Článek

Kdo je Peter Pellegrini: Ficův odpadlík se řadou skandálů a podporou Babiše

 
Předseda ANO Andrej Babiš podpořil na sociálních sítích slovenského kandidáta na prezidenta Petera Pellegriniho. Bývalý člen strany SMER Roberta Fica se se svým bývalým šéfem na chvíli rozhádal, teď ale kandiduje za jeho podpory na nejvyšší státní funkci. Pellegriniho minulost však není bez poskvrny, za svou poměrně krátkou politickou kariéru si prošel řadou skandálů.
21.03.2024 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26250 článků) , Robert Fico (1187 článků) , Peter Peter (292 článků)
Podobné články

Slováci si vybírají prezidenta: Peter Pellegrini finišuje kampaň v drsném stylu

 
Peter Pellegrini vstoupil do posledního týdne vyostřené kampaně. Favorit druhého kola Peter Pellegrini natočil videospot, ve kterém tvrdí, že evropští politici chtějí válku a on prosadí mír. Jakým způsobem chce toho dosáhnout, neprozradil, jak to ale nechce udělat, se potenciálním voličům svěřil - nepodpoří prý Ukrajinu bránící se ruské agresi.
03.04.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

První „skandál“ nového premiéra: Pellegrinimu vypadl záhadný balíček

 
Nový slovenský premiér Peter Pellegrini usedl za stůl při tiskovce a zrodil se první „skandál“ Ficova nástupce. Z kapsy saka mu totiž vypadl podivný předmět. Pellegrini si vytahoval mobil, spolu s ním na stůl vypadl bílý podlouhlý balíček. Sociální sítě okamžitě zaplnily spekulace o tom, co v balíčku bylo. Pellegrini jim doslova „uletěl“. V Bruselu pak Pellegrini mluvil o tom, jak složité je vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka.
22.03.2018 16:30 |

podobné články

Expremiér dal vale Ficovi. „Udělali jsme chyby,“ říká Pellegrini a zakládá novou stranu

 
Slovenský expremiér Peter Pellegrini dnes oznámil odchod ze své mateřské strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Zároveň naznačil, že připravuje založení nové strany. Vyvrcholil tak rozkol ve Směru-SD, který byl do porážky v únorových volbách u moci s výjimkou necelých dvou let nepřetržitě od roku 2006. Jeden z nejoblíbenějších slovenských politiků Pellegrini ještě v květnu veřejně vybídl šéfa Směru-SD Roberta Fica k odchodu z této funkce, kterou bývalý nejdéle sloužící předseda slovenské vlády Fico zastává od vzniku strany v roce 1999. Předseda slovenské strany Směr-SD Fico vyjádřil lítost, že expremiér Pellegrini nepřijal nabídku stát se šéfem strany.
10.06.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků) , Peter Peter (292 článků)

Slovenským prezidentem se po druhém kole volby stal Peter Pellegrini

 
Slovenským prezidentem se po sobotním druhém kole přímé volby stal nynější šéf sněmovny a předseda vládní strany Hlas-sociální demokracie Peter Pellegrini. Zisk 53,12 procenta hlasů dnes dopoledne potvrdila slovenská ústřední volební komise. Porážku už v noci na dnešek přiznal jeho vyzyvatel, diplomat Ivan Korčok, Pellegrini krátce nato ve vítězném projevu slíbil loajalitu vládě premiéra Roberta Fica. Vazeb nového prezidenta na současný kabinet si všimla i domácí či zahraniční média, která oba politiky kritizují za populistické a proruské postoje.
08.04.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků) , Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Slovensko po volbách ve varu. Vážné. Zasahuje Pellegrini, ale i Čaputová

 
Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini vyzval slovenské občany, aby přestali s projevy nenávisti, které se po volbách ve společnosti neustále stupňují. Pellegrini vzkázal zejména svým nevoličům, že je třeba smířit se s demokratickým rozhodnutím většiny. K zastavení nenávisti a rozdělování společnosti vyzvala i prezidentka Zuzana Čaputová, která prosí, aby si lidé více vážili jeden druhého.
11.04.2024 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

