Článek

Kdo je nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger?

 
Dermatolog a ředitel fakultní nemocnice na Vinohradech byl v hledáčku STB a netají se zájmem o vakcínu Sputnik V. Zájmem o post ministra se netajil, přesto se necítí být politikem.
08.04.2021 10:35 |

podobné články

Podobné články

Nový ministr zdravotnictví Arenberger: Odborník zhodnotil první tiskovku a řekl, proč si ho Babiš vybral

 
Za koncem ministra zdravotnictví Jana Blatného nejsou osobní neshody s Andrejem Babišem, ale chytrý marketingový tah. Alespoň to tak vidí novinář a bývalý mluvčí zdravotnického resortu Tomáš Cikrt (51). Podle něj byl Blatný spojený s tím nejhorším obdobím, kdy Česko sužoval koronavirus. Nyní je ale Česko z nejhoršího téměř venku, a tak Babiš před volbami potřebuje změnit image, k čemuž mu má dopomoct nový šéf zdravotnictví Petr Arenberger. "Je komunikačně chytré vyměnit ministra a nasadit tam ctěného profesora, zkušeného manažera a výborného komunikátora, kterým bezpochyby Arenberger je," komentuje Cikrt ministerskou rošádu pro eXtra.cz.
07.04.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků)

Testy do škol ze stolice? „Bylo by to jednodušší,“ žertoval Arenberger a vzbudil otázky

 
Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo v nové specifikaci způsoby antigenního testování na covid do škol, které v soutěži postupně vybírá Správa státních hmotných rezerv (SSHR). Dosud muselo jít o testy z přední části nosu. V zadání, které podepsal nový ministr Petr Arenberger (za ANO), je pouze požadováno, aby byly neinvazivní, tj. s jiným odběrem než z nosohltanu. Podle aktuální specifikace jde opět o odběr z přední části nosu, ale také z dutiny ústní, ze zadní části dutiny ústní, ze stolice či ze sputa, tj. hlenu. ČTK má materiál k dispozici. Arenberger změnu na páteční tiskové konferenci potvrdil, ministerstvo podle něj v pátek posílá správě ještě další upřesnění.
09.04.2021 16:20 |

podobné články

Ministr Arenberger už úřaduje: Chce omezit rozvolnění

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) navrhne v pondělí vládě, aby se venku a uvnitř mohli nadále setkávat jen dva lidé. Uvedla to Česká televize. Od pondělí, kdy už v zemi nebude platit nouzový stav, začne platit, že se pod širým nebem může shromáždit až 20 lidí a uvnitř deset. Arenberger už v pátek uvedl, že se mu toto mírnější opatření nelíbí. Vzniklo v první polovině tohoto týdne, kdy neměl možnost ho ovlivnit, protože ještě nebyl ministrem.
10.04.2021 19:05 |

podobné články

Blatnému zlomil Sputnik vaz! Arenberger má na kontroverzní vakcínu jasný názor

 
Středeční den je ve znamení výměny ministra zdravotnictví. Jedenapadesátiletého Jana Blatného (za ANO), který v křesle vydržel sotva pár měsíců, nahradil dvaašedesátiletý Petr Arenberger, ředitel vinohradské nemocnice. Spekuluje se o tom, že Blatný přišel o ministerský post kvůli svým názorům na velmi diskutovaný Sputnik, ze kterých nechtěl slevit. Co si o ruské vakcíně myslí nový Arenberger?
07.04.2021 13:05 |

podobné články

Arenberger: Setkávání lidí možná ještě omezíme

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek večer uvedl, že možnost setkávání 10 lidí vevnitř a 20 lidí venku se možná ještě zpřísní na dva lidi uvnitř a dva venku. Pokud ano, oznámí to v sobotu odpoledne. Ministerstvo hledá cestu, jak to udělat. Arenberger to řekl v České televizi. Připustil, že záležet bude na tom, jak to posoudí právníci.
09.04.2021 19:05 |

podobné články

Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger: Na PSA zapomeňte!

