Článek

Kde se psala historie jednoho z nejrozšířenějších jazyků světa?

 
Před více než tisíci lety se začínala (doslova) psát důležitá další kapitola příběhu jednoho z nejrozšířenějších jazyků světa - španělštiny. Stalo se tak v klášteře San Millán de Suso na severu Španělska.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Podobné články

5 nejrozšířenějších mýtů o chřipce aneb jak zatočit s chřipkou přírodní cestou

 
Zejména v období února a března, kdy dochází k častým výkyvům teplot, je imunita lidského organismu velice oslabena. Tělo je denně vystaveno útokům chřipkových virů, s nimiž se nemocní snaží bojovat celou řadou prostředků. Mnoho z nich je však zcela neúčinných a mohou jim spíše uškodit. V tomto článku se zaměříme na odhalení pěti nejrozšířenějších mýtů, které o chřipce panují. Zároveň Vám poradíme, jak si s chřipkou poradit přírodní cestou, která je k lidskému organismu šetrnější než léky.
18.02.2013 11:25 |

podobné články

Vlivná ruská poslankyně: Zavrhuje výuku cizích jazyků!

 
Podle ruské poslankyně za kremelskou stranu Jednotné Rusko Iriny Jarové se mladí Rusové věnují příliš mnoho studiem cizích jazyků. Poslankyně se domnívá, že by se ve školách měli učit více lásce k mateřskému jazyku a národním tradicím.
31.01.2015 09:40 |

podobné články

VIDEO: Hybernskou zněla bengálština i novořečtina. Lingvističtí nadšenci objevovali kouzlo čtyřicítky světových jazyků

 
Kampus Hybernská se proměnil v bájnou Babylonskou věž. Cílem Evropského dne jazyků, jenž se tu 26. září ve velkém slaví vůbec poprvé, ale není lingvistické nadšence zmást - právě naopak. Filozofická fakulta Univerzity Karlovy si připravila poutavou prezentaci čtyřicítky živých i mrtvých jazyků, s nimiž se návštěvníci mohou v rámci akce seznámit, a opravdoví nadšenci dokonce i naučit se základy. Kromě „profláknutých“ řečí, jako je němčina, byly „k slyšení“ i exotičtější jazyky, například bengálština či litevština.
26.09.2018 15:05 |

podobné články

Jednou Mojito, prosím...

 
Počátky historie neoficiálního národního nápoje Kuby a jednoho z nejrozšířenějších koktejlů po celém světě sahají až do konce druhé poloviny 16. století.
12.03.2010 18:10 |

podobné články

Toskánsko: Kraj cypřišů, vína a historie

 
Objevte kouzelný kout země, který doslova zahltí všechny smysly. V Toskánsku vás čeká malebná krajina, projdete si výstavná města, kde se psala historie, ale také malebné středověké vesničky, které vás uchvátí svou atmosférou. A co teprve všechny místní dobroty! Vydejte se vstříc úžasným památkám, neopakovatelné scenerii a divokému pobřeží s malebnými plážemi.
27.08.2010 02:50 |

podobné články

Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit

 
Přimět se k učení se cizího jazyka není vždy jednoduché, ač by se to mohlo zdát opravdu užitečné. Spousta z nás ví, že bez té angličtiny už dnes v životě moc nepochodí, že němčina tady u nás v západních Čechách přijde vhod a že umět pár vět italsky by na dovolené taky udělalo pěknou parádu. Málokomu se s tím však chce opravdu hnout. Tu a tam si doma otevřeme nějakou tu učebnici, ale rychle jí zase zavřeme, občas si pustíme film v originále a po pár minutách stahujeme české titulky. Jen málo z nás u samostudia jazyka skutečně vydrží a je schopno držet pravidla hry. Mnozí s tím naopak začnou a po pár pokusech nevidí žádné výsledky – zřídkakdy jsme schopni sami sebe kontrolovat, opravovat si chyby či motivovat k výdrži a výkonům, které stojí za řeč. Ne každému se ale chce do jazykového kurzu angličtiny plného dalších lidí, které přece nechceme zdržovat nebo se v jejich společnosti naopak nudit. Pokud se poznáváte, nechte si představit svět soukromých lekcí – individuální výuky na míru, která když je vedena kvalitně, generuje perfektní výsledky. Svět individuálních lekcí Pod individuálními jazykovými kurzy si můžeme představit výuku jeden na jednoho, kdy „student“ nemá možnost utíkat pozorností a je po něm neustále vyžadováno. Takováto lekce je prostor pro lektora vytvořit prostředí, které bude studentovi obsahem šité na míru, bude respektovat jeho osobní požadavky a zároveň na základě předem vytvořeného plánu zahrnovat jasná pravidla hry. Intenzita výuky U individuálních lekcí je jako u každého jiného stylu studia nezbytné dodržovat intenzitu. Ta by měla být stanovena ještě před začátkem studia. Minimální intenzita pro postupný pokrok je 2x týdně po minimálně 60 minut, čím rychleji se potřebujeme posunout kupředu, tím častěji bychom na lekce měli docházet – jako maximum je však dobré respektovat intenzitu 4-5x týdně. Takto je... Čtěte více Příspěvek Individuální lekce cizích jazyků: skutečně efektivní způsob, jak se je naučit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.04.2016 02:25 |

podobné články

Psala dopis dětem před zmizením skutečně matka? Nevěřím, že je živá, říká starosta Nechvalína