Pellegrini v Praze: Kvalitu jídla s ním „Slovák“ Babiš řešil česko-slovensky

 
Slovenský premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) zavítal poprvé do zahraničí. Muž, který nahradil po skandálu kolem vraždy novináře Jána Kuciaka ve funkci Roberta Fica, podle tradice zamířil do České republiky. Premiér Babiš (ANO) ho přijal krátce po poledni v Kramářově vile. Schůzka se odehrála v době, kdy novináři Pellegriniho „nahánějí“ kvůli luxusnímu bytu v Bratislavě za 10 milionů korun, na který si prakticky nemohl vydělat. Podle informací Blesk Zpráv se rodilý Slovák Babiš při jednání snažil držet češtiny, stoprocentně mu to ale nešlo. Jedním z témat byla i dvojí kvalita potravin.
11.04.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků)

Hamáček (ČSSD): Se Slovenskem mluvíme podobnou řečí i v zahraniční politice

 
Velmi blízké postoje k situaci na Ukrajině nebo možnost koordinace aktivit obou zemí na Blízkém východě. Na tom se shodli předseda české Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předseda Národní rady Slovenské republiky Peter Pellegrini při jejich prvním oficiálním setkání po té, co se své nové funkce ujal Peter Pellegrini.
24.02.2015 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků)

Fico si počká. Nechvátá. A za rok... Vypečený plán

 
Peter Pellegrini stojí před Sofiinou volbou, konstatuje slovenský historik, politický a mediální analytik a publicista Eduard Chmelár. „Jsem přesvědčený, že Směr zůstane úplně klidný a pevný v postojích, protože on na rozdíl od Hlasu není tlačený do vlády. A pokud Peter Pellegrini udělá tuto osudovou chybu, za rok jsou tu další volby. Nikdo neudrží takovéto extrémní různorodé seskupení (od radikálních liberálů až po ultrakonzervativce) dohromady déle,“ řekl Chmelár k možnému spojení Hlasu s Progresivním Slovenskem.
04.10.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

Peter Pellegrini ohlásil kandidaturu na slovenského prezidenta, je favorit

 
Předseda slovenské sněmovny a vládní strany Hlas-sociální demokracie (Hlas-SD) Peter Pellegrini dnes podle očekávání ohlásil, že se bude ucházet o prezidentský úřad. Nejpopulárnější slovenský politik je podle většiny průzkumů favoritem přímé prezidentské volby, jejíž první kolo bude 23. března.
19.01.2024 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Peter Peter (292 článků)

Volby na Slovensku: První kolo ovládl Ivan Korčok, Peter Pellegrini v těsném závěsu

 
Na Slovensku proběhlo první kolo voleb nového prezidenta. S největším počtem hlasů se na prvním místě umístil bývalý ministr zahraničí Ivan Korčok, jak informoval Nový Čas. Na druhém místě následoval předseda parlamentu a vládní strany Hlas – sociální demokracie Peter Pellegrini. Štefan Harabin s 11,7 % hlasů skončil hluboko pod nimi.
24.03.2024 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlas (66 článků) , Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

Luxusní byt premiéra za 10 milionů: Pellegrini čaruje s penězi asistenta

 
Kauza luxusního bytu nového slovenského premiéra Petera Pellegriniho narůstá. Nemovitost si koupil přímo pod Bratislavským hradem za 10,4 milionu korun, jak upozornil Denník N. V hotovosti složil přes šest milionů, zbytek splácí hypotékou. Jenže Pellegrini nebyl schopen doložit, kde peníze vzal, příjmy mu na to totiž nestačily. Teď vyrukoval s tím, že si byt mohl dovolit díky bývalému asistentovi, informoval web Čas.sk. Pellegrini je ve středu na návštěvě Česka.
11.04.2018 12:50 |

podobné články

Babiš syrské sirotky odmítá, pomohou Slováci? Pellegrini to reálně zvažuje

 
Slovenský premiér Peter Pellegrini (SMER) o víkendu uvedl, že slovenská vláda zvažuje přijmutí syrských sirotků a jejich umístění do dětských domovů na Slovensku. Řekl to v sobotním vysílání pořadu Rozhlasu a televize Slovenska Sobotní dialogy. Prohlášení ostře kontrastuje s postojem českého premiéra Andreje Babiše, který odmítá přijmout byť jediného uprchlíka.
30.09.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26250 článků)

Noc dlouhých ksichtů? Pellegrini vyhrál, z Prahy zní i slova o „ruské pr....“

 
Prezidentské volby na Slovensku vyhrál Peter Pellegrini. Na sociálních sítích mu k vítězství gratulovali přední čeští političtí představitelé včetně premiéra Petra Fialy, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové i lídra opozičního hnutí ANO Andreje Babiše.
07.04.2024 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26250 článků) , Petr Fiala (6328 článků) , Peter Peter (292 článků)

Po vraždě Kuciaka je ve hře stále pád celé vlády, potvrdil Ficův kolega

 
První výsledky sobotního jednání slovenského premiéra Roberta Fica s předsedou nejmenší koaliční strany Most-Híd Bélou Bugárem by mohly být známy v pondělí. V diskusním pořadu veřejnoprávní RTVS to v neděli řekl místopředseda Ficovy strany Smer-SD a vicepremiér Peter Pellegrini. Připustil, že je Smer-SD připraven i na personální změny ve vládě nebo na její konec.
11.03.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků) , Peter Bugár (1 článek)

Co znamená vítězství Fica na Slovensku: Odklon od Západu, radikalismus i pomocná ruka Rusku

 
Slovenské volby mají svého vítěze. Expremiér Robert Fico a jeho strana Směr-sociální demokracie (Smer-SD) získala více než 23 procent voličů. Na druhém místě je Progresivní Slovensko, na třetím Hlas-sociální demokracie, kterému vládne Peter Pellegrini, Ficův bývalý spolustraník. Trojnásobnému expremiérovi k vítězství ve slovenských parlamentních volbách na síti X pogratuloval Andrej Babiš. Slovensku přeje vládu, která bude pracovat pro lepší životy lidí a v Evropě bude hájit zájmy slovenských občanů. Co to však znamená ve skutečnosti?
01.10.2023 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26250 článků) , Robert Fico (1187 článků) , Peter Peter (292 článků)

Zlo a Ficův mutant. Herec Kňažko se rozvášnil kvůli volbám

 
Zvítězí v prezidentských volbách na Slovensku Ivan Korčok, nebo Peter Pellegrini? Odvolili již oba kandidáti i končící hlava státu Zuzana Čaputová. Vhazovat volební lístky do urny Slováci mohou do 22 hodin, hlasy by měly být sečteny po 1:00 v noci na neděli.
06.04.2024 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2930 článků) , Peter Peter (292 článků) , Ivan Peter (12 článků) , Ivan Ivan (508 článků)

„Polarizovat nebudou.“ Pellegrini chce do úterý Kiskovi představit své ministry

 
Peter Pellegrini, pověřený prezidentem Andrejem Kiskou k sestavení nové vlády po pádu kabinetu Roberta Fica, chce Kiskovi do úterý představit složení příští slovenské vlády. Reagoval rovněž na Kiskův požadavek, aby ve vládě nebyli polarizující politici. Takoví mezi budoucími ministry podle Pellegriniho nejsou. Místopředseda strany Směr-SD dodal, že by byl rád, kdyby Sněmovna začala jednat o důvěře vládě během příštího týdne. O svých plánech se rozpovídal v diskusní relaci televize Markíza.
18.03.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků) , Andrej Kiska (359 článků)

Nový slovenský premiér Pellegrini jede! Na tiskovce mu vypadlo něco, co vypadá jako kokain...

 
Slovensko a slovenská veřejnost se nebude nudit ani s novým premiérem. Robert Fico (53) skončil, ale nový slovenský premiér Peter Pellegrini (42) ho jistě zastoupí. Na tiskovce mu vypadl na stůl tajemný předmět. Část veřejnosti se ptá, zda to náhodou nebyl kokain z Itálie. On ale tvrdí, že je to párátko.
22.03.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1187 článků)

Gross číslo dvě? Pellegrini si koupil luxusní byt, z platu si na něj ale našetřit nemohl

 
Nový slovenský premiér Peter Pellegrini si nedávno koupil byt v luxusním rezidenčním komplexu na břehu Dunaje za 10,4 milionů korun. Není však schopen jednoznačně prokázat, kde na něj vzal peníze. V hotovosti dal zhruba 6 a půl milionu korun, zbytek ceny bude platit přes hypotéku ve výši 20 tisíc měsíčně. Podle listu Denník N mu ovšem na podobné výdaje nedostačují oficiálně přiznané příjmy.
03.04.2018 20:00 |

podobné články