 
Trochu inspirace od svého předchůdce, do toho pár vlastních nápadů a za 14 dní by světlo světa mohl spatřit jakýsi nový protiepidemický systém. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62, za ANO) také zmínil, kdy se budou očkovat lidé starší 65 let.
10.04.2021 12:15 |

podobné články

Arenberger: Nabídku nahradit Blatného nemám, ale možná mě osloví

 
Ředitel FN Královské Vinohrady Petr Arenberger Novinkám sdělil, že nedostal nabídku nahradit v křesle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), kdyby ale přišla, zvažoval by ji. Na Blatného odchod tlačí Hrad. Spekulace, že by mohl být novým šéfem resortu Arenberger, se rozhořela poté, co si založil osobní účet na sociální síti Twitter.
23.03.2021 15:50 |

podobné články

Arenberger přebral úřad a řekl, jak se do Česka může dostat Sputnik V. Co radí Čechům?

 
Ve středu nahradil ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger (62). Naopak ministrem školství bude dál Robert Plaga (za ANO), ačkoliv i o jeho konci se spekulovalo. Změní výměna ministra něco na přístupu Česka k dosud necertifikované ruské vakcíně Sputnik V? Prezident Miloš Zeman by o to stál, zmínil to rovnou již při ceremoniálu na Hradě. Naopak premiér Andrej Babiš (ANO) při uvedení o úřadu řekl, že Česko bude čekal na EMU, tedy na Evropskou lékovou agenturu. Samotný Arenberger uvedl, že Sputnik by se do země mohl dostat v rámci klinické studie. Čechům poradil, aby v případě příznaků covidu šli na PCR nebo antigenní test a nezalezli s čajem pod peřinu.
06.04.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků) , Petr Zeman (343 článků) , Karel Zeman (326 článků) , Jan Zeman (436 článků) , Petr Prima (43 článků)

Vrchol arogance a papalášství. Václav Klaus nevěří, že Arenberger svá slova mohl myslet vážně

 
Nad novým ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem se vcelku rychle v jeho úřadování stahují mračna. Nevoli vyvolal především jeho výrok o omezení shromáždění lidí i přes to, že to pandemický zákon neumožňuje. Sklidil za to výraznou kritiku. Mezi věhlasné odpůrce se postavil i jeden z veřejných kritiků vládních opatření, bývalý prezident Václav Klaus. Ten pro server Novinky.cz uvedl, že Arenberger by se měl více věnovat studiu pandemického problému než se „producírovat před kamerami“. Arenberger pak v pondělí uvedl, že na sportovní ploše může být šest dvojic.
12.04.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10329 článků) , Petr Václav (924 článků)

Kdo je nový ministr zdravotnictví Arenberger

 
Profesor Petr Arenberger byl jmenován v pořadí čtvrtým ministrem zdravotnictví od vypuknutí epidemie koronaviru v Česku loni v březnu. Dosud zastával funkci ředitele pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, ve které jako lékař působí přes třicet let.
07.04.2021 11:55 |

podobné články

Kdy si sundáme roušky? Nový ministr Arenberger odhadl termín

 
Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger v pořadu 360° moderátorky Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS mimo jiné hovořil o tom, kdy podle něj odložíme roušky. Zároveň mluvil i o konci svého předchůdce Jana Blatného.
08.04.2021 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (61 článků) , Petr Prima (43 článků)

Blatný končí, novým ministrem zdravotnictví bude Arenberger

 
Jan Blatný dnes po zhruba pěti měsících skončil jako ministr zdravotnictví. Novinářům řekl, že prezident Miloš Zeman ho na návrh premiéra Andreje Babiše z funkce odvolal. Čtvrtým ministrem zdravotnictví v nynější vládě se má dnes podle Babišova návrhu stát ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger, sdělil dříve ČTK úřad vlády.
07.04.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

Na resortu zdravotnictví padají hlavy, končí i mluvčí: Arenberger odtajnil jména náměstků

 
Novými náměstky na ministerstvu zdravotnictví budou primář interní kliniky vinohradské nemocnice Martin Havrda a ředitel brněnské nemocnice u svaté Anny Vlastimil Vajdák. Na dotaz novinářů to v pátek řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), který byl před svým nástupem do ministerské funkce ředitelem pražské vinohradské nemocnice. Nynější takzvaně političtí náměstci, pod které nespadá žádná sekce ministerstva s odbornou agendou, skončí. Podle ministra sami nabídli rezignaci. Ve funkci tiskové mluvčí pak končí Barbora Peterová, zjistily Blesk Zprávy.
09.04.2021 14:55 |

podobné články

Být ministrem zdravotnictví? Sebevražedná mise, tvrdí ředitel vinohradské nemocnice Petr Arenberger