 
Z toho mrazí! Tomu, že by se máma dvou dětí Pavla Zálešáková (42) vrátila domů, nevěří už ani starosta obce Nechvalín na Hodonínsku, kde se momentálně odehrává tragický příběh jinak spořádané rodiny. Policie bude prověřovat, jestli lístek na rozloučenou, který měla Pavla dětem napsat, vůbec psala ona! Pochybností je mnoho. Manžel Pavly Jaroslav (†44) v neděli skočil pod vlak.
30.03.2017 15:45 |

podobné články

Pořiďte si náplně do tiskáren za rozumné ceny

 
Tiskárna dnes představuje základní vybavení, každé pracovní, ale i zábavní počítačové sestavy. Zřejmě jste si na ni zvykli i vy a tak se ani u vás doma, o zaměstnání ani nemluvě, bez ní neobejdete. Ať již máte jakýkoliv typ tiskárny, při její pravidelné práci musíte počítat minimálně čas od času s výměnou náplně. Pořídit novou náplň do inkoustové tiskárny, případně vyměnit toner v laserové tiskárně nemusí představovat nejlevnější záležitost. Při výběru kompatibilní náplně nebo toneru se vyplatí zpozornit, a to hlavně v případech, kdy se jedná o pravidelnou činnost. Pořizovací ceny u jednotlivých prodejců totiž nejsou v žádném případě stejné. Kolikrát se podstatně liší. Nemuselo by tak být dobrou volbou, pokud byste zakoupili náplň či toner do tiskárny v prvním obchodě, na který narazíte. Kde pořídit levné náplně do tiskáren? Zajímá vás, kde pořídit levné náplně do tiskáren? Zavítáte-li na internetové stránky tonerpartner.cz, jste na správné adrese. Rázem se vám nabídne široký sortiment náplní do aktuálně nejvyužívanějších a nejrozšířenějších tiskáren. Správný výběr je velice jednoduchý a rychlý. Stačí zadat typ tiskárny a náplně a objednat! Obava, že by dodaná náplň do tiskárny nebyla tou správnou, je zcela zbytečná. Objednejte si tonery Objednejte si toner Q2612A či jakýkoliv jiný. Neplaťte zbytečně přespříliš. I levné náplně do tiskáren mohou být kvalitní. Přidáte-li se mezi spokojené zákazníky e-shopu i vy, nebudete litovat – kromě kvality produktů počítejte rovněž s rychlostí dodání, kterou garantují skladové zásoby. Na stránkách se mimo jiné pyšní i výrokem: Nabízíme toner CE285A – ano, i ten můžete sehnat za velice lákavou pořizovací cenu, na kterou byste u konkurence jen stěží narazili. Ať již máte jakoukoliv tiskárnu a nastává čas u ní vyměnit náplň nebo toner, víte již, kde nakupovat!  Příspěvek Pořiďte si náplně do tiskáren za rozumné ceny pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.10.2015 07:40 |

podobné články

To je síla: Dcera Willa Smithe má v jedenácti piercing v jazyku a oholenou hlavu

 
Ještě není ani teenagerkou a už se na sociálních sítích pyšní fotografií, kde se jí na jazyku leskne kovová kulička. Teprve jedenáctiletá Willow, dcera herce Willa Smithe (43) a herečky Jady Pinkett Smith (40), se ve světě šoubyznysu pohybuje již několik let jako zpěvačka a rovněž začínající herečka. Jak se zdá, pobývání převážně mezi staršími lidmi a manažery ji ovlivňuje, Willow dospívá příliš rychle a snaží se být zbytečně brzy dospělou.
26.06.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Will Smith (130 článků) , Will Smith (130 článků)

ČSSD chce poslední rok školky povinný, zvažuje i výuku jazyků

 
ČSSD chce povinný poslední rok školky, s veřejností chce pak debatovat o zavedení výuky cizích jazyků pro předškoláky. Novinářům to dnes řekl senátor a expert ČSSD na školství Marcel Chládek. Zároveň zahájil program Pojďme změnit školství společně, kde chce s odborníky i laiky diskutovat o problémech ve vzdělávání. Na podobném programu by se podle něj měly shodnout všechny politické strany.
30.05.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Miley Cyrus má oči přes půl obličeje: Z propagátorky vystrčených jazyků se stala dvojnice Bílé nebo oživlá panenka

 
Co se to stalo s očima "Miley Cyrus":http://www.extra.cz/tema/miley-cyrus (21)? Zpěvačka na Instagram nahrála fotku, kde má kukuč přes půl hlavy a buď ji trápí Basedowova nemoc (takový ten problém se štítnou žlázou, vopruz, kterým si prošla i "Lucie Bílá":http://www.extra.cz/tema/lucie-bila (47), nebo se prostě ministryně vyplazených jazyků rozhodla jít naproti trendu "oživlých panenek":http://www.extra.cz/extremni-promena-proc-se-mlada-studentka-kazdy-den-stava-japonskou-panenkou a strávila pět hodin nastavováním sirek do svých bulv, aby vypadala jako postavy z klipu známé kapely Sound Garden Black Hole Sun.
04.02.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2364 článků) , Miley Cyrus (883 článků)

České Miss Válkové bylo včera 20 let: V jedenáct psala písemku!

 
Česká Miss 2010 Jitka Válková oslavila včera dvacáté narozeniny. Jak? „Přesně v 11 hodin dopoledne jsem psala písemku z němčiny,“ řekla nám Jitka, která studuje soukromé Gymnázium Jana Palacha v pražské Pštrossově ulici.
12.11.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Válková (530 článků)

Nizozemec (15) zabil dívku (†15), psala ošklivé statusy na Facebooku

 
Chlapec se k vraždě přiznal a zároveň uvedl, že dívku nikdy předtím neviděl. Vraždu si objednali její přátelé. Důvodem měly být statusy, které o svých přátelích psala na Facebooku.
05.09.2012 05:05 |

podobné články

Šéfovi klubu Šilarovi jsem o odchodu psala, tvrdí Wagnerová

 
Když Eliška Wagnerová opustila senátní klub KDU-ČSL a Nezávislých, jeho předseda Petr Šilar se ozval, že mu to alespoň mohla dát vědět dříve než médiím. To však senátorka odmítá – psala mu prý e-mail.
09.11.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šilar (47 článků)

Školačku (16) ubodali v autobuse! "Mám z něj strach!" psala na internetu

 
Vyšinutý muž včera před zraky šokovaných pasažérů ubodal teprve šestnáctiletou dívku, když jela autobusem do školy. Dívka přitom na Twitteru už před měsícem psala o strachu z podezřelých mužů, kteří ji v dopravních prostředcích sledují.
08.03.2013 11:05 |

podobné články

První foto ženy, kterou 30 let drželi manželé jako otrokyni: Psala o pomoc, ale nikdo jí nevěřil!

 
Celých třicet let byla vězněna v nejrůznějších domech po Londýně. Její věznitelé, tyranský manželský pár (oba 67), se často stěhovali, aby se vyhnuli podezření. Rosie (30) o svém pekle psala sousedům, ti jí však nic nevěřili, protože si mysleli, že je šílená.
25.11.2013 21:42 |

podobné články

Turistka se ztratila na Apalačské stezce: Před smrtí si psala 26 dní deník

 
Americká turistka, která zabloudila na Apalačské stezce, nejoblíbenější dálkové turistické trase v Apalačských horách na východě Spojených států, se pokoušela přivolat si pomoc textovými zprávami a také si psala deník po 26 dnů, než zahynula. Šestašedesátiletá Geraldina Largay z amerického státu Tennessee zmizela v létě 2013. Textové zprávy, které posílala svému manželovi, nikdy nedorazily k příjemci, protože v oblasti nebyl signál.
27.05.2016 09:25 |

podobné články

Pawlowská si při psaní knihy natáhla šlachu na noze! Čím to psala?

 
Tak tohle se jen tak nevidí… Spisovatelka Halina Pawlowská (61) vydala novou knihu, při jejímž psaní se zranila. Přestože ji psala v sedě a rukama, natáhla si šlachu na noze.
29.07.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Halina Pawlowská (504 článků)

Nečasová si prý „důvěrně“ psala s Rittigem. Zabývá se tím soud

 
Někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová (dnes Nečasová) si ve funkci „důvěrně“ psala s lobbistou Ivo Rittigem a „čile“ korespondovala také s jeho právníkem Davidem Michalem, mimo jiné o reorganizaci policie. Konstatoval to pražský městský soud v písemném odůvodnění rozsudku v kauze vyzrazení zprávy BIS, které má ČTK k dispozici. Podle soudu vyvstává „závažná otázka“, nakolik o tom byl informován Nečas.
10.02.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1417 článků) , Jana Nagyová (1555 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Jana Nagyová (1548 článků) , Ivo Rittig (122 článků)