Článek

Kde je nebe nejmodřejší

 
Modrá je obloha, když odejde mrak, modrá je dobrá, už je to tak. To praví píseň, ale kde mají vlastně tu úplně nejmodřejší oblohu?
03.07.2020 19:25 |

podobné články

Podobné články

Nebe: Začali jsme si hudbou konečně vydělávat

 
Čtvrtečním koncertem v Olomouci začalo společné turné skupin Nebe a Jelen. Havířovská formace Nebe je absolvuje po dvou vydaných deskách a s vědomím, že má na kontě písničky, které fanoušky výrazně oslovily. Na otázky odpověděli zpěvák Petr Harazin (25) a kytarista Štěpán Petrů (23).
19.02.2015 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpán (42 článků) , Petr Štěpán (42 článků) , Petr Harazin (14 článků) , Štěpán Petrů (1 článek)

Společné turné kapel Nebe a Jelen je ve své polovině. Plzeň hlásila vyprodáno

 
Nebe a Jelen vyrazili v polovině února na společné turné. Po pěti koncertech doputovaly obě sestavy do plzeňské Buena Visty. Jindra Polák si tu zahostoval s kapelou Nebe a Petr Harazin si zase vyzkoušel, jaké to je, když vám za zády hraje sedm Jelenů. Společnost jim dělala Katka Marie Tichá a plný klub. Na programu je dalších pět zastávek.
20.03.2015 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Petr Harazin (14 článků) , Maria Bueno (1 článek)

Poslední sbohem! Manželka tragicky zesnulému záchranáři poslala dojemný vzkaz do nebe

 
Dojemný vzkaz do nebe!  Slovensko se dnes loučí s tragicky zesnulými záchranáři, kteří zemřeli poté, co se s nimi během záchranné akce zřítil vrtulník. Manželka jednoho z mrtvých záchranářů všechny dojala dopisem, který napsala svému manželovi do nebe…
20.09.2016 20:20 |

podobné články

V zemích, kde lidé věří na nebe a vykoupení, je kriminalita nejvyšší

 
Nejhorší je to tam, kde lidé věří pouze na nebe.
11.07.2012 07:20 |

podobné články

"Mrtvý" zpěvák Jon Bon Jovi poslal vzkaz z nebe

 
Američané na internetu z nějakého nepochopitelného důvodu "pohřbili" rockera Jona Bon Joviho (49). Živý a zdravý zpěvák na svou smrt reagoval naštěstí s humorem. Na Facebooku vystavil fotku, kde se usmívá a tvrdí, že nebe vypadá jako New Jersey.
20.12.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jon Bon Jovi (49 článků)

Z nebe budou brzy pršet KRYSY a MYŠI! Víme kdy a kde

 
Z nebe už pršelo leccos. Mrtví černí ptáci, drozdi i kosi, pavouci, malé medúzy i žáby, tentokrát přijde déšť krys. Bude ale hodně jiný.
02.03.2013 06:45 |

podobné články

Nejstarší česká gorila Judita: Odešla do opičího nebe!

 
Judita (49), nejstarší gorila nížinná žijící v Česku, odešla do opičího nebe. „Zemřela na celkovou sešlost. Trpěla artrózou, měla revma a nechtěla jíst. Prostě odešla na nemoci stáří,“ vysvětluje Pavel Shromáždil ze zlínské zoo, kde Judita šestnáct let společně žila s o osm let mladším samcem Bossem. Je škoda, že spolu nepřivedli na svět potomky.
16.03.2013 12:10 |

podobné články

Nejstarší česká gorila Judita: Odešla do opičího nebe!

 
Judita (49), nejstarší gorila nížinná žijící v Česku, odešla do opičího nebe. „Zemřela na celkovou sešlost. Trpěla artrózou, měla revma a nechtěla jíst. Prostě odešla na nemoci stáří,“ vysvětluje Pavel Shromáždil ze zlínské zoo, kde Judita šestnáct let společně žila s o osm let mladším samcem Bossem. Je škoda, že spolu nepřivedli na svět potomky.
17.03.2013 07:40 |

podobné články

Štengl (SPOZ): Bod zlomu

 
Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Ale ono to nebe vlastně ani tolik čisté nebylo a zjevně ani ten blesk nebyl nikterak překvapivý. Jen se čekalo, kde vlastně udeří.
16.06.2013 10:20 |

podobné články

Firma nabízí na svatbě nebe bez mraků: Za 3,7 milionu Kč!

 
Nebe bez mraků za 3,7 milionu korun nabízí jedna britská firma francouzským svatebčanům. Slunnou oblohu zajistí chemikálie, jež zabrání nežádoucímu dešti v den „D“. Firma v předstihu nad místem, kde hrozí déšť, za pomoci letadel rozptýlí jodid stříbrný. Krystalky této látky působí jako kondenzační jádra, na nichž se vytvářejí kapky deště. Mrak se vyprší a v den svatby je obloha jasná.
04.02.2015 09:40 |

podobné články

Výjev jako z Bible: Z nebe spadly tisíce živých žížal!

 
Deště ryb a žab už meteorologové a biologové popsali a potvrdili na mnoha místech světa. Vzdušný vír vyzvedne živočichy z povrchu zemského či z hladiny vod a vynese do výšky, chvíli je nese, a pak na jiném místě, kde vztlak poleví, spadnou jako déšť. Pro člověka to může být dost bizarní zážitek. Ovšem biologům i meteorologům teď zamotal hlavu déšť tisíců žížal. Ne proto, že by se nemohly dostat do nebe – vztlak vynese i obří letadla – ale že jsou to organismy žijící hluboko v zemi.
20.04.2015 15:05 |

podobné články

Jako z hororou: Na Aljašce pršely z nebe »úhoři«

 
Z nebe padající obojživelníci či ryby jsou nejčastěji výsledkem zvláštního meteorologického jevu, kdy vzdušný vír typu tornáda vyzvedne tyto obratlovce z vodní hladiny a nese je pak několik kilometrů nad pevninu, kde spadnou s deštěm či sněhem na zem. Na Aljašce o víkendu pršely mihule. Podle expertů za to ale tentokrát můžou zřejmě racci.
08.06.2015 12:00 |

podobné články

Harapes oplakává smrt synovce (†25), kterého rozdrtil stroj: Vzkaz do nebe od jeho táty

 
Obrovské neštěstí potkalo rodinu Vlastimila Harapese (69). Prasynovce baletního mistra rozdrtil v práci obrovský stroj. Ze smrti mladého Davida (†25) je zničený nejen slavný baleťák, ale i Davidův otec písničkář Jindra Kejak (50), který o víkendu vystoupil na festivalu v Droužkovicích na Chomutovsku, kde zpíval synovi do nebe.
18.07.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Harapes (165 článků)

Dcera Stanislava Grosse (†45) v slzách! Co Natálku tak rozhodilo?

 
Patří mezi velké hvězdy muzikálového nebe. A to jí je jen 15 let. Natálie Grossová věří, že táta se na ni dívá z nebe. Kde se ale vzalo tolik slziček?
30.09.2017 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (751 článků) , Natálie Grossová (84 článků)

Měsíc od smrti hokejisty Ondry Buchtely (†20): Anička mu poslala do nebe dojemný vzkaz

 
Uběhl více než měsíc od smrti nadaného hokejisty Ondřeje Buchtely, který podlehl zákeřné nemoci v pouhých 20 letech. Kromě zdrcené rodiny po něm zbyla ještě jeho přítelkyně Anna a její sedmiletý syn. Anička na Instagram přidala fotku, kde chlapce drží za ruku a do nebe Ondrovi poslala dojemný vzkaz...
31.08.2020 20:55 |

podobné články

Nebe se zbarvilo do fialova. Město vyděsila záhadná záře, může za ni úroda rajčat

 
Vyděšené reakce si vysloužila záře, která se v nočních hodinách objevila ve švédském městě Trelleborg na jihu země. Celé nebe se zahalilo do syté fialové barvy, u které nebylo jasné, odkud pochází. Tlumené světlo bylo možné pozorovat kilometry daleko. Nešlo však ani o přírodní úkaz, ani o invazi návštěvníků z jiné planety. Fialovou záři způsobuje nový systém v nedalekém komplexu skleníků, kde zemědělci pěstují rajčata, informuje server DailyMail.
26.11.2020 21:25 |

podobné články

Los "spadl z nebe" na dálnici plnou aut

 
Policie v americkém státě Maine uvádí, že 230 kg vážící paroháč spadl z výšky šesti metrů na dálnici. O incidentu informoval řidič, který na radnici sdělil, že "z nebe právě spadl los". Nebohé zvíře zřejmě přeskočilo zábradlí nadjezdu, přistálo na vozovce a na místě podlehlo zraněním.
15.05.2009 11:40 |

podobné články

V Japonsku z nebe "pršeli" pulci

 
Místní obyvatele i vědce v Japonsku značně zarazilo, když začali z nebe padat pulci. Shůry se snášely celé mraky mrtvých pulců. Děje se tak v několika městech Ishikawské prefektury už od počátku měsíce.
12.06.2009 13:05 |

podobné články

Z nebe pršeli pulci

 
Z nebe padají trakaře, to je známé rčení. Ale co takhle pulci?
13.06.2009 11:35 |

podobné články