 70 let od konce druhé světové války, ve které hrál Josif Vissarionovič Stalin důležitou roli. Podle něj měl Stalin v sobě rozum. Ale i šílenství.
06.05.2015 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (355 článků)

Historická bitka v Moskvě. Popral se tam Stalin s Leninem

 
Obyvatelé a návštěvníci ruské metropole nemohli uvěřit vlastním očím, když se přímo před nimi zjevil Josif Vissarionovič Stalin, který mlátil deštníkem Vladimíra Iljiče Lenina. Tímto způsobem si urovnávali své vnitřní spory dvojníci sovětských vůdců. 
07.07.2015 19:36 |

podobné články

Stalin v Moskvě mlátil deštníkem Lenina

 
Svědky nebývalé podívané se stali lidé v moskevském metru, když komunistický diktátor Josif Vissarionovič Stalin mlátil deštníkem Vladimíra Iljiče Lenina. Podle ruských médií takto v pondělí řešili své profesní spory dvojníci sovětských vůdců.
07.07.2015 19:41 |

podobné články

Do Prahy na Letnou se vrací Stalin. „Fronta na maso“ vznikne kvůli natáčení

 
Sovětský vůdce Josif Vissarionovič Stalin bude mít už zase pomník v Praze. Na Letné vyrůstá maketa největšího skupinového sousoší své doby v Evropě, kterému lidé přezdívali „fronta na maso“. A se kterým se pojí tragický osud jeho autora, sochaře Otakara Švece. Právě o něm začala natáčet Česká televize televizní film Monstrum režiséra a scenáristy Viktora Polesného.
16.05.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Polesný (19 článků)

Do Prahy na Letnou se vrací Stalin. „Fronta na maso“ vznikne kvůli natáčení

 
Sovětský vůdce Josif Vissarionovič Stalin bude mít už zase pomník v Praze. Na Letné vyrůstá maketa největšího skupinového sousoší své doby v Evropě, kterému lidé přezdívali „fronta na maso“. A se kterým se pojí tragický osud jeho autora, sochaře Otakara Švece. Právě o něm začala natáčet Česká televize televizní film Monstrum režiséra a scenáristy Viktora Polesného.
17.05.2016 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Polesný (19 článků)

Tajné sídlo nejkrutějšího sovětského diktátora: V tomto přepychu si Stalin užíval léta s rodinou

 
Bývalý vůdce Sovětského svazu věděl, jak si užívat život! Josif Vissarionovič Stalin (†74) měl u jezera Rica v Abcházii krásné dovolenkové sídlo, kde trávil léta s rodinou a kochal se pohledem na okolní přírodu. Diktátor si tu užíval přepychu, zatímco jeho režim posílal lidi na smrt.
10.02.2017 15:40 |

podobné články

Jan Ziegler: Téměř polovina Rusů obdivuje masového vraha a zločince

 
Obdivovat zrůdu může zase jenom zrůda. A Josif Vissarionovič Stalin byl pořádnou zrůdou. Přitom obdiv k němu je založený na lžích. Je velkým nesmyslem, že on rozhodl o ruském vítězství v II. světové válce.
16.02.2017 20:40 |

podobné články

Vítězný únor 1948: Před 70 lety začal rudý teror

 
Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak! Tohle heslo začalo platit před 70 lety, kdy se komunisté v čele s Klementem Gottwaldem (†56) chopili v Československu moci. Na převrat 25. února 1948 netrpělivě čekal i tehdejší sovětský vůdce Josif Vissarionovič Stalin (†74).
23.02.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Klement Gottwald (153 článků)

Masový vrah Stalin zemřel před 65 lety: Tohle byly nejhrůznější činy krvavého diktátora

 
Před 65 lety zemřel na své chatě u Moskvy Josif Vissarionovič Stalin, první generální tajemník Komunistické strany Sovětského svazu a čtvrtý předseda rady ministrů SSSR. Jeho smrtí skončila jedna z nejtragičtějších epoch v dějinách lidstva.
05.03.2018 13:15 |

podobné články

Elitní sbor sovětských vojenských kádrů zlikvidoval Stalin roku 1937, pravil Hitler a pustil se do boje. O kultu osobnosti, nedotknutelnosti Koby a stalinismu, které přetrvávají

 
Krvavý tyran anebo velký vůdce? Češi většinou o teroru nepochybují, většina Rusů naopak Stalina velebí. Josif Vissarionovič Džugašvili vedl Sovětský svaz v době, kdy se spojenci zvítězil nad nacisty. Nicméně už před válkou, během ní a po ní "čistil" zemi v rámci Velkého teroru od vlastních lidí, které označoval za nepřátele lidu. Pojďme se podívat na "muže z oceli" a dnešní stalinismus trochu blíže.
09.05.2020 11:40 |

podobné články

Němcová nezděšena! Zbořil dvakrát k političce ODS. Peprně

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Z padesátých let je známý výrok jednoho komunistického novináře, pozdějšího disidenta, že kdyby mu Josif Vissarionovič podal ruku, do konce života by si ji neumyl,“ vrací se k návštěvě amerického ministra zahraničí politolog Zdeněk Zbořil s tím, že je otázkou, kolik nás ‚cenění dásní‘ bude stát. Zároveň podotýká: „Podobné vyhrožování hrůzami, které způsobí „čínská“ společnost Huawei, až nápadně připomíná spory o vymezení hranic na světových trzích v 19. století.“ K situaci v Bělorusku dodává, že dlouhá vláda prezidenta Lukašenka už dlouho neslibovala nic dobrého. „Obávám se, že po dnech mírných protestů mohou nastat časy, kdy „Bohové šílí.“ Do vzorce ‚barevných revolucí‘ patří také jejich oběti,“ říká politolog.
17.08.2020 08:55 |

podobné články