 
Adam Vojtěch, Roman Prymula, Jan Blatný (všichni za ANO). Jména tří ministrů zdravotnictví, kteří se na postu vystřídali od doby, kdy v Čechách propukla pandemie koronaviru. Přitom se v posledních dnech skloňuje varianta konce Jana Blatného, kterou požaduje prezident Miloš Zeman. Kdo by jej měl nahradit? Ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) Petr Arenberger má celkem jasno. „Je to pozice, kde můžete věci dělat dobře, ale vždy se najde někdo jiný,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima News.
23.03.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1215 článků) , Miloš Zeman (25137 článků) , Adam Vojtěch (947 článků) , Petr Prima (43 článků)

Ministr Arenberger posoudí, zda nevrátit shromažďování lidí na dva

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) bude o víkendu rozhodovat, zda nevrátit omezení shromažďování lidí třeba na venkovních sportovištích zpátky na dva. Od pondělí má začít platit, že se může setkat až 20 lidí venku a deset uvnitř, což se Arenbergerovi nelíbí. Řekl to v pátek vpodvečer České televizi. Stanovisko vzniklo v první polovině tohoto týdne a neměl možnost ho ovlivnit. Nyní bude záležet na rozhodnutí právníků. Pokud by se opatření měnilo, sdělil by to ministr v sobotu odpoledne. Podle pandemického zákona pak rozhodnutí musí do 48 hodin schválit vláda.
10.04.2021 08:20 |

podobné články

Ministr Arenberger posoudí, zda vrátit shromažďování lidí na dva

 
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) bude o víkendu rozhodovat, zda vrátit omezení shromažďování lidí třeba na venkovních sportovištích zpátky na 2 osoby. Od pondělí má začít platit, že se může setkat až 20 lidí venku a 10 lidí uvnitř budovy, což se Arenbergerovi nelíbí. Řekl to v pátek vpodvečer České televizi. Stanovisko vzniklo v první polovině tohoto týdne a neměl možnost ho ovlivnit. Nyní bude záležet na rozhodnutí právníků. Pokud by se opatření měnilo, sdělil by to ministr dnes (v sobotu) odpoledne. Podle pandemického zákona pak rozhodnutí musí do 48 hodin schválit vláda.
10.04.2021 13:45 |

podobné články

Arenberger: Na PSA zapomeňte

 
Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) se nehodlá vracet k tabulkám protiepidemického systému PES, který připravil jeho předchůdce Jan Blatný (též za ANO). Resort se při rozvolňování hodlá vydat jinou cestou.
09.04.2021 13:45 |

podobné články

Arenberger: Brazilská mutace je v Česku. Na „psa“ zapomeňte a sportování se rozvolní

 
Nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) dnes na tiskové konferenci uvedl, že v Česku je brazilská mutace koronaviru - a to na Děčínsku, kde se odkládá o týden rozvolnění, které čeká Čechy od pondělí. Na systém PES zapomeňte, vzkázal v rámci rozvolňování. A upozornil na to, že jde nyní o to, zda lidé budou či nebudou nosit respirátory a zda se budou tajně scházet, či nikoli. Objasnil, jak se rozvolňují pravidla pro venkovní sport, kde si může 20 lidí zahrát od pondělí třeba fotbal.
09.04.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků)

Ruská vakcína Sputnik a nový ministr Arenberger. Prezident Zeman prozradil souvislosti. Bude se zase křičet?

 
Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor serveru Blesk.cz v rámci pořadu S prezidentem v Lánech. Mluvilo se především o nejnovější výměně na postu ministra zdravotnictví, kde Jana Blatného vystřídal Petr Arenberger (oba za ANO). Zeman neskrýval potěšení. Řeč přišla i na ruskou vakcínu Sputnik V proti nemoci covid-19 a její využití v České republice. Sám prohlásil, že by si tuto vakcínu v případě nutného přeočkování v budoucnu nechal píchnout.
11.04.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25137 článků)

Babiš otevíral očkovací centrum a opět se rozčílil: Odmítám ty nesmysly, že jsme objednali málo vakcín

 
Premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger a další hosté otevřeli velké očkovací centrum v O2 Aréně, nebo ještě přesněji řečeno v budově O2 Universum, která stojí pár metrů od asi nejznámější obří české haly společnosti PPF. Ministr Arenberger za start očkovacího centra premiérovi poděkoval. Babiš se znovu pustil do Evropské unie. „Solidarita funguje jen pro média, ale za zavřenými dveřmi žádná není," vypálil Babiš.
09.04.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